Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θελω την βοηθεια σας....εχω ενα H60-L02 ειμαι στην B316 εδω και πολυ καιρο, ολα δουλευoυν τελεια αλλα ξαφνικα προχθες κοιμηθηκα με ανοιχτο κινητο και οταν ξυπνησα το κινητο ηταν κλειστο και οταν το επιασα στα χερια μου εκαιγε, πατησα power button αλλα δεν ανοιγε το πατησα συνεχομενα για 10 δευτ και μετα ανοιξε. Σημερα το μεσημερι το ξανα εκανε. τι μπορει να φταιει?

 

PS. για lollipop εχουμε κανενα νεοτερο???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Επειδή το σκέφτομαι για αγορά τώρα που η τιμή του έφτασε σε προσιτά για μένα επίπεδα θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως τα πάει με την κάμερα;
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω την βοηθεια σας....εχω ενα H60-L02 ειμαι στην B316 εδω και πολυ καιρο, ολα δουλευoυν τελεια αλλα ξαφνικα προχθες κοιμηθηκα με ανοιχτο κινητο και οταν ξυπνησα το κινητο ηταν κλειστο και οταν το επιασα στα χερια μου εκαιγε, πατησα power button αλλα δεν ανοιγε το πατησα συνεχομενα για 10 δευτ και μετα ανοιξε. Σημερα το μεσημερι το ξανα εκανε. τι μπορει να φταιει?

 

PS. για lollipop εχουμε κανενα νεοτερο???

 

Ακριβώς ό,τι έπαθα εγώ και έγραψα στην προηγ. σελίδα. Μόνο που εγώ ήμουν στην developer 5.9.1 αλλά κατ τ'αλλα εκανε ακριβως το ιδιο. Παλι καλα δεν μου το εχει ξανακανει. :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή το σκέφτομαι για αγορά τώρα που η τιμή του έφτασε σε προσιτά για μένα επίπεδα θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως τα πάει με την κάμερα;

Η κάμερα είναι καλή και θα γίνει πολύ καλύτερη όταν πάρει emui 3.1 ,τα παιδιά που έχουν beta emui 3.1 είναι υπερ ευχαριστημένοι

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ό,τι έπαθα εγώ και έγραψα στην προηγ. σελίδα. Μόνο που εγώ ήμουν στην developer 5.9.1 αλλά κατ τ'αλλα εκανε ακριβως το ιδιο. Παλι καλα δεν μου το εχει ξανακανει. :cry::cry:

 

Παρομοίως και εγώ. Το έχω πάθει σε πολλές rom. Και σε stable και σε developer. Έχω παρατηρήσει ότι συμβαίνει όταν έχω ειδοποιήσεις στο κινητό (κυρίως από το facebook) και δεν τις έχω δει για πολλή ώρα. Γι' αυτό και συμβαίνει κυρίως το βράδυ. Λογικά γίνεται wake του κινητού από το messenger και μετά παραμένει κολλημένο με φουλ cpu.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι καλή και θα γίνει πολύ καλύτερη όταν πάρει emui 3.1 ,τα παιδιά που έχουν beta emui 3.1 είναι υπερ ευχαριστημένοι

 

Ευχαριστώ πολύ!

Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Εχει τσεκάρει κανείς για stagefright?

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/09/24/191c279084171b71ee87f49d9e777941.jpg

 

Ειμαι με β310

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά μου κάνει κάτι που δεν μπορώ να δικαιολογήσω.

Κάθε πρωί που ενεργοποιω την συσκευή αυτη έχει γυρίσει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Συγκεκριμένα έχει το θεμα και τα wallpapers που είχε όταν το αγόρασα όπως επίσης το ringtone και το ηχο ειδοποιήσεων.

Αν κάνω επανεκκίνηση την συσκευή δεν αλλάζει κάτι , μόνο όταν απενεργοποιηθεί.

Τι μπορεί να φταίει;

 

Έχω το l04 και δεν το έχω πειράξει πέρα απο ενα root που του έκανα μήνες πριν όταν το αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.σημερα μου επεσε το κινητο (h60-l12) απο τα χερια και πανω που ειπα ευτυχως το γλιτωσαμε και δεν εσπασε καμμια οθονη ανακαλυψα οτι δεν εχω καθολου ηχο...λογικα πρεπει να ειναι το ηχειο ?και τωρα που το φτιαχνουμε? καθε βοηθεια δεκτη.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανέβηκε στο επίσημο site της huawei καινούρια stable B532【EMUI3.1_Android5.1】 :D

Άντε καλορίζικη.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανέβηκε στο επίσημο site της huawei καινούρια stable B532【EMUI3.1_Android5.1】 :D

Άντε καλορίζικη.

 

αυτο και αν ειναι καλο νεο!!!! παμε για κατεβασμα!!!!

 

Ολική επαναφορά σε stock κατάσταση.

 

1. Κατεβάζεις την τελευταία Full ROM από EMUI, το HuaweiUpdateExtractor και αυτόν τον adb φάκελο.

2. Ξεζιπαρεις την ROM και ανοίγεις το UPDATE.APP με το HuaweiUpdateExtractor.

3. Κάνεις extract το SYSTEM.img και το RECOVERY.img (τα .headers τα σβήνεις μόνο τα .img θες) και τα βάζεις μέσα στον adb φάκελο.

