Jump to content

The Sims 2


Crypton-R-
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια HELP! Σαν έπαιζα το The Sims on Holiday μου έγραψε:

Microsoft Visual C++ Runtime Library

Runtime Error:

Program: C:\Program Files\Maxis\The Sims\Sims.exe

abnormal program termination

 

Και το πάνω μου το γράφει όταν πάει να μπει στην γειτονιά.

Ξέρετε τι σημαίνει και πως μπορω να το ανιμετωπίσω;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 434
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paidia exw to Sims 2 kai katebasa to Open for business alla den douleyei.. xreiazetai ***** h kati? kai an nai pou borwna to brw h yparhei kapoios p borei na mou to dwsei? :O
Link to comment
Share on other sites

paidia enikiasa to sims 2. mou dosan kati edigies egktastasis. to paixnidi mpike. ta cd ta ekana image alla den mporei na ginei to setup...ekana tis rithmiseis pou mou eipan apo to video club pali alla tpt. kamia idea kaneis?:happy:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ FORUM!ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ SIMS 2!META APO 30-45 ΛΕΠΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ PC ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ!ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ PC ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΣΕ 2ο PC ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΥΡΙΟ!ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΟ SIMS 2+TA EXPARISONS+FUN STUFF+GLAMOUR LIFE.ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ HARDWARE!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ!
:lol: FREE SMS :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Αυτες τις γ@μημενες τις σκαλες πως τις φτιαχνεις. Προσπαθω να φτιαξω σκαλα απο τον πρωτο οροφο στο δευτερο και μου γραφει " Cant Place Top Landing". Τι σκ@τ@ ειναι αυτο ? Απο οτι καταλαβα πρεπει να δηλωσεις σαν εκκινηση τον πανω οροφο και να καταληγει στον πρωτο...

 

Ξερει κανενας...? :o

 

 

μολις ειδα αυτο το θρεντ και ειμαι κατενθουσιασμενη!!!!μαγαλη φαν και σουπερ στον σχεδιασμο κκαι στην επιπλωση...

δε εχω διαβασει παρακατω για το αν σου δοθηκε απαντηση αλλα αυτο που λες θελει απλα να εχει χωρο για την σκαλα 5+1 κουτακια μαζι με το πλακακι οποτε κανε διαγραφη σε εναν τοιχο και επανατοποθετησε τον.

 

οτιδηποτε χρειαστειτε εγω ειμαι εδω!!!

 

Παιδια HELP! Σαν έπαιζα το The Sims on Holiday μου έγραψε:

Microsoft Visual C++ Runtime Library

Runtime Error:

Program: C:\Program Files\Maxis\The Sims\Sims.exe

abnormal program termination

 

Και το πάνω μου το γράφει όταν πάει να μπει στην γειτονιά.

Ξέρετε τι σημαίνει και πως μπορω να το ανιμετωπίσω;

 

δωσε περισσοτερη σημασια στις απαιτησεις του παιχνιδιου...

να εισαι σιγουρος/η οτι η εικονικη μνημη του υπολογιστη σου ειναι επαρκεις και φυσικα μην αποθηκευεις βιντεο στο παιχνιδι

εαν αυτα ειναι οκ τοτε κατι παιζει με το παιχνιδι!

 

exei paiksei kaneis to open for business? aksizei pio polu apo to nightlife...h to university?

 

 

για εμενα αξιζει να τα εχετε ολα βρε παιδια σας ''χαριζουνε καινουργεια επιπλα ρουχα κλπ κλπ...

αν δεν θελετε μην τα αγοραζετε ολα...

απλα αγοραστε το Σιμς2 και μετα περαστε ολα τα εξπανσιονς και τελος παιξτε με το τελευταιο...αγοραστε 1ο και τελευταιο λοιπον:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

zei akoma to 8ema ayto??

 

re paidia molis to phra to original cd sims2, bazw to 1o cd, k sto 22% mou kollaei panta.. kati eida gia ena check disk apo to nero , k ontws einai ligo katastrammeno :cry: 6% ti kanw ?? to cd apo pisw oloka8aro oute daktylies den exei !! prwth fora eipa k egw na parw original cd, kai faba h douleia :cry:

Link to comment
Share on other sites

zei akoma to 8ema ayto??

