Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην αναζήτηση γράψε Google μετά πάτα στην εικόνα.Και μετά την εφαρμογή με τα πράσινα άσπρα κουτάκια

ΛΆΘΟΣ ΠΆΤΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΉ ΤΗΝ ΑΠΌ ΚΆΤΩ ΜΕ ΤΟ ΕΙΚΟΝΊΔΙΟ ΤΩΝ ΕΠΑΦΏΝ!

αυτήν εννοούσα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις αγόρασα το φορτιστή που προτείνεται στο πρώτο post αλλα βλεπω οτι και αυτός γράφει 5v, 1amp. Του κινητού γράφει 5v, 2amp.

Να ψάξω να βρω adaptor για τον δικό του καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

@VirusPlus

Kατεβάζω από το xda-developers την stable b113 για το H60-L12 από το Mega. Το αρχείο όμως έχει την ονομασία "H60-L02_EMUI3.0_Android4.4_V100R001CHNC00B313.zip" σίγουρα κάνει για το L12 ή έχει γίνει κάποιο μπέρδεμα με τα links;

 

http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/honor-6-stock-roms-t2963180

Link to comment
Share on other sites

@VirusPlus

Kατεβάζω από το xda-developers την stable b113 για το H60-L12 από το Mega. Το αρχείο όμως έχει την ονομασία "H60-L02_EMUI3.0_Android4.4_V100R001CHNC00B313.zip" σίγουρα κάνει για το L12 ή έχει γίνει κάποιο μπέρδεμα με τα links;

 

http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/honor-6-stock-roms-t2963180

 

B113? Δεν βλέπω να έχω τέτοια ROM στο XDA, μάλλον κάτι διαβάζεις λάθος.

 

--UPDATE--

Αχα... υπήρχε όντως ένα μπέρδεμα στα link με τις ROM του L02 και L12, διορθώθηκε. Ευχαριστώ.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά κάπου υπήρχε ρύθμιση να διαλέγουμε τι θα εμφανίζεται στη συλλογή και τι όχι. Τώρα δεν το βρίσκω και έχει γεμίσει ο τόπος από εικόνες από viber και άλλη σαβούρα.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω σήμερα!:D Απο pandawill στις 19/1 η παραγγελία 22/1 η αποστολή και χθές ήρθε το ειδοποιητήριο.:) Έχω το L-12 ευτυχώς δεν παρατήρησα ούτε κιτρινίλες ουτε κάποιο πρόβλημα γενικά.Παιδιά μια ερώτηση.Ήρθε με την B307 να το αναβαθμίσω?Ευχαριστώ πολύ και καλώς σας βρήκα!:)
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω σήμερα!:D Απο pandawill στις 19/1 η παραγγελία 22/1 η αποστολή και χθές ήρθε το ειδοποιητήριο.:) Έχω το L-12 ευτυχώς δεν παρατήρησα ούτε κιτρινίλες ουτε κάποιο πρόβλημα γενικά.Παιδιά μια ερώτηση.Ήρθε με την B307 να το αναβαθμίσω?Ευχαριστώ πολύ και καλώς σας βρήκα!:)

Μεγεια, κάνε τις αναβαθμίσεις, για καλό τις βγάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια, κάνε τις αναβαθμίσεις, για καλό τις βγάζουν.

 

Ευχαριστώ πολύ!Κάνω αναζήτηση για αναβάθμιση και δεν βρίσκει κάτι.Να την περάσω χειροκίνητα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παρέλαβα σήμερα το L04. Έχει την EMUI 2.3 B109. Δεν βρίσκει μόνο του κάποια αναβάθμιση, ούτε μέσω Hisuite. Για να τον κάνω με local πρεπει να πέράσω πρώτα την Β310 και μετα την Β370 που φαίνεται να είναι η τελευταία ή μπορώ να πάω απευθείας στην Β370;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!Κάνω αναζήτηση για αναβάθμιση και δεν βρίσκει κάτι.Να την περάσω χειροκίνητα?

