Jump to content

Σεισμός


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο Καραμανλής δεν έχει αποφασίσει ακόμη αν επιστρέψει στην Ελλάδα από το τετραήμερο ταξίδι του στην Αυστρία.... αν ο ίδιος ο πρωθυπουργός της χώρας υποβαθμίζει το γεγονός τι να περιμένει μετά κανείς από τις υπόλοιπες αρμόδιες αρχές...

 

Τελευταία Νέα: Θα δωδεί έκτακτη επιχορήγηση σε όσους πολίτες έχουν ΓΚΡΕΜΙΣΤΕΙ τα σπίτια τους... το τρομερό ποσό των 3000 ευρώ! Έλεος...

 

ο Καραμανλης ερχεται Ελλαδα αυριο.....πρωθυπουργος της Ελλαδας ειναι αυτο ελειπε να μη νοιαζεται για τον καθε Ελληνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ego eipa gia perioxi mintilogliou sto sxoleio apenanti.Σημ. Στο σπιτι μου ουτε εναμπουκαλι με νερο δεν επεσε.

Ελεος

Περιοχη σπιτιου:στο καστρο Σγκροτηματα Χελλα

Link to comment
Share on other sites

Ο Τσελέντης είναι στην ΒΑΝ;

 

Όπως έχω ξαναπεί και εγώ εμπιστεύομαι μόνο την ΒΑΝ έχοντας μάθει για τον τρόπο πρόβλεψης που χρησιμποιούν με τα προσεισμικά ηλεκτρικά σήματα του υπεδάφους.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ο Τσελέντης δεν είναι στην ομάδα ΒΑΝ.Ομως είναι από τους επιστήμονες που ΔΕΝ έχουν παρωπίδες ούτε μπροστά στην πίτα της δόξας και της επιχορήγησης για το ατομικό καλό ,μουντζώνουν και θαβουν το γενικό καλό.!Χρόνια παρακολουθώ την διαμάχη.Επειδή ο αδελφός μου δούλευε κουριερ στην Acs και πήγαινε συνέχεια στο Πανεπιστήμιο πράγματα,μουχε πει για τον Βαρώτσο πως ότι ωρες και να πηγαινε και σε περίοδο γιορτων που βαραγε τρελές υπερωρίες,8.30 το πρωί,7 το βράδυ εκεί είναι και δουλεύει.Στην φατσα σαν τον Αινσταιν τρελός επιστήμονας.Εδω και 2 χρόνια οι Ιάπωνες έχουν στείλει μια ομάδα που δουλεύει μαζί του ,έχουν δείξει τρελό ενδιαφέρον.Δεν είναι ηλίθιοι οι Ιάπωνες παιδιά,και μιλάμε για απλά πράγματα.ΠΑΝΤΑ πριν τον μεγάλο σεισμό μυρίζει μπαρούτι,δηλαδή υπάρχουν ΚΑΙ υψισυχνες συχνότητες και λεκτρικά σήματα,τα οποία αυτά παλεύουν να αποοκρυπτογραφήσουν με επιτυχία και να συγκεκριμενοποιήσουν.

Οσο για τον παπαζάχο συμφωνω με τον φίλο παραπάνω.Τον ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ αυτόν τον άνθρωπο μόνο και μόνο από τον τρόπο που έχει μιλήσει για συναδέλφους του στο παρελθόν.Αφήστε που όντως τώρα χρησιμοποιεί ένα σύστημα συνδυαστικό που αφορά την ιστορικότητα των σεισμών με την επαναληπτικότητά τους ,όσοι έχουν καταγραφές με τα ηλεκτρικά σήματα και μιλάει κι αυτός για πρόβλεψη:dash:

Τέλος πάντων σημασία παιζει πως όντως ο ΘΕΟΣ έβαλε το χέρι του.τετοια ένταση και επιφανειακός την Αθήνα θα την είχε κάνει μισή.....Κρίμα οι 2 νεκροί,κι επιτέλους πρέπει να γίνονται ΑΜΕΣΑ πράγματα για τους σεισμοπαθείς,ακόμα ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ υπάρχουν κοντέινερ με τους σεισμοπαθείς της Πάρνηθας....

