Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις γυρισα απο το http://hitechdoctor.com/ οπου αλλαχθηκε η μπαταρια του κινητου. Κοστισε 15 ευρω, η μπαταρια αγορασμενη απο εμενα. Δυστυχως σβηστηκαν ολα τα δεδομενα απο το κινητο.. Εχει τυχει και σε καποιον αλλο που εκανε αλλαγη μπαταριας; Δε ηξερα οτι ηθελε back up

 

Και εγώ άλλαξα μπαταρία στο δικό μου την περασμένη εβδομάδα μόνος μου και δεν έχασα τίποτα όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ νέκρα στο φόρουμ...

 

είναι μέχρι να βγάλουν (αν βγάλουν τελικά) την επίσημη ΜΜ για L02

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..μόλις μου ήρθε το κινητάκι απο aliexpress αλλά είδα ότι η πλάτη είναι ξεκολλημένη..αξίζει ο κόπος να το στείλω πίσω;

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό είναι να δεις αν είναι όντως καινούργιο και αφού έχει έφυγε η πλάτη να δεις μήπως έχει φουσκωσει η μπαταρία και πριν κάνεις οτιδήποτε τράβα αρκετές φωτογραφίες το κινητό κλειστό και ανοιχτό να φαίνεται το imei

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες έβγαλα, με τον πωλητή μίλησα και περιμένω απάντηση, και μέσα η συσκευή δεν φαίνεται να μην είναι καινούρια. Δεν υπάρχει κάτι που να μου λέει το αντίθετο.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Μιας και αργεί αρκετά να έρθει σαν stable, μήπως δεν την βγάλουν και ποτέ και παραμείνει beta? Τι λέτε?

 

Η τωρινή beta είναι ικανοποιητική αν τη βάλει κάποιος πλέον μόνιμα? (L12)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Μιας και αργεί αρκετά να έρθει σαν stable, μήπως δεν την βγάλουν και ποτέ και παραμείνει beta? Τι λέτε?

 

Η τωρινή beta είναι ικανοποιητική αν τη βάλει κάποιος πλέον μόνιμα? (L12)

αν εννοείς ΜΜ εγώ που την έβαλα και είμαι στην 6.5.1. ειναι χάλια.... η χειρότερη διαχείριση μπαταρίας μέχρι στιγμής, το widget του καιρού της huawei πάλι δεν βρίσκει τις ελληνικές πόλεις, κλασσικά το led gγια το βαιμπερ πάλι δεν λειτουργεί, δεν συγχρονίζει τις επαφες στο gmail κλπ κλπ

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το τηλέφωνο με β316, ας το πάρουμε απόφαση οτι φτιάχτηκε με ΚΚ και τελος.
Link to comment
Share on other sites

Γινεται με την B316 να στειλω βιντεο για αναπαραγωγη απο το κινητο στη τηλεοραση; Εχει δυνατοτητα screen mirroring δλδ;

 

( Κατι εφτιαξα με την λειτουργια "πολλαπλες οθονες" αλλα εχει καθυστερηση και καποια κολληματακια σε σχεση με το κινητο.. Γιατι;; )

 

 

Δλδ τα δεδομενα που χαθηκαν απο την αλλαγη μπαταριας, ειναι λαθος δικο του; Ή οντως το κινητο εχει καποιο θεματακι; Παντως μεχρι στιγμης εδω και μια εβδομαδα δεν εχει παρουσιασει καποιο προβληματα, εκτος απο κατι κολληματακια που κανει ο cm browser και κλεινει.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το αποχωριστώ το κινητακι μας μετά από 1.5 χρόνο. Το H02 είναι το μοντέλο. Σε μαύρο. Καμιά ιδέα πόσο περίπου να το δώσω ή αν κάποιος το θέλει ας μου πει.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο 4.4 android όταν το συνδέετε με τον φορτιστή βγάζει ένδειξη στη μπαταρία ότι φορτίζει; Συγκεκριμένα το βάζω και μου πετάει για ένα δευτερόλεπτο μια ένδειξη φόρτισης στην οθόνη, στη συνέχεια δεν δείχνει τίποτα αλλά παρόλα αυτά δείχνει ότι φορτίζει αφού το ποσοστό της μπαταρίας ανεβαίνει

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by aggelos74

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Καλα,πως γινεται και στο επισημο site της emui δεν την εχει βαλει ακομα.... τοσο ερασιτεχνες πια...

ειναι beta δεν ειναι για να την βαλει ο καθενας που δε ξερει, γιατι οταν παθει βαβα η συσκευη τους θα πουν ''κακια huawei''

 

οσοι εχετε παει σε ΜΜ , πως βαλατε το play store ?

