Jump to content

Παρουσιαση Xiaomi Pistons Ακουστικα - Handsfree


CrazyAnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραγγελία από το merimobiles στις 11/8, αποστολή στις 13/8 παραλαβή προχθές (22/10) :rolleyes:

 

Ευκρινή και ευχάριστα μπάσα, "διακριτικά" μεσαία (ίσως ένα κλικ "λίγα" για τα γούστα μου) και αρκετά γλυκά πρίμα.

Το γεγονός ότι είναι open back για μένα είναι + γιατί δίνουν σχετικά την αίσθηση του χώρου/αέρα και κάνουν για μένα την ακρόαση πιο άνετη καθώς δε με κουράζουν. Αυτό βέβαια έχει αντίκτυπο στο isolation (απομόνωση εξωτερικών ήχων) αλλά για μένα δεν έχει καμία σημασία.

 

Τα χρησιμοποιώ για ακρόαση μουσικής με κατά κανόνα φυσικά όργανα (rock, jazz, blues, κλασσική, soundtracks) και παρόλο που αποφεύγω να χρησιμοποιώ "ψείρες" για αυτό το σκοπό και άρα δεν έχω πραγματικά σημεία αναφοράς για σύγκριση μπορώ να πω πως η ποιότητα και ήχου και κατασκευής με εντυπωσίασαν για τόσα λίγα λεφτά.

 

Μόνο και μόνο το γεγονός ότι τόλμησα να τα συγκρίνω με τα AKG K451 (που δεν είναι και ψείρες) είναι εντυπωσιακό από μόνο του.

 

Καθημερινή χρήση σε ένα Coolpad F1 8297w

Το ιδιο ειπα κι εγω,και μαλιστα,ειναι τα δευτερα φτηνα ακουστικα που με εντπωσιασαν.Τα αλλα,ειναι τα Koss Porta Pro.:)

Πιστευω να... επαιξες με τα λαστιχακια που μπαινουν στ αυτια,γιατι αλλαζει το μπασο με την αλλαγη αυτη.Εγω,εβαλα τα μεγαλα,και ειχα πολυ καλυτερο μπασο.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ιδιο ειπα κι εγω,και μαλιστα,ειναι τα δευτερα φτηνα ακουστικα που με εντπωσιασαν.Τα αλλα,ειναι τα Koss Porta Pro.:)

Πιστευω να... επαιξες με τα λαστιχακια που μπαινουν στ αυτια,γιατι αλλαζει το μπασο με την αλλαγη αυτη.Εγω,εβαλα τα μεγαλα,και ειχα πολυ καλυτερο μπασο.

 

όχι μόνο έπαιξα αλλά έκανα και συνδυασμούς καθώς η κοιλότητα του δεξιού αυτιού μου είναι ελαφρώς μεγαλύτερη από του αριστερού :lol:

Link to comment
Share on other sites

όχι μόνο έπαιξα αλλά έκανα και συνδυασμούς καθώς η κοιλότητα του δεξιού αυτιού μου είναι ελαφρώς μεγαλύτερη από του αριστερού :lol:

 

...αυτο,δεν το σκεφτηκα.:lol:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δε χρειάζεται αφού υποτίθεται πως τα piston ακολουθούν το CTIA πρότυπο όπως και τα περισσότερα καινούρια τηλέφωνα. Και εγώ έτσι ήλπιζα για το δικό μου moto g αλλά δυστυχώς δε παίζουν. Αλλά και με το ανταπτοράκι πάλι δε παίζουν,οπότε στην ουσία είναι άχρηστα.

 

Τελικά βρήκες λύση για το moto G;

Ρωτάω για κάποιον που το ψάχνει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δε χρειάζεται αφού υποτίθεται πως τα piston ακολουθούν το CTIA πρότυπο όπως και τα περισσότερα καινούρια τηλέφωνα. Και εγώ έτσι ήλπιζα για το δικό μου moto g αλλά δυστυχώς δε παίζουν. Αλλά και με το ανταπτοράκι πάλι δε παίζουν,οπότε στην ουσία είναι άχρηστα.

 

Το Moto G (και γενικά τα Motorola) έχουν OMTP πρότυπο παρόλα αυτά σε μένα παίζουν κανονικά τα πιστόνια στο Moto G. Και το κουμπί των κλήσεων που επίσης ανοιγοκλείνει μουσική. Μόνο τα κουμπιά της έντασης δεν λειτουργούν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι τελικά δε κατάφερα κάτι. Ακόμη και με το ανταπτοράκι που υποτίθεται πως κάνει δουλειά δεν έγινε κάτι. Πάντως με ένα ψιλοκολπάκι που κάνω στο βύσμα όταν το συνδέω το κινητό παίζει μουσική αν και δε ξέρω κατά πόσο ακούγεται φυσιολογικά. Ούτως ή άλλως μόνο για μουσική τα θέλω κι όχι για handsfree. Πάντως και με ένα alcatel που έχω δοκιμάσει παίζουν κανονικότατα και τα κουμπιά λειτουργούν όλα κανονικά.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μια περίεργη ερώτηση, το kevlar wire έχει αντοχή μόνο στο τράβηγμα, ή και στο μάσημα? Τα γατιά μου έχουν πάθος με τα ακουστικά, μου έχουν φάει τουλάχιστον 6 :D Edited by Aelin
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν κανονικά στο coolpad F1; Έχεις παρατηρήσει κάποιο θέμα ασυμβατότητας; το μικρόφωνο και τα κουμπάκια δουλεύουν σωστά; Είμαι σε αναμονή παραλαβής του coolpad F1 και σκέφτομαι να τα παραγγείλω μιας και δεν περιέχει hands free η συσκευασία.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα τα Piston από coolincool στις 24/10 και 25/10 μου έστειλαν mail ότι μου τα έστειλαν. Το tracking number μέχρι στιγμής δεν βγάζει τίποτα. Ξέρει κάποιος σε πόσες μέρες φαίνεται το tracking number και πόσες μέρες κάνουν να έρθουν?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι ακουστικαρες ειναι αυτες; Οι δικοι μου παθαν πλακα γενικα με την εταιρια σαν εταιρια