Ας ελπίσουμε ο δυνατό ςμετασεισμός που περιμένουν να μην είναι ζημιογόνος σε κανένα τομέα,γιατί πολλές φορες οι περισσότερες ζημιές γίνονται από τους μετασεισμούς ,που ρίχνουν την χαριστική βολή στα ήδη χτυπημένα κι ευάλωτα οικήματα που με το ζόρι μένουν όρθια και ...τσούπ μετά το σεισμό κάτω...

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ, μην ξαναρχίσουμε τα ίδια και ξανακλειδωθεί το θέμα. Αρκετά τρόμαξαν οι κάτοικοι από το σεισμό, δε χρειάζεται να τρομάζουν και από αυτά που είπαν, ακούσαμε, μεταφέραμε λάθος.

 

Αφήστε εμάς που είμαστε μακριά να μπορούμε να ενημερωθούμε έστω από αυτή τη σελίδα (τα κανάλια είναι για κλωτσιές αυτές τις ώρες, δε βλέπονται).

 

Με bold για να φαίνεται και καλύτερα :!:

Link to comment
Share on other sites

Με bold για να φαίνεται και καλύτερα :!:
Βασίλη ΔΕΝ είναι αντιπαραθέσεις αυτά ούτε υπάρχει λόγος να τσακωνόμαστε.ΑΠΛΑ η αλήθεια πρ΄πει να λεγεται και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η Ελλάδα κάποτε πρέπει να προάγει την έρευνα και να ΜΗΝ διώχνει τα παιδιά της που είναι άξιοι ερευνητές,και φοβεροί επιστήμονες.Μην ξεχναμε ότι το ακόμα χρησιμοποιούμενο τεστ-ΠΑΠ έγινε από τον Παπανικολάου στην Αμερική,ο Τζακης ξενητευτηκε και αυτός καθως επίσης τους επιστημονες που ειναι στην ΝΑΣΑ τους Ελληνες.Κάθε καλό πρέπει να το βλέπουμε με προσοχή κι όχι με ειρωνία.

Παντως φίλε aromeo τις φήμες ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή είναι φήμες δεν πρέπει να τις αναπαράγουμε.Στην αναμπουμπούλα χαίρονται διάφοροι <άρρωστοι>

Τωρα στο θέμα μας εδώ θα βρείτε το αρθρο αναδημοσιευμένο από την Ιντερνετική εφημερίδα Aegean times με ημερομηνία 15-2-2008!!!!(Hδη δημοσιευμενο στην τότε ημερομηνία στο Ιντερνετ,δεν μπορεί κανείς χρονικά να το ααμφισβητήσει)

Η ομάδα ΒΑΝ πλεον μετά από τα προβλήματα ,τσακωμούς κι ειρωνίες ΔΕΝ στελνει τις ενημερώσεις στην Ελλάδα ,αλλά στο διεθνούς φήμης σε αυτό τον τομέα Πανεπιστήμιο του Cornell!

 

http://www.aegeantimes.gr/article.asp?id=21899&type=12

 

http://www.aegeantimes.gr/article.asp?id=24968

Κατά τα αλλα παιδιά όσοι είστε στην περιοχή ΚΟΥΡΑΓΙΟ,ενας μεγάλος μετασεισμός είναι αναμενόμενος σε αυτό τουλάχιστον συμφωνουν ολοι,αλλά αν συνεχίσει για καιρό μετασεισμική ακολουθία με 4.5 και 5 ρίχτερ ίσως εκτονωθεί η ενέργεια και δεν γίνει.

Ακόμα σήμερα με στεναχώρησε η έκταση των υλικών ζημιών,ειναι ΠΟΛΥ μεγαλύτερη από όσο αναμενόταν.15 πολυκατοικίες εως τώρα στην Πατρα ,ΜΗ επισκευάσιμες,χώρια τα σπίτια στα χωριουδάκια.

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συναγερμος πριν λιγο με πειρε γνωστος και μου ειπε οτι μεχρι 4 περιμενουν σεισμο απο ενα ινστιτουτο του το ειπαν που ξερει πολλυς απο εκει.Για αυτο προετοιμαστειτε να γινει και αυτος να τελειωνουμε.

