Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο καιρό χωρίς το honor 6 ...., αν θυμάστε είχε κανει βουτιά απο τον 3ο όροφο:lol::D,....(εξαιτίας του μικρού μου γιου:D) και ενα γερό crash test ισως απο αυτα που δεν εχουν ξαναγίνει σε τηλέφωνα....Αντεξε!!!!!! σπασμένη μονο οθόνη και αυτο μόνο το μέσα (Lcd) οχι το γυαλι touch εξω.... και λιγο στραβωμα το σασι...φυσιολογικο...Το σασί το ίσιωσα όσο μπορούσα....Σημερα ήρθε η οθόνη του και πλέον το κινητό ειναι και παλι μια χαρα, αφου δεν επαθε τιποτα αλλο...Πραγματικα δεν το περίμενα να ξαναγίνει. Λεω δεν υπαρχει περίπτωση θα αρπαξε πλακετα ή καποιο περιφερειακο....κομματι..Αλλα το σασί του αποδείχτηκε παρα πολυ γερό τελικα.....Μόνα σημάδια στο frame κατι καλές γρατζουνιές......απο την πρώτη επαφη μετα την πτωση...στην ασφαλτο... ολα λειτουργούν πλεον αψογα....μια χαρα...wifi, bluetooth, κλήσεις, gps, Γερό τηλέφωνο τελικά...

 

Σ' ωραίος!

Από που πήρες την οθόνη; Κάποιο link; Η διαδικασία για να την αλλάξεις μόνος σου ήταν εύκολη; Υπήρξε κάποια δυσκολία;

 

Ρωτάω γιατί μου έχει σπάσει το τζαμάκι και θέλω να την αλλάξω κι εγώ. Σκέφτομαι και το ενδεχόμενο να αλλάξω μόνο το τζαμάκι (για οικονομικούς λόγους περισσότερο) αλλά με προβληματίζει το πως θα καταφέρω να το βγάλω, μήπως σπάσει και η οθόνη και αν θα κολλήσει σωστά το νέο.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ' ωραίος!

Από που πήρες την οθόνη; Κάποιο link; Η διαδικασία για να την αλλάξεις μόνος σου ήταν εύκολη; Υπήρξε κάποια δυσκολία;

 

Ρωτάω γιατί μου έχει σπάσει το τζαμάκι και θέλω να την αλλάξω κι εγώ. Σκέφτομαι και το ενδεχόμενο να αλλάξω μόνο το τζαμάκι (για οικονομικούς λόγους περισσότερο) αλλά με προβληματίζει το πως θα καταφέρω να το βγάλω, μήπως σπάσει και η οθόνη και αν θα κολλήσει σωστά το νέο.

 

οχι δεν την αλλαξα μονος σε τεχνικο πήγα...δεν μπορουμε να τα ξερουμε και ολα...Αλλωστε ειναι τοσο ευαισθητο και λεπτο το κινητό που θα φοβόμουν να το πειράξω.....Αυτος μου την βρήκε την οθόνη απο προμηθευτή του....

Link to comment
Share on other sites

Για stable ενημέρωση απο Β316 και σε EMUI 3.1δεν υπάρχει τίποτα ακόμα;

 

ελπίζω μέσα στο Σεπτέμβριο να βγει κατι

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν την αλλαξα μονος σε τεχνικο πήγα...δεν μπορουμε να τα ξερουμε και ολα...Αλλωστε ειναι τοσο ευαισθητο και λεπτο το κινητό που θα φοβόμουν να το πειράξω.....Αυτος μου την βρήκε την οθόνη απο προμηθευτή του....

 

 

 

Είμαι ένα κλικ πριν το στείλω στο to2c για επισκευή (μάλλον αλλαγή μπαταρίας)... μήπως ο τεχνικός σου φιλέ gtok αναλαμβάνει τέτοιου είδους επισκευές;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα κλικ πριν το στείλω στο to2c για επισκευή (μάλλον αλλαγή μπαταρίας)... μήπως ο τεχνικός σου φιλέ gtok αναλαμβάνει τέτοιου είδους επισκευές;

 

Φιλε μου, εμενα μου εσπασε η οθονη(επεσε σκληρος δισκος(πολυ σκληρος :p )). Εσπασε και το τζαμακι αλλα και το display.

Με 45 ευρω απο ebay νεο σετ τζαμακι και lcd. 3 ευρω εργαλεια(σπατουλες, πενα, βεντουζα) 1 ευρω ταινια διπλης οψεως 1mm.

