Jump to content

Παρουσιαση Xiaomi Pistons Ακουστικα - Handsfree


CrazyAnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα πάντως έχουν και αναγλυφο L/R και το mi logo και το δαχτυλίδι και δεν κάνουν κανένα θόρυβο ούτε στο κινητό ούτε στο pc , είναι τα αυθεντικά 2.1v με τον μεταλικό συνδετήρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο 22/04 τα πιστόνια είναι αερολιμενα Αθηνών. Λέτε να έχουμε κανένα θέμα με τελωνείο;

 

οχι,οχι....:)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Απο 22/04 τα πιστόνια είναι αερολιμενα Αθηνών. Λέτε να έχουμε κανένα θέμα με τελωνείο;

 

Γεμίζει από καιρό σε καιρό και τα περνάνε μαζικά αρκετές φορές. Κάνε υπομονή ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά εδώ είναι τα original 2.1?

http://www.ibuygou.com/p-original-xiaomi-piston-earphone-updated-version-brown-5708.html

 

Αν όχι προτείνεται μια έμπιστη σελίδα που τα πουλάει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

edit: τελικά σκέφτομαι να τα πάρω απο εδω http://www.geekbuying.com/item/Original-XIAOMI-Piston-Earphone-Headphone-Headset-2nd-with-Remote---Mic-for-iPhone-iPod-Android-Device---Gold-330681.html

Edited by xxgrplayer
:X
Link to comment
Share on other sites

@xxgrplayer

Και τα δυο original είναι.

Εγώ τα δικά μου απο ibuygou τα πήρα

 

 

Απο 22/04 τα πιστόνια είναι αερολιμενα Αθηνών. Λέτε να έχουμε κανένα θέμα με τελωνείο;

 

Απο 19/04 αεροδρόμιο και σήμερα εμφανίστηκαν στη γειτονιά μας.Οπότε αύριο μάλλον, παραλαμβάνω.

Μέσα στην εβδομάδα κι εσύ ίσως.

Και να φανταστείς τα παραγγείλαμε με μια μέρα διαφορά

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα (παραγγελία από geekbuying)! Δεν είδα στο κουτάκι κάποιο σκρατς για κωδικό γνησιότητας.

Τα χρησιμοποίησα για καμία ώρα περίπου. Ακόμα δεν έχω βγάλει συμπεράσματα όμως για τον ήχο. Σε κλήση ακούγονταν μια χαρά αλλά δεν δοκίμασα ούτε τα πλήκτρα να δω αν δουλεύουν όλα κομπλέ.

Νεώτερα σε λίγες μέρες

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα χθες μου ήρθαν, χωρίς κωδικό γνησιότητας, μια που λίγο πολύ τα παραγγείλαμε όλοι μαζί! Πρώτη εντύπωση ότι είναι ποιοτική κατασκευή (αν και τα v2 στις φωτογραφίες δείχνουν πιο ποιοτικά), ο ήχος καλύτερος από τα άλλα που έχω δοκιμάσει και τα κουμπιά ίσως όχι τόσο εύχρηστα μια που είναι μικρά. Οι μόνες λειτουργίες που κάνουν τα κουμπιά όσο αφορά την μουσικά είναι ενεργοποίηση-απενεργοποίηση αυτής και ρύθμιση έντασης. Αλλαγή κομματιού όπως κάποια παλιά ενσύρματα της HTC που έχω δεν κάνουν δυστυχώς. Το καλώδιο (το υλικό δεν είναι το γνωστό πλαστικό καλώδιο) είναι ωραίο και το μήκος πολύ μεγάλο. L & R γράφουν επάνω, αλλά με πολύ μικρά γράμματα. Ουσιαστικά και για να μη μπερδευόμαστε, το δεξί ακουστικό είναι αυτό που έχει και τα κουμπιά ρυθμίσεων.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το πρωί.

Αλλαγή κομματιού με διπλό κλικ στο κουμπί απάντησης (μεσαίο)

 

Αυτό δεν το πρόσεξα, αλλά να υποθέσω ότι προφανώς πάει μόνο στο επόμενο κομμάτι, πως αλλιώς να γινόταν άλλωστε! Θα το δοκιμάσω αλλά δεν είναι και το πιο πρακτικό. Εγώ μπάσο δεν θέλω άλλο.;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Η θέση των κουμπιών είναι λίγο άβολη πιστεύω. Θα τα προτιμούσα λίγο χαμηλότερα.

Στο ZTE Z5S μου τα κουμπιά έντασης δεν μου αυξομειώνουν την ένταση όταν ακούω μουσική

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να πώς λειτουργούν τα δικά μου, Pistons v2.1 σε Galaxy S2 με Shuttle player και ΚΚ 4.4.4:

 

Vol +/- : Ρύθμιση έντασης, είτε στη μουσική, είτε κατά την κλήση.

Κεντρικό: Απάντηση/τερματισμός κλήσης. Με 1 πάτημα play/pause στη μουσική. Με 2 πατήματα πάει στο επόμενο τραγούδι. Με 3 πατήματα παίζει από την αρχή το τρέχον τραγούδι, άρα με 6(!!!) πατήματα πάει στο προηγούμενο τραγούδι (με κάποιον άλλο player ίσως να πηγαίνει απευθείας στο προηγούμενο τραγούδι με 3 πατήματα, χωρίς να παίζει το τρέχον από την αρχή, οπότε δεν θα χρειάζονται τα 6 πατήματα, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να πώς λειτουργούν τα δικά μου, Pistons v2.1 σε Galaxy S2 με Shuttle player και ΚΚ 4.4.4:

 

Vol +/- : Ρύθμιση έντασης, είτε στη μουσική, είτε κατά την κλήση.

