Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να flashαρεις το system.img από την Β313 απο fastboot πρώτα μάλλον.

Όσες φορές προσπάθησα να γυρίσω από dev σε stable είχα crash στο system.

 

Τελικά κατάφερες να το γυρίσεις? το system.img το γλασάρω με το multi tool?

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Μία χαζή ερώτηση μάλλον αλλά γιατί στο site της Ηuawei έχει links για όλα τα μοντέλα H60 εκτός από το Η60-L04 βρε παιδιά? Δεν είναι πλέον supported συσκευή? :(

 

Εδώ εννοώ -> http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload

by giorgio
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Το τηλέφωνο χθες εξαφάνισε κάποιες απ τις φωτογραφίες που υπήρχαν στη "Συλλογή". Πιο πριν είχα κάνει επανεκκίνηση και "επιτάχυνση" απ τη "διαχείριση συσκευής". Δεν ξέρω βέβαια αν φταίει αυτό,γιατί και άλλες φορές που το είχα κάνει, δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Το παράξενο είναι ότι, στη Συλλογή υπάρχουν οι φωτογραφίες,αλλά όταν τις ανοίγω μου λέει "δεν υπάρχουν μικρογραφίες" και υπάρχουν και οι λεπτομέρειες της φωτογραφίας, δηλαδή ημερομηνία,μέγεθος,διαδρομή κτλ. Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται και αν μπορώ να τις επαναφέρω; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μία χαζή ερώτηση μάλλον αλλά γιατί στο site της Ηuawei έχει links για όλα τα μοντέλα H60 εκτός από το Η60-L04 βρε παιδιά? Δεν είναι πλέον supported συσκευή? :(

 

Εδώ εννοώ -> http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload

 

To Η60-L04 προορίζεται για συγκεκριμένες αγορές, εκτός Κίνας. Οπότε ψάξε στο κανονικό site της Huawei ή στο xda thread λογικά κάτι θα έχει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από την Β307 δέχομαι αναβάθμιση στην Β313 και πριν εγκαταστήσω αλλάζω με το πειραγμένο local.prop με το stock της B307. Αλλά και πάλι στην εγκατάσταση αποτυχία..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους παιδια ειμαι αναμεσα σε αυτο και αυτο το τηλ τι μου προτεινετε ευχαριστω προκαταβολικα.....Ακυρο το meizu δεν ειναι δικαρτο οποτε honor..... Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους παιδια ειμαι αναμεσα σε αυτο και αυτο το τηλ τι μου προτεινετε ευχαριστω προκαταβολικα.....Ακυρο το meizu δεν ειναι δικαρτο οποτε honor.....

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πως υπαρχει από Ευρώπη η συγκεκριμένη εκδοση H60-L04.

Επειδή δεν με ενδιαφέρει η δευτερη sim υπάρχει κατι άλλο που θα πρεπει να προσέξω η όλα καλα;

Ειμαι ετοιμος για το κλικ…

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πως υπαρχει από Ευρώπη η συγκεκριμένη εκδοση H60-L04.

Επειδή δεν με ενδιαφέρει η δευτερη sim υπάρχει κατι άλλο που θα πρεπει να προσέξω η όλα καλα;

Ειμαι ετοιμος για το κλικ…

 

Άμα δεν σε νοιάζει το Dual SIM, όρμα άφοβα από Amazon

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για το H60-L04 έχει...

 

εχει παντου ελληνικά κ περνει κανονικα τις ενημερώσεις??

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν σε νοιάζει το Dual SIM, όρμα άφοβα από Amazon

 

Ωραια αλλα απο Amazon βλεπω πιο ακριβες τιμες ( εκτος αν το λες για θεμα πιο άμεσης κάλυψης σε θέματα εγγύησης)

Link to comment
Share on other sites

εχει παντου ελληνικά κ περνει κανονικα τις ενημερώσεις??

 

Δεν έχω το L04, αλλά άμα κρίνω από το L02 για τα ελληνικά, τότε είναι πλήρης. Όσον αφορά τις ενημερώσεις, το L04 νομίζω τις παίρνει πιο αραιά.

 

Ωραια αλλα απο Amazon βλεπω πιο ακριβες τιμες ( εκτος αν το λες για θεμα πιο άμεσης κάλυψης σε θέματα εγγύησης)

 

Εσύ που κοιτούσες; Η Huawei Netherlands, που είναι η επίσημη εισαγωγέας του Huawei Honor 6 - L04 στην ευρώπη, πουλάει το L04 μόνο μέσω του Amazon, και πιο συγκεκριμένα του Αγγλικού.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αλλα απο Amazon βλεπω πιο ακριβες τιμες ( εκτος αν το λες για θεμα πιο άμεσης κάλυψης σε θέματα εγγύησης)

 

Αν θέλεις μονοκαρτο,υπάρχουν πολύ καλύτερες εναλλακτικές του ονορ6

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που κοιτούσες; Η Huawei Netherlands, που είναι η επίσημη εισαγωγέας του Huawei Honor 6 - L04 στην ευρώπη, πουλάει το L04 μόνο μέσω του Amazon, και πιο συγκεκριμένα του Αγγλικού.

