Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξανα τα ιδια προβληματα. Δεν εφερε καποιο αποτελεσμα. Αφου δεν εστρωσε και με αλλαγη μπαταριας ( αντιθετως εγινε χειροτερα!! ) πιστευω οτι εχω πεσει σε ελλατωματικη συσκευη. Δεν υπαρχει αυτη η ατυχια. :cry::cry:

 

Περί ατυχία πρόκειται ότνως και αν μπορείς να την αλλάξεις μέσω εγγύησης να το κάνεις. Έχω αλλάξει 1000 φορές λογισμικό, έχω κάνει αντούτου (που λένε κάποιοι ότι έκανε ζημιά στην μπαταρία τους) και δεν είχα ποτέ θέμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aπό 316 που είμαι δεν καταφέρνει. Βγάζει φέιλ. ϊσως θέλει νεότερη έκδοση twrp. Γνωρίζει κάποιος πως από 316 θα πάω σε Emui 4?

 

EDIT: Με τοπικές ενημερώσεις κατάφερα κανονικά να πάω σε 6.3.1 και προσπαθώ να φλασάρω τώρα αλλά αρνείται να bootαρει. Θα βρω άκρη που να πάρει

αν πας 6.3.16 θα γίνουν όλα κομπλέ αλλα για να πας εκεί θες 6.2.1 ..από την 6.3.1 δε πάει 6.3.16

6.2.1-->6.3.16-->twrp flash 6.5.16 kvip

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος...Κι εγώ τα ίδια..Μόλις τώρα το κατέβασα και προχωράω στην αναβάθμιση..

 

>Ωραίος...Κι εγώ τα ίδια..Μόλις τώρα το κατέβασα και προχωράω στην αναβάθμιση.>

535-850 . θεωρώ πως είναι beta αυτή η B850 ? (για άλλεσ χώρες?? δεν την δίνει το site)

(L-12)

 

κάποιο feedback για την έκδοση?

 

Το εχω κανει απο προχτες και ειναι ολα μια χαρα...ποτε δεν εχω κανει root και παντα κατεβαζα stable ενημερωσεις!

Προς το παρον ειμαι ευχαριστημενος κι εκανα το ιδιο και στης γυναικας, που πιστευω θα ταλαιπωρηθει με τα δικαιωματα των εφαρμογων της ΜΜ ή που θα τα δεχτει ολα σε ολες φυσικα........

Την περασα και την Β850. Τελικα μαλλον ειναι beta εκδοση οπως ειπε ο φιλος πιο πανω.

 

Καταρχας λειπουν τα στατιστικα στην καταναλωση μπαταριας. Αυτα που εχει κατω απο το γραφημα της καταναλωσης μπαταριας, ποιες εφαρμογες δηλαδη την ξεζουμισαν. Αυτα σε εμενα λειπουν. Δεν τα εχει.

 

Δευτερον, δεν μπορω να βρω πουθενα την επιλογη για να ορισεις δευτερο χρηστη. Στην 5.1.1 εκδοση υπηρχε αυτο. Εκτος και αν το εβγαλε η google, που αν ειναι ετσι ειναι μεγαλη χαζομαρα.

 

Τριτον τα εικονιδια συντομευσεων οταν κατεβαζεις την μπαρα ειδοποιησεων τα χαλασανε. Πριν μπορουσες να τα ειχες ολα τα εικονιδια, τωρα μπορεις να εχεις μονο 8 (συν 1 το εικονιδιο των ρυθμισεων που αυτο δεν φευγει) . Αλλη χαζομαρα και αυτο.

 

Επισης, δεν υπαρχει πουθενα η εφαρμογη/συντομευση/widget (δεν θυμαμαι τι ηταν ακριβως) για το κλεισιμο/κλειδωμα οθονης. Πρεπει να παταω το power πληκτρο τωρα για να κλεινω την οθονη.

Ισως σε αυτο να μπορει καποιος να βοηθησει, να ανεβασει το apk της εφαρμογης (αν ειναι εφαρμογη αυτο) σε καποιο cloud για να το κατεβασω και να δοκιμασω αν δουλευει.

Ανοίγεις μπροστινή κάμερα, επιλέξεις τις 3 γραμμές πάνω δεξιά -> Ρυθμίσεις -> Αντανάκλαση καθρέφτη και το απενεργοποιείς.

