Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αναφερθεί ξανά, ξανά, ξανά και ξανά!

 

Για να βρίσκει την τοποθεσία χειροκίνητα, πρέπει να είστε root και να αλλάξετε αυτό.

 

Μα δεν θέλω να το σκαλησω προσωπικά το τηλ . ούτε root ούτε κάτι άλλο! Δεν το κατέχω . και δεν έχει φτιάξει σε καμία αναβάθμιση !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μία ερώτηση αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Εχω το H60-L02 με Β16 και το τελευταιο καιρο στη προεπισκοπηση των βιντεο στο facebook μου δείχνει μαύρη εικόνα, ενω δείχνει οτι το βίντεο παίζει κανονικά. Αν το πατήσω νά παίξει το βίντεο σε καινούργια οθόνη, τότε το δείχνει κανονικά. Δέν ξέρω αν πειραξα κάποια ρύθμιση ή άν το έπαθε μετα την αναβάθμιση στην Β316. Γνωριζει καποιος κατι η αν καποιος εχει το ιδιο προβλημα?
HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θέλω να το σκαλησω προσωπικά το τηλ . ούτε root ούτε κάτι άλλο! Δεν το κατέχω . και δεν έχει φτιάξει σε καμία αναβάθμιση !

 

Αν δεν έχεις το L04 μη περιμένεις να διορθωθεί.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτα εκανα και εγω και χαιρι δεν ειδα,μετα το τοσο σκαλιγμα τωρα παταω local update και αναβαθμιση και κανει απλα επανεκκινηση,πεταει το εργαλειο,θα το αφησω σρην ησυχια του μην το καψω κιολας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μονο το update.app εχει που πιανει 1.74gb.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα εκανα και εγω και χαιρι δεν ειδα,μετα το τοσο σκαλιγμα τωρα παταω local update και αναβαθμιση και κανει απλα επανεκκινηση,πεταει το εργαλειο,θα το αφησω σρην ησυχια του μην το καψω κιολας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μονο το update.app εχει που πιανει 1.74gb.

 

 

Και στις ρυθμίσεις->αποθηκευτικός χωρος->προεπιλεγμένη θεση->κάρτα sd;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Εχω το H60-L02 με Β16 και το τελευταιο καιρο στη προεπισκοπηση των βιντεο στο facebook μου δείχνει μαύρη εικόνα, ενω δείχνει οτι το βίντεο παίζει κανονικά. Αν το πατήσω νά παίξει το βίντεο σε καινούργια οθόνη, τότε το δείχνει κανονικά. Δέν ξέρω αν πειραξα κάποια ρύθμιση ή άν το έπαθε μετα την αναβάθμιση στην Β316. Γνωριζει καποιος κατι η αν καποιος εχει το ιδιο προβλημα?

Μου το κάνει και μενα το ίδιο. Επίσης έχω παρατηρησει ότι δεν μου βρίσκει servers στην εφαρμογή μουσική για να κατεβασω online τραγούδια.... Όπως παλιά με άλλες ρόμ. Το έχει δει αλλος κάνεις αυτό? Μου βγάζει "δίκτυο απασχ. Δοκιμάστε ξανά αργότερα "

Λειτουργεί ακόμα ;;Εγώ δε μπορώ να μπω..Άσε που μου βγάζει συνεχώς ειδοποίηση ότι έχει γεμίσει το Huawei cloud+
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι στις ρυθμισεις σχετικα με τι τηλ και εκδοση υλικου λεει h60 l02 ενω το κινητο ειναι h60 l12,σςν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο απλα το ειδα και μου φανηκε περιεργο.Ισως ειχα βαλει λαθος ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι στις ρυθμισεις σχετικα με τι τηλ και εκδοση υλικου λεει h60 l02 ενω το κινητο ειναι h60 l12,σςν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο απλα το ειδα και μου φανηκε περιεργο.Ισως ειχα βαλει λαθος ρομ.

 

 

 

Εννοείται πως παίζει το σημαντικότερο ρόλο ή λάθος Rom.

Άντε λοιπόν...τώρα ξέρεις τι πρέπει να κανείς.

Αντιλαμβάνεσαι βέβαια ότι ή τοποθέτηση με 3Κ είναι μονόδρομος έτσι;

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Παίδες προσπάθησα να βάλω την EMUI 3.1 και μετά την εγκατάσταση της, άνοιγε το τηλέφωνο έδειχνε το σήμα "HONOR" και έσβηνε...αποφάσισα με την μέθοδο των τριων κουμπιών να κάνω επαναφορά, αλλά έχει μείνει στο 90% για πάνω απο 20 λεπτά...τί συμβαίνει;;; ξέρει κανείς;;;

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

...το ξαναέκανα, έβγαλα και την sscard, και μετά όλα κομπλέ...πάντως η μπάρα ειδοποιήσεων που είναι σκούρα, καθώς και το μενού στις ρυθμίσεις τα σπάνε...εκτός απο τις φωτο την νύχτα, δεν μπορώ να βρώ άλλες αλλαγές....

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

...το ξαναέκανα, έβγαλα και την sscard, και μετά όλα κομπλέ...πάντως η μπάρα ειδοποιήσεων που είναι σκούρα, καθώς και το μενού στις ρυθμίσεις τα σπάνε...εκτός απο τις φωτο την νύχτα, δεν μπορώ να βρώ άλλες αλλαγές....

 

Το μενού στις ρυθμίσεις σου είναι σκούρο εννοείς? Γιατί εμένα είναι άσπρο.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Το μενού στις ρυθμίσεις σου είναι σκούρο εννοείς? Γιατί εμένα είναι άσπρο.

