Jump to content

Moto G 4G/LTE


programmergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αυτήν την θήκη έχω καταλήξει τελικά, αλλά δυστυχώς, δεν υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα σε μαύρο χρώμα...:sick:

 

Και η Case Mate Barelly There ειναι απ οτι βλελω ιδιας φιλοσοφιας δηλ για να την βαλεις βγαζεις το πισω καπακι και καλυπτει και αυτη τα πληκτρα αλλα νομιζω ειναι διαφανη....

Παντος και η Grip Shell στο μπλε δεν ειναι και ασχημη,αν και εμενα με χαλαει το πρασινο....

Αλλα σαν θηκη αξιζει και παρεχει πολυ καλη προστασια....

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με χαλάει αρκετά το πράσινο...

Θα περιμένω λίγο να δω μήπως μπορέσω να βρω από κάπου την μαύρη, κι αν όχι, ίσως πάρω την άλλη (case mate barelly)...

Στο ψάξιμο είμαι για θήκη! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οταν ειμαι σε 4g δε μπορω να δεχτω κλησεις. Μονο να κανω. Και σε εσας αυτο;

 

Όχι , και για να να είμαι 100% σίγουρος μόλις το τέσταρα .Δεν έχει και λογική αυτό άλλωστε. Ή κάποια ρύθμιση έχεις πειράξει, αν υπάρχει τέτοια , ή κάποιο κόλλημα έφαγε το τηλέφωνο και κάντου μια επανεκκίνηση .

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Όχι , και για να να είμαι 100% σίγουρος μόλις το τέσταρα .Δεν έχει και λογική αυτό άλλωστε. Ή κάποια ρύθμιση έχεις πειράξει, αν υπάρχει τέτοια , ή κάποιο κόλλημα έφαγε το τηλέφωνο και κάντου μια επανεκκίνηση .

 

 

Κι ομως. Σημερα ηρθε ενημερωση που λεει οτι φτιαχνει αυτο το θεμα. Δεν την εβαλα ακομα για να τεσταρω γιατι δεν εχω wifi.

https://motorola-global-en-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/109532

 

Αυτο που με ενοχλει περισσοτερο ειναι το mobile radio active bug που τρωει τη μπαταρια και δε θα φτιαχτει ποτε γιατι δε θα παρουμε marshmallow.

 

Ξερει κανεις πως μπορω να κανω downgrade σε 4.4.4?

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως. Σημερα ηρθε ενημερωση που λεει οτι φτιαχνει αυτο το θεμα. Δεν την εβαλα ακομα για να τεσταρω γιατι δεν εχω wifi.

https://motorola-global-en-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/109532

 

Αυτο που με ενοχλει περισσοτερο ειναι το mobile radio active bug που τρωει τη μπαταρια και δε θα φτιαχτει ποτε γιατι δε θα παρουμε marshmallow.

 

Ξερει κανεις πως μπορω να κανω downgrade σε 4.4.4?

 

Δεν το ήξερα το θέμα . Εννοούσα ότι στο δικό μου τουλάχιστον που το τεσταρα ανοίγοντας το 4G και κάνοντας μερικές κλήσεις απο το σταθερό τις έλαβε κανονικά . Απο το λινκ της Motorola Uk καταλάβα πως δεν πρόκειται για γενικό πρόβλημα αλλά εμφανίζεται σε κάποιες συσκευές και σε κάποιους παρόχους . Εμένα πάντως με cosmote πάντως δεν εμφανίζει ούτε σχετική ενημέρωση . Επίσης αυτό το radio bug που λες τι είναι ? Επειδή ψιλοπαρακολουθώ το θέμα εδώ δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί κάτι σχετικά .

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα το θέμα . Εννοούσα ότι στο δικό μου τουλάχιστον που το τεσταρα ανοίγοντας το 4G και κάνοντας μερικές κλήσεις απο το σταθερό τις έλαβε κανονικά . Απο το λινκ της Motorola Uk καταλάβα πως δεν πρόκειται για γενικό πρόβλημα αλλά εμφανίζεται σε κάποιες συσκευές και σε κάποιους παρόχους . Εμένα πάντως με cosmote πάντως δεν εμφανίζει ούτε σχετική ενημέρωση . Επίσης αυτό το radio bug που λες τι είναι ? Επειδή ψιλοπαρακολουθώ το θέμα εδώ δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί κάτι σχετικά .

 

Το μπαγκ ειναι οτι οι εφαρμογες που χρησιμοποιουν mobile data δε κλεινουν τη συνδεση οταν τελειωσουν και αυτο τρωει πολυ μπαταρια. Στο μενου μπαταρια ακομα και το android os μπορει να ειναι πρωτο σε καταναλωσηΑμα το επιλεξω, στο mobile radio active γραφει καποιες ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου την εμφανίζει την ενημέρωση, ούτε με χειροκίνητη αναζήτηση

 

Μου ρθε εχτές η σχετική ενημέρωση και την έβαλα .

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
δεν λες καλα που έχει κιολας , θες και χρώματα !!!!!
Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα!