 

re paidia molis to phra to original cd sims2, bazw to 1o cd, k sto 22% mou kollaei panta.. kati eida gia ena check disk apo to nero , k ontws einai ligo katastrammeno :cry: 6% ti kanw ?? to cd apo pisw oloka8aro oute daktylies den exei !! prwth fora eipa k egw na parw original cd, kai faba h douleia :cry:

 

prepi na pas ston pinaka elegxou ton windows ekei pou leei glosa topikes rithmisis na alaksis tin glosa se aglika inomenou vasiliou epanekinisi to PC kai tha sou gini to setup kanonika tha sou ksanakolisi pali sto 22% gia ligi ora min panikovlithis meta apo ligo ksekola kai sinexizi

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia kalos sas vrika eimai kainourios sto forum afto antimetopizw ena provlimataki kai tha ithela an exete tin kalosini na me voithisete prosfata mou efere h kori mou sto spiti to sims2 se original to danistike apo mia filitis kai to antegrapsa me to clone cd kai ta 4 cds lipon afou ekana tin egatastasi sto PC me ta original dokimasa na to ksekiniso to paixnidi ksekinise kanonika tora pou dosame ta original piso pao na ksekiniso to paixnidi me ta copy kai den ksekina mou vgazi minima gvale to cd kai ksanavalto gia na ksekinisi to kano ksana kai ksana kai tipota kapia voithia kapios efxaristo
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο gamecopyworld για να κατεβάσεις ένα no-cd patch. Παραπάνω πληροφορίες δεν θα σου δώσουμε όμως, αν δεν έχεις αγοράσει το παιχνίδι είναι παράνομο να το τρέχεις χωρίς το cd.
Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia kai pali den thelo na ginome kourastikos ala me exei priksi h kori mou ti na kano mpika stin sigekrimeni selida mega**** gia na vro no cd mpiskotaki ala einai para ma para pola den ksero pia apola prepi na katevaso gia na lithi to provlima exw to sims2 me ta 4 cd oute univercity oute night life oute pet to kanoniko the sims 2 stilte mou ena pm mpas kai vgaloume akri
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας!!:)

ειμαι καιρνουργια στο φορουμ:O

 

Ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματα αν μπορειτε να με βοηθησετε.

Μαρεσει πολυ το παιχνιδι αλλα για χτισιμο μονο.

Εχω το Sims 2 αλλα μου το ειχαν φερει κ απο οτι καταλαβα δεν ειναι αυθεντικο.

Ειμαι λιγο ασχετη απο τεχνολογια και απο τα "κολπα" του παιχνιδου.

Ηθελα να ρωτησω τα εξης:

 

-το nightlife για να το βαλω απαιτει και το university ή μπορω να βαλω μονο αυτο?

 

-Εχει περισσοτερα αντικειμενα και επιλογες απο το σκετο Sims2?

 

-κοιτωντας στο ιντερνετ βλεπω που εχω βαλει πολλοι φωτο απο σπιτακια που εχων φτιαξει και εχουν μεσα πολλαααα καινουργια αντικειμενα και αν εχω καταλαβει καλα τα κατεβαζουν απο το ιντερνετ, οπως και μαλλακια, ρουχα κλπ.

Και ερωτω: ειναι δυσκολο αυτο?:O

μπορω να κατεβασω κ ολοκληρα σπιτια?

Το οτι δεν ειναι μαλλον αυθεντικο το παιχνιδι παιζει ρολο?

 

Σταματαω γιατι αρκετα σας πυρπολησα με τις αποριες μου:X

:p

 

Εχω μια πορωση βλεπετε με τα σπιτακια κ θελω να βρω ολα αυτα τα ωραια πραγματα κ χρωματα που εχουν οι αλλοι..

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων κ συγγνωμη αν σας κουρασα..

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες :)

 

-Όχι, το Nightlife δεν απαιτεί το University, αλλά και τα δύο απαιτούν το Sims 2

 

-Τα δύο που αναφέρεις; Ναι. Αλλά αν σε ενδιαφέρουν τα "αντικείμενα" πιο πολύ από τα ουσιαστικά νέα κομμάτια στο παιχνίδι (π.χ. στο University στέλνεις τους Sims σου στο Πανεπιστήμιο, έχεις κάποια διαφορετικά πράγματα που θεωρούνται σημαντικά απ' ότι στο κανονικά Sims 2), τότε καλύτερα να πάρεις τα διάφορα πακέτα με τον τίτλο "Stuff".