Χαχαχαχαχα σε ευχαριστω! Το'χω κοντα εναμιση χρονο το κινητο, δεν ειχα μπει ποτε στις ρυθμισεις της μπροστινης καμερας!

Link to comment
Share on other sites

αν πας 6.3.16 θα γίνουν όλα κομπλέ αλλα για να πας εκεί θες 6.2.1 ..από την 6.3.1 δε πάει 6.3.16

6.2.1-->6.3.16-->twrp flash 6.5.16 kvip

 

Πήγα σε 6.5.16 και φλασάρω kvip αλλά αρνείται να μπουτάρει. Να το αφήσω πάνω από μισή ώρα; Δε νομίζω ότι θέλει τόοοοσο πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε 6.5.16 και φλασάρω kvip αλλά αρνείται να μπουτάρει. Να το αφήσω πάνω από μισή ώρα; Δε νομίζω ότι θέλει τόοοοσο πολύ

μου ετυχε και εμενα. δεν πατησε καλα η rom η ξαναπερνα την με twrp η δοκιμασε να την κατεβασεις παλι μηπως ειναι corrupted

κατεβασε το παλι απο εδω https://yadi.sk/d/GL_fPPelrmUfY

Edited by mixalisvk
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

μου ετυχε και εμενα. δεν πατησε καλα η rom η ξαναπερνα την με twrp η δοκιμασε να την κατεβασεις παλι μηπως ειναι corrupted

κατεβασε το παλι απο εδω https://yadi.sk/d/GL_fPPelrmUfY

 

Πρώτα απ' όλα ευχαριστώ που απαντάς άμεσα. Από wipe κάνεις το προτεινόμενο ή τα σβήνεις όλα;

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κολλήσει με την 6.2.1 , τι θα γίνει θα έρθει ΟΤΑ με την ΜΜ ή αυτό ήταν μέχρι εκεί;;; η 6.5.16 είναι της προκοπής ή θα βασανιστούμε;;;

μετά την lolipop σε κάθε update το τηλέφωνο γίνεται χειρότερο σε bugs , εξοικονόμηση μπαταρίας. δώστε μια γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το τηλέφωνο δεν με εξυπηρετεί πλέον .Η μπαταρία παρόλο την αλλαγή είναι απογοητευτικά λίγη.Επίσης κάνει κάτι κουλά και κολλάει στο 8% για όλη μέρα χωρίς να αδειάζει !!

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα κόλπα με τις περίεργες συμπεριφορές σχετικά με ενδείξεις μπαταρίες είναι θέμα μπαταρίας.

Πάντα και όλα τα κινητά είχαν περίεργη συμπεριφορά αν η μπαταρία ήταν ελαττωματική ή στα τελευταία της (ή με κάποιο cell χαλασμένο)

 

Φαντάζομαι πως έγινε αλλαγή μπαταρίας ύστερα από κάποιο διάστημα (άρα ταλαιπωρημένη μπαταρία), με κάποια μη original, αμφιβόλου ποιότητας (ΟΕΜ). Οπότε από το ένα πρόβλημα στο άλλο.

 

Δεν νομίζω πως φταίει ούτε το κινητό ούτε η ROM.

 

 

Δυστυχώς το τηλέφωνο δεν με εξυπηρετεί πλέον .Η μπαταρία παρόλο την αλλαγή είναι απογοητευτικά λίγη.Επίσης κάνει κάτι κουλά και κολλάει στο 8% για όλη μέρα χωρίς να αδειάζει !!

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα κόλπα με τις περίεργες συμπεριφορές σχετικά με ενδείξεις μπαταρίες είναι θέμα μπαταρίας.

Πάντα και όλα τα κινητά είχαν περίεργη συμπεριφορά αν η μπαταρία ήταν ελαττωματική ή στα τελευταία της (ή με κάποιο cell χαλασμένο)

 

Φαντάζομαι πως έγινε αλλαγή μπαταρίας ύστερα από κάποιο διάστημα (άρα ταλαιπωρημένη μπαταρία), με κάποια μη original, αμφιβόλου ποιότητας (ΟΕΜ). Οπότε από το ένα πρόβλημα στο άλλο.

 

Δεν νομίζω πως φταίει ούτε το κινητό ούτε η ROM.