 

Κοιτάζοντας για κινητό ανακάλυψα πως το 4.5 κυκλοφορεί ακόμα!

 

- είμαι στο σωστό thread έτσι; έχω μπερδευτεί με τόσα moto g δεν ήξερα καν πως υπάρχει 4.5ρι με επεκτάσιμη μνήμη...-

 

Αν έχετε την καλοσύνη τα φώτα σας:

 

α)Είναι μηχάνημα 2ετίας, στα 130 ευρώ.

Θα το αγοράζατε σήμερα;

 

β)Παίρνει android 6;

Αν όχι, με το 5 μπορείς να εγκαθιστάς τα apps στην κάρτα;

 

γ) Κάτι άλλο που θα πρέπει να λάβω υπόψη μου πριν πάω αύριο πρωί πρωί να το χτυπήσω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι το μέγεθος καθοριστικός παράγοντας στην επιλογή, εγώ θα έλεγα καλύτερα το 3ης γενιάς, στα ίδια περίπου χρήματα. Καλύτερη μπαταρία, πολύ καλύτερη κάμερα, και ελαφρώς ίσως καλύτερες επιδόσεις.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα!

 

Κοιτάζοντας για κινητό ανακάλυψα πως το 4.5 κυκλοφορεί ακόμα!

 

- είμαι στο σωστό thread έτσι; έχω μπερδευτεί με τόσα moto g δεν ήξερα καν πως υπάρχει 4.5ρι με επεκτάσιμη μνήμη...-

 

Αν έχετε την καλοσύνη τα φώτα σας:

 

α)Είναι μηχάνημα 2ετίας, στα 130 ευρώ.

Θα το αγοράζατε σήμερα;

 

β)Παίρνει android 6;

Αν όχι, με το 5 μπορείς να εγκαθιστάς τα apps στην κάρτα;

 

γ) Κάτι άλλο που θα πρέπει να λάβω υπόψη μου πριν πάω αύριο πρωί πρωί να το χτυπήσω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

1. Μόνο αν είσαι fanboy..

2. Όχι και όχι..

3. Μια καλά στέκεται για τα χρόνια του, αλλά στα 130.. μπα..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είμαι κι εγώ εδώ και καιρό μια ικανοποιημένη κάτοχος του εν λόγω κινητού.το μόνο θέμα που θα λεγα ότι έχω είναι που συνδέεται κάθε τόσο στο ίντερνετ με κίνηση δεδομένων, χωρίς εγώ να κάνω κάτι. Δε ξέρω αν είναι και πρόβλημα της εταιρείας (γουιντ έχω), όταν γίνει η χρέωση την επόμενη μέρα μου ρχεται μήνυμα ότι χρεωθηκα κλπ.. Έχω μιλήσει με τη μοτορολα και μου πανε ότι δε παίζει να ενεργοποιουνται χωρίς να τα ανοίξω εγώ παρολαυτα μου πρότειναν να κάνω περιορισμό δεδομένων παρασκηνίου. Δεν έχω καταλάβει τι ακριβως είναι αυτό,το πρόβλημα συνεχίζει πάντως. Όταν χρεώνομαι, σε επικοινωνία με την γουιντ μου τα επιστρέφει μέχρι στιγμής, όμως για πόσο; απ τη πλευρά της δε η γουιντ μου πε ότι μήπως όταν χάνει τη σύνδεση στο Wi-Fi κι είναι ακόμα ανοιχτά, συνδέεται με κίνηση δεδομένων. Εσείς τι λέτε να φταίει και τι μπορώ να κάνω;;
Link to comment
Share on other sites

Να ανοίγει μόνο του το 4G πρώτη φορά το ακούω . Ενδέχεται ωστόσο να έχεις αθέλα σου επιτρέψει σε κάποια εφαρμογή να το κάνει . Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ . Αυτό με τα δεδομένα παρασκηνίου προφανώς είναι απο τις ρυθμίσεις , πας δεδομένα και κάπου έχει να βάλεις κόφτη στο μέγεθος των data . Αυτό βεβαία ίσως σε κόβει όταν θες να συνδεθείς πραγματικά . Κοίτα απο την μπαταρία μήπως κάποια εφαρμογή παρότι δεν την χρησιμοποιείς κάνει κατανάλωση και δοκίμασε να την βγάλεις ή να αλλάξεις τα δικαιώματα της . Αν δεν μπορείς να βγάλεις άκρη το μόνο ευκολο είναι ένα μπακ απ και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων . Μετά επανεγκατάσταση μία μια τις απαραίτητες εφαρμογές και σιγά σιγά τις δευτερευουσες .
Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά.

 

Έσπασε η οθόνη στο κινητό μου. Έχει αλλάξει κάνεις την δικιά του; Ξέρουμε αν κάνει η οθόνη του xt1032 (moto g ) στο δικό μας xt 1039 (moto g 4g);

 

Έχετε να προτείνετε κανένα online κατάστημα για την αγορά της οθόνης; Να μην περιμένω 1 μηνά απο ebay…

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά.