 

Δεν άντεξα την κατέβασα και την περνάω χειροκίνητα.:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!Κάνω αναζήτηση για αναβάθμιση και δεν βρίσκει κάτι.Να την περάσω χειροκίνητα?

 

ουτε και εγω αντεξα και την κατεβασα και την εκανα local :)

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τελικά σήμερα και ενώ προσπαθώ σύμφωνα με τις οδηγίες να κάνω το update (H60-L04) Στον φάκελο υπάρχει μόνο ένα αρχείο update.app και δεν αναγνωρίζεται από το κινητό ως αναβάθμιση. OTA δεν κάνει οπότε...???

 

 

update 2

 

Το αρχείο είναι λάθος περιέχει μόνο το update.app...βρήκα και κατέβασα την ρώσικη rom που περιέχει τον φάκελο dload και πλέον κάνω το update!

 

Εδώ είναι το link που χρησιμοποίησα

 

 

http://consumer.huawei.com/ru/support/products/downloads/h60-l4-ru.htm

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το φορτιστή που προτείνεται στο πρώτο post αλλα βλεπω οτι και αυτός γράφει 5v, 1amp. Του κινητού γράφει 5v, 2amp.

Να ψάξω να βρω adaptor για τον δικό του καλύτερα;

 

Μάλλον σου έδωσαν λάθος φορτιστή.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τελικά σήμερα και ενώ προσπαθώ σύμφωνα με τις οδηγίες να κάνω το update (H60-L04) Στον φάκελο υπάρχει μόνο ένα αρχείο update.app και δεν αναγνωρίζεται από το κινητό ως αναβάθμιση. OTA δεν κάνει οπότε...???

 

update

 

Μήπως δεν χρειάζεται extract το αρχείο που κατέβασα?? :)

 

Εγώ τελικά πέρασα με local την OTA B310 (rename το αρχείο σε update.zip οχι extract). H B370 δεν μου περνάει ούτε OTA ούτε Full Rom που κατέβασα από το HiHonor. Είναι σίγουρα πιο καινούργια η Β370;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά πέρασα με local την OTA B310 (rename το αρχείο σε update.zip οχι extract). H B370 δεν μου περνάει ούτε OTA ούτε Full Rom που κατέβασα από το HiHonor. Είναι σίγουρα πιο καινούργια η Β370;

 

 

Εμένα γράφει Β114 :blink::blink::blink::blink:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι η τελευταία σταθερή

 

Δεν είναι για L-02?

 

Εμένα είναι με μία κάρτα (L-04)

 

Ούτε εμένα περνάει η 370 σταματάει το update...θα δοκιμάσω την 310 τώρα

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για L-02?

 

Εμένα είναι με μία κάρτα (L-04)

 

Ούτε εμένα περνάει η 370 σταματάει το update...θα δοκιμάσω την 310 τώρα

Περίμενε....

 

από εδώ ,κατέβασε την με κάποιον download manager καλύτερα

 

και ακολούθησε το παρακάτω πιστά,

2. Τοπική ενημέρωση (Local Update) ή Ενημέρωση μέσω μονάδας USB

 

Ας ξεκαθαρίσουμε λίγο τις διαφορές ανάμεσα στην Τοπική Ενημέρωση (TE) και στην Ενημέρωση Μέσω Μονάδας USB (ΕΜΜU). Για να ολοκληρωθεί η TE πρέπει το αρχείο να βρίσκεται στην sdcard του κινητού μας ενώ στην EMMU απαιτείται να είναι σε κάποιο εξωτερικό αποθηκευτικό χώρο (usb stick) και αυτό να είναι συνδεδεμένο μέσω USB OTG στο κινητό μας.

 

Συνήθως για την απλότητα της χρησιμοποιείται η ΤΕ έναντι της EMMU, για να είμαι πλήρως αληθής δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την EMMU.