Edited by mixalisvk
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Έκανε κανείς αυτήν διαδικασία να μας την αναλύσει με απλά λόγια στα ελληνικά για να προχωρήσουμε και εμείς οι φουκαράδες από την 6.3.16??? (π.χ. δηλαδή που θα βρω το recovery της 6.3.16 για να ξαναπεράσω μετά? )

I guess your system is 6.3.16 ! in this update the local update not shows

if yes you have to have to flash the TWRP recovery using "honor multi tool" then you have to flash "HwOUC.zip" which you can find the link below

mega:///#F!uopFUBJa!jp6hkjmftAKjQ8LrriwOTA

after you flash "HwOUC.zip" you have to flash the original recovery using "honor multi tool" then you can download the updates 6.4.1, 6.4.16, 6.5.1 and 6.5.16 which you can find in this threat .....

Edited by Telefon
Link to comment
Share on other sites

η 6.5.16 είναι η τελευταία

 

αν μπορεί κάποιος να μου στείλει με pm την έκδοση google services και play store που φοράει σε marshmallow γιατί δε μου δουλεύει ότι και να δοκίμασα

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

η 6.5.16 είναι η τελευταία

 

αν μπορεί κάποιος να μου στείλει με pm την έκδοση google services και play store που φοράει σε marshmallow γιατί δε μου δουλεύει ότι και να δοκίμασα

 

στην 6.1.1 που ειμαι το κατεβασα μεσω της κινεζοεφαρμογης της huawei,,,δεν γινεται να το κανεις αυτο σε ΜΜ?

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω αν δε την έβαλα σωστά η απλά έτσι είναι η MM περιμένω να μας πουν και οι άλλοι που την έχουν . σε εμενα δεν υπήρχε τιποτα από google .ούτε google account manager ούτε framework ούτε services. έβαλα το play store με την κινεζοεφαρμογη και όλα τα αλλα από το apkmirror κατεβασμένα στην version που πρέπει αλλα λέει ότι δεν συνδέεται με τον διακομιστη τις google please try later.

 

είδα ότι γίνετε και από το multitool να βάλεις τα gapps αλλα έχει επιλογή μέχρι την 3.1 emui :(

 

υ.γ. σημερα ειμαι στην 6.5.16 rooted και με gapps επιτέλους

Edited by mixalisvk
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και μετα την αλλαγη μπαταριας κανει τα δικα του. Απο τα λιγα που καταλαβαινω εχω πεσει σε ελλατωματικη συσκευη. 2 στα 2 απο κινα μεχρι στιγμης.. Νομιζω οτι δε θα αγορασω ξανα κινητο απο κινα..

 

Μπορω να το στειλω πισω; Εχει χαθει η εγγυηση τωρα που αλλαχθηκε η μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Εχει εδω και καμποσο καιρο που οταν ανοιγω την εφαρμογη Hicare στην καρτελα "υπηρεσιες" και παταω στο εικονιδιο "ενημερωση" μου εβγαζε διαθεσιμη ενημερωση για το κινητο , την Β535-Β850.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160522/467c5648db7a8fc292ca5faf381a0647.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160522/79da16af4383f34a58683fb6c4d7cc14.jpg

 

Παταγα λοιπον στο "ενημερωση συστηματος" αλλα ζηταγε να συνδεθω με το Huawei ID για να την κατεβασω.

 

Το πρωι διαβαζοντας την πρωτη σελιδα του θεματος πετυχα το παρακατω :

 

*Το ξαναγράφω γιατί το VPN1Click έγινε paid.

1. Κάνουμε account με email εδώ.

2. Κατεβάζουμε το "Hola Δωρεάν VPN".

3. Επιλέγουμε "Οι εφαρμογές μου" έπειτα την αντίστοιχη εφαρμογή που θέλουμε π.χ. "Θέματα".

4. Επιλέγουμε "Περιήγηση από" και μετά "Σιγκαπούρη".

5. Επιλέγουμε "Ανοιχτό", "αποδοχή" κι "ΟΚ"

[ATTACH]60672[/ATTACH] [ATTACH]60673[/ATTACH] [ATTACH]60674[/ATTACH] [ATTACH]60675[/ATTACH] [ATTACH]60676[/ATTACH]

 

Εναλλακτικά το VPN Master δουλεύει επίσης καλά.

 

 

Ακολουθησα λοιπον τις οδηγιες με την μονη διαφορα οτι προσθεσα ενα επιπλεον βημα. Μετα τo verification link που πατησα στο mail μου, πηγα στις ρυθμισεις του κινητου στους λογαριασμους και προσθεσα τον λογαριασμο "Αναγνωριστικο Huawei" .

 

Δοκιμασα να κατεβασω καποιο θεμα και το κατεβασε, ενω μεχρι τωρα ηθελε το Huawei ID. Ενεργοποιησα και το Huawei Cloud. Μαλιστα δοκιμασα και την "βοηθεια φιλου" , συνδεθηκε και ενεργοποιηθηκε κανονικα αλλα δεν εχω καποιον φιλο να το δοκιμασω ! :D

 

Μετα ειπα να δοκιμασω και στο Hicare αν θα κατεβει η αναβαθμιση και τελικα δουλεψε! Κατεβαινει αλλα με αργους ρυθμους. Καποια στιγμη λεω να την περασω.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160522/ba54ca6fb203b2908ef9abd45071a1c1.jpg

 

Αυτα τα ολιγα , για οποιον ενδιαφερεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...