Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

VirusPlus εάν έχεις την ευγενή καλοσύνη μπορείς να παραθέσεις τον τρόπο και την rom για να πάω από 5.7.16 σε lollipop beta:Έχω το L12 και φυσικά εννοείται εάν πιστεύεις πως αξίζει τον κόπο, έτσι; :p Edited by CRISPAF77

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα, χρειαζομαι την βοηθεια οποιου μπορει να βοηθησει, λογω συνεχισης των σπουδων μου εχω ερθει στη Σμυρνη - Τουρκια. Εδω εισαι υποχρεομενος να δηλωνεις το ΙΜΕΙ του κινητου κατι που με εχει ξενερωσει εντελως. Ενας συμφοιτητης μου που εχει android αλλα με επεξεργαστη mtk το εχει rootαρει και με ενα προγραμμα το αλλαζει. Ξερετε αν γινεται κατι τετοιο κα με το δικο μας? Ακομα προσπαθω να το rootαρω αλλα στις οδηγιες οταν πηγαινω στο σαιτ της huawei στη δηλωση μου βγαζει συνεχως σφαλμα οτι δεν συμφωνει το S/N με το IMEI. Τελος και συγνωμη αν σας κουρασα το αρχειο zip που εχει βαλει ο virustotal εχει αρχεια αλλα δε τρεχουν. Γιατι? Ευχαριστω προκαταβολικα Edited by ariskoulouktsis
Link to comment
Share on other sites

Την έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής!

Δεν την είχα βρει ποιο φτηνά οπότε την είχα παραγγείλει απο εκει.

 

Εχεις και καποια θηκη που φορας στο κινητο και δεν το πιεζει; Γιατι με το τζαμι που εχω τωρα και τη σιλικονης που ειχα παρει εχω θεμα και ετσι το εχω χωρις θηκη τωρα.

 

 

Επισης ρε παιδια γιατι κλεινει το κινητο παντα στο 3%;

Link to comment
Share on other sites

VirusPlus εάν έχεις την ευγενή καλοσύνη μπορείς να παραθέσεις τον τρόπο και την rom για να πάω από 5.7.16 σε lollipop beta:Έχω το L12 και φυσικά εννοείται εάν πιστεύεις πως αξίζει τον κόπο, έτσι; :p

 

post #6765

 

EMUI 3.1 ROMs για όλα τα μοντέλα και τα reverse packs στο mega (όχι από εμένα, το τσίμπησα από 4pda).

Η EMUI 3.1 περνάει μόνο πάνω από την τελευταία stable Β316.

Όσοι είναι σε developer ROM και θέλουν να περάσουν την EMUI 3.1 θα πρέπει:

1) Να περάσουν με local update αυτό το reverse pack (από dev σε stable).

2) update με 3 κουμπιά την τελευταία stable ROM Β316.

3) local update την EMUI 3.1.

 

Από τα σχόλια τον Ρώσων φαίνεται πως υπάρχει προβλημα υπερθέρμανσης καθώς και προβλημα με τα google services στην EMUI3.1. Δεν υπάρχει επίσης ακόμα custom recovery για EMUI3.1 άρα ούτε και root.

 

Επίσης σας ενημερώνω από τώρα πως δεν πρόκειται να υποστηρίξω τις lollipop ROM στο υπάρχων Multi-Tool, πιθανών να φτιάξω ξεχωριστώ tool για την EMUI3.1 όταν κι αν έχουμε custom recovery κι εφόσον κατέχω ακόμα το Honor6.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Το ξερά πως δε θα μου χαλάσεις το χατίρι:lol: αν και το χεις απαντήσει 879 φορές αυτό το ερώτημα.Σ ευχαριστώ πολύ και καλή σου μέρα.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Windows 10 και lollipop θα έρθουν μαζί,έτσι όπως το βλέπω...Διπλοαναβαθμισμενος σε μια βδομάδα..:-)
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

