Jump to content

iOS 8: Ανάλυση του επερχόμενου λειτουργικού συστήματος της Apple


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συναντηθήκαμε εδώ προκειμένου να αναφέρουμε και να αναλύσουμε τα νέα χαρακτηριστικά του αναβαθμισμένου λειτουργικού συστήματος iOS 8, όπως αυτά ανακοινώθηκαν στο τελευταίο παγκόσμιο συνέδριο προγραμματιστών της Apple, WWDC 2014, στις αρχές του μήνα. Οι παρουσιαστές του APPLETEAM CAST θα αναλύσουμε ένα προς ένα τα χαρακτηριστικά και θα πούμε τις απόψεις μας στις επόμενες ώρες, ενώ εσείς που επιθυμείτε μπορείτε να ακολουθήσετε τo link (το οποίο θα αναρτήσουμε στα σχόλια) με το πέρας της ανάλυσης και να συμμετέχετε στη συζήτησή μας.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HuF5WZcQaD8]APPLETEAM CAST - ANALYZE IOS 8 - YouTube[/ame]

 

Φυσικά μπορείτε να γράφετε τις ερωτήσεις σας εδώ στα σχόλια, τα οποία και θα παρακολουθούμε, απαντώντας ζωντανά. Στην παρέα μας όπως πάντα πλην του υποφαινόμενου ΑΣΠΡΟΓΙΑΝΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (DINFUN), των συμπαρουσιαστών ΓΙΑΝΝΑΚΕΛΟΥ ΦΩΤΗ (arigato), και ΛΑΖΑΡΟΥ ΒΡΎΣΗ (PlayCompass) με την ιδιότητα του Developer, ενδέχεται να συμμετέχουν και μέλη της διαχειριστικής ομάδας του myphone.gr. Σε αυτό το σημείο να αναφέρουμε πως το Hangout θα αναμεταδίδεται ταυτόχρονα και από το myphone.gr.

Edited by Mythozz
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνουμε πως στις 19:30 θα ξεκινήσει η πολύ ενδιαφέρουσα εκπομπή (κυρίως για χρήστες iOS συσκευών), με θέμα την ανάλυση χαρακτηριστικών του επερχομένου λειτουργικού συστήματος iOS 8. Μόλις ολοκληρωθεί η ανάλυση θα δοθεί το link όπου οι 7 πρώτοι που θα συντονιστούν θα μπουν στην παρέα μας! Μπορείτε να κάνετε ερωτήσεις, να πείτε την άποψη σας και στη συνέχεια να παραχωρήσετε τη θέση σας εάν υπάρχει ενδιαφέρον σε άλλο μέλος που θα θέλει να μπει στη δεκάδα!

 

Σας ευχόμαστε μία όμορφη βραδιά!

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρχει κάποιο link μετά το τέλος της εκπομπής, για να μπορέσουμε να την παρακολουθήσουμε ολόκληρη;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

το κειμενο πάρθηκε από το site της apple

 

εδώ είναι το hangout

 

http://youtu.be/HuF5WZcQaD8

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά οι αλλαγές είναι ουσίας, και μάλιστα εστιασμένες στις ανάγκες του χρήστη, τίποτε λιγότερο τίποτε περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Το να δείχνετε το iOS 8 πάντως ωμέσα από Google Hangouts είναι επική τρολιά...:p

 

Την έχω κατεβάσει απο το App Store την εφαρμογή όμως πιάνεται; :p

 

Σοβαρά τώρα ποια υπηρεσία θα χρησιμοποιούσαμε για 3 παρουσιαστές όπου ο ένας βρίσκεται Θεσσαλονίκη - Λαμία - Κρήτη;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ανάλυση αλλα κάπου να δούμε τα συμπεράσματα..
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ανάλυση αλλα κάπου να δούμε τα συμπεράσματα..

 

Λίγο δύσκολο να τα δούμε πριν την ολοκλήρωση της περιόδου τον beta εκδόσεων και την κυκλοφορία στο ευρύ κοινό κι εμπειρία σε όλες τις συσκευές!

Link to comment
Share on other sites

Δυο αποριες......

 

Προκεται για δελτιο τυπου....???