 

To2c warehouse europe

http://www.coolicool.com/stock-in-europe-huawei-honor-6-h60-l02-hisilicon-kirin-920-17ghz-octa-core-5-inch-ips-1080p-android-g-35576

 

Στο Amazon uk έβγαινε 340 Ευρω συν μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

To2c warehouse europe

http://www.coolicool.com/stock-in-europe-huawei-honor-6-h60-l02-hisilicon-kirin-920-17ghz-octa-core-5-inch-ips-1080p-android-g-35576

 

Στο Amazon uk έβγαινε 340 Ευρω συν μεταφορικα

 

1. Αυτή δεν είναι η ευρωπαική αποθήκη του to2c.

2. Το Coolicool έχει στείλει ότι να'ναι μοντέλα σε προηγούμενους αγοραστές, δες το παρόν thread.

3. Εγώ θα αγόραζα από Amazon.co.uk γιατί μετά έχεις να κάνεις με Amazon, όχι με το κάθε τυχάρπαστο κινέζο, που ήρθε στην ευρώπη.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το L04, αλλά άμα κρίνω από το L02 για τα ελληνικά, τότε είναι πλήρης. Όσον αφορά τις ενημερώσεις, το L04 νομίζω τις παίρνει πιο αραιά.

 

 

 

τελικα εχω το H60-L02 υπάρχει ευρωπαικη κ που μπορω να την βρω?

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το L04, αλλά άμα κρίνω από το L02 για τα ελληνικά, τότε είναι πλήρης. Όσον αφορά τις ενημερώσεις, το L04 νομίζω τις παίρνει πιο αραιά.

 

 

 

τελικα εχω το H60-L02 υπάρχει ευρωπαικη κ που μπορω να την βρω?

 

Τι εννοείς ευρωπαική; Ποιο είναι το πρόβλημα σου?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Τι εννοείς ευρωπαική; Ποιο είναι το πρόβλημα σου?

 

θελω να βαλω ευρωπαικη με πλήρης ελληνικα κ να περνει αναβαθμισεις γιατι τωρα με L02 και ρουτ δεν περνει αναβαθμίσεις

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω πακέτο εμπρός/πίσω tempered glass και περιμετρική θήκη(να φαίνεται και η πλάτη του κινητού)..Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

 

θελω να βαλω ευρωπαικη με πλήρης ελληνικα κ να περνει αναβαθμισεις γιατι τωρα με L02 και ρουτ δεν περνει αναβαθμίσεις

 

1. Η "ευρωπαική" του L04 δεν νομίζω ότι μπαίνει

2. Ακόμα και αν μπαίνει, άμα είσαι root με custom recovery ή πειραγμένο local και build prop πάλι δεν θα περνάει την αναβάθμιση, η ειδοποίηση θα έρχετε κανονικότατα

3. Ο λόγος που το L02 σου δεν παίρνει αναβαθμίσεις είναι κατά πάσα πιθανότητα αυτός που περιέγραψα στο 2.

4. Αφού είσαι root όπως λες γιατί δεν αφαιρείς και τα όποια κινέζικα έχουν απομείνει με τις μεθόδους που αναφέρονται στο πρώτο ποστ?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα σμρ η κινηταρα...αντε καλοριζικο μου λοιπον.. :Ρ

Δν με λετε...δν ξερω αν το εχει αναφερει κανενας αλλα εμενα το widget του καιρο αναγνωριζει τποθεσια γευγευλι...τι φαση??

Τελος με την πρωτη φορτιση απο οσο ξερω δν χρειαζεται να φτασει στο μηδεν και να το φορτισουμε 8ωρο, στις καινουριες μπαταριες ή κανω λαθος??

Αυτα για σμρ φιλοι μου της αξιας αυτης κοινοτητας :)

Nothing is true, everything is permitted

- Altaïr Ibn-La'Ahad -

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το κινητό:

 

Έβαλα μια κάρτα microSD sandisk 16gb και το έκανα restart για να κάνω προεπιλεγμένη αποθήκευση στην κάρτα και όταν άνοιξε μου έβγαζε συνεχώς error ότι:

"Η εφαρμογή UI συστήματος σταμάτησε να λειτουργεί"

 

πατάω ΟΚ συνεχώς το κάνω restart αλλά το ίδιο πρόβλημα. Έβγαλα την microSD αλλά πάλι τα ίδια. Έχω EMUI 3.0

 

Έχει συμβεί σε κανέναν το ίδιο πρόβλημα? Καμιά ιδέα??

Edited by kon_IMS
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το κινητό:

 

Έβαλα μια κάρτα microSD sandisk 16gb και το έκανα restart για να κάνω προεπιλεγμένη αποθήκευση στην κάρτα και όταν άνοιξε μου έβγαζε συνεχώς error ότι:

"Η εφαρμογή UI συστήματος σταμάτησε να λειτουργεί"

 

πατάω ΟΚ συνεχώς το κάνω restart αλλά το ίδιο πρόβλημα. Έβγαλα την microSD αλλά πάλι τα ίδια. Έχω EMUI 3.0

 

Έχει συμβεί σε κανέναν το ίδιο πρόβλημα? Καμιά ιδέα??

Επαναφορά εργοστασιακων...

Link to comment
Share on other sites

Για εκεί οδεύω...!

 

Πέρα από φωτογραφίες βιντεο μουσική που τα κράτησα όλα, χρειάζεται τίποτα άλλο / έχετε υπόψην τίποτα που πρέπει να κάνω πριν το επαναφέρω στις εργοστασιακες??

 

Ευχαριστώ!

Edited by kon_IMS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...