VirusPlus όλα καλά μέχρι το στάδιο με την τοποθέτηση τηςB316.Μετα κάνω extract την Β505 και μεταφέρω στο dload το UPDATE... κανω τοπικη ενημερωση 3-4 φορες αλλά δεν το δέχεται.Καμία πρόταση;

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

VirusPlus όλα καλά μέχρι το στάδιο με την τοποθέτηση τηςB316.Μετα κάνω extract την Β505 και μεταφέρω στο dload το UPDATE... κανω τοπικη ενημερωση 3-4 φορες αλλά δεν το δέχεται.Καμία πρόταση;

 

Οι Β5xx είναι τύπου ΟΤΑ, δεν τα κάνεις unzip απλά τα μετονομάζεις σε update.zip και τα βάζεις στο dload.

Προσωπικά μην πας στην Β507 μείνε στην Β506 προς το παρών.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Οι Β5xx είναι τύπου ΟΤΑ, δεν τα κάνεις unzip απλά τα μετονομάζεις σε update.zip και τα βάζεις στο dload.

Προσωπικά μην πας στην Β507 μείνε στην Β506 προς το παρών.

 

 

 

Ο.Κ. ξεκίνησε να τη φορτώνει...Β507 πάντως δε βλέπω για το Η60-L12 έτσι δεν είναι;

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ. ξεκίνησε να τη φορτώνει...Β507 πάντως δε βλέπω για το Η60-L12 έτσι δεν είναι;

 

Η Β507 είναι κοινή και για L02 και για L12.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Η Β507 είναι κοινή και για L02 και για L12.

 

 

 

Περναω την Β506 :D και κατι μου λεει πως θα γυρισω πισω μονο σε επισημο EMUI 3.1 :lol:

Εκτος βεβαια αν μου γονατιζει την μπαταρια :p

VirusPlus σ ευχαριστω για αλλη μια φορα.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

εχει διαφορες με την emui 3.1 ? αν ειναι να την περασω και εγω , αξιζει ο κοπος?

 

Μη φανταστείς τίποτα το ιδιαίτερο.

Οι Β505 και Β506 έχουν lag γενικά και προβληματακια με τα push notifications, viber ξέχνα το.

Η Β507 έχει διορθώσει το lag έχει και κάποιες μικρο προσθήκες και βελτιώσεις στο WLAN, αλλά έχει προβλήματα ασυμβατότητας με εφαρμογές.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα υπάρχει η απάντηση. Μέσα στο πρόγραμμα του VirusPlus υπάρχει επιλογή να το κάνεις unbrick

 

καλησπερα φιλε μου , εχω δει ολα τα ποστ του virusplus απο xda devs

αλλα καμια λειτουργια απο το προγραμα του δεν ανταποκρεινετε , κανει μετα απο το φλας σε ξεκλ bootloader

reboot αλλα μετα τιποτα απολυτως , δεν υπαρχει effect που λεμε.

γιαυτο εχω απογοητευτει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου , εχω δει ολα τα ποστ του virusplus απο xda devs

αλλα καμια λειτουργια απο το προγραμα του δεν ανταποκρεινετε , κανει μετα απο το φλας σε ξεκλ bootloader

reboot αλλα μετα τιποτα απολυτως , δεν υπαρχει effect που λεμε.

γιαυτο εχω απογοητευτει.

 

Δεν έχω καταλάβει πιο είναι το προβλημα σου ακριβώς.

Απ'οτι καταλαβαίνω μπορείς να μπεις σε bootloader, οπότε περνάς τα 4 img από adb χειροκίνητα αν δεν δουλεύει το Multi-Tool.

Έχεις δοκιμάσει να περάσεις FullROM με 3κουμπια και παίρνεις fail?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Μη φανταστείς τίποτα το ιδιαίτερο.

Οι Β505 και Β506 έχουν lag γενικά και προβληματακια με τα push notifications, viber ξέχνα το.

Η Β507 έχει διορθώσει το lag έχει και κάποιες μικρο προσθήκες και βελτιώσεις στο WLAN, αλλά έχει προβλήματα ασυμβατότητας με εφαρμογές.