Είναι το ios το πιο προηγμενο mobile os στον κοσμο...???

 

Προφανώς και δεν είναι . Μόνο γέλια προκαλεί μία τέτοια δήλωση.

@DINFUN, θα μπορούσατε να γράψετε κάτι δικό σας, δεν καταλαβαίνω, γιατί πήρατε κείμενο από την Apple για κάτι τέτοιο;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Οποιος δεν θελει δεν διαβαζει.τα παιδια εκαναν μια αξιολογη προσπαθεια και μας παρουσιασαν το καινουριο λογισμικο .Μερικοι ανθρωποι δουλευουν 12 ωρα ,δεν ειναι σαν καποιος που καθονται σπιτι πισω απο ενα πληκτρολογιο και ξυνονται ολη μερα.Εγω δεν εχω καθολου χρονο να δοκιμασω τις beta εκδοσεις και αυτη η παρουσιαση που εκαναν ,με βοηθησε να καταλαβω ποια ειναι η επομενη αναβαθμιση και τι αλλαγες θα επιφερει.

Ειδικα μεσα στο youtube υπαρχει ενα σχολιο που αναφερει οτι οι παρουσιαστες εχουν ελλιπη γνωση ,αυτων που παρουσιαζουν.Μονο ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ μπορει να πει κατι τετοιο.

:)
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν είναι . Μόνο γέλια προκαλεί μία τέτοια δήλωση.

@DINFUN, θα μπορούσατε να γράψετε κάτι δικό σας, δεν καταλαβαίνω, γιατί πήρατε κείμενο από την Apple για κάτι τέτοιο;

 

Καλημέρα, καθε άρθρο που αναρτούμε δεν έχει σκοπό την κριτική απέναντι στην Apple. Το κείμενο έχει μεταφραστεί απο το επίσημο site της Apple. Η παρουσίαση έγινε στο APPLETEAM και ο διαχειριστής μας εδώ μας έδωσε την άδεια και τον ευχαριστούμε, για την αναμετάδοση. Φυσικά και είναι δυνατή η κριτική και την αποζητούμε! Το hangout περιείχε φρέσκια γνώση και όχι απόλυτα δοκιμασμένη. Ίσως σε επόμενη εκπομπή που θα έχει σκοπό την κριτική κι όχι την ανάλυση, έχοντας τότε και την εμπειρία να εκφέρουμε και προσωπική κριτική.

Link to comment
Share on other sites

Οι applehaters πεστε μου γιατι τρωγεστε με τα ρουχα σας σε καθε θεμα που εχει σχεση με την apple κ πρεπει να τα κανετε ολα vs? ειστε κουραστικοι για ολους εμας που θελουμε να διαβασουμε κατι.

 

Στο θεμα τωρα, το betatesting καλα παει κ οντως το 8ρι εχει ουσιαστικες και πολυ καλες αλλαγες!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ότι ηταν ευλογες οι αποριες μου....

 

Ξαναρωτω...είναι το ios το πιο προηγμενο mobile os....?

Που μετα από 150 χρονια αρχιζει να προσθετει χαρακτηρηστικα από το android?

Μην ειστε τοσο φανμπους για ονομα του θεου.....

 

Ας το δούμε λίγο διαφορετικά, τα χαρακτηριστικά που έχουν προστεθεί στο Android έχουν υιοθετηθεί από developers του Cydia που ήταν η πρώτοι που άνοιξαν το iOS εν έτη 2007. Πολλές λειτουργίες τόσο του Android όσο και του iOS έχουν εκεί γεννηθεί. Τώρα στην ουσία, το ότι η Apple αναβαθμίζει λειτουργίες που αναζητούν οι χρήστες της ώστε να παραμείνουν με clean συσκευή είναι έξυπνο. Δεν με νοιάζει πραγματικά το τι μπορείς να κάνεις με ένα Android, με ενδιαφέρει το πόσο εύκολα αλληλεπιδρώ με όλες τις iOS - OS X συσκευές μου, και πλέον και μέ όλη την οικογένεια με το iOS 8. Συμπερασματικά είναι ένα προηγμένο λειτουργικό, και θα χαρώ να ακούσω τι δεν μπορεί να κάνει ο μέσος χρήστης με ένα iPhone!