 

Τα βήματα που πρέπει να κάνετε για TE και EMMU είναι τα εξής.

 

1. Λήψη της ROM από το επίσημο site της EMUI (προσωπικά δεν κατεβάζω από τρίτα site, όπως needrom κτλπ, ούτε από mirrors). Το επίσημο site αναφέρεται στην αρχική σελίδα, αλλά μπορείτε να το επισκεφτείτε πατώντας εδώ για το L02 και εδώ για το L12. Προσωπικά προτείνω η λήψη να γίνει με κάποιο download manager με δυνατότητα κατάτμησης και παράλληλης λήψης του αρχείου όπως ο Free Download Manager. Έτσι επιτυγχάνεται μεγάλη ταχύτητα λήψης και χωρίς σφάλματα κάτι που ίσως οδηγήσει το κινητό σας σε προβλήματα.

 

2. Το αρχείο που θα κατεβάσετε είναι ένα .zip αρχείο που μέσα περιέχει το φάκελο dload και ένα αρχείο pdf με τις οδηγίες. Το PDF περιέχει τις οδηγίες στα Κινέζικα, οπότε πρακτικά για τους περισσότερους είναι άχρηστο.

 

3. Κάνετε extract το αρχείο zip όπου θέλετε στον υπολογιστή.

 

4. Παίρνεται το φάκελο dload και τον περνάτε είτε στην κάρτα μνήμης micro SD (ΤΕ) είτε σε κάποιο usb stick (αφού πρώτα του κάνετε format σε FAT32) (EMMU). Άμα υπάρχει ήδη κάποιος φάκελος dload στη κάρτα μνήμης τον διαγράφεται.

 

5. Πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις του κινητού ---->Λογισμικό Ενημέρωσης ---> Μενού (κάτω, 3 γραμμές) ---> Διαλέγετε Τοπική ενημέρωση είτε Ενημέρωση Μέσω Μονάδας USB αναλόγως με το που έχετε κάνει αντιγραφή τον φάκελο dload.

 

Τότε το κινητό θα κάνει επανεκκίνηση και θα ξεκινήσει η διαδικασία της αναβάθμισης που είναι ίδια με την διαδικασία αναβάθμισης μέσω OTA.

 

Οι αναβαθμίσεις που γίνονται μέσω OTA ή TE ή EMMU δεν διαγράφουν τα αρχεία σας, καλό θα ήταν όμως πριν την ενημέρωση να κάνετε backup όλα τα ευαίσθητα αρχεία σας, που έτσι και αλλιώς θα έπρεπε να κάνετε backup.

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε....

 

από εδώ ,κατέβασε την με κάποιον download manager καλύτερα

 

και ακολούθησε το παρακάτω πιστά,

2. Τοπική ενημέρωση (Local Update) ή Ενημέρωση μέσω μονάδας USB

 

Ας ξεκαθαρίσουμε λίγο τις διαφορές ανάμεσα στην Τοπική Ενημέρωση (TE) και στην Ενημέρωση Μέσω Μονάδας USB (ΕΜΜU). Για να ολοκληρωθεί η TE πρέπει το αρχείο να βρίσκεται στην sdcard του κινητού μας ενώ στην EMMU απαιτείται να είναι σε κάποιο εξωτερικό αποθηκευτικό χώρο (usb stick) και αυτό να είναι συνδεδεμένο μέσω USB OTG στο κινητό μας.

 

Συνήθως για την απλότητα της χρησιμοποιείται η ΤΕ έναντι της EMMU, για να είμαι πλήρως αληθής δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την EMMU.

 

Τα βήματα που πρέπει να κάνετε για TE και EMMU είναι τα εξής.