4. Bootαρεις σε fastboot και συνδέει με το PC.

5. Ανοίγεις το cmd.exe από τον adb φάκελο και γράφεις (ή κάνεις copy-paste) τα παρακάτω:

fastboot flash recovery RECOVERY.img

fastboot flash system SYSTEM.img

6. Μετα κάνεις το installation με τα 3 κουμπιά και έχεις επανέλθει πλήρως.

 

Η παραπάνω διαδικασία είναι full format που σημαίνει πως θα χάθουν data, root κ.τ.λ.π.

Μπορείτε να παραλείψετε το βήμα 6 και αντί αυτού να κάνετε local update ώστε να μην χάσετε data.

 

τι περιείχε ο adb φακελος VirusPlus? γιατι δεν υπάρχει πλέον στο link...

Edited by paraskevasnp

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν μπορει καποιος ας βοηθησει. Εχω το μοντελο H60-L02 και φοραει την 5.1.16 .. Μου βγαζει αναβαθμιση ota αλλα οταν ξεκινα να γινεται μου βγαζει σφαλμα. εχω πειραξει τα "local.prop". κατεβασα τα στοκ και τα αντικατεστησα αλλα τιποτα. Μου γραφει software install failed. παιζουν ρολο τα permisions? πως πρεπει να ειναι? Επισης προσπαθησα να κανω τη διαδικασια με τα 3 κουμπια για εγκατασταση απο dload αλλα παλι τπτ. παταω τα τρια κουμπια και το κινητο κολαει στο logo της huawei. Ενω οταν το προσπαθησα εχοντας το καλωδιο συνδεμενο στον υπολογιστη προχωρησε η διαδικασια μεχρι το 100% αλλα τελικα εβγαλε σφαλμα. τι κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανέβηκε στο επίσημο site της huawei καινούρια stable B532【EMUI3.1_Android5.1】 :D

Άντε καλορίζικη.

 

Θα έρθει και μέσω ΟΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει και μέσω ΟΤΑ;

 

Λογικά θα έρθει. Άν και προτείνεται από τους γνώστες, local update. Εγώ πάντως που έχω χρησιμοποιήσει και τους δύο τρόπους, δεν αντιμετώπισα πρόβλημα σε κανένα από τους δύο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

τι περιείχε ο adb φακελος VirusPlus? γιατι δεν υπάρχει πλέον στο link...

 

https://drive.google.com/open?id=0ByQQKrZjTB9lbU01YWN3Q0NWcWs

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις το παρήγγειλα από το εξωτερικό καθώς το βρήκα σε καλή προσφορα ~220€. Το κινητο θα ερθει σε 2 βδομάδες όπως βγαίνει από το εργοστάσιο χωρις root, custom roms και τα σχετικά. Πιο rom θα με συμβουλεύτε να περάσω;
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα με το Android Wear και το συγχρονισμό; Προβλήματα συγχρονισμού ειδοποιήσεων και στην Emui 3.0 και στην 3.1 μέσω της τελευταίας developer.

 

Κάποιος σε cloud την νέα stable;

Link to comment
Share on other sites

Το σωστο link ειναι αυτο εδω ανεξαρτητως εκδοσης ?

http://hihonor.in/support/downloads στο honor 6 Android-5.1 ??

 

μαλλον πρεπει να ναι για το L04 οποτε ακυρο

Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

Ολική επαναφορά σε stock κατάσταση.

 

1. Κατεβάζεις την τελευταία Full ROM από EMUI, το HuaweiUpdateExtractor και αυτόν τον adb φάκελο.

2. Ξεζιπαρεις την ROM και ανοίγεις το UPDATE.APP με το HuaweiUpdateExtractor.

3. Κάνεις extract το SYSTEM.img και το RECOVERY.img (τα .headers τα σβήνεις μόνο τα .img θες) και τα βάζεις μέσα στον adb φάκελο.

4. Bootαρεις σε fastboot και συνδέει με το PC.

5. Ανοίγεις το cmd.exe από τον adb φάκελο και γράφεις (ή κάνεις copy-paste) τα παρακάτω:

fastboot flash recovery RECOVERY.img

fastboot flash system SYSTEM.img

6. Μετα κάνεις το installation με τα 3 κουμπιά και έχεις επανέλθει πλήρως.

 

Η παραπάνω διαδικασία είναι full format που σημαίνει πως θα χάθουν data, root κ.τ.λ.π.

Μπορείτε να παραλείψετε το βήμα 6 και αντί αυτού να κάνετε local update ώστε να μην χάσετε data.

 

Εκανα την ανωτερω διαδικασια αλλα αφου flashara σε fastboot mode τα αρχεια, μετα εβγαλα το καλωδιο και πατησα συνεχομενα το power για να κλεισει το κινητο και να κανω τη διαδικασια με τα 3 κουμπια. Αυτο ομως εκανε restart και μετα συνεχεια reboot. Τι μπορω να κανω? Μπορεσα να ξαναμπω σε fastboot mode και ξαναεκανα τη διαδικασια χωρις αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω το εξής πρόβλημα πέρασα την 5.1.1 stable χτες μέσω local πρώτη φορά ,πάντα το έκανα μέσω ΟΤΑ και έχω το εξής πρόβλημα το βάζω να κάνει antutu και κάθε φορά κάνει επανεκκίνηση τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...