Jump to content

Σεισμός


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδες εδω Κιατο εδω και καιρο (απο περσυ βασικα αλλα ειχε σταματησει και τις τελευταιες 2 εβδομαδες εχει ξαναξεκινησει εντονα) ακουμε ενα υποκωφο βουητο.Σαν σεισμος χωρις να κουναει..Μονο εντονη βουη.Μου ειπε η γιαγια μου :p οτι ειπαν στις ειδησεις κατι για το ηφαιστιο Σουσακι που βρισκεται στην Κορινθο.Εχει ακουσει κανεις σας κατι να εχουν πει?Ξερει κανεις τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδες εδω Κιατο εδω και καιρο (απο περσυ βασικα αλλα ειχε σταματησει και τις τελευταιες 2 εβδομαδες εχει ξαναξεκινησει εντονα) ακουμε ενα υποκωφο βουητο.Σαν σεισμος χωρις να κουναει..Μονο εντονη βουη.Μου ειπε η γιαγια μου :p οτι ειπαν στις ειδησεις κατι για το ηφαιστιο Σουσακι που βρισκεται στην Κορινθο.Εχει ακουσει κανεις σας κατι να εχουν πει?Ξερει κανεις τιποτα?

 

Κατ' αρχήν αυτό είναι ανενεργό. Κάνε πάντως ένα τηλέφωνο στο Γεωδυναμικό Ινστιτούτο για να βεβαιωθείς. Και να είσαι πολύ προσεκτικός σε αυτά που θα σου πούνε, για να μην καταλάβεις άλλα από αυτά που κανονικά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν αυτό είναι ανενεργό. Κάνε πάντως ένα τηλέφωνο στο Γεωδυναμικό Ινστιτούτο για να βεβαιωθείς. Και να είσαι πολύ προσεκτικός σε αυτά που θα σου πούνε, για να μην καταλάβεις άλλα από αυτά που κανονικά είναι.

Και τι να τους πει δηλαδή; Γεια σας μια ερώτηση: Εκείνο το ηφαίστειο είναι ενεργό τελικά; :lol: :lol: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Και τι να τους πει δηλαδή; Γεια σας μια ερώτηση: Εκείνο το ηφαίστειο είναι ενεργό τελικά; :lol: :lol: :blink: :blink:

 

Γιατί πού είναι το πρόβλημα; Υπάρχει ειδικός υπάλληλος βάρδιας που απαντάει σε τέτοιες ερωτήσεις και απορίες πολιτών υπεύθυνα

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν πει πως μερικές φορές η απαίσια μυρωδιά που γίνεται αισθητή στην περιοχή των δυιληστηρίων της Κορίνθου οφείλεται στο ηφαίστιο και οχι στο δυιλιστήριο. Λένε αν οι καπνοί που βγαίνουν απο τα φουγάρα του διυλιστηρίου πηγαίνουν προς την θάλασσα τότε μυρίζει το ηφαίστιο, εάν πηγαίνει προς το βουνό τότε μυρίζει το δυιλιστήριο. Το ηφαίστιο βγάζει τοξικά αέρια και υπάρχουν πολλά πτώματα ζώων στο βουνό. Αυτά τα άκουσα απο εναν που δούλευε στο διυλιστήριο :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν πει πως μερικές φορές η απαίσια μυρωδιά που γίνεται αισθητή στην περιοχή των δυιληστηρίων της Κορίνθου οφείλεται στο ηφαίστιο και οχι στο δυιλιστήριο. Λένε αν οι καπνοί που βγαίνουν απο τα φουγάρα του διυλιστηρίου πηγαίνουν προς την θάλασσα τότε μυρίζει το ηφαίστιο, εάν πηγαίνει προς το βουνό τότε μυρίζει το δυιλιστήριο. Το ηφαίστιο βγάζει τοξικά αέρια και υπάρχουν πολλά πτώματα ζώων στο βουνό. Αυτά τα άκουσα απο εναν που δούλευε στο διυλιστήριο :rolleyes:

να του δινουν χαπακια να μην κλανει:rolleyes: :p

Link to comment
Share on other sites

να του δινουν χαπακια να μην κλανει:rolleyes: :p

 

:lol: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στην Κορινθο αισθανομουν σχεδον καθε ωρα μικροσεισμους..Τι στα κομματια?Ιδεα μου ειναι? (τον τελευταιο τον καταλαβαν ολοι)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έγινε σεισμός ή μου φάνηκε? :confused: (Αθήνα είμαι)

Όχι δεν σου φάνηκε,μικρός μεν αλλά αισθητός.Καιρό είχαμε..