Link to comment
Share on other sites

Ας το δούμε λίγο διαφορετικά, τα χαρακτηριστικά που έχουν προστεθεί στο Android έχουν υιοθετηθεί από developers του Cydia που ήταν η πρώτοι που άνοιξαν το iOS εν έτη 2007. Πολλές λειτουργίες τόσο του Android όσο και του iOS έχουν εκεί γεννηθεί. Τώρα στην ουσία, το ότι η Apple αναβαθμίζει λειτουργίες που αναζητούν οι χρήστες της ώστε να παραμείνουν με clean συσκευή είναι έξυπνο. Δεν με νοιάζει πραγματικά το τι μπορείς να κάνεις με ένα Android, με ενδιαφέρει το πόσο εύκολα αλληλεπιδρώ με όλες τις iOS - OS X συσκευές μου, και πλέον και μέ όλη την οικογένεια με το iOS 8. Συμπερασματικά είναι ένα προηγμένο λειτουργικό, και θα χαρώ να ακούσω τι δεν μπορεί να κάνει ο μέσος χρήστης με ένα iPhone!

 

 

Ακριβως.Απο το στομα μου τα πηρες.και επισης το οτι εχουμε μια συσκευη και συμμετεχουμε σε μια συζητηση δεν μας κανει αποκλειστικους υποστηρικτες της συγκεκριμενης συσκευης.

:)
Link to comment
Share on other sites

Οι applehaters πεστε μου γιατι τρωγεστε με τα ρουχα σας σε καθε θεμα που εχει σχεση με την apple κ πρεπει να τα κανετε ολα vs? ειστε κουραστικοι για ολους εμας που θελουμε να διαβασουμε κατι.

 

Στο θεμα τωρα, το betatesting καλα παει κ οντως το 8ρι εχει ουσιαστικες και πολυ καλες αλλαγες!

Apple hater δεν είμαι όμως όταν από τη συντακτική ομάδα βγαίνει αυτό το post φάτσα κάρτα δημιουργούνται απορίες κι από ότι βλέπω δεν είμαι μόνος. Τέλος πάντων ευχαριστώ για τις διευκρινίσει, πιστεύω όμως ότι οφείλετε να ακολουθείτε μια πιο ουδέτερη γραμμή άσχετα με τα πιστεύω και τις προτιμήσεις σας. Τη καλημέρα μου.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Apple hater δεν είμαι όμως όταν από τη συντακτική ομάδα βγαίνει αυτό το post φάτσα κάρτα δημιουργούνται απορίες κι από ότι βλέπω δεν είμαι μόνος. Τέλος πάντων ευχαριστώ για τις διευκρινίσει, πιστεύω όμως ότι οφείλετε να ακολουθείτε μια πιο ουδέτερη γραμμή άσχετα με τα πιστεύω και τις προτιμήσεις σας. Τη καλημέρα μου.

 

Δεν εχεις άδικο αλλά αν προσέξεις διαχειρίζομαι και συντονίζω τα Apple forums, συγκεκριμένα, επιτρέψτε μας να δημοσιεύουμε κάποια άρθρα που αφορούν κυρίως τους χρήστες iOS συσκευών!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην δημιουργούμε θέμα από εκεί που δεν υπάρχει. Η συγκεκριμένη παρουσίαση δεν αφορά τρέχουσα ειδησεογραφία. Είναι μια ανάλυση από σχετικούς και καταρτισμένους με το αντικείμενο ανθρώπους και απευθύνεται σε όποιον ενδιαφέρεται για το εν λόγω θέμα.

 

Οι απόψεις που εκφράζονται αντιπροσωπεύουν τις γνώμες αυτών που τις εκφράζουν. Δεν υπάρχει κάποια γραμμή στο myphone.gr που να περιορίζει κάποιον από το να πει την άποψή του. Υπάρχει όμως γραμμή να γίνονται όλες οι απόψεις σεβαστές και ένα παραπάνω όταν στην εκπομπή τα παιδιά είχαν ανοικτές γραμμές ώστε ο καθένας από εμάς να μπορεί να εκφράσει δημόσια τις ενστάσεις του.

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...