 

 

 

Προβλήματα σοβαρά;Σε ποιες εφαρμογές π.χ.;

 

Άκυρο διάβασα τα post απο τότε που βγήκε ή B507 :rolleyes: μη τα θέλουμε και όλα στο πιάτο έτσι;:lol:

Στις εφαρμογές με πρόβλημα συμβατότητας προσθέτουμε και του e-shop.

Edited by CRISPAF77

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. 3 ερωτησεις ρε παιδια

1) ποια ειναι η σειρα των επισημων ενημερωσεων μετα την 316;

2) ποια απο ολες εχει καλυτερη διαχειριση τησ μπαταριας; καπου ειχα διαβασει για την 316 αλλα δεν ειμαι σιγουρος

3) πριν κανω την αναβαθμιση στο emui 3, σε καθε κληση μου εμφανιζε τοποθεσια Ελλαδα ή καποιο αλλο μερος. τωρα μου βγαζει μονο κινεζικα. εχω ενεργοποιησει την προσβαση τοποθεσιας αλλα δεν εχει αλλαξει κατι. εχει κανεις να προτεινει κατι;

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων[/quote

 

 

γνωριζει κανεις για τα ανωτερω;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. 3 ερωτησεις ρε παιδια

1) ποια ειναι η σειρα των επισημων ενημερωσεων μετα την 316;

2) ποια απο ολες εχει καλυτερη διαχειριση τησ μπαταριας; καπου ειχα διαβασει για την 316 αλλα δεν ειμαι σιγουρος

3) πριν κανω την αναβαθμιση στο emui 3, σε καθε κληση μου εμφανιζε τοποθεσια Ελλαδα ή καποιο αλλο μερος. τωρα μου βγαζει μονο κινεζικα. εχω ενεργοποιησει την προσβαση τοποθεσιας αλλα δεν εχει αλλαξει κατι. εχει κανεις να προτεινει κατι;

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων[/quote

 

 

γνωριζει κανεις για τα ανωτερω;

 

1. Ή Β316 είναι ή τελευταία επίσημη stable

2. Όντως ισχύει η Β316 έχει την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας

3. Δεν γνωρίζω κάτι επί τούτου.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες σκέφτομαι να έχω το κινητό χωρίς θήκη, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν αποκτά γρατσουνιές η πίσω όψη αφήνοντάς το σε τραπέζια κλπ κλπ, έχει κανείς άποψη; Επίσης υπάρχει ανταλλακτικό για αλλαγή στο μέλλον; Στο eBay δε βρίσκω κάτι
Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες σκέφτομαι να έχω το κινητό χωρίς θήκη, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν αποκτά γρατσουνιές η πίσω όψη αφήνοντάς το σε τραπέζια κλπ κλπ, έχει κανείς άποψη; Επίσης υπάρχει ανταλλακτικό για αλλαγή στο μέλλον; Στο eBay δε βρίσκω κάτι

 

 

 

Ναι αποκτά γρατσουνιές. Τοποθέτησε του την πίσω ζελατίνα που έχει ή συσκευασία του ή αλλιώς εχεις τη σίγουρη προστασία που προσφερει ένα tempered glass.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το έχω αυτό που είχε το κουτί ,το είχα περάσει λάθος και το έβγαλα, αν τον περισσεύει κάποιον μπορώ να του το αγοράσω,ας μου στείλει πμ, ευχαριστώ για τον χρόνο σου crispaf
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα δε μπορει κανενας να βοηθήσει?

 

Αν αναφέρεσαι στην αλλαγή IMEI,

Πρώτον είναι παράνομο, αρά κανείς δεν θα σε βοηθήσει λογικά.

Δεύτερων δεν γίνεται στη συγκεκριμένη συσκευή.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

^^ Και τριτον , ποιος ο λογος να το κανεις? Αν δηλωσεις το IMEI που εχει το κινητο , ποιο ειναι το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...