Jump to content

WWDC 2014: Live με το myphone.gr και Appleteam.gr


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ αλλά η συνδρομή στο iCloud το κάνει απαγορευτικό. Τα 5gb δεν φτάνουν για να αξιοποιηθεί πλήρως. Ακόμα δεν ξέρουμε πόσο λειτουργικό θα είναι στα windows pc. Γιατί κάποιος που δεν έχει mac δεν πρόκειται να δώσει τετοια συνδρομή αν δεν είναι πλήρως συμβατό με το pc.

 

Θα ήθελα περισσότερες λεπτομέρειες σ αυτό που αναφέρθηκε για επικοινωνία μεταξύ εφαρμογών.

Θα ισχύει άραγε για όλες τις εφαρμογές της κάθε κατηγορίας, η επιλεγμένες οπως συμβαίνει τώρα?

 

Γενικά πάντως δεν με εντυπωσίασαν οι προσθήκες στο ios εν αντιθέσει με αυτές στο mac. Ελπίζω να δοθεί το νεο mac os στα macbook 2009 όπως το δικο μου :O

Θα τα δουμε Κωστα, εχουμε δρομο ακομη μπροστα μας.

Προσωπικα, ειμαι ενα βημα απο την αποκτηση macbook.

Σκοπευω να αλλαξω το tecra μου κοντα στα Χριστουγεννα και μαλλον θα στραφω προς αυτη την κατευθυνση.

 

Λογικό δεν είναι αυτό; Η Apple έχει 1 κινητό/tablet με το ίδιο OS και το ίδιο hardware σε όλες τις συσκευές. Και το ίδιο ισχύει και για τα Mac. Απο την άλλη έχουμε 10.000 διαφορά Android και 10.000 διαφορετικά PC.

Λογικοτατο. Γι αυτο και εμεις, σαν επισης λογικοι ανθρωποι διαλεγουμε την απλ απο το χαμο των υπολοιπων.

Για καποιο λογο απο σημερα θεωρω σχεδον βεβαιη την παρουσιαση iphone στις 5.5 ιντσες.

Καποιες φημες που διαβαζα βγηκαν αληθινες και επισης οι ιδιοι λενε γις 5.5 ιντσες. Βρε λες??

 

 

Τελος, κατι φημες για split multitasking κλπ αποδειχτηκε οτι δεν ηταν παρα μπουρδες, ισα ισα για να χαρουν ορισμενοι οτι δηθεν η απλ θα αντιγραψει, δηθεν δεν θα επαρκει η ραμ και δηθεν δεν θα το δωσει το χαρακτηριστικο αυτο το ipad air και ντροπη της κλπ κλπ κλπ , ειχαν φτιαξει ολοκληρα σεναρια....

Τιποτα απο ολα αυτα δεν συνεβη φυσικα....

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα τα δουμε Κωστα, εχουμε δρομο ακομη μπροστα μας.

Προσωπικα, ειμαι ενα βημα απο την αποκτηση macbook.

Σκοπευω να αλλαξω το tecra μου κοντα στα Χριστουγεννα και μαλλον θα στραφω προς αυτη την κατευθυνση.

 

Για την δική σου χρήση το Macbook είναι ιδανικό. Απλά να αγοράσεις ότι πιο δυνατό μπορείς σε hardware.

 

 

Έκανα λάθος για το κόστος του iCloud. Διαβάζω στο Verge ότι είναι 1$ τον μήνα

.......But beyond that, you will have to subscribe for access: 20 GB for 99 cents per month, 200 GB for $3.99 per month.

 

Αν είναι έτσι τέλεια. Τα 20gb είναι αρκετά εκτός αν θέλεις βίντεο.

 

Ξεχάσαμε να αναφέρουμε την δυνατότητα επιλογής keyboards.

 

Το νέο spot light που αν κατάλαβα καλά θα πληκτρολογεις το όνομα μια επαφής σου και θα σου βγάζει τα πάντα εκτός από mail που υπήρχε ήδη.

 

Interactive notifications και που ξέρουμε από το android πόσο χρήσιμο είναι.

 

Μικρές αλλαγές αλλά χρήσιμες.

Δεν πιστεύω ότι στις 22 γλώσσες που θα δοθούν στο Siri θα υπάρχουν τα ελληνικά. Για μια ακόμα φορά θα δούμε τα τουρκικά αλλά όχι τα ελληνικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο απο σημερα θεωρω σχεδον βεβαιη την παρουσιαση iphone στις 5.5 ιντσες.

Καποιες φημες που διαβαζα βγηκαν αληθινες και επισης οι ιδιοι λενε γις 5.5 ιντσες. Βρε λες??

 

Προσωπική μου άποψη είναι πως και οι 5 είναι υπερβολικές για τηλέφωνο. Προτιμώ να διαβάζω το άρθρο σε reader mode στο iPhone 5 παρά στον Chrome του Nexus 5. Με βελτιστοποιημένο software δε χρειάζεσαι τη παντόφλα. Νομίζω πως η Apple αποδέχεται τη λογική "διαφορετικές συσκευές για διαφορετικά σενάρια" και δε θα ανδροδοποιηθεί...

