Jump to content

LG G2 mini VS Sony Xperia M2


Tol7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα αγοράσω επιτέλους την άλλη βδομάδα κινητό και επειδή διαθέτω γύρω στα 200 ευρώ κατέληξα σε αυτά τα δυο. Είδα τα χαρακτηριστικά τους στο GSMarena και μου φαίνονται πανομοιότυπα. Η μόνη βασική διαφορά είναι ότι το Μ2 δεν έχει καλή secondary camera αλλα όμως είναι και 20 ευρώ φτηνότερο.

 

Τί προτείνετε;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Θα αγοράσω επιτέλους την άλλη βδομάδα κινητό και επειδή διαθέτω γύρω στα 200 ευρώ κατέληξα σε αυτά τα δυο. Είδα τα χαρακτηριστικά τους στο GSMarena και μου φαίνονται πανομοιότυπα. Η μόνη βασική διαφορά είναι ότι το Μ2 δεν έχει καλή secondary camera αλλα όμως είναι και 20 ευρώ φτηνότερο.

 

Τί προτείνετε;

καλυτερο το lg g2 mini.

γιατι δεν κοιτας και το lg l90??????

εχει και καλη μπαταρια.

Edited by navi55
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τώρα είδα και το L90. Έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά με το G2 Mini (με μόνη εξαίρεση ότι δεν είναι 4G) και κοστίζει 30 ευρώ λιγότερο!

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τώρα είδα και το L90. Έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά με το G2 Mini (με μόνη εξαίρεση ότι δεν είναι 4G) και κοστίζει 30 ευρώ λιγότερο!

Ακριβως. και ειναι και ομορφο κινητο και πιο οικονομικο, και με καλυτερη μπαταρια.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη πάω να το αγοράσω. Μάζεψα τα χρήματα οπότε δεν ενδιαφέρει πιο είναι φτηνότερο αλλά το καλύτερο ανάμεσα στα L90, M2 και G2 mini.

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος του l90 θα σου έλεγα να το προτιμήσεις με κλειστά μάτια ιδικά τώρα που έχει πέσει αρκετά και η τιμή του.

Όπως έχω γράψει και στο αντίστοιχο θέμα την γνώμη μου θα σου πω με λίγα λόγια ότι το κινητό είναι ότι καλύτερο για τα λεφτά του. Είναι 30 ευρώ φτηνότερο από το g2 mini και 20 ευρώ ακριβότερο από το l9 ii. Παρακολουθώντας και το νημα του l9 ii βλέπω από κατόχους ότι μετά την αναβάθμιση σε kitkat έχουν πρόβλημα με τα μηνύματα (δεν εμφανίζονται) και διάφορα κολλήματα στην ομαλότητα του κινητού. Αντίθετα το g2 mini είναι το ίδιο καλό με το l90 αλλά δεν νομίζω να αξίζει τα παραπάνω χρήματα για ελάχιστες διαφορές. Το l90 έχει kitkat και θα πάρει τουλάχιστον άλλη μια αναβάθμιση, έχει τετραπύρηνο επεξεργαστή, τεράστια μπαταρία και είναι πιο καινούργιο από το l9 ii. Από την άλλη το l9 ii είναι πιο μικρό σε μέγεθος και έχει καλύτερη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Είδα το κράξιμο στο review που κάνουν οι techmaniacs για το M2 και το απέκλεισα:

 

Οπότε τώρα είμαι ανάμεσα στο L90 και το G2 mini. Ίδια χαρακτηριστικά με εξαίρεση το 4G που έχει το δεύτερο. Το θεμα είναι εάν αξίζει να πληρώσεις 40 ευρώ παραπάνω για να το 4G

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Είδα το κράξιμο στο review που κάνουν οι techmaniacs για το M2 και το απέκλεισα:

 

Οπότε τώρα είμαι ανάμεσα στο L90 και το G2 mini. Ίδια χαρακτηριστικά με εξαίρεση το 4G που έχει το δεύτερο. Το θεμα είναι εάν αξίζει να πληρώσεις 40 ευρώ παραπάνω για να το 4G

 

H lg έχει πέσει πολύ μετά το σοβαρό κατασκευαστικό λάθος που έκανε να βγάλει το g3 με snapdragon 801 που να μην υποστηρίζει QHD . Δεν θα πήγαινα lg αφου η εταιρεία είναι πίσω συγκριτικά με sony - samsung

Link to comment
Share on other sites

H lg έχει πέσει πολύ μετά το σοβαρό κατασκευαστικό λάθος που έκανε να βγάλει το g3 με snapdragon 801 που να μην υποστηρίζει QHD . Δεν θα πήγαινα lg αφου η εταιρεία είναι πίσω συγκριτικά με sony - samsung

 

Δεν έβγαλε το g3 με 801 και δεν θα πάρει κάποιος τα l90 ή g2mini;;;;

 

Δηλαδή με το ίδιο σκεπτικό δεν παίρνω το samsung y γιατί το s4 δεν έχει ois...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...