Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε μπορώ να καταλάβω τι κάνετε στα τηλεφωνα σας και παίρνετε bootloop κλπ ..το να παω σε developer path ήταν το πιο εύκολο πράγμα που έχω κάνει σε τηλέφωνο, ακολουθώντας τα βήματα που είπαν σε προηγούμενα post τα παιδιά. Τέτοια θέματα είχα μονο στο optimus 3d πριν 3 χρονια,που μόλις έκανα flashαρισμα μια δε δούλευε η κάμερα ,μια το τηλέφωνο, μια το ηχείο + bootloop αμέτρητα . Με το ζόρι πετύχαινε 100%. :lol:
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω Wind, αντιμετωπιζω εδώ και αρκετο καιρο με dev 6.1.1 μεγαλο προβλημα στις εισερχομενες κλησεις. με καλουν και τους λεει οτι δεν ειμαι διαθεσιμος ( ενω εχω full σημα) και μετα καπακι μου ερχεται μηνυμα πως με καλεσαν. εχει κανεις το ιδιο προβλημα? μηπως να γυρισω σε καμια stable?
Link to comment
Share on other sites

Τη b316 μπορούμε να τη περάσουμε απλά με τοπική ενημέρωση,ενώ έχουμε μεταγενέστερη;;Αν ναι,πού τη βρίσκουμε;Δεν είμαι root..

 

 

 

1η σελιδα... Πληροφορίες...οδηγός αναβάθμισης.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή,παίρνω b316 από το mega αρχείο του virusplus και κάνω local update,ενώ έχω Β535;;Κατάλαβα,καλά;;
Link to comment
Share on other sites

ειχα το gps navigon στο h60-l12 μου.αλλα πλεον δεν συνδεεται με δορυφορους και δεν εχει σημα gps. υπαρχει καποιος τροπος να το φτιαξω ή απο καπου να κατεβασω το navigon για να δουλευει σωστα? νομιζω πως γενικα δεν κλειδωνει το gps , υπαρχει καποια ρυθμιση? Edited by thetaraxias1984
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή,παίρνω b316 από το mega αρχείο του virusplus και κάνω local update,ενώ έχω Β535;;Κατάλαβα,καλά;;

 

 

 

Όχι,δεν θα στην περάσει.Πρώτα πρέπει να περάσεις το rollback και μετά να περάσεις την Β316.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Όχι,δεν θα στην περάσει.Πρώτα πρέπει να περάσεις το rollback και μετά να περάσεις την Β316.

Rollback?Δεν κατέχω

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που εχω B317 πρεπει να κανω rollback και μετα να παω στην B316; Ουτε εγω το κατεχω και δεν υπαρχουν πουθενα πληροφοριες.
Link to comment
Share on other sites

Rollback ειναι ενα αρχειο που το κανεις local update για να πας πισω.

 

 

 

Το roolback είναι ένα αρχείο που χρησιμοποιείται για να πας από stable σε developer ή από KitKat σε lollipop.Από B317 σε Β316 δεν χρειάζεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/honor-6/development/guide-bootloader-unlock-change-stock-t3221435

 

Εδω παιδιά το παλικάρι λέει τα πάντα.. Να είναι καλά!! :cool::cool:

 

 

Α να γεια σου..Άψογος.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Παντως στη πρωτη σελιδα δεν υπαρχει κατι σχετικο για rollback. Αν μπορειτε να προσθεσετε την σελιδα απο το XDA.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως βγαινει το R απο το σημα σε ελληνικη sim; μου το εμφανισε μετα απο ταξιδι στο εξωτερικο ενω ποιο πριν οχι.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως βγαινει το R απο το σημα σε ελληνικη sim; μου το εμφανισε μετα απο ταξιδι στο εξωτερικο ενω ποιο πριν οχι.

 

Μηπως ειναι το Roaming ?

Link to comment
Share on other sites

Roaming εννοει. Αλλα ελλαδα ειμαι με ελληνικη καρτα γιατι να το βγαζει;

 

Εξαρτάται που είσαι. Εμείς εδώ σύνορα μόνιμα πιάνουμε Τουρκία και αν δεν έχεις απενεργοποιήσει την αυτόματη επιλογή δικτύου, κλαις με κανένα σμσ ή καταλάθως κλήση.

 

Όσο για το φίλο, απλά κάνε αναζήτηση δικτύου να βρεις το τοπικό και μετά κλείσε την αυτόματη

Link to comment
Share on other sites

Προχθές το βράδυ πήρα την απόφαση να αφήσω την 6.1.16 και να επιστρέψω στην b316. Αφού έκανα full stock recovery και downgrade πέρασα την b316, αλλά παρατηρώ πρόβλημα στην μπαταρία και στα ποσοστά,κολλάει καμιά φορά η ένδειξη επί τις εκατό και σήμερα το πρωί ενώ φορτιζε όλο το βράδυ ήταν στο 96%. Επίσης έχει θεματακια το notification Led, στο messenger που το έβλεπα χθες βράδυ δεν λειτουργούσε. Λέτε να του δώσω χρόνο και να στρώσει η να ξαναπερασω την ίδια ρομ από πάνω, γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ναι. Απλά τώρα με την 6.1.16 πού είχα περάσει (μάλλον δεν έκατσε καλά) έχω μεγάλη κατανάλωση από το Σύστημα Android μόνιμα κοντά στά 20% και στην πρώτη θέση. Αλλά και έτσι κρατάει 1,5 μέρα με 5 ώρες οθόνη και όλα ανοιχτά.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακούγοντας τις προτροπες και μένοντας στην 316 έχω καταευχαριστηθει το τηλέφωνο.

Μια μπαταρία να του αλλάξω και είμαι κομπλέ, μιας και τον τελευταίο καιρό το έχω ψιλοσκισει με ένα παιχνίδι. Μαζί με την μπαταρία έρχεται και το αυτοκόλλητο για την εσωτερική μεριά; Έχει παραγγείλει τώρα τελευταία κανείς σας από κάπου αξιόπιστα και να του ήρθε τουλάχιστον huawei?

Ένα λινκ θα ήταν ευπροσδεκτο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουμε κολλήσει στην 6.1.1, ΟΤΑ δεν έρχεται , πως μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση; πρέπει να περάσουμε όλη την ρομ απο την άρχή; ή υπάρχει κάποιο αρχείο ΟΤΑ να το περάσουμε μέσω τοπικής ενημέρωσης;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...