Σιγα σιγα με πιστολακι ανοιξε το καπακι. Αφαιρεσα και το nfc γτ τυο θεωρουσα περιττο. Εκει που μου πηρε ωρα και ιδρωτα ηταν στην αποκολληση της μπαταριας απ την πλακετα. Πολλη κολλα ρε παιδι μου. Αλλα σιγα σιγα, στραβωσε λιγο αλλα δεν υπαρχει θεμα.

Το κινητακι μου δουλευει αψογα. Και σε μερικους μηνες θα κανω και αλλαγη τη μπαταρια να βαλω καινουρια.

Ειμαι ηλεκτρονικος αλλα δεν εχει καμια σχεση. Υπαρχει ενας τυπας στο youtube που το λυνει και αλλαζει οθονη.

Αυτο ειδα πρωτα για να φτιαξω τις βαθμιδες στο μυαλο μου.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, εμενα μου εσπασε η οθονη(επεσε σκληρος δισκος(πολυ σκληρος :p )). Εσπασε και το τζαμακι αλλα και το display.

Με 45 ευρω απο ebay νεο σετ τζαμακι και lcd. 3 ευρω εργαλεια(σπατουλες, πενα, βεντουζα) 1 ευρω ταινια διπλης οψεως 1mm.

Σιγα σιγα με πιστολακι ανοιξε το καπακι. Αφαιρεσα και το nfc γτ τυο θεωρουσα περιττο. Εκει που μου πηρε ωρα και ιδρωτα ηταν στην αποκολληση της μπαταριας απ την πλακετα. Πολλη κολλα ρε παιδι μου. Αλλα σιγα σιγα, στραβωσε λιγο αλλα δεν υπαρχει θεμα.

Το κινητακι μου δουλευει αψογα. Και σε μερικους μηνες θα κανω και αλλαγη τη μπαταρια να βαλω καινουρια.

Ειμαι ηλεκτρονικος αλλα δεν εχει καμια σχεση. Υπαρχει ενας τυπας στο youtube που το λυνει και αλλαζει οθονη.

Αυτο ειδα πρωτα για να φτιαξω τις βαθμιδες στο μυαλο μου.

 

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου αλλα σκέψου εσύ που σαι ηλεκτρονικός και ψιλό ίδρωσες.Εγώ που δεν το χω τι θα κάνω;:p

Άλλωστε και οι έρημοι οι τεχνικοί τι θα γίνουν; Κλέφτες;:lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εξαφανίστηκε η 5.9.1 απο το σιτε τι έγινε??
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου αλλα σκέψου εσύ που σαι ηλεκτρονικός και ψιλό ίδρωσες.Εγώ που δεν το χω τι θα κάνω;:p

Άλλωστε και οι έρημοι οι τεχνικοί τι θα γίνουν; Κλέφτες;:lol:

 

Την καλυτερη δουλεια θα την κανει το πιο σταθερο χερι. Πιστεψε με. Μονο αυτο χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα κλικ πριν το στείλω στο to2c για επισκευή (μάλλον αλλαγή μπαταρίας)... μήπως ο τεχνικός σου φιλέ gtok αναλαμβάνει τέτοιου είδους επισκευές;

 

αναλαμβανει αλλα ειμαι επαρχία δεν ξερω αν σε συμφερει καλύτερα να βρεις εναν στην περιοχή σου. Αν βρεις και την μπαταρία απο καποιο site θα τον διευκολύνεις αν δεν εχει ασχοληθεί με κινέζικα...καποιοι μολις βλεπουν κινέζικο βγαζουν σπυρακια...Αν εχεις τηλεφωνο για το διαστημα που θα σου φύγει προτιμησε λεω το service της huawei...καλύτερα...γιατι πιθανον χανει εγγύηση αν ανοιχτει...

Link to comment
Share on other sites

Το service τγς Huawei δεν αναλαμβάνει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην 5.9.1 αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα με το βαιμπερ; Νομίζω ότι κοιμάται και μόνο ανοίγοντας το έρχονται τα μηνύματα. (η εφαρμογή έχει πάρει όλα τα δικαιώματα για τις ειδοποιήσεις)
Link to comment
Share on other sites

Στην 5.9.1 αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα με το βαιμπερ; Νομίζω ότι κοιμάται και μόνο ανοίγοντας το έρχονται τα μηνύματα. (η εφαρμογή έχει πάρει όλα τα δικαιώματα για τις ειδοποιήσεις)

 