 

Τελος, κατι φημες για split multitasking κλπ αποδειχτηκε οτι δεν ηταν παρα μπουρδες, ισα ισα για να χαρουν ορισμενοι οτι δηθεν η απλ θα αντιγραψει, δηθεν δεν θα επαρκει η ραμ και δηθεν δεν θα το δωσει το χαρακτηριστικο αυτο το ipad air και ντροπη της κλπ κλπ κλπ , ειχαν φτιαξει ολοκληρα σεναρια....

Τιποτα απο ολα αυτα δεν συνεβη φυσικα....

 

Split screen για να πας από 5,5 σε 5,5/2=2,75 ίντσες και φτου κι απ' την αρχή... Split screen μόνο για όσους έχουν split personality disorder :p (χιούμορ κάνουμε μη βαράτε :D )

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ελληνικά στο Siri τελικά για μια ακόμα φορά. Κρίμα :( Στα υπόλοιπα μου άρεσε το Swype keyboard και η συνεργασία Mac, iPad και iPhone. Περιμέναμε περισσότερα είναι αλήθεια όμως. Μήπως τελικά ΔΕΝ το «έχει» η Apple?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη είναι πως και οι 5 είναι υπερβολικές για τηλέφωνο. Προτιμώ να διαβάζω το άρθρο σε reader mode στο iPhone 5 παρά στον Chrome του Nexus 5. Με βελτιστοποιημένο software δε χρειάζεσαι τη παντόφλα. Νομίζω πως η Apple αποδέχεται τη λογική "διαφορετικές συσκευές για διαφορετικά σενάρια" και δε θα ανδροδοποιηθεί...

 

 

 

Split screen για να πας από 5,5 σε 5,5/2=2,75 ίντσες και φτου κι απ' την αρχή... Split screen μόνο για όσους έχουν split personality disorder :p (χιούμορ κάνουμε μη βαράτε :D )

 

Γιαννη, για εμενα προσωπικα οι 4,5 ιντσες θα ηταν μια χαρα, αλλα αυτο ειναι σχετικο για τον καθενα.

 

Οσο για το split screen, θα ειχε ενα νοημα στο ipad παντα.

Αλλα δεν τους εκανε τη χαρη να αντιγραψει....:p

 

Δεν έχει ελληνικά στο Siri τελικά για μια ακόμα φορά. Κρίμα :( Στα υπόλοιπα μου άρεσε το Swype keyboard και η συνεργασία Mac, iPad και iPhone. Περιμέναμε περισσότερα είναι αλήθεια όμως. Μήπως τελικά ΔΕΝ το «έχει» η Apple?

Η αληθεια ειναι οτι περιμεναμε λιγοτερα.

Η μεγαλη αλλαγη εγινε περσυ και φετος θα ηταν υποτιθεται χρονια συντηρησης , με λιγες προσθηκες. Αντ´ αυτου ειδαμε , κατα τη γνωμη μου, αρκετες και καποιες σημαντικες προσθηκες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για την δική σου χρήση το Macbook είναι ιδανικό. Απλά να αγοράσεις ότι πιο δυνατό μπορείς σε hardware.

 

 

Έκανα λάθος για το κόστος του iCloud. Διαβάζω στο Verge ότι είναι 1$ τον μήνα

.......But beyond that, you will have to subscribe for access: 20 GB for 99 cents per month, 200 GB for $3.99 per month.

 

Αν είναι έτσι τέλεια. Τα 20gb είναι αρκετά εκτός αν θέλεις βίντεο.

 

Ξεχάσαμε να αναφέρουμε την δυνατότητα επιλογής keyboards.

 

Το νέο spot light που αν κατάλαβα καλά θα πληκτρολογεις το όνομα μια επαφής σου και θα σου βγάζει τα πάντα εκτός από mail που υπήρχε ήδη.

 

Interactive notifications και που ξέρουμε από το android πόσο χρήσιμο είναι.

 

Μικρές αλλαγές αλλά χρήσιμες.

Δεν πιστεύω ότι στις 22 γλώσσες που θα δοθούν στο Siri θα υπάρχουν τα ελληνικά. Για μια ακόμα φορά θα δούμε τα τουρκικά αλλά όχι τα ελληνικά.

δεν ξερω τι λες αλλα ειδικα φετος δεν υπαρχει δικαιολογια...

 

θα κανω το γουστο μου με τα G3,Find7a,OneM8 αλλα μετα καταλαβες ηδη...

ειναι κορυφαια επιλογη πλεον,ειδικα για οσους εχουμε mac.

