Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ισχύει αυτό... σωθήκαμε από θέμα developers.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό... σωθήκαμε από θέμα developers.
Για να δούμε. ..
Link to comment
Share on other sites

 

1. Η "ευρωπαική" του L04 δεν νομίζω ότι μπαίνει

2. Ακόμα και αν μπαίνει, άμα είσαι root με custom recovery ή πειραγμένο local και build prop πάλι δεν θα περνάει την αναβάθμιση, η ειδοποίηση θα έρχετε κανονικότατα

3. Ο λόγος που το L02 σου δεν παίρνει αναβαθμίσεις είναι κατά πάσα πιθανότητα αυτός που περιέγραψα στο 2.

4. Αφού είσαι root όπως λες γιατί δεν αφαιρείς και τα όποια κινέζικα έχουν απομείνει με τις μεθόδους που αναφέρονται στο πρώτο ποστ?

 

πως γίνεται να πάρω το emotion 3 δεν ενημερώνετε η συσκευη ειναι αγορασμενη απο κινα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

 

πως γίνεται να πάρω το emotion 3 δεν ενημερώνετε η συσκευη ειναι αγορασμενη απο κινα

 

Κατεβάζεις την FullROM (~1GB) και την περνάς με local update.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την FullROM (~1GB) και την περνάς με local update.

 

πως το κανεις αυτο μπορείς να βοηθήσεις

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

πως το κανεις αυτο μπορείς να βοηθήσεις

 

Στη πρώτη σελίδα υπάρχουν οδηγίες

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το πάρω από εδώ (ευρωπαική αποθήκη)

http://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-huawei-honor-6-h60-l02-hisilicon-kirin-920-17ghz-octa-core-5-zoll-ips-1080-g-297484

 

1)λετε να ειναι αξιόπιστο ή θα μου στείλουνε κανα κλώνο?

2) αυτή ςείναι η ευρωπαική version φαντάζομαι ε? βλέπω ότι έχει όλες τις 4g μπάντες που υπάρχουν στην ελλαδα 800,1800,2600 άρα θα δουλεύει κομπλε..?

3) αυτή η έκδοση παίρνει κάποια επίσημη rom που να έχει αναβαθμίσεις , όχι κινέζικα και να στηρίζει αγγλικά (ή και ελληνικα) ?

4) αν ειναι μούφα το ποστ μου απο πού προτείνεται να το αγοράσω:p? (ειμαι ανάμεσα σε αυτό και στο lenovo vibe x2)...

Link to comment
Share on other sites

εχω το L04 αγορασμενο απο amazon. το εκανα root μετα εβαλα παλι system recovery και εκανα μεσω OTA το μοναδικο update σε B114 (EMUI 2.3)απο τοτε και υστερα τιποτα.....μεσω OTA παντα....ποτε θα παρω EMUI 3γνωριζουμε τιποτα??? μεσω ΟΤΑ παντα!
Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το πάρω από εδώ (ευρωπαική αποθήκη)

http://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-huawei-honor-6-h60-l02-hisilicon-kirin-920-17ghz-octa-core-5-zoll-ips-1080-g-297484

 

1)λετε να ειναι αξιόπιστο ή θα μου στείλουνε κανα κλώνο?

2) αυτή ςείναι η ευρωπαική version φαντάζομαι ε? βλέπω ότι έχει όλες τις 4g μπάντες που υπάρχουν στην ελλαδα 800,1800,2600 άρα θα δουλεύει κομπλε..?

3) αυτή η έκδοση παίρνει κάποια επίσημη rom που να έχει αναβαθμίσεις , όχι κινέζικα και να στηρίζει αγγλικά (ή και ελληνικα) ?

4) αν ειναι μούφα το ποστ μου απο πού προτείνεται να το αγοράσω:p? (ειμαι ανάμεσα σε αυτό και στο lenovo vibe x2)...

 

1)Έχουν στείλει στο παρελθόν διαφορετική έκδοση σε μέλη εδώ στο topic.

2)Στο link Λέει 02 στη περιγραφή 04, παίξτο κορώνα γράμματα

3)Ποια έκδοση είναι η 02 ή 04? Αν θες να αγοράσεις τη 04 γιατί δεν αγοράζεις από το Amazon να μην σε νοιάζει η εγγύηση και άμα θα είναι το 02 ή το 04?

 

εχω το L04 αγορασμενο απο amazon. το εκανα root μετα εβαλα παλι system recovery και εκανα μεσω OTA το μοναδικο update σε B114 (EMUI 2.3)απο τοτε και υστερα τιποτα.....μεσω OTA παντα....ποτε θα παρω EMUI 3γνωριζουμε τιποτα??? μεσω ΟΤΑ παντα!