 

Μπορεί να το κάνεις από την καλή σου την καρδιά, αλλά ο πανικός μπορεί να επιφέρει περισσότερα προβλήματα/τραυματισμούς κλπ από ότι ένας σεισμός της τάξης των 5-6 ρίχτερ. Φαντάσου να φύγουν όλοι από τα σπίτια τους και όταν γυρίσουν να τα βρουν κλεμμένα. Και φαντάσου να μη γίνει τελικά ούτε κάποιος σοβαρός μετασεισμός. Θα το έχεις τύψεις ή όχι;

 

Αν δεν είναι από έγκυρη πηγή, και έγκυρη πηγή είναι δημόσια ανακοίνωση κάποιου επιστήμονα, όχι τηλεφώνημα ξάδελφου που δουλεύει στο Πολεμικό Ναυτικό, καλό θα είναι να μην το αναμεταδίδουμε.

 

Πρόσφατα κλειδώθηκε το παρόν topic λόγω φημών που έδιναν και έπαιρναν (και έντονων αντιπαραθέσεων μεταξύ "πιστών" και "απίστων") για μεγάλο σεισμό μέσα στο Μάρτη...

 

Σας ικετεύω, έχω φίλους και γνωστούς στην Πελοπόννησο και με ενδιαφέρουν οι εξελίξεις. Δεν θέλω να τους παίρνω τηλέφωνο κάθε 3 και λίγο να μαθαίνω νέα αφού μπορώ να τα διαβάζω από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το κάνεις από την καλή σου την καρδιά, αλλά ο πανικός μπορεί να επιφέρει περισσότερα προβλήματα/τραυματισμούς κλπ από ότι ένας σεισμός της τάξης των 5-6 ρίχτερ. Φαντάσου να φύγουν όλοι από τα σπίτια τους και όταν γυρίσουν να τα βρουν κλεμμένα. Και φαντάσου να μη γίνει τελικά ούτε κάποιος σοβαρός μετασεισμός. Θα το έχεις τύψεις ή όχι;

 

Αν δεν είναι από έγκυρη πηγή, και έγκυρη πηγή είναι δημόσια ανακοίνωση κάποιου επιστήμονα, όχι τηλεφώνημα ξάδελφου που δουλεύει στο Πολεμικό Ναυτικό, καλό θα είναι να μην το αναμεταδίδουμε.

 

Πρόσφατα κλειδώθηκε το παρόν topic λόγω φημών που έδιναν και έπαιρναν (και έντονων αντιπαραθέσεων μεταξύ "πιστών" και "απίστων") για μεγάλο σεισμό μέσα στο Μάρτη...

 

Σας ικετεύω, έχω φίλους και γνωστούς στην Πελοπόννησο και με ενδιαφέρουν οι εξελίξεις. Δεν θέλω να τους παίρνω τηλέφωνο κάθε 3 και λίγο να μαθαίνω νέα αφού μπορώ να τα διαβάζω από εδώ.

 

μα δεν ηταν φημες.....επιστημονικες μελετες ηταν και αποδειχθηκαν σωστες.....μεχρι τη τεταρτη ειχε πει ο τσελεντης οτι θα γινει σεισμος και εγινε τη τεταρτη......το ειχα πει εγω αυτο και κλειδωσαν το θεμα.Δε πειραζει ας μη πιστευετε τους επιστημονες που θελουν το καλο του ΕΛΛΗΝΑ εγω τους πιστευω αυτους της ομαδα βαν και παιρνω τα μετρα μου.:)

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ηταν φημες.....επιστημονικες μελετες ηταν και αποδειχθηκαν σωστες.....μεχρι τη τεταρτη ειχε πει ο τσελεντης οτι θα γινει σεισμος και εγινε τη τεταρτη......το ειχα πει εγω αυτο και κλειδωσαν το θεμα.Δε πειραζει ας μη πιστευετε τους επιστημονες που θελουν το καλο του ΕΛΛΗΝΑ εγω τους πιστευω αυτους της ομαδα βαν και παιρνω τα μετρα μου.:)

 

Πρώτον δεν απευθυνόμουν σε εσένα, και δεύτερον, επειδή νομίζω ότι μένεις κάπου στην Πελοπόνησο, θέλω να μου πεις αν όντως τελικά έγινε σεισμός πριν από 3 ώρες.

