Jump to content

Online Update K700i, Πως - Προβλήματα - Απορίες...


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το λεω αυτο γιατι η προτελευταια αναβαθμιση βγηκε περυσι τον Ιουνιο και η τελευταια τον Οκτωμβριο και στην ουσια δεν διορθωσε κατι .οι περισσοτεροι χρηστες k700i εχουν περασμενη την R2AY004.

ειναι πλεον δυσκολο να βγει αλλη αναβαθμιση γιατι το κινητο αυτο παει προς αποσυρση.

και ο φιλος παραπανω δεν αξιζει να παρει την DSS_25 εστω για ακομη μια αναβαθμιση αν ποτε βγει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 970
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ότι ένα πρόσφατα αγορασμένο k700i έχει περασμένη τη τελευταία version δεν ισχύει πάντα. Επίσης επειδή έχει αντικατασταθεί ένα τηλέφωνο δε σημαίνει ότι θα σταματήσουν και τα firmware updates γι'αυτό :)

 

 

Emena to thl agorasthke ton Ianouario 2005 (den 8ymamai poia ekdosh eixe) kai otan prin kanena mina tou ekana update apo to site tis SE arxise na exei problhmata. Ews tote den eixe parousiasei kanena problhma.

 

p.s. To joistik den mou douleiei kala , kollaei to katw, mhpws kserei kaneis pws diorthonete??? isos me kanourgia prosopsi kai koumpi???

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Emena to thl agorasthke ton Ianouario 2005 (den 8ymamai poia ekdosh eixe) kai otan prin kanena mina tou ekana update apo to site tis SE arxise na exei problhmata. Ews tote den eixe parousiasei kanena problhma.

 

p.s. To joistik den mou douleiei kala , kollaei to katw, mhpws kserei kaneis pws diorthonete??? isos me kanourgia prosopsi kai koumpi???

το joystic δεν εχει σχεση με αναβαθμιση.και επισης δεν αξιζει να το αλλαξεις,κοστιζει καπου στα 60 euro!

πηγαινε'το σε ενα Sony ericsson service και πεστους να σου το καθαρισουν μηπως και καλυτερεψη η κατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το joystic δεν εχει σχεση με αναβαθμιση.και επισης δεν αξιζει να το αλλαξεις,κοστιζει καπου στα 60 euro!

πηγαινε'το σε ενα Sony ericsson service και πεστους να σου το καθαρισουν μηπως και καλυτερεψη η κατασταση.

 

 

Den ennow oti perimena na ftiaksei to joistik me thn anaba8mhsh. Ta problhmata pou mou parousiaze htan me ton katalogo pou mperdeye tis epafes. Allon kalousa kai allos ebgene.:X :cry:

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Den ennow oti perimena na ftiaksei to joistik me thn anaba8mhsh. Ta problhmata pou mou parousiaze htan me ton katalogo pou mperdeye tis epafes. Allon kalousa kai allos ebgene.:X :cry:

 

μπες εδω και περασε την τελευταια αναβαθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν δεν σου εχει δημιουργησει προβλημα εως τωρα..δεν υπαρχει λογος να το αναβαθμισεις.

παντως εμενα αυτη η version μου εκανε αρκετα προβληματα..οπως οτι δεν μπορουσε να στειλει αρχειο σε sharp και πολλες φορες εκανε επανεκκινηση μονο του:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπες εδω και περασε την τελευταια αναβαθμιση.

 

thn R2AY004 exw.

ap'oti kserw einai h teleytea. ayth pou yparxei kai sto site tis SE.

:wacko:

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

thn R2AY004 exw.

ap'oti kserw einai h teleytea. ayth pou yparxei kai sto site tis SE.

:wacko:

Όχι, δεν είναι η τελευταί, έχει βγει και η νεότερη που ανέφερα πρωτύτερα...

Την πέρασα στο κινητό μου την περασμένη εβδομάδα...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια ειναι η R2CA001 :!:

και μπορεις να την περασεις απο το link που σου εδωσα παραπανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω παω να κανω αναβαθμιση με το τελευταιο προγραμμα που προσφερεται απο τιν ΣΕ και παει στο σημειο που σου λεει να απενεργοποιησεις το κινητο και να το τοποθετησεις στη βαση(DSS-25) και μου λεει μετα ερευνα και λεει DETECTION FAIlED please remove the phone and try again!