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν σου φάνηκε,μικρός μεν αλλά αισθητός.Καιρό είχαμε..

Οκ ελπίζω να μη γίνει άλλος μεγαλύτερος γιατί είμαι μόνη μου και φοβάμαι :p

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Της τρελής τελευταία γίνεται...

 

http://www.iris.edu/seismon/zoom/events/?lon=21.2277&lat=37.9622

Προχτές έγινε στα Δωδεκάνησα. Κουνηθήκαμε καλα :p

Link to comment
Share on other sites

προσεχτε παντως δεν ειναι να γελαμε εκει θα γινει της τρελης σε λιγο καιρο...

Είπαμε, μαζέψου....

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

προσεχτε παντως δεν ειναι να γελαμε εκει θα γινει της τρελης σε λιγο καιρο...

 

Σε πόσο λίγο καιρό... Την Παρασκευή φέυγω για μια εβδομάδα Καλαμάτα για δουλειά... Θα προλάβω να τα χαρώ τα λευτά που θα βγάλω? :lol:

Link to comment
Share on other sites

στο αγρίνιο που είμαι έχει κάνει την τελευταία βδομάδα τουλάχιστον 6 σεισμούς δυνατούς. 2 σήμερα το απόγευμα στο καπάκι και χθές το απόγευμα άλλο έναν, τους προηγούμενους δεν θυμάμαι πότε ακριβώς. Έχει γίνει σαν συνήθεια:p , Στο τέλος δεν σου κάνει καν έσθηση... Ήμαρτον δηλάδή.... Άντε να φύγουμε για Πάσχα γιατί δεν μας βλέπω καλά, είναι και παλιά η πολυκατοικία...:worry:
http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

προσεχτε παντως δεν ειναι να γελαμε εκει θα γινει της τρελης σε λιγο καιρο...

 

φαντάζομαι θα είσαι σεισμολόγος..ε;; :rolleyes: :rolleyes:

έλεος ρε παιδιά..έλεος :mad:

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, μαζέψου....

το προηγουμενο το εσβησαν και το δεχτηκα οτι εκανα μλκια αλλα τωρα εφοσον το ειπα και εγινε τεσπα δεν εχει σημασια... αστο οταν καταλαβεις μερικα πραγματα τοτε θα κατσω και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

το προηγουμενο το εσβησαν και το δεχτηκα οτι εκανα μλκια αλλα τωρα εφοσον το ειπα και εγινε τεσπα δεν εχει σημασια

 

Αυτό είναι που φοβάμαι... οτι το είχες γράψει πριν καμιά εβδομάδα όντως...

Link to comment
Share on other sites

Το να λέμε ότι σύντομα θα γίνει σεισμός στο Ιόνιο ειναι σαν να λέμε ότι αύριο θα ξημερώσει. Το Ιόνιο κουνιέται συνεχώς. Το να βγαίνουμε και να λεμε "προσοχη, θα γινει της τρελης σε λιγο καιρο" ειναι μεγάλη ανευθυνότητα και αγγίζει τα όρια του αδικήματος (αν δεν τα περνάει κιόλας). Τεσπα....
http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

βασικα οταν το ειχα πει δεν ειε βγει κανενας σεισμ και δεν ειπε τιποτα εκει ναι ειμουν λαθος αλλα εφοσον εγινε και εφοσον αυτο που ειπα μερικοι δεν το προλαβανα απλα να το παρουν σαν γνωμη και τιποτα αλλο το χαρτι το εστειλα σε ενα παιδι απο εδω που ξερω οτι ειναι σεισμολογος και μονο εκει ολα τα αλλα δημοκρατια εχουμε θα κρινετε εσεις
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Ζάκυνθο πρέπει να ανησυχούν περισσότερο για τις ακυρώσεις που έχουν γίνει από τριήμερες μαθητικές εκδρομές και τους Πασχαλιάτικους επισκέπτες... παρά από το κούνημα των τελευταίων ημερών, το οποίο το ζουν συνέχεια στην περιοχή.
η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...