 

Μέχρι στιγμής έχουν κυκλοφορήσει τα Family Fun Stuff (που προσθέτει πολλά αντικείμενα από ρούχα μέχρι έπιπλα, περισσότερο "οικογενειακής" ζωής όπως λέει και ο τίτλος), το Glamour Life Stuff (που είναι πιο "γκλαμουράτα" αντικείμενα και ρούχα) και το Festive Holiday Stuff (που είναι μια συλλογή με διάφορα χριστουγεννιάτικα στολίδια για το σπίτι αλλά και για τους Sims σου)

 

-Όχι δεν είναι δύσκολο. Απλά θα πρέπει να βρεις κάποιο site που να σου δίνει τη δυνατότητα να κατεβάσεις νέα αντικείμενα και μετά θα μεταφέρεις τα κατεβασμένα αρχεία σε κάποιον από τους φακέλους του παιχνιδιού (Σε ποιόν θα σου λένε οι οδηγίες)

 

-Όχι. Τα expansions (όπως είναι το Nightlife, το University κτλ) ζητάνε κάποια συγκεκριμένα αρχεία για να μπορούν να τρέξουν, τα οποία τα έχεις μέσα είτε είναι αυθεντικό το παιχνίδι σου είτε όχι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!!:wink:

 

και αυτο το stuff που λες το αγοραζω απο καπου?

η το κατεβαζω απο το ιντερνετ?

δεν ξερω κ που να ψαξω ειμαι ασχετη..:O

 

νασαι καλα:)

Link to comment
Share on other sites

Tα πακέτα "Stuff" τα βρίσκεις σε καταστήματα πληροφορικής/software (π.χ. Multirama, Πλαίσιο)

 

Παρακαλώ. Τίποτα. Καλωσήρθες και πάλι :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας , ειναι η πρώτη φορά που γραφω , λοιπον θα ηθελα να μου πειτε

 

πως παιζεται το the sims 2 το απλο !!!

 

βασικα , πως κτιζω σπιτι απο την αρχη , δηλαδη αγοραζω οικοπεδο , στην συνεχεια κανω κλικ για να βαλω θεμελια , αλλα δεν μπαινουν , δηλαδη μου λεει κλικ + drag και δεν γινεται τιποτα πανω σε οικοπεδο ?

 

πως λειτουργει ? μου ερχεται αν το σπασω απο τα νευρα μου !!!

 

σας εχυαριστω οποιον απαντησει !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας , ειναι η πρώτη φορά που γραφω , λοιπον θα ηθελα να μου πειτε

 

πως παιζεται το the sims 2 το απλο !!!

 

βασικα , πως κτιζω σπιτι απο την αρχη , δηλαδη αγοραζω οικοπεδο , στην συνεχεια κανω κλικ για να βαλω θεμελια , αλλα δεν μπαινουν , δηλαδη μου λεει κλικ + drag και δεν γινεται τιποτα πανω σε οικοπεδο ?

 

πως λειτουργει ? μου ερχεται αν το σπασω απο τα νευρα μου !!!

 

σας εχυαριστω οποιον απαντησει !!!

 

einai eukolo apla serneis to pontiki

άθλια μαϊμού...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με το παιχνίδι, τωρα το θυμηθηκα, είχα να το παίξω ένα χρόνο!(sims2)

 

Δεν ξέρω τι συνέβη, αλλά από τότε που εγινα η πιο πλούσια οικογενεια της γειτονιας, με τις βιλλες μου κτλ, μαλλον αντιμετωπιζω το φθονο των υπολοιπων! :lol:

 

Οι γειτονες, ειναι συνεχεια στο δρομο εξω απο το σπιτι μου, και συμπεριφερονται σαν αστεγοι, δλδ δειχνουν οτι πεινανε, κοιμοθνται στο δρομο, κανουν τις αναγκες τους στο δρομο... Επιπλεον, ετσι οπως πεφτουν καμια φορα εμποδιζουν τη διελευση των λεωφορειων και αυτοκινητων.