ΤΙ να κανω????:(

 

 

Εμένα γιατι μου το λεει αυτο??????????

:cold: :cold: :cry:

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατι μου το λεει αυτο??????????

:cold: :cold: :cry:

 

Καθαρίστε τις επαφές φόρτισης απο έξω και απο μέσα, 98% είναι πρόβλημα του system connector

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω! Παντως το My Phone explorer λετουργει μια χαρα με τη βαση! Δεν παιζει ρολο??
http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω! Παντως το My Phone explorer λετουργει μια χαρα με τη βαση! Δεν παιζει ρολο??

Μήπως δεν είναι η βάση DSS-25, αλλά το καλώδιο σύνδεσης που μοιάζει με τη βάση και το έδιναν μαζί με τις πρώτες εκδόσεις του Ρ800;

Αυτό, αντί να έχει ένα απλό πράσινο LED μπροστά έχει το σήματάκι της SE και ανάβει...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Η DSS-25 ειναι! Εχει το πρασινο LED μπροστα! Στο PC αναγνωριζεται ως Dss-25 και την παλια αναβαθμιση την εκανα κανονικοτατα!!! Τι μπορει να φταιει??
http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα αναβαθμιση στο k700 μου και η οθονη εχει μείνει ασπρη, ολοκληρωσε τα βηματα κανονικα, το κινητο δουλευει δεχεται pin Και κανει κλησεις αλλα η οθονη δεν δειχνει τίποτα.

τι μπορω να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα αναβαθμιση στο k700 μου και η οθονη εχει μείνει ασπρη, ολοκληρωσε τα βηματα κανονικα, το κινητο δουλευει δεχεται pin Και κανει κλησεις αλλα η οθονη δεν δειχνει τίποτα.

τι μπορω να κάνω???

Ξανά μια αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
E ma den itan dynaton na allazei tin bataria to update...(!)

Allazei ton algorithmo tou metriti fortisis. Vlepeis epeidi palia itan lathos,edeixne p.x. 1% enw itan sto 30%,opote to tilefwno ekleine giati "nomize" oti i mpataria itan adeia (afou pairnei plirofories apo ton metriti). Etsi, me swsti diaxeirisi (pou yparxei stin R2L),deixnei akrivws poso krataei kai kleinei otan pragmati einai adeia i bataria (3-3,5 meres)...:o

Επειδη σκεφτομαι να παρω το K700i αλλα το μονο που με απασχολει ειναι η μπαταρια. Μου εχουν πει οτι κραταει 2 μερες κατα μεσο ορο με κανονικη χρηση (30 λεπτα ομιλια και λιγα μηνυματα). Ξερεις αν οι μπαταριες με 1000mAh που κυκλοφορουν σε γερμανικα sites κρατανε πραγματικα περισσοτερο (3-4 μερες)?

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μια ερώτηση να κάνω, είμαι νέος χρήστης του K700i: έχω κατεβάσει από το Ιντερνετ στον Η/Υ μου κάποιες εφαρμογές οι οποίες έχουν κατάληξη *.jar

 

Τώρα, πώς τις περνάω στο κινητό μου?? Μέσω υπέρυθρων γίνεται??

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μια ερώτηση να κάνω, είμαι νέος χρήστης του K700i: έχω κατεβάσει από το Ιντερνετ στον Η/Υ μου κάποιες εφαρμογές οι οποίες έχουν κατάληξη *.jar

 

Τώρα, πώς τις περνάω στο κινητό μου?? Μέσω υπέρυθρων γίνεται??

 

Γινεται και με υπερυθρες και με bluetooth και με καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

Γινεται και με υπερυθρες και με bluetooth και με καλωδιο.

 

Ευχαριστώ πολύ;)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους..

 

Πριν μερικές μέρες απέκτησα και εγώ το Κ750i και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Επειδή είμαι καινούργιος στο forum για Ericsson έχω την έκδοση λογισμικού R1BC002 . Είναι η τελευταία έκδοση ? Εάν όχι αξίζει να την αναβαθμίσω ? Διορθώνει κάτι σημαντικό ?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Stl05

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...