 

1. Λήψη της ROM από το επίσημο site της EMUI (προσωπικά δεν κατεβάζω από τρίτα site, όπως needrom κτλπ, ούτε από mirrors). Το επίσημο site αναφέρεται στην αρχική σελίδα, αλλά μπορείτε να το επισκεφτείτε πατώντας εδώ για το L02 και εδώ για το L12. Προσωπικά προτείνω η λήψη να γίνει με κάποιο download manager με δυνατότητα κατάτμησης και παράλληλης λήψης του αρχείου όπως ο Free Download Manager. Έτσι επιτυγχάνεται μεγάλη ταχύτητα λήψης και χωρίς σφάλματα κάτι που ίσως οδηγήσει το κινητό σας σε προβλήματα.

 

2. Το αρχείο που θα κατεβάσετε είναι ένα .zip αρχείο που μέσα περιέχει το φάκελο dload και ένα αρχείο pdf με τις οδηγίες. Το PDF περιέχει τις οδηγίες στα Κινέζικα, οπότε πρακτικά για τους περισσότερους είναι άχρηστο.

 

3. Κάνετε extract το αρχείο zip όπου θέλετε στον υπολογιστή.

 

4. Παίρνεται το φάκελο dload και τον περνάτε είτε στην κάρτα μνήμης micro SD (ΤΕ) είτε σε κάποιο usb stick (αφού πρώτα του κάνετε format σε FAT32) (EMMU). Άμα υπάρχει ήδη κάποιος φάκελος dload στη κάρτα μνήμης τον διαγράφεται.

 

5. Πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις του κινητού ---->Λογισμικό Ενημέρωσης ---> Μενού (κάτω, 3 γραμμές) ---> Διαλέγετε Τοπική ενημέρωση είτε Ενημέρωση Μέσω Μονάδας USB αναλόγως με το που έχετε κάνει αντιγραφή τον φάκελο dload.

 

Τότε το κινητό θα κάνει επανεκκίνηση και θα ξεκινήσει η διαδικασία της αναβάθμισης που είναι ίδια με την διαδικασία αναβάθμισης μέσω OTA.

 

Οι αναβαθμίσεις που γίνονται μέσω OTA ή TE ή EMMU δεν διαγράφουν τα αρχεία σας, καλό θα ήταν όμως πριν την ενημέρωση να κάνετε backup όλα τα ευαίσθητα αρχεία σας, που έτσι και αλλιώς θα έπρεπε να κάνετε backup.

 

 

Από εδώ την κατέβασα και δεν την περνάει... :(

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε με κάποιο download manager, είναι σημαντικό, αν καταστραφεί κάποιο αρχείο σου βγάζει σφάλμα στην εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε με κάποιο download manager, είναι σημαντικό, αν καταστραφεί κάποιο αρχείο σου βγάζει σφάλμα στην εγκατάσταση.

 

Ο φάκελος που κατέβασα δεν έχει φάκελο dload...έχει πολλούς φακέλους. Εγώ περνάω το update.app σε ένα φάκελο dload και δεν περνάει κανένα update, ούτε την 310... :(:(

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε με κάποιο download manager, είναι σημαντικό, αν καταστραφεί κάποιο αρχείο σου βγάζει σφάλμα στην εγκατάσταση.

 

Ξαναδοκίμασα και εγώ απο αυτό το λινκ την B370 αλλά τίποτα. Τουλάχιστο πέρασε η Β310.

2 ερωτήσεις.

- Μπορούμε να εμφανίσουμε την συντόμευση για 4G γιατί μετα την αναβάθμιση εξαφανίστηκε;

 

- Υπάρχει κάπου το app για τις υπέρυθρες γιατί στο L04 δεν το έχει;

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκίμασα και εγώ απο αυτό το λινκ την B370 αλλά τίποτα. Τουλάχιστο πέρασε η Β310.

2 ερωτήσεις.

- Μπορούμε να εμφανίσουμε την συντόμευση για 4G γιατί μετα την αναβάθμιση εξαφανίστηκε;

 

- Υπάρχει κάπου το app για τις υπέρυθρες γιατί στο L04 δεν το έχει;

 

Την 310 πως την πέρασες??

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...