 

Το πού θα πιστέψει ο καθένας είναι προσωπικό του θέμα και κανείς δεν έχει το δικαίωμα να τον κρίνει. Αλλά βάλτε πηγές παιδιά, μην πετάτε κάτι στον αέρα και να περιμένετε να σας ακούσουμε. Πες <quote> Ανακοίνωση τάδε Πανεπιστημιακού εγγράφου/ιστοσελίδας: Προειδοποίηση για σεισμό/λοιμό/καταποντισμό την τάδε μέρα στην τάδε περιοχή, υπογραφή Τάδε Επιστήμονας <quote> και μετά όποιος σε αμφισβητήσει θα το κάνει είτε γιατί δεν τον πιστεύει, είτε γιατί δε σε συμπαθεί. Αλλά η ενημέρωση θα είναι έγκυρη και βάσιμη. Κι όταν γίνει, δε θα χρειαστεί να μαλώσεις κανένα που δε σε άκουσε, θα έχεις έτοιμες τις αποδείξεις.

 

 

Δεν ξανασυζητώ για το θέμα γιατί άκρη δε βγαίνει. Κουράγιο σε όσους έχουν ζημιές, έβλεπα πριν στην τηλεόραση τον πρώτο απολογισμό. Κουράγιο και υπομονή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον δεν απευθυνόμουν σε εσένα, και δεύτερον, επειδή νομίζω ότι μένεις κάπου στην Πελοπόνησο, θέλω να μου πεις αν όντως τελικά έγινε σεισμός πριν από 3 ώρες.

 

Το πού θα πιστέψει ο καθένας είναι προσωπικό του θέμα και κανείς δεν έχει το δικαίωμα να τον κρίνει. Αλλά βάλτε πηγές παιδιά, μην πετάτε κάτι στον αέρα και να περιμένετε να σας ακούσουμε. Πες <quote> Ανακοίνωση τάδε Πανεπιστημιακού εγγράφου/ιστοσελίδας: Προειδοποίηση για σεισμό/λοιμό/καταποντισμό την τάδε μέρα στην τάδε περιοχή, υπογραφή Τάδε Επιστήμονας <quote> και μετά όποιος σε αμφισβητήσει θα το κάνει είτε γιατί δεν τον πιστεύει, είτε γιατί δε σε συμπαθεί. Αλλά η ενημέρωση θα είναι έγκυρη και βάσιμη. Κι όταν γίνει, δε θα χρειαστεί να μαλώσεις κανένα που δε σε άκουσε, θα έχεις έτοιμες τις αποδείξεις.

 

 

Δεν ξανασυζητώ για το θέμα γιατί άκρη δε βγαίνει. Κουράγιο σε όσους έχουν ζημιές, έβλεπα πριν στην τηλεόραση τον πρώτο απολογισμό. Κουράγιο και υπομονή.

 

Ναι στη Πατρα μενω,εγινε σεισμος κατα τις 5 παρα αν θυμαμαι καλα και αργοτερα στις 7-9 καπου εκει,κανενας απο τους δυο δεν ηταν πανω απο 4 ριχτερ

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μοντέλο που χρησιμοποιήθηκε για τους πυρόπληκτους του περασμένου καλοκαιριού αποφάσισε να εφαρμόσει η κυβέρνηση για την αποκατάσταση των ανθρώπων που επλήγησαν από τον ισχυρό σεισμό των 6,5 Ρίχτερ την Κυριακή.

 

Μετά από σύσκεψη στο Μέγαρο Μαξίμου, το απόγευμα της Δευτέρας, ο υπουργός ΠΕΧΩΔΕ Γιώργος Σουφλιάς, τόνισε ότι έγινε αποδεκτή η εισήγηση του να ισχύσει με τους σεισμόπληκτους ό,τι ίσχυσε και για τους πυρόπληκτους του περσινού καλοκαιριού.

