Jump to content

Παρουσιαση Xiaomi Pistons Ακουστικα - Handsfree


CrazyAnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες γνήσια θα πάρεις από τα μαγαζιά που έχουμε αναφέρει.

Αλλιώς παίζεις με την τύχη σου.

 

που ειναι ποιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σκέφτομαι να τα πάρω από merimobiles που όπως λέτε είναι γνήσια,

και αυτήν την στιγμή έχουν νομιζω την καλύτερη τιμή στην αγορά , περίπου 16.5ευρώ,

 

το ερώτημα είναι: ταιριάζουν στο Jiayu S3; Η selina που ρώτησα απο Vickmall δεν ήταν σιγουρη! το οποίο(S3) δεν το έχω ακόμη στα χέρια μου αλλά είναι στο δρόμο.

Ποιο πρωτόκολο χρησιμοποιεί η Jiayu στο S3 CTIA ή OMTP?

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η παραγγελία από το MeriMobiles, εν αναμονή τώρα για τα piston. Βρήκα και κουπόνι με 4% έκπτωση, αστεία είναι αλλά κάτι είναι και αυτό. Αποστολή με tracked airmail, κόστος 0,99$.

 

Kαι εγώ παραγγελία από Merimobiles με tracked airmail. Απλά με φοβίζει αυτό το 19-40 Business Days και το ότι 2 μέρες τώρα το tracking number δεν έχει καμία πληροφορία. Tracked airmail είναι Chinapost;

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ παραγγελία από Merimobiles με tracked airmail. Απλά με φοβίζει αυτό το 19-40 Business Days και το ότι 2 μέρες τώρα το tracking number δεν έχει καμία πληροφορία. Tracked airmail είναι Chinapost;

Να μην σε φοβίζει τίποτα από τώρα.

Τα tracking ξεκινάνε και φαίνονται 5-6 μέρες μετά.

Πληρωσες έξτρα για το trAcking;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ παραγγελία από Merimobiles με tracked airmail. Απλά με φοβίζει αυτό το 19-40 Business Days και το ότι 2 μέρες τώρα το tracking number δεν έχει καμία πληροφορία. Tracked airmail είναι Chinapost;

 

Ισχυει αυτό που λέει και ο junglist, μετα απο περιπου 4 μέρες θα δεις κινηση στο tracking απο το site της chinapost.

Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα απο τα 3 παρακατω sites, θα ηθελα να μου πειτε, πιο site εχει τα γνησια, απο πιο ερχονται πιο γρηγορα και επισης, ειναι η τελευταια εκδοση που εχει βγαλει η xiaomi στα pistons?

 

http://www.pandawill.com/original-xiaomi-brand-new-version-inear-earphone-35mm-stereo-earphone-with-mic-control-talk-p84667.html

 

http://www.xiaomiworld.com/original-xiaomi-piston-earphone-updated-version-brown.html

 

http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones_p/meri8529.htm#reviews

 

*Εχω oneplus one, θα εχω προβλημα συμβατοτητας?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα απο τα 3 παρακατω sites, θα ηθελα να μου πειτε, πιο site εχει τα γνησια, απο πιο ερχονται πιο γρηγορα και επισης, ειναι η τελευταια εκδοση που εχει βγαλει η xiaomi στα pistons?

 

http://www.pandawill.com/original-xiaomi-brand-new-version-inear-earphone-35mm-stereo-earphone-with-mic-control-talk-p84667.html

 

http://www.xiaomiworld.com/original-xiaomi-piston-earphone-updated-version-brown.html

 

http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones_p/meri8529.htm#reviews

 

*Εχω oneplus one, θα εχω προβλημα συμβατοτητας?