όχι, όχι...το μενού που έγινε πιο συμμαζεμένο, με μικρά κουμπιά και έτσι...:lol:

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Το μενού στις ρυθμίσεις σου είναι σκούρο εννοείς? Γιατί εμένα είναι άσπρο.

 

 

 

Να περιμένω μέχρι την επόμενη Τετάρτη τη 3.1 ή να τη τοποθετήσω σήμερα;:worry:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,

 

Είμαι κάτοχος του H60-L02. Η συσκευή είναι δίκαρτη αλλά χρησιμοποιώ μία SIM. Σήμερα το πρωί διαπίστωσα ότι το δεν είχα σύνδεση στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Έκανα επανεκκινήσεις αλλά εξακολουθώ να έχω το ίδιο θέμα. Μάλιστα το τηλέφωνο αναγνωρίζει ότι υπάρχει κάρτα SIM στην υποδοχή SIM1, ζητάει το PIN, ξεκλειδώνει, αλλά δεν συνδέεται στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας εμφανίζοντας "Καμία υπηρεσία" και στο. Πηγαίνοντας Ρυθμίσεις--Διαχείριση κάρτας SIM βλέπω "Κάρτα1 Άγνωστο"

 

Αν τοποθετήσω τη SIM στη δεύτερη υποδοχή (SIM2) τότε η συσκευή συνδέεται κανονικά στο δίκτυο κινητής, αλλά η σύνδεση είναι 2G.

 

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι γνωστό θέμα για το κινητό, αλλά αν κάποιος φίλος αντιμετώπισε το θέμα ή το έχει δει να αναφέρεται κάπου θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια.

 

Σας ευχαριστώ.

Νίκος

 

Σήμερα μετά από πολύ άκαρπο ψάξιμο έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χωρίς κανένα αποτέλεσμα ως αναφορά στην επίλυση του προβλήματος.

 

Παρακαλώ εάν έχετε οποιαδήποτε ιδέα μοιραστείτε τη.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Φιλικά

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από πολύ άκαρπο ψάξιμο έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χωρίς κανένα αποτέλεσμα ως αναφορά στην επίλυση του προβλήματος.

 

Παρακαλώ εάν έχετε οποιαδήποτε ιδέα μοιραστείτε τη.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Φιλικά

Νίκος

 

Δοκιμάσες αλλη SIM?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με τα 3Κ παρατεταμένα προσπάθησες να το κάνεις; Προσοχή κάνε backup γιατί θα χάσεις δεδομένα.

Μου κάνει τρομερή εντύπωση που δε σου κάνει αναβάθμιση.Μπορείς να τραβήξεις φωτό το τι περιέχει ο dload φάκελος σου;

 

Κι εγω ποτε δεν καταφερα να κανω αναβαθμιση. Απο την στιγμη που πηρα το κινητο 3 rom τις περασα με τα 3Κ. Οταν επελεγα τοπικη ενημερωση, εκανε επαννεκινηση και εμπαινε στο μενου του CWM recovery χωρις να γινει κατι. Όταν επελεγα απο το CWM το update.zip μου εβγαζε μηνυμα error status 7 failed. Μηπως φταιει το CWM και αν δεν υπηρχε αυτο θα γινοτανε η αναβαθμιση κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ποτε δεν καταφερα να κανω αναβαθμιση. Απο την στιγμη που πηρα το κινητο 3 rom τις περασα με τα 3Κ. Οταν επελεγα τοπικη ενημερωση, εκανε επαννεκινηση και εμπαινε στο μενου του CWM recovery χωρις να γινει κατι. Όταν επελεγα απο το CWM το update.zip μου εβγαζε μηνυμα error status 7 failed. Μηπως φταιει το CWM και αν δεν υπηρχε αυτο θα γινοτανε η αναβαθμιση κανονικα?

 

 

 

Ακολούθησε τις οδηγίες από το post #6594.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις αναβάθμιση πρέπει το κινητό να έχει την μαμά cwm καθώς και να μην έχει πειραγμενα τα prop
Link to comment
Share on other sites

Και ερωτώ εγώ τώρα,τι γίνεται στην περίπτωση που όταν πατάμε τα 3κ απλα αναβοσβηνει η οθονη γραφωντας honor και μολις τα αφήνω απλά ανοίγει το κινητό κανονικά;;;
Link to comment
Share on other sites

Και ερωτώ εγώ τώρα,τι γίνεται στην περίπτωση που όταν πατάμε τα 3κ απλα αναβοσβηνει η οθονη γραφωντας honor και μολις τα αφήνω απλά ανοίγει το κινητό κανονικά;;;

 

 

 

Ακολούθησε τις οδηγίες από το post #6594 λεμεεεεεεέ:p

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις αναβάθμιση πρέπει το κινητό να έχει την μαμά cwm καθώς και να μην έχει πειραγμενα τα prop

 

Διαβαστε εδω τι σας λεει ο gregog7!!!Ειχα το ιδιο προβλημα και αλλαζοντας σε μαμα cwm ολα GG.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τις οδηγίες από το post #6594.

 

Για να κάνεις αναβάθμιση πρέπει το κινητό να έχει την μαμά cwm καθώς και να μην έχει πειραγμενα τα prop

 

Κι εγω αυτο υποψιαζομουν, οτι πρεπει να εχω την μαμα cwm. Δοκιμασα με το miniflashtool, καταφερα ομως να φλασαρω μονο την cwm recovery (συγκεκριμενα το αρχειο CWM 6.0.5.1 exFAT.img). Επιλεγοντας stock recovery (το αρχειο 5.6.16.img), βγαζει μηνυμα : ECHO εχει απενεργοποιηθει. Μηπως επιλεγω λαθος αρχειο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...