 

Ο τραγικός απολογισμός

 

Τραυματίες: 178 στην Αχαΐα και 49 στην Ηλεία

Γκρεμισμένα σπίτια: 140 στην Αχαΐα και 62 στην Ηλεία

Σπίτια με ρωγμές: 635 στην Αχαΐα και 245 στην Ηλεία

 

Συνεπώς τα σπίτια που γκρεμίστηκαν ή που κρίνονται κατεδαφιστέα, θα ξαναχτιστούν με χρήματα του κράτους, ενώ ο κ. Σουφλιάς σημείωσε ότι «υπάρχουν 60 κλιμάκια μηχανικών του ΥΠΕΧΩΔΕ που ελέγχουν τα σπίτια που επλήγησαν από το σεισμό», ζητώντας από τους κατοίκους των σεισμόπληκτων περιοχών να μη μπαίνουν στα σπίτια που χαρακτηρίστηκαν με κόκκινο ή κίτρινο χρώμα.

 

Αποφασίσθηκε επίσης να δοθούν:

 

- Για τα έξοδα των πρώτων άμεσων αναγκών: Δίδονται 3.000 ευρώ σε αυτούς που τα σπίτια τους είτε καταστράφηκαν ολοσχερώς, είτε κρίνονται κατεδαφιστέα, είτε κρίνονται επισκευάσιμα και μη κατοικήσιμα έως ότου επισκευαστούν. Επεκτείναμε δηλαδή ακόμη περισσότερο την χθεσινή πρώτη ανακοίνωση.

 

- Για την οικοσκευή δίδονται 10.000 ευρώ σε αυτούς που τα σπίτια τους κατέρρευσαν ή κρίνονται κατεδαφιστέα.

 

Τις πληγές τους μετράνε οι σεισμόπληκτοι

 

- Για την ανακατασκευή ή επισκευή κτηρίων θα ισχύσει ότι και για τους πυρόπληκτους. Δηλαδή η ελληνική πολιτεία αναλαμβάνει δωρεάν την ανακατασκευή των κτηρίων που γκρεμίστηκαν ολοσχερώς ή θα γκρεμιστούν πια ως μη κατοικήσιμα και δωρεάν την επισκευή των κτιρίων που κρίνονται επισκευάσιμα.

 

Επίσης, χορηγείται από το Υπουργείο Εσωτερικών έκτακτο οικονομικό βοήθημα στους ΟΤΑ Α και Β βαθμού ως εξής:

 

- Από 200.000 ευρώ σε κάθε μια από τις Νομαρχίες Αχαΐας και Ηλείας.

 

- Από 150.000 ευρώ σε κάθε έναν από τους σεισμόπληκτους Δήμους.

 

Ερωτηθείς για την αντιπαράθεση των σεισμολόγων, ο κ. Σουφλιάς επεσήμανε ότι «ο δημόσιος διαπληκτισμός θίγει την αξιοπιστία τους» και πρόσθεσε ότι «δεν έχει έρθει στην πολιτική ηγεσία του υπουργείου καμία μελέτη για πρόγνωση σεισμών».

 

Ο υπουργός ΠΕΧΩΔΕ σημείωσε με νόημα ότι «δεν υπάρχει πρόγνωση σεισμών, πουθενά στον κόσμο. Η πολιτική ηγεσία του ΥΠΕΧΩΔΕ μελετά αυτές τις έρευνες που έρχονται στο υπουργείο και προβαίνει σε ελέγχους δημοσίων κτιρίων. Καλό θα ήταν αυτές οι μελέτες να δίνονται και στην πολιτική ηγεσία» και συμπλήρωσε ότι μέχρι τώρα έχει στείλει στο γραφείο του μελέτη μόνο η ομάδα του κ. Παπαζάχου.

 

πηγη:cosmo.gr

Link to comment
Share on other sites

επειδή νομίζω ότι μένεις κάπου στην Πελοπόνησο, θέλω να μου πεις αν όντως τελικά έγινε σεισμός πριν από 3 ώρες.