 

Ευχαριστώ :)

Ολα ειναι γνησια

Οχι δεν θα εχεις

 

Bεβαια να σε προειδοποιησω εγω τα πηρα απο μεριμομπιλες και εχω θεμα μαζι τους ακουτε ενας ηχος τυπου hissing αρχικα νομιζα εφτεγε το κινητο αλλα και αλλου που τα δοκιμασα ακουγετε παντου, τωρα κανε οτι νομιζεις, εγω νομιζω παντως οτι ειμαι ο μοναδικος που ανεφερα τετοιο θεμα

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Να μην σε φοβίζει τίποτα από τώρα.

Τα tracking ξεκινάνε και φαίνονται 5-6 μέρες μετά.

Πληρωσες έξτρα για το trAcking;

περίπου 1 ευρώ. Είναι πιο αργό από την Singapore post;

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι γνησια

Οχι δεν θα εχεις

 

Bεβαια να σε προειδοποιησω εγω τα πηρα απο μεριμομπιλες και εχω θεμα μαζι τους ακουτε ενας ηχος τυπου hissing αρχικα νομιζα εφτεγε το κινητο αλλα και αλλου που τα δοκιμασα ακουγετε παντου, τωρα κανε οτι νομιζεις, εγω νομιζω παντως οτι ειμαι ο μοναδικος που ανεφερα τετοιο θεμα

 

Ειναι τα pistons 2 στα links που ποσταρα? Γιατι δεν το γραφει πουθενα.

 

*Καλά, τόσοι τα έχετε πάρει, ενας δεν ξερει αν ειναι τα καινουργια η οχι?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τα pistons 2 στα links που ποσταρα? Γιατι δεν το γραφει πουθενα.

 

Ναι τα 2 είναι.Εγώ πήρα τα χρυσά από merimobiles και τα ασημένια από pandawill,χωρίς κανένα πρόβλημα και τα 2 και μου ήρθαν σε περίπου ένα μήνα πάνω κάτω και τα δύο.Κρατάω μια επιφύλαξη για το xiaomiworld,που μπορεί να έχει τα if,που από ότι έχω ακούσει έχουν λιιιγο καλύτερο ήχο και έρχονται σε ένα πουγκί αντί για χαρτόνι.

http://thumbnails109.imagebam.com/39042/4d9c54390418535.jpg

Edited by dimsavv
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα απο τα 3 παρακατω sites, θα ηθελα να μου πειτε, πιο site εχει τα γνησια, απο πιο ερχονται πιο γρηγορα και επισης, ειναι η τελευταια εκδοση που εχει βγαλει η xiaomi στα pistons?

 

http://www.pandawill.com/original-xiaomi-brand-new-version-inear-earphone-35mm-stereo-earphone-with-mic-control-talk-p84667.html

 

http://www.xiaomiworld.com/original-xiaomi-piston-earphone-updated-version-brown.html

 

http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones_p/meri8529.htm#reviews

 

*Εχω oneplus one, θα εχω προβλημα συμβατοτητας?

 

Ευχαριστώ :)

5 ποστ πιο πάνω έχει δωθει απάντηση για το ίδιο πράγμα και μπαίνεις και ξαναρωτας;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα 2 είναι.Εγώ πήρα τα χρυσά από merimobiles και τα ασημένια από pandawill,χωρίς κανένα πρόβλημα και τα 2 και μου ήρθαν σε περίπου ένα μήνα πάνω κάτω και τα δύο.Κρατάω μια επιφύλαξη για το xiaomiworld,που μπορεί να έχει τα if,που από ότι έχω ακούσει έχουν λιιιγο καλύτερο ήχο και έρχονται σε ένα πουγκί αντί για χαρτόνι.

http://thumbnails109.imagebam.com/39042/4d9c54390418535.jpg

 

Σε ευχαριστώ πολύ, dimsavv. :)

 

5 ποστ πιο πάνω έχει δωθει απάντηση για το ίδιο πράγμα και μπαίνεις και ξαναρωτας;

 

Ναι.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα, εψαξα στο θεμα αλλα δεν πολυεχει διευκρινιστει ή εγω δεν καταλαβα,