 

Έσπασε η οθόνη στο κινητό μου. Έχει αλλάξει κάνεις την δικιά του; Ξέρουμε αν κάνει η οθόνη του xt1032 (moto g ) στο δικό μας xt 1039 (moto g 4g);

 

Έχετε να προτείνετε κανένα online κατάστημα για την αγορά της οθόνης; Να μην περιμένω 1 μηνά απο ebay…

 

Η λογική λέει πως πρόκειται για το ίδιο ανταλλακτικό . Αυτό θα πρέπει να το ρωτησεις στην μοτορόλα . Προσωπικά δεν θα εμπαίνα στην διαδικασία να ασχοληθώ με budget τηλέφωνο 3 ετίας αλλά δεν γνωρίζω και τα οικονομικά σου . Αν μιλάμε για 20-30 € (που και πάλι πολλά είναι) ΟΚ . Παραπάνω μήπως να το σκέφτοσουνα για κάτι καινούριο .

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαλασε το digitizer στο κινιτο του αδερφου μου, εσπασε μεσα στο τσαντακι του, το εχει 6 μερες το κινητο, το πηγε και του ειπαν οτι δεν το καλυπτει η εγγυση και στην μοτορολα που πηρε τηλεφωνο του ειπαν 80 ευρω... ενω το κινητο εκανε 90 κατι ευρωπουλα, εψαξα να του βρω ανταλλακτικο αλλα δεν ειδα κατι απο ελλαδα, και η τιμη στο ebay ειναι περι τα 35 δολαρια χωρια εξοδα αποστολης, εχει κανεις κατι να προτεινει εγχωρια? Η δεν αξιζει να ασχοληθει και να το πουλησει οπως ειναι να παει σε αλλο?

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο την αναβαθμιση σε android 6 και αφου αγοραστηκε νεα καρτα μνημης ωστε να ειναι συμβατη την εκανα και εγω εσωτερικη,ολα καλα αλλα μπορει να μου πει καπιος γιατι μεσα στη μερα 2 με 3 φορες αν την τσεκαρω στις ρυθμισεις γραφει δεν ειναι τοποθετημενη η καρτα,restart το κινητο και ολα καλα την βλεπει το κινητο,μετα απο καποιες ωρες παλι τα ιδια,μονο σε μενα συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαλασε το digitizer στο κινιτο του αδερφου μου, εσπασε μεσα στο τσαντακι του, το εχει 6 μερες το κινητο, το πηγε και του ειπαν οτι δεν το καλυπτει η εγγυση και στην μοτορολα που πηρε τηλεφωνο του ειπαν 80 ευρω... ενω το κινητο εκανε 90 κατι ευρωπουλα, εψαξα να του βρω ανταλλακτικο αλλα δεν ειδα κατι απο ελλαδα, και η τιμη στο ebay ειναι περι τα 35 δολαρια χωρια εξοδα αποστολης, εχει κανεις κατι να προτεινει εγχωρια? Η δεν αξιζει να ασχοληθει και να το πουλησει οπως ειναι να παει σε αλλο?

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Κουράστηκα κιόλας .Η λογική λέει να μην πλέξεις αν και είναι κρίμα καινούριο τηλέφωνο. Αν βρεις σκότωσε το για ανταλλακτικά .

 

 

μετα απο την αναβαθμιση σε android 6 και αφου αγοραστηκε νεα καρτα μνημης ωστε να ειναι συμβατη την εκανα και εγω εσωτερικη,ολα καλα αλλα μπορει να μου πει καπιος γιατι μεσα στη μερα 2 με 3 φορες αν την τσεκαρω στις ρυθμισεις γραφει δεν ειναι τοποθετημενη η καρτα,restart το κινητο και ολα καλα την βλεπει το κινητο,μετα απο καποιες ωρες παλι τα ιδια,μονο σε μενα συμβαινει αυτο?

 

Τι πάει να πει "την έκανες εσωτερική" , την χρησιμοποιήσεις ώστε να επεκτεινεις την εσωτερική μνήμη των 8GB ? Νομίζω πως κάτι τέτοιο δεν γίνεται χωρίς να επιμένω κίολας . Όπως και να έχει αν η κάρτα πότε φαίνεται και πότε όχι , η λόγική λέει πως είτε απλά ατύχησες και η κάρτα είναι ψιλοβλαμμένη ή ασύμβατη , ή θέλει κάποιο καθάρισμα εκει που πατάει η κάρτα ή και οι ίδιες οι επαφές τις . Προσωπικά με μία αρκετά φτηνη Kingston 16αρα εδώ και 1.5 χρόνο δεν έχω κανένα θέμα αλλά νομίζω στις αρχές του θέματος υπάρχουν κάποιες αναφορές για κάποιες πιο "αργές "κάρτες που δεν πάιζαν σωστα . Κοίτα το μήπως έπεσες στην περίπτωση και δοκίμασε και κάποια άλλη αν σου είναι εύκολο .

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G 4G/LTE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...