 

Καλημέρα ,

Ειχα αγοράσει γνήσια μπαταρία .Βεβαια με τους Κινέζους ποτε μη βαλεις ορκο αλλα παντως ήταν ολοιδια με αυτήν που αλλαξα .

Link to comment
Share on other sites

τα 2 προτεινόμενα. δουλεψε??

 

Όλα μια χαρά. Απλά δεν ήμουν υπομονετικός. 12 λεπτά πρώτο boot, 10λεπτα μεταξύ φλασαρισμάτων xposed και gapps! Πολύ καλή και με αρκετή παραμετροποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Hello again friend,

thanks for your answer and upload the imei number photo to us,

you should contact with us when your cellphone appeared the problem but not take it to a repairt center to fix it

i have asked the huawei after-sale center to tell them your situations

they said that they did not authorized to overseas,so if the others opened and fix your cellphone it belongs to a private behavior,because Factory warranty lable was broke .so that they will not fix it free,

 

so you have to learn about the situaton of your cellphone although it left about 5 monthe warranty time,

but the others tried to fix it in the past

if send it back,you have to pay the cost to fix it after factory test and confirm the problem of it

thank you and wait for your answer

Οποτε το κινητο παει για πεταμα.. Απιστευτο. 250 ευρω και μετα βιας κρατησε 7 μηνες.. Τα προβληματα ηδη ειχαν αρχισει απο τους πρωτους μηνες βεβαια..

 

Γιατι να πρεπει να πληρωσω κατι για το οποιο δεν ευθυνομαι εγω; Την μπαταρια την αλλαξα ως τελευταια λυση πριν το στειλω Κινα, οπως ακριβως μου ειχατε πει και εσεις εδω μεσα. Ειναι δικο μου φταιξιμο που επεσα πανω σε ελλατωματικο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Οποτε το κινητο παει για πεταμα.. Απιστευτο. 250 ευρω και μετα βιας κρατησε 7 μηνες.. Τα προβληματα ηδη ειχαν αρχισει απο τους πρωτους μηνες βεβαια..

 

Γιατι να πρεπει να πληρωσω κατι για το οποιο δεν ευθυνομαι εγω; Την μπαταρια την αλλαξα ως τελευταια λυση πριν το στειλω Κινα, οπως ακριβως μου ειχατε πει και εσεις εδω μεσα. Ειναι δικο μου φταιξιμο που επεσα πανω σε ελλατωματικο κινητο;

 

Όχι αλλά καλώς ή κακώς έχουν απόλυτο δίκιο. Εφόσον το πείραξε άλλος το κινητό δεν ισχύει η εγγύηση. Ισχύει σε όλα τα προϊόντα και καλώς και ισχύει για να μπορούν οι εταιρίες να τιμάνε την εγγύηση όταν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Όλα μια χαρά. Απλά δεν ήμουν υπομονετικός. 12 λεπτά πρώτο boot, 10λεπτα μεταξύ φλασαρισμάτων xposed και gapps! Πολύ καλή και με αρκετή παραμετροποίηση.

Καλησπέρα

 

Το θέμα με τις ειδοποιήσεις υπάρχει στη συγκεκριμένη ROM;

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω παρατηρήσει κάτι, αλλά δεν χρησιμοποιώ τόσο social apps. Μηνύματα στο μέσσεντζερ έρχονται αν το έχω κλειδωμένο στο τασκ μάνατζερ κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Το θέμα με τις ειδοποιήσεις υπάρχει στη συγκεκριμένη ROM;

 

viber,gmail,messanger,steam χτυπουν κανονικα :confused:

gtaddict και εγω οταν εβλεπα οτι δε κανει boot σε 5 λεπτα ειχα σκασει χαχα

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εχω συνέχεια πρόβλημα με τις εφαρμογές της Google. Ολο κολλάνε κ κλείνουν τα gmail, chrome, play services κλπ τι μπορω να κανω? Ειμαι με την B316 L02

Σε Β318 υπάρχει το πρόβλημα αυτό? Η κατάσταση είναι αφορητη δν μπορω να δουλέψω το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά καλώς ή κακώς έχουν απόλυτο δίκιο. Εφόσον το πείραξε άλλος το κινητό δεν ισχύει η εγγύηση. Ισχύει σε όλα τα προϊόντα και καλώς και ισχύει για να μπορούν οι εταιρίες να τιμάνε την εγγύηση όταν ισχύει.
Δικιο εχουν, αλλα σιγουρα με την εφεραν. Και μαλλον δε προκειται να αγορασω κατι απο το vickmall ξανα.. Αντι για 16gb εκδοση, μου εστειλαν αυτη με τα 32gb εκδοση. Μπερδευτηκαν ειπαν στην αρχη.. Αλλα τωρα καταλαβαινω οτι εγινε σκοπιμα. Μου εστειλαν ελαττωματικο κινητο. Αυτο ειναι το μονο σιγουρο..