Τα κουμπια του pistons μπορουν να χρησιμοποιηθουν για μουσικη, επομενο ή προηγουμενο τραγουδι; εχει να κανει με τη συσκευη μου, εχει να κανει με τυχη; μηπως παιζει να προγραμματιστουν τα κουμπακια του;

ειμαι με htc sensation xe rooted.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εψαξα στο θεμα αλλα δεν πολυεχει διευκρινιστει ή εγω δεν καταλαβα,

Τα κουμπια του pistons μπορουν να χρησιμοποιηθουν για μουσικη, επομενο ή προηγουμενο τραγουδι; εχει να κανει με τη συσκευη μου, εχει να κανει με τυχη; μηπως παιζει να προγραμματιστουν τα κουμπακια του;

ειμαι με htc sensation xe rooted.

 

Ναι μια χαρά χρησιμοποιούνται τα κουμπιά του.Τώρα για να τα προγραμματίσεις δεν νομίζω.Σε g2,z2,z3 λειτουργούν κανονικα,τα έχω δοκιμάσει ο ίδιος,όμως έχουν γίνει αναφορές ότι σε κάποια δεν παίζουν τα κουμπιά πχ iphone.Τωρα αν θα παίζουν στο δικό σου δεν ξέρω θα σε γελάσω.Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εψαξα στο θεμα αλλα δεν πολυεχει διευκρινιστει ή εγω δεν καταλαβα,

Τα κουμπια του pistons μπορουν να χρησιμοποιηθουν για μουσικη, επομενο ή προηγουμενο τραγουδι; εχει να κανει με τη συσκευη μου, εχει να κανει με τυχη; μηπως παιζει να προγραμματιστουν τα κουμπακια του;

ειμαι με htc sensation xe rooted.

Xiaomi Pistons. Mic and remote

 

Middle button = Play/Pause

Middle button double press = Skip Forward

Middle button triple press = Skip Backwards

Vol Up Button

Vol Down Button

 

Βρήκα το παραπανω στο xda, δεν μπορω να στο επιβεβαιώσω γιατί είμαι στην αναμονή για τη παραλαβή τους. Θα τα χρησιμοποιήσω στο oneplus one.

Edited by johnnie_
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Pistons. Mic and remote

 

Middle button = Play/Pause

Middle button double press = Skip Forward

Middle button triple press = Skip Backwards

Vol Up Button

Vol Down Button

 

Βρήκα το παραπανω στο xda, δεν μπορω να στο επιβεβαιώσω γιατί είμαι στην αναμονή για τη παραλαβή τους. Θα τα χρησιμοποιήσω στο oneplus one.

 

Τα γλυκοκοιταω κι εγω αρκετο καιρο, μαλλον θα την κανω την αγορα καποια στιγμη γιατι ειναι απιστευτα ομορφα.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμιζονται σε Xiaomi τηλεφωνα.

Αλλιως (σε Lenovo) με κεντρικο κουμπι αρχιζει/σταματει η μουσικη. Τα volume buttons ειναι skip forward/backward. Οταν παιζει ραδιοφωνο, ολα τα κουμπια λειτουργουν σαν play/pause. Σε κλησεις ολα τα κουμπια τερματιζουν την κληση. Δλδ δε λειτουργουν με τπτ τα volume up/down.

Αντιθετως στο Nexus 10 tablet, λειτουργουν ολα κανονικα, play/pause το κεντρικο κουμπι και volume up/down τα κουμπια volume. Eπισης το κεντρικο κουμπι λειτουργει και σε βιντεο του youtube (viral lite) ακομα και με σβηστη οθονη, το ιδιο και τα volume buttons.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα γλυκοκοιταω κι εγω αρκετο καιρο, μαλλον θα την κανω την αγορα καποια στιγμη γιατι ειναι απιστευτα ομορφα.

 

Και οχι μονο! Εγω δεν ασχολουμαι με μουσικη, αλλα οταν τα ακουσα πρωτη φορα τρομαξα, νομιζα οτι ημουν μεσα στη μουσικη..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμιζονται σε Xiaomi τηλεφωνα.