 

Τι έχετε πάθει με το OTA βαριέστε να συνδέσετε με USB το κινητό στο PC? :wacko:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στη πρώτη σελίδα υπάρχουν οδηγίες

 

σ'ευχαριστω πολύ φίλε!!!κάτι τελευταίο βάζοντας την τελευταία στοκ έκδοση 5.2.16 έχει ελληνικά?η μόνο αγγλικά κ κινέζικα?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Είναι Multilanguage εδώ και μήνες...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... Είχα γράψει πριν δυο μέρες αυτό το ποστ αλλά δεν απάντησε κανείς... Γνωρίζει κανείς σχετικά; Ευχαριστώ

Μόλις πριν μια εβδομάδα παρελαβα από to2c.com το Honor 6 H60-L12.

Σήμερα πρόσεξα ότι το serial number που γράφει μέσα στις ρυθμίσεις του κινητού είναι διαφορετικό με αυτό που αναγράφεται στο κουτί του κινητού. Το SN του κουτιού όμως ταυτίζεται με το αυτοκολητάκι που είναι κολλημένο πάνω στην διάφανη μεμβράνη που είχε στο πίσω μέρος του κινητού όταν το παρέλαβα.

Να αναφέρω ότι το ΙΜΕΙ είναι ίδιο παντού τόσο στις ρυθμίσεις του κινητού, στο κουτί και στο αυτοκολητάκι της πίσω ζελατίνας...

Επικοινώνησα μέσω email με το to2c.com και μου απαντήσανε ότι έτσι έρχεται από το εργοστάσιο και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα....

Έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς κάτι ανάλογο; Υπάρχει θέμα ανησυχίας;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... Είχα γράψει πριν δυο μέρες αυτό το ποστ αλλά δεν απάντησε κανείς... Γνωρίζει κανείς σχετικά; Ευχαριστώ

 

L12 από to2c κι εδώ, αγοράσμενο τον Δεκέμβρη. Διαφορετικό S/N και σε εμένα. Δε νομίζω να συντρέχει λόγος ανησυχίας.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΜΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΗ ΧΩΡΙΣ ΡΟΟΤ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΙΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ LUNCHER ?ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΣΗ ΑΛΛΑ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΗΟΜΕ BOUTON ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΙΚΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΜΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΗ ΧΩΡΙΣ ΡΟΟΤ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΙΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ LUNCHER ?ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΣΗ ΑΛΛΑ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΗΟΜΕ BOUTON ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΙΚΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Σου έχει ήδη πει κάποιος στο 1ο post.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε φίλο ηρθε η 313 σε μενα όχι ακόμα. Δεν έρχεται σε όλους μαζί;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε φίλο ηρθε η 313 σε μενα όχι ακόμα. Δεν έρχεται σε όλους μαζί;

 

Η Huawei έχει δώσει την Β313 εδώ κι ένα μήνα σχεδόν.

Για ποιο λόγο περιμένετε ΟΤΑ και δεν κάνετε local update με την FullROM?

Τα ΟΤΑ της Huawei δεν είναι αξιόπιστα, π.χ. αν από Β310 πας με ΟΤΑ σε Β313 και μετά κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, θα σε γυρίσει σε Β310 και μάλιστα με προβλήματα. Από αυτό και μόνο θεωρώ το local update πιο σταθερό και σίγουρο.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εισαστε φοβεροί...δωστε μου λιγο ακομα τα φωτα σας...θέλω να αλλαξω τον χρωματισμό της μπαρας των ειδοποιήσεων είνα ασπρο και δεν ειναι ευδιακριτο θέλω να το αντικαταστισω!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα κι εγώ απο vickmall πριν 3 μερες και εχω αρχίσει το διάβασμα.. Βέβαια εχω καιρο να ασχοληθω και μου είναι λιγο δύσκολο να ακολουθήσω. Αρχικά θέλω να ρωτήσω τι ακριβώς ειναι το cwm και το bootloader και ποια η χρησιμότητα τους και αν είναι αναγκαία αυτα τα δυο για να γινει root. Επίσης υπαρχουν πουθενα κάποια tutorial που να δειχνουν βημα-βημα τη διαδικασία για τα παραπανω? Ελπίζω να μη κουράζω δεν είμαι τοσο προχωρημενος απλα
Link to comment
Share on other sites

Η Huawei έχει δώσει την Β313 εδώ κι ένα μήνα σχεδόν.

Για ποιο λόγο περιμένετε ΟΤΑ και δεν κάνετε local update με την FullROM?

Τα ΟΤΑ της Huawei δεν είναι αξιόπιστα, π.χ. αν από Β310 πας με ΟΤΑ σε Β313 και μετά κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, θα σε γυρίσει σε Β310 και μάλιστα με προβλήματα. Από αυτό και μόνο θεωρώ το local update πιο σταθερό και σίγουρο.

Για να γίνει Local update πρέπει να είναι root το κινητο;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...