 

Τους ειπα κατι; Προφανως και οχι; Το εκανα επειδη ειμαι μαγκας; Ισως, αλλα το κινητο ειναι για την κοπελα μου και ζητημα ειναι εαν εχει γεμισει εστω και 4-5gb του χωρου..

 

Το κινητο θα το στειλω πισω, εαν εξαντλησω ολα τα περιθωριο, αλλα απο τη στιγμη που ειναι ελαττωματικο και δεν υπαρχει εγγυηση, τι ακριβως θα κανουν; Θα αλλαξουν ολη τη πλακετα απο μεσα και θα πρεπει να πληρωσω 200 ευρω; Θα αλλαξουν μπαταρια και θα πουν οτι ειναι κομπλε, και οταν ερθει πισω θα ειναι παλι χαλασμενο;

 

Εξαλλου και τωρα που το πηγα στο καταστημα και μου αλλαξαν μπαταρια, τα προβληματα ξεκινησαν μετα απο μια εβδομαδα. Να το κρατησουν τοσο καιρο και να το τεσταρουν καθε ημερα, λιγο χλωμο. Χεστηκαν για ενα κινητο και για εναν παλιοπελατη.. Σιγα τα αυγα.

Link to comment
Share on other sites

οποιος έβαλε την 6.5.16 kvip και του έρθει οτα τώρα η 6.6.1 μη την περάσει αν δε κάνει unroot :p:p:p γιατί θα γελάμε μετά (εμενα μου ήρθε)
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

οποιος έβαλε την 6.5.16 kvip και του έρθει οτα τώρα η 6.6.1 μη την περάσει αν δε κάνει unroot :p:p:p γιατί θα γελάμε μετά (εμενα μου ήρθε)

 

 

Καλησπερα φιλε μου.Mετα απο 6μηνο απουσιας (Mate 8 - xiaomi mi5) επεστρεψα στο Η60-l02 μου μεχρι να ρθει το Honor v8 η το Ρ9 plus. :D

Διαβασα τις τελευταιες 12 σελιδες και παρατηρησα πως συστηνεται την 6.5.16 kvip.Οπως διαβασα απο τον φιλο εδω μεσα η Β850 εχει τα θεματα της.Η 6.5.16 kvip απο διαχειριση μπαταριας και συχρονισμους (βλεπε Viber κτλ) ειναι τοσο καλη οπως προανεφερες;

Εχω οπλισει ηδη και περιμενω :lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου.Mετα απο 6μηνο απουσιας (Mate 8 - xiaomi mi5) επεστρεψα στο Η60-l02 μου μεχρι να ρθει το Honor v8 η το Ρ9 plus. :D

Διαβασα τις τελευταιες 12 σελιδες και παρατηρησα πως συστηνεται την 6.5.16 kvip.Οπως διαβασα απο τον φιλο εδω μεσα η Β850 εχει τα θεματα της.Η 6.5.16 kvip απο διαχειριση μπαταριας και συχρονισμους (βλεπε Viber κτλ) ειναι τοσο καλη οπως προανεφερες;

Εχω οπλισει ηδη και περιμενω :lol:

 

Την περασα ηδη:lol::lol::lol:

Εντυπωσεις μετα απο την καθημερινη μου βαρια χρηση αυριο πρωτα ο Θεος :D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

δε σε προλαβα χαχα ναι δεν εχω βρει κατι στραβό ακομα ..ενα bug εχω βρει μονο ,οταν βαλεις την ένδειξη της ωρας στο κέντρο της μπάρας ειδοποιησεων και ξεπερασεις τις 7 ειδοποιήσεις τοτε καλύπτουν το ρολόι :/
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως παμε safe απο 6.3.1--->6.3.16 η αν υπαρχει καποιο link με αναλυτικο οδηγο? εχω σιχαθει τα προβληματα με τις ειδοποιησεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...