Jump to content

Online Update K700i, Πως - Προβλήματα - Απορίες...


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re paidia pou einai to 9volto !! kati gia peiraia akousa alla pou akrivos?!! mporei na anavathmisei kai vodafone live? einai kainourio to kin mou mporo na to pao kai kapou allou kai na mou to anavathmisoun me tn egguhsh xoris na plhroso?

Λεπτομέρειες για το 9Volto μπορείς να βρεις στη διεύθυνση http://www.9volto.gr/

 

Όσο για το δεύτερο ερώτημά σου, όχι, δεν είναι δυνατό κάτι τέτοιο.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 970
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λεπτομέρειες για το 9Volto μπορείς να βρεις στη διεύθυνση http://www.9volto.gr/

 

Όσο για το δεύτερο ερώτημά σου, όχι, δεν είναι δυνατό κάτι τέτοιο.

thnks gia tn apanthsh!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα να κανω χτες αναβαθμιση και με ρωτησαν την απλη ή την εργοστασιακη.

τι διαφορα υπαρχει?

 

α,επισεις μου ειπαν οτι στην απλη αναβαθμιση τα πραγματα σου δεν χανονται απο το κινητο ενψ ομως με την εργοστασιακη χανονται ολλα.

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα να κανω χτες αναβαθμιση και με ρωτησαν την απλη ή την εργοστασιακη.

τι διαφορα υπαρχει?

 

α,επισεις μου ειπαν οτι στην απλη αναβαθμιση τα πραγματα σου δεν χανονται απο το κινητο ενψ ομως με την εργοστασιακη χανονται ολλα.

 

Μαλλον αυτη ειναι και η μοναδικη διαφορα. Στην απλη, σου περναν απο πανω την αναβαθμιση χωρις να χανεται τιποτα, στην εργοστασιακη σου κανουν reset το κινητο και σου περνανε την αναβαθμιση με αποτελεσμα να χασεις τα αρχεια σου.

 

paidia ego piga na kano online update me tin dss-20 kai mou egrafe meta apo to download oti den borei na ginei update logo tou paroxea den epitreptai!!!? ti paizestai?

 

Μηπως εχεις Voda live?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτη ειναι και η μοναδικη διαφορα. Στην απλη, σου περναν απο πανω την αναβαθμιση χωρις να χανεται τιποτα, στην εργοστασιακη σου κανουν reset το κινητο και σου περνανε την αναβαθμιση με αποτελεσμα να χασεις τα αρχεια σου.

 

 

 

Μηπως εχεις Voda live?

Viper nai vda live einai to k700i!!! diladi i voda mas kovei kai to online update? kala toso kseftiles einai? giati oloi na to kanoun update apo to spiti kai emeis sto diktio tis na trexoume san palavoi sta service centers? (oi opoioi merikes fores einai teleios stin kosmara tous!!) an to ksilosoume sto 9volto to live kai tis loipes vlakies meta kanei auto update meso internet i oxi?

Link to comment
Share on other sites

Viper nai vda live einai to k700i!!! diladi i voda mas kovei kai to online update? kala toso kseftiles einai? giati oloi na to kanoun update apo to spiti kai emeis sto diktio tis na trexoume san palavoi sta service centers? (oi opoioi merikes fores einai teleios stin kosmara tous!!) an to ksilosoume sto 9volto to live kai tis loipes vlakies meta kanei auto update meso internet i oxi?

 

Δυστυχως φιλε μου ετσι ειναι.

Αν το ξηλωσεις, νομιζω πως δεν θα υπαρχει προβλημα μετα στο online update. Να ξερεις ομως οτι χανεις την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

αρα ειται η μια ειται η αλλη θα ειναι το ιδιο πραγμα???

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... έχω κανα μήνα το κινητό και σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Ειδικότερα από την ποιότητα κατασκευής. Βέβαια δεν είναι τέλειο. Η κάμερα μέτρια, το βίντεο λίγο καλύτερο. Το μεγαλύτερο μειονέκτημα πάντως είναι η διάρκεια της μπαταρίας η οποία είναι επιεικώς απαράδεκτη (έχω την προτελευταία έκδοση λογισμικού) και με νορμάλ χρήση. Έχω αρκετές ερωτήσεις, αλλά για την ώρα θα ήθελα να περιοριστώ σε τρεις - τέσσερις.