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα τα Piston από coolincool στις 24/10 και 25/10 μου έστειλαν mail ότι μου τα έστειλαν. Το tracking number μέχρι στιγμής δεν βγάζει τίποτα. Ξέρει κάποιος σε πόσες μέρες φαίνεται το tracking number και πόσες μέρες κάνουν να έρθουν?

 

σε ΄μένα μετά τις 7-8 μέρες φάνηκαν κ κάναν περίπου 15 μέρες να ΄ρθουν

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλε κανείς με το Singapore post που δίνει 9-16 εργάσιμες ($4.99);

 

Παρήγγειλα 13/10 και στις 16 είχαμε ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ και στις 17 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS αλλά από τότε μέχρι τώρα... πολύ ησυχία έχει πέσει!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από Pandawill μετά από 43 μέρες...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ pandawill από 13 Σεπτεμβρίου.
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Και μόλις τσέκαρα παίζουν μια χαρά με Ζ3.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από Pandawill στις 17/9, αποστολή στις 18/9 και παραλαβή στις 31/10 - 44 μέρες.

 

Όποιος θέλει μπορεί να δει την παρουσίαση και το unboxing των Xiaomi Piston από τους TechItSerious. Στην περιγραφή και στα σχόλια του βίντεο, έχω γράψει και ένα mini review.

 

Edited by tsintsIgnis
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από Pandawill στις 17/9, αποστολή στις 18/9 και παραλαβή στις 31/10 - 44 μέρες.

 

Όποιος θέλει μπορεί να δει την παρουσίαση και το unboxing των Xiaomi Piston από τους TechItSerious. Στην περιγραφή και στα σχόλια του βίντεο, έχω γράψει και ένα mini review.

 

Μια ενημερωση μονο η εταιρια δεν λεγεται ξιαομι αλλα Σιαομι που σημαινει κεχρι στα ελληνικα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

http://www.coolicool.com/original-xiaomi-piston-earphone-with-remote-and-microphone-for-xiaomi-smartphone-tablet-g-33845?currency=EUR

 

Αυτά στο coolicool που κάνουν 19 ευρώ, είναι η τελευταία έκδοση των Xiaomi pistons? γιατί έχω ακούσει υπάρχουν διάφορα που κυκλοφορούν

Link to comment
Share on other sites

http://www.coolicool.com/original-xiaomi-piston-earphone-with-remote-and-microphone-for-xiaomi-smartphone-tablet-g-33845?currency=EUR

 

Αυτά στο coolicool που κάνουν 19 ευρώ, είναι η τελευταία έκδοση των Xiaomi pistons? γιατί έχω ακούσει υπάρχουν διάφορα που κυκλοφορούν

 

Πρώτον είναι πανάκριβα.

Κανονικά κοστίζουν 14-15€, ενώ κάποιοι τα πειραμε σε προσφορά στα 12€ από pandawill.

Έπειτα από τις 2 κριτικές που έχει, η μια μιλάει για μαϊμού. Το ρισκάρεις;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι το εργοστάσιο τα δίνει στην τιμή των 15-16 ευρώ.. οπότε λογικό είναι τα Original τουλάχιστον να κάνουν τουλάχιστον 17-18 ευρώ.. Τώρα σίγουρα εδώ και εκεί μπορεί να τα βρεις σε προσφορές κλπ.. Γενικά Σκεφτόμουν να τα πάρω ή απο coolicool ή από vickmall. Απλά θέλω να πάρω το τελευταίο μοντέλο
Link to comment
Share on other sites

http://www.coolicool.com/original-xiaomi-piston-earphone-with-remote-and-microphone-for-xiaomi-smartphone-tablet-g-33845?currency=EUR

 

Αυτά στο coolicool που κάνουν 19 ευρώ, είναι η τελευταία έκδοση των Xiaomi pistons? γιατί έχω ακούσει υπάρχουν διάφορα που κυκλοφορούν

 

Εγώ αυτά παράγγειλα. Τα περιμένω. Ελπίζω να είναι τα αυθεντικά. Μόλις τα παραλάβω θα ποστάρω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

εγώ τα παρήγγειλα από coolicool [κ τα παρέλαβα ενοείται] τέλη Σεπτεμβρίου ,ήταν τα γνήσια κ τότε έβγαιναν 16€, τώρα γιατί τα ανέβασε;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...