Εγινε στις 19 και 18 ενας σεισμος της ταξεως των 4,5 ....:rolleyes:

καθως και νωριτερα κατω απο 4 ομως,,,3,5 νομιζω ειπαν

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εγινε στις 19 και 18 ενας σεισμος της ταξεως των 4,5 ....:rolleyes:

καθως και νωριτερα κατω απο 4 ομως,,,3,5 νομιζω ειπαν

 

σωστος ο ενας ηταν πανω απο 4 δικο μου λαθος το πιο πανω μηνυμα για κατω των 4 ριχτερ και οι δυο

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ας μαθουμε που ζουμε κ πως πρεπει να ζουμε

Ετσι ειναι,,το να καθομαστε και να συζηταμε ποσους βαθμους ηταν,αν εκανε αλλον, αν θα ακολουθησουν και μετασεισμοι,κτλ ειναι ανοητο θα ελεγα...

κανενας δεν μπορει να προβλεψει με σιγουρια...

ο καθενας κανει αυτο που νομιζει,,απλα ειναι γνωστο οτι οταν κανει εναν επιφανειακο σεισμο ειναι σιγουρο οτι θα ακολουθησουν μετασεισμοι ισοι η μικροτερης κλιμακας

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

καλημερα να ρωτησω κατι εχετε ακουση κατι οτι περιμενουν σεισμο πανω απο 7 ριχτερ στην κεφαλλωνια-ζακυνθο για τα τελη ιουνιου ?

αν γνωριζεται κατι απαντηστε παρακαλω γιατι εχω κλεισει ξενοδωχειο για ζακυνθο στις 24-25/6 και εχω ψιλοχεστη :X:X:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λενε , αλλα κανεις δεν ξερει

Αν ηξεραν δεν θα εκαναν τιποτα ?? Ολα αυτα που γινονται στη trash tv , γινονται για να υπαρχει θεμα συζητησης μιας και πουλαει

Η Ελλαδα ουτως η αλλος ειναι σεισμογενης περιοχη ολη εκτος απο Θρακη περιπου

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι λενε ετσι?? Αν λετε κατι... ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ το λιγοτερο που μπορειτε να κανετε ειναι να παραθεσετε τις -ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ- πηγες σας!!! Διαφορετικα τουμπεκι...

Τα "λενε", "ακουσα", "μου ειπαν", "ξερω" δεν εχουν θεση σε τοσο σοβαρα θεματα οσο ειναι οι σεισμοι!!! :mad: :mad:

 

Εδω οι ιδιοι οι επιστημονες δεν ειναι σιγουροι και εμεις το δεσαμε σκοινι-κορδονι!!!!

Link to comment
Share on other sites

να επέμβω στην συζήτηση σας και να ρωτήσω κάτι άσχετο από αυτά που συζητάτε.

αυτό που αναφέρθηκε στην τηλεόραση περί δωρεάν ανακατασκευή των κτηρίων ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

να επέμβω στην συζήτηση σας και να ρωτήσω κάτι άσχετο από αυτά που συζητάτε.

αυτό που αναφέρθηκε στην τηλεόραση περί δωρεάν ανακατασκευή των κτηρίων ισχύει;

 

Μέτρα ανάλογα με εκείνα που ελήφθησαν πέρυσι μετά τις περυσινές καταστροφικές πυρκαγιές θα ληφθούν και φέτος για τις σεισμόπληκτες περιοχές της βορειοδυτικής Πελοποννήσου, αποφασίστηκε κατά τη διάρκεια σύσκεψης που πραγματοποιήθηκε στο Μέγαρο Μάξιμου υπό την προεδρία του πρωθυπουργού Κώστα Καραμανλή.

 

Ειδικότερα, όσα σπίτια κατέρρευσαν ή κριθούν κατεδαφίστεα θα ξανακατασκευαστούν με χρήματα του κράτους.

 

Παράλληλα, θα υπάρξει επιδότηση ενοικίου για την αποκατάσταση των ζημιών σε σπίτια που αποτελούν πρώτη κατοικία.

 

Πηγή: Σκάι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να επέμβω στην συζήτηση σας και να ρωτήσω κάτι άσχετο από αυτά που συζητάτε.

αυτό που αναφέρθηκε στην τηλεόραση περί δωρεάν ανακατασκευή των κτηρίων ισχύει;

Εχθες ανεφερε οτι θα δωσει τα 3000 ευρω σε ολους και για ανακατασκευη μονο 10.000 ευρω...:O δε προσεξα αν ανεφερε οτι θα ανακατασκευασει τα κτηρια αν εχουν ζημιες πανω απο 10κ ευρω:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...