Μήπως έχεις επιλέξει στις ρυθμίσεις του viber /ρυθμισεις/γενικα/πολιτική αναστολής λειτουργίας wifi/ την χρήση ρυθμίσεων συσκευής και κοιμάται το wifi?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Dim_i_tris-gtok34-Romanos την Δευτέρα το κιν μου φεύγει για Κίνα (to2c after sales συνεπέστατο) και ο Θεός βοηθός.Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Στην 5.9.1 αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα με το βαιμπερ; Νομίζω ότι κοιμάται και μόνο ανοίγοντας το έρχονται τα μηνύματα. (η εφαρμογή έχει πάρει όλα τα δικαιώματα για τις ειδοποιήσεις)

 

Και στο δικό μου τα ίδια κάνει το viber, νομίζω και το Skype, όπως επίσης δεν δουλέυει το pop up του GR Caller όταν σε καλέι κάποιος για να βγάλει πληροφορίες όταν ειναι κλειστή η οθόνη.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει σε κανέναν ή δυνατότητα 360 μοιρών video στο youtube?

 

Στην B316 δεν μου δούλευαν, στις dev 526 και 591 που είμαι τώρα δουλεύουν μια χαρά.

 

Δεν ξέρω τι έφταιγε γιατί υπήρχαν αρκετοί εδώ που δεν είχαν πρόβλημα με την B316 όπως είχα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ο κεντρικός διαχειριστής στην 5.9.1 κλείνει το viber ακόμα και αν το βάλεις στις protected εφαρμογές. Δηλαδή κάθε φορά που κάνεις εκκαθάριση της μνημης(εγώ κάνω μηχανικά πολύ συχνά) το κλείνει. Ακόμα και αν βάλεις το viber κλειδωμένο από αυτή τη διαδικασία, πάλι το κλείνει με την πρώτη εκκαθάριση. Έχω δώσει όλες τις άδειες στην εφαρμογή. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ο κεντρικός διαχειριστής στην 5.9.1 κλείνει το viber ακόμα και αν το βάλεις στις protected εφαρμογές. Δηλαδή κάθε φορά που κάνεις εκκαθάριση της μνημης(εγώ κάνω μηχανικά πολύ συχνά) το κλείνει. Ακόμα και αν βάλεις το viber κλειδωμένο από αυτή τη διαδικασία, πάλι το κλείνει με την πρώτη εκκαθάριση. Έχω δώσει όλες τις άδειες στην εφαρμογή. Καμιά ιδέα;

 

 

Ειλικρινά κλείνωντας κάτι περισσότερο από ένα χρόνο συμβίωσης με το κινητό, ούδεποτε έκανα εκκαθάριση μνήμης... Σου είναι απαραίτητο; Δεν λέω το πρόβλημα είναι της Huawei αλλά...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και χωρίς εκκαθάριση μνήμης κλείνει μετά από κάποιο συγκεκριμένο διάστημα. Επίσης για κάποιο λόγο έχει σβηστεί η ολόκληρη ρομ για να την ξαναπερασω.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ομολογήσω ότι η 5.9.1 είναι μακράν η καλύτερη ROM για το συγκεκριμένο κινητό.

Δουλεύει ταχύτατα, ο καιρός βρίσκει την πόλη μου καθώς και τις περιοχές που πηγαίνω και εμφανίζει σωστά το παραθυράκι στην οθόνη της θήκης (έχω τη θήκη με το ορθογώνιο παραλληλόγραμμο παραθυράκι).

Σαν να έχω καινούργιο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ο κεντρικός διαχειριστής στην 5.9.1 κλείνει το viber ακόμα και αν το βάλεις στις protected εφαρμογές. Δηλαδή κάθε φορά που κάνεις εκκαθάριση της μνημης(εγώ κάνω μηχανικά πολύ συχνά) το κλείνει. Ακόμα και αν βάλεις το viber κλειδωμένο από αυτή τη διαδικασία, πάλι το κλείνει με την πρώτη εκκαθάριση. Έχω δώσει όλες τις άδειες στην εφαρμογή. Καμιά ιδέα;

Αυτό το πρόβλημα με το Viber το έχω και γω αρκετό καιρό. Είμαι με την 316. Έκανα κάποιες προσπάθειες δεν είδα φως και έμαθα να ζω με αυτό.

 

Πάντως δεν είναι ότι καλύτερο να ανοίγεις το Viber για να σου έρθουν οι ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες παρατήρησα ένα περίεργο πράγμα έχω wind καί όπου μού γράφει σήμα 3g δέν φορτώνει ούτε σελίδα ενώ 4g καί H H+ μιά χαρά δέν μπορώ νά καταλάβω τί γίνεται φταίει η Ρομ 5.9.1 η η wind.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...