 

1) Όταν το κινητό φορτίζεται κλειστό ή αφού αδειάσει δεν μπορώ να το ανοίξω! Μόνο αφού γεμίσει... Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορεί να αλλάξει το παραπάνω;

 

2) Παιχνίδια μπορώ να στείλω με bluetooth ? Eπίσης, μου έστειλε φίλος μέσω bluetooth το prince of persia από siemens κινητό. to πήρε οκ, αλλά μου το βγάζει στη μισή οθόνη. Διορθώνεται κάπως;

 

3) Το ηχείο είναι αρκετά αδύναμο. Σε συνθήκες σχετικά μικρού θορύβου, ο συνομιλητής μόλις που ακούγεται. Υπάρχει κάποιος τρόπος που βελτιώνεται η ένταση πέρα από το ανώτατο που δίνει το πλήκτρο «+» στο πλάι αριστερά;

 

4) Καλώδιο σύνδεσης με pc που μπορώ να βρω και σε τι τιμή; Επίσης, πως μπορώ να καθαρίσω με ασφάλεια την οθόνη (από ίδρώτα κλπ) ;

Link to comment
Share on other sites

re paidia ego to pira prin mia bdomada exo tin R2AE033. To bala sti basi piga na to kano

update k me eipe oti einai idi anavathmismeno na to xanakano? e tou pa nai, to anavathmise ekana restart k pali tin idia ekdosi exei. k den exasa oute tilefona oute rythmiseis tpt. To ston p@ update einai ayto?

Mipos eprepe na dialexo anaktisi pou leei?

Link to comment
Share on other sites

H σελίδα αναβάθμισης ξέρει κανείς πότε θα δουλέψει πάλι? :worry:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες βρεθηκα για κατι δουλειες στα Ιωαννινα..σκεφτηκα δεν παω μια βολτα απο το service της ericsson.πηγα λοιπον και βρηκα εκει τον υπευθυνο και του ειπα τα σχετικα οτι το κινητο επανεκκινει μονο του και οτι δεν χτυπαει ο τονος οταν λαμβανω μυνηματα.το παιδι εκει μου ζητησε το αποκομμα της αποδειξης παραγμα που δεν το ειχα και τελικα μου αποφασισε να κανει την αναβαθμιση μεσω εγγυησης.το αφησα και πηγα και το πηρα μετα απο 1 ωρα,μου ειπε οτι περασε καινουργιο software και οτι δουλευει κανονικα,το πηρα να το χειρηστω και δεν εμπαινε στην camera,εβγαζε error.τελικα του το εδωσα να το ξανακανει αναβαθμιση.εγινε και η δευτερη αποπειρα αναβαθμισης και το κινητο ηταν στην αρχικη του κατασταση.οπως μου εξηγησε ο τεχνικος...μου ειπε οτι την καινουργια εκδοση μια την παιρνει και μια δεν την παιρνει το κινητο.τελικα μου ειπε να το αφησω εκει και να το στειλουν στα κεντρικα service στην πατρα και φυσικα με εξοδα δικα τους..το αποτελεσμα "πηγα για μαλλι και βγηκα κουρεμενος

Υ.Γ. τελικα ισχυει κατι τετοιο η οι τεχνικοι δεν ηξεραν καλα τι εκαναν και τα κανανε "σαλατα"!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις το αναβαθμισα στη εκδοση R2AY004 απο το online της sonyericsoon.τρεεεεεεξτε

 

διαφορές με R2AE033;

Link to comment
Share on other sites

διαφορές με R2AE033;

R2AT003

- Less noise in photos taken with low lighting conditions

- Significant increase in Bluetooth speed when copying data to the phone (from around 23.1Kbps in previous firmware revisions to 49.8Kbps)

- JBenchmark1: 2392

- JBenchmark2: 127

- Software versions:

LCD: 200406041

Camera: 3.10

ITP: CXC 125 813 R2C

 