Κεντρικό: Απάντηση/τερματισμός κλήσης. Με 1 πάτημα play/pause στη μουσική. Με 2 πατήματα πάει στο επόμενο τραγούδι. Με 3 πατήματα παίζει από την αρχή το τρέχον τραγούδι, άρα με 6(!!!) πατήματα πάει στο προηγούμενο τραγούδι (με κάποιον άλλο player ίσως να πηγαίνει απευθείας στο προηγούμενο τραγούδι με 3 πατήματα, χωρίς να παίζει το τρέχον από την αρχή, οπότε δεν θα χρειάζονται τα 6 πατήματα, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει).

 

Σε εμένα στο ΝΟΤΕ 4 c δεν κάνει αλλάζει τραγούδια ότι και να κάνω εκτός και αν έχει καμιά ρύθμιση που δεν γνωρίζω κάπου το κινητό, αν και δεν βρήκα κάτι.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα στο ΝΟΤΕ 4 c δεν κάνει αλλάζει τραγούδια ότι και να κάνω εκτός και αν έχει καμιά ρύθμιση που δεν γνωρίζω κάπου το κινητό, αν και δεν βρήκα κάτι.

Δοκίμασε τα κρατήσεις πατημένο το Vol +. Ούτε έτσι σε πάει στο επόμενο τραγούδι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευουν ολα τα κουμπια σε ολα τα κινητα, μην κουραζεστε αδικα. Και μενα σε tablet samsung δουλευουν κανονικα, οπως του φιλου παραπανω, αλλα στο κινητο Lenovo μονο on/off η μουσικη και οι κλησεις. Μονο σε Xiaomi κινητα εχει ειδικο μενου ρυθμισεων των πληκτρων.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η θέση των κουμπιών είναι λίγο άβολη πιστεύω. Θα τα προτιμούσα λίγο χαμηλότερα.

 

Όντως και όχι απλά χαμηλότερα αλλά πάρα πολύ χαμηλότερα.

Ακόμα δεν έχω καταφέρει να κλείσω πρώτος την γραμμή μετά από κλήση αφού πάντα το ψάχνω

Πίστευα ότι βάζοντας η xiaomi τα πλήκτρα στην μια πλευρά θα ήταν καλύτερα αλλά δεν... Ψάχνεις να δεις αν πατάς το μεσαίο η το ακριανο της έντασης :D:D:p:p

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δε νομιζω να ειναι η θεση των κουμπιων, χωρις να εχω παρει τα v.3 ακομα, αλλα τα ιδια τα κουμπια, που δεν εξεχουν. Και στα προηγουμενα Pistons εμενα δε με βολευουν ουτε το υψος των κουμπιων ουτε τα κουμπια και στην ουσια τα παταω ολα μαζι, πραγμα που στο δικο μου τηλ ειναι το ιδιο, γιατι και τα 3 ειναι on/off της κλησης... Πιστευω τουλαχιστον στα v.3 θα ειναι το μικροφωνο κοντα στο στομα και δεν θα το φερνω εξ επαφης στο στομα για να ακουγομαι...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τα κρατήσεις πατημένο το Vol +. Ούτε έτσι σε πάει στο επόμενο τραγούδι;

 

Όχι δυστυχώς...

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς...

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχουν σε όλες τις συσκευές την ίδια συμπεριφορά, συν του ότι δουλεύουν όπως πρέπει στο αρχαίο S2, κι όχι σε σύγχρονα τηλέφωνα σαν το Note 4.

Link to comment
Share on other sites

Σε Note 3 με lollipop πάντως με διπλό πάτημα στο μεσαίο πλήκτρο παει στο επόμενο τραγούδι. Με μονό είναι το σταμάτα ξεκίνα. Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θέλει την IF Commemorative Edition διαθεσιμα εδω: http://penonaudio.com/Earphones/In-ear-earphone/Xiaomi-Piston-IF-Commemorative-Edition?sort=p.price&order=ASC&limit=100 :cool:

 

Package

 

Xiaomi Piston earphone

3 types of silicone(S/M/L) eartips

Belt clip with IF logo

Carrying bag with IF logo

 

 

http://penonaudio.com/image/cache/data/xiaomi/XiaomiL-700x700.jpg

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Και σε note 4 δουλεύουν άψογα όλα τα κουμπιά

 

Δηλαδή αλλάζεις με τα κουμπιά τραγούδια;; Με ποια κουμπιά αλλάζεις τραγούδια στο δικό σου; Περίεργα πράγματα....:confused:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αλλάζεις με τα κουμπιά τραγούδια;; Με ποια κουμπιά αλλάζεις τραγούδια στο δικό σου; Περίεργα πράγματα....:confused:

Με διπλό πάτημα του κεντρικού κουμπιού πάει μπροστά και με τριπλό ξεκινάει το τραγούδι πάλι.

Δεν ξέρω το γίνεται. Δεν έβαλα καμιά ρύθμιση από ότι θυμάμαι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα έχει δει κανείς;;

 

http://m.geekbuying.com/item/New-Original-Xiaomi-Piston-III-Youth-Edition-3-5mm-In-ear-Stereo-Earbud-Headphone-For-Xiaomi-Android-iPhone---White-345069.html

 

Και μια μίνι παρουσίαση από τη miui Ιταλίας

 

http://www.miui.it/2015/04/29/esclusiva-xiaomi-pistons-youth-edition-codice-sconto-tinydeal/

 

Καλά φαίνονται λέω να πάρω ένα ζευγάρι

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...