Αλλιως (σε Lenovo) με κεντρικο κουμπι αρχιζει/σταματει η μουσικη. Οταν παιζει ραδιοφωνο, ολα τα κουμπια λειτουργουν σαν play/pause. Σε κλησεις ολα τα κουμπια τερματιζουν την κληση. Δλδ δε λειτουργουν με τπτ τα volume up/down.

Αντιθετως στο Nexus 10 tablet, λειτουργουν ολα κανονικα, play/pause το κεντρικο κουμπι και volume up/down τα κουμπια volume. Eπισης το κεντρικο κουμπι λειτουργει και σε βιντεο του youtube (viral lite) ακομα και με σβηστη οθονη, το ιδιο και τα volume buttons.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και οχι μονο! Εγω δεν ασχολουμαι με μουσικη, αλλα οταν τα ακουσα πρωτη φορα τρομαξα, νομιζα οτι ημουν μεσα στη μουσικη..

 

Ενταξει, με επισες...θα τα παραγγειλω. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εψαξα στο θεμα αλλα δεν πολυεχει διευκρινιστει ή εγω δεν καταλαβα,

Τα κουμπια του pistons μπορουν να χρησιμοποιηθουν για μουσικη, επομενο ή προηγουμενο τραγουδι; εχει να κανει με τη συσκευη μου, εχει να κανει με τυχη; μηπως παιζει να προγραμματιστουν τα κουμπακια του;

ειμαι με htc sensation xe rooted.

Έχει διευκρινισθεί αρκετές φορές.

Έχει να κάνει με το πρότυπο της υποδοχής των ακουστικών και σε άλλες συσκευές δουλεύουν όλα τα κουμπιά σε άλλες όχι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει διευκρινισθεί αρκετές φορές.

Έχει να κάνει με το πρότυπο της υποδοχής των ακουστικών και σε άλλες συσκευές δουλεύουν όλα τα κουμπιά σε άλλες όχι.

 

Κατά πάσα πιθανότητα το sensation xe εχει το προτυπο ctia καθως κυκλοφόρησε το 2011.

Μάλλον θα τα παραγγείλω, θα σας γράψω εντυπώσεις. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα ακουστικά είναι απίστευτα, τα είχα για 3 μήνες και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, δυστυχώς κάπου τα έχασα πριν 10 μέρες, κατα πασα πιθανοτητα θα τα παραγγειλω ξανα!
Link to comment
Share on other sites

Τα παρηγγειλα απο merimobiles στις 4/2 και ακομα να μου δωσουν tracking number (γραφει awaiting fulfillment). Στο mail τους βεβαια γραφουν αυτο:

**Items value at 49$ and less are shipped via regular mail with no tracking number, you will get a shipment confirmation number by email which looks like this (HKSZ), ETA remains 17-35 Business days, Thank yoυ**.

Αφου πληρωσα +5$ για tracking number μεσω Singapore Post, λετε να μην μου δωσουν;

Τελος, λεει πως υπαρχουν στο European warehouse, παρ' ολα αυτα παιζει να μου τα στειλουν απο Κινα γιατι ηθελε +20$ νομιζω για να ερθουν απο Ευρωπη.

 

Τι παιζει ρε παιδια;

Link to comment
Share on other sites

No worries για το tracking number σε μερικές μέρες θα σου εμφανιστεί, περιπου 4 με 5 μέρες παίρνει. Εμένα μου έρχεται με Chinapost, βέβαια εγώ πληρωσα 0.99$ για tracked airmail.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

No worries για το tracking number σε μερικές μέρες θα σου εμφανιστεί, περιπου 4 με 5 μέρες παίρνει. Εμένα μου έρχεται με Chinapost, βέβαια εγώ πληρωσα 0.99$ για tracked airmail.

Να του εμφανιστεί μετά από 1 μήνα χλωμό το βλέπω.

Εκτός, αν έκανε λάθος στην ημερομηνία που έβαλε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...