R2AY004

- Currently no reported changes from R2AT

- JBenchmark 1: 2419

- JBenchmark 2: 127

LCD: 200406041

Camera: 3.10

ITP: CXC 125 813 R2C

Link to comment
Share on other sites

Καντεμιά. Έκανα την αναβάθμιση και κόλλησε το κινητό. Το πήγα στο service και αναμένω. Το έχω αναβαθμίσει 2 φορές και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Στο service μάλιστα μου είπαν ότι θα σβιστούν όλα από μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Καντεμιά. Έκανα την αναβάθμιση και κόλλησε το κινητό. Το πήγα στο service και αναμένω. Το έχω αναβαθμίσει 2 φορές και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Στο service μάλιστα μου είπαν ότι θα σβιστούν όλα από μέσα.

Εγώ έκανα αναβάθμιση σήμερα το πρωί on line απο το SEUS χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... έχω κανα μήνα το κινητό και σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Ειδικότερα από την ποιότητα κατασκευής. Βέβαια δεν είναι τέλειο. Η κάμερα μέτρια, το βίντεο λίγο καλύτερο. Το μεγαλύτερο μειονέκτημα πάντως είναι η διάρκεια της μπαταρίας η οποία είναι επιεικώς απαράδεκτη (έχω την προτελευταία έκδοση λογισμικού) και με νορμάλ χρήση. Έχω αρκετές ερωτήσεις, αλλά για την ώρα θα ήθελα να περιοριστώ σε τρεις - τέσσερις.

 

1) Όταν το κινητό φορτίζεται κλειστό ή αφού αδειάσει δεν μπορώ να το ανοίξω! Μόνο αφού γεμίσει... Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορεί να αλλάξει το παραπάνω;

 

2) Παιχνίδια μπορώ να στείλω με bluetooth ? Eπίσης, μου έστειλε φίλος μέσω bluetooth το prince of persia από siemens κινητό. to πήρε οκ, αλλά μου το βγάζει στη μισή οθόνη. Διορθώνεται κάπως;

 

3) Το ηχείο είναι αρκετά αδύναμο. Σε συνθήκες σχετικά μικρού θορύβου, ο συνομιλητής μόλις που ακούγεται. Υπάρχει κάποιος τρόπος που βελτιώνεται η ένταση πέρα από το ανώτατο που δίνει το πλήκτρο «+» στο πλάι αριστερά;

 

4) Καλώδιο σύνδεσης με pc που μπορώ να βρω και σε τι τιμή; Επίσης, πως μπορώ να καθαρίσω με ασφάλεια την οθόνη (από ίδρώτα κλπ) ;

file mou exo to kinito kanena 2 mhno kai to mono pou mou tn spaei einai h photografikh h opoia dn einai teleia !! exo allaxei para polla kinit sx1 6600 3650 7650 ktl kai mporo na po oti o hxos apo to hxiakh einai o arketa ikanopoihtikos !! polu kalos tha elega !! episis to prince of persia pou tha sou perase tha htan gia siemens kinita !! mporeis meso bluethooth na peraseis to princ sto kinito sou !! mpes sto forum games gia k700 kai exei mesa para polla paixndia ta opoia einai full screen !! ego to exo to prince kai einai mia xara kai se full screen!!dn xero na apanthso sta alla erothmata sou !! oute an uparxei kalodio xero ! xero oti me ena bluethooth guro sta 25 euro kanei mporeis na peraseis mesa oti sou katevei !! hxous eikones paixnidia !! :)

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia.

brethika me ena k700i vodafon apo filo,to pira 120 euro autos paei gia to k750i.

pithanon na exoyn xanarwthsei alla pou mporw na anoixw ta kleidwmata ths vodafone?

den me endiaferei an xasw egyiseis.

episeis tropos na sbhsw to shma ths vodafon.

to tilefwno exei pantws apenergopoiimeno to vodafone live( to pliktro)

eyxaristw.

an pas sto 9v0lto nomizo me 20 euro vgazoun to vodafone live menu kai exeis to kanoniko ths se

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...