 

Τι θελουν; και πώς να τους διωξω? σημ: εχουν σπιτια.

 

 

Το αλλο μου προβλημα ειναι οτι ενω κανεις δεν κανει φασαρια, δεν ειναι καμια συσκευη ανοιχτη, κοιμουνται ησυχα κι ωραια, καθε βραδυ ερχεται η αστυνομικος και μου λεει οτι ενοχλωτους γειτονες με τη φασαρια που κανω. Μετα απο λιγο ξαναερχεται, ενω παλι κοιμαμαι ησυχα κι ωραια, και πληρωνω προστιμο 200.

 

Γιατι γινονται αυτα?

Αυτοι ηταν οι λογοι που ειχα παρατησει το παιχνιδι καποτε, γιατι βαρεθηκα!

 

 

yg. Καποιοι απο αυτους πεθαναν, (πανε κι ολοι οι φιλοι μου!) και τα φαντασματα τους κυκλοφορουν τα βραδια στο σπιτι μου και κανουν μπανιο στην πισινα μου! Πώς φευγουν?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα σε ολους

λατρης του παιχνιδιου απεκτησα και το seasons χθες πριν καν μπει στην βιτρινα και ειμαι και πολυ ενθουσιασμενη!!!!:) :p :happy:

εχω μια απορια...υποτιθεται μπορεις με αυτο να φτιαξεις εσωτερικα επιπεδα :blink: αλλα δεν γινεται :confused: το foundation tool που λεει δεβ το βρηκα πουθενα...

βεβαια ισως...λεω ισως...να μην το ειδα μεσα στην ανυπομονησια μου...:lol:

τεσπα που δεν νομιζω...

σας προτεινω να παρετε το 2 που απαιτειται και το σίζονς και ολα τα αλλα απλα νοικιαστε τα απο βιντεο κλαμπ και περαστε τα αφου απαιτει μονο το 2 και αυτο που εχει βγει τελευταιο για να παιξει και ετσι ''γλυτωστε'' χρηματα...

εγω βεβαια τα εχω ολα οριτζιναλ καθ οτι λατρης!!!!

 

οποιος μπορει να βοηθησει ας το κανει...μεχρι τις 15.00 που σχολαω:lol: :lol:

γιατι μετα βουρ στο παιχνιδι...:lol:

Link to comment
Share on other sites

ωωωωωωωωωωωωωωω!Σταβραινα -ποιο πλουσια οικογενεια διχως κωδικο για χρηματα?σουπερ...

κοιτα απλα να κανεις ενα παρτυ και να καλεσεις οσους πιο πολους με μπουφε και φαγητο και παιχνιδια ομαδικα...

τα φαντασματα δεν ξερω πως φευγουνε η αληθεια ειναι

την ιδεα να μετακομισεις την σκεφτηκες?

παρε το σιζονς εχει σουπερ πισινα και τζιτζιλι μιτζιλι και ντουλαπια διακοσμητικα για τον τοιχο της κουζινας...

 

κανε τους ολους φιλους καικανε λοκ σε πορτες για να μην μμπαινουνε η απλα καλεσε τος ολους για δειπνο...

Link to comment
Share on other sites

Παίδια, αγόρασα το The Sims 2 απ'την Αγγλία. Αλλά όταν το κάνω install μου γράφει αυτό: A problem occurred when trying to transfer the file 'D:\Support\es\Leeme.txt' from the media.

Do you want to retry to copy the file, or cancel the installation?

Retry Cancel

 

 

Τι να κάνω;:( :( :( Τόσο καιρό το περιμένα να το κάνω install:( :cry:

 

*Κανείς ρε παιδιά :cry:

Link to comment
Share on other sites

... Αλλά όταν το κάνω install μου γράφει 'D:\Support\es\Leeme.txt'

Τελίκα αυτό το Leeme είναι readme σε text file. Στο readme, μου έχει για το τι απαιτεί το παιχνίδι για να παίξει. Οπόταν, δηλαδή, δεν έχει το PC μου κάτι που δεν μπορεί να παίξει το παιχνίδι; (π.χ. videocard κτλ.);

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...