 

δωρακι..

http://i62.tinypic.com/2q3966h.png

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ελληνικά στο Siri τελικά για μια ακόμα φορά. Κρίμα :( Στα υπόλοιπα μου άρεσε το Swype keyboard και η συνεργασία Mac, iPad και iPhone. Περιμέναμε περισσότερα είναι αλήθεια όμως. Μήπως τελικά ΔΕΝ το «έχει» η Apple?

 

Μπορεις να παραθεσεις την πηγη σου γιατι δεν το βρισκω πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν πιστεύω ότι δεν θα υποστηρίζει ipad 3 και θα υποστηρίζει ipad 2! Έλεος ρε Apple!

Από iPad2 και πάνω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσο για το Siri θα υποστηρίζει 22 γλώσσες αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει ποιες θα είναι αυτές οι 22.

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές ειναι :

iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S

iPod Touch 5th gen

iPad 2, iPad with Retina display (3 & 4)

iPad Air, iPad mini, iPad mini with Retina display.

 

Η πρώτη beta ειναι διαθέσιμη. Αν κάποιος ειναι developer ας πει μας πει κάποιες εντυπώσεις.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Interactive notifications και που ξέρουμε από το blackberry 10 πόσο χρήσιμο είναι.

fixed ;) Νομιζω στο BB10 υπαρχει στο λειτουργικο και οχι με προσθετο app πανω απο χρονο (απο την 10.2 νομιζω)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

fixed ;) Νομιζω στο BB10 υπαρχει στο λειτουργικο και οχι με προσθετο app πανω απο χρονο (απο την 10.2 νομιζω)

Και στο android μπορείς να αλληλεπιδράσεις με τα notifications από το notification panel χωρίς να ανοίξεις την εφαρμογή. Δεν χρειάζεται κάποια επιπλέον εφαρμογή, αρκεί να υποστηρίζεται από την εκάστοτε εφαρμογή-notification

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Και στο android μπορείς να αλληλεπιδράσεις με τα notifications από το notification panel χωρίς να ανοίξεις την εφαρμογή. Δεν χρειάζεται κάποια επιπλέον εφαρμογή, αρκεί να υποστηρίζεται από την εκάστοτε εφαρμογή-notification
Το ειχα δει στο android απο εποχη JB με 3rd εφαρμογη. Δεν ξερω ποτε ενσωματωθηκε στο android. Απλα ξερω οτι η blackberry το ειχε εδω και ενα χρονο native ως quick reply. Και ειναι ιδιο με την υλοποιηση της apple.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ξανά βλέποντας ολα όσα ανακοινωθηκαν για το ios 8, το σίγουρο είναι οτι η apple κινείται στην σωστή κατεύθυνση και μαζί με τις μεγαλύτερες οθόνες και το ακομα πιο δυνατό hardware κάνει τα σωστά βήματα έστω και με καθυστέρηση 2 χρόνων, αφού δεν είχε λόγους να βιαστεί με τέτοιες πωλήσεις.

 

Θέλω να δω κατα πόσο ειναι ολοκληρωμένη η υλοποίηση όλων αυτών των πολύ χρήσιμων δυνατοτήτων που πολλοι απο μας χρησιμοποιούμε εδω και καιρό είτε σε άλλες πλατφόρμες ειτε στο ios μεσω Cydia tweaks.

 

Παράδειγμα αν το continuity αφορά μόνο εφαρμογές της apple, δεν αποτελεί ολοκληρωμένη λύση. Βεβαίως είναι δύσκολο να εφαρμοστεί μεταξύ iphone και mac γιατί δεν υπάρχουν οι ίδιες εφαρμογές. Ομως είναι απλό μεταξύ iphone και ipad όπου οι εφαρμογές είναι κοινές.

Ευελπιστώ οτι οι developers θα βγάλουν εκδόσεις για mac os.

Πχ το numbers της apple κάνει μονο για λίστες αγορών. Όποιος θέλει κατι πιο επαγγελματικό χρησιμοποιεί εφαρμογή excel απο το app store. Συνεπώς θα πρέπει να δημιουργηθεί αντίστοιχη εφαρμογή για mac os.

 

Επίσης το Extensibility θα πρέπει να δουλεύει με όλες τις εγκατεστημενες εφαρμογές της καθε κατηγορίας. Παράδειγμα αν θες να δημιουργήσεις μια σημείωση απο ενα mail, να μην σε οδηγεί μόνο στην oem εφαρμογή Notes, αλλά και σε οποιαδηποτε άλλη έχεις εγκατεστημενη.

 

Οι Actionable notifications λειτουργούν μαλλον σαν ένας απαντητικος μηχανισμός για mail, imessages, FB messages χωρίς να φύγεις απο την εφαρμογή που είσαι. Νομίζω υπήρχε ηδη κατι παρόμοιο στο Cydia.

Στο android σε στέλνει στην αντίστοιχη εφαρμογή, δεν σου βγάζει πληκτρολόγιο να απαντήσεις επι τόπου. Όμως είναι το ίδιο γρήγορο, αφού μόλις γράψεις την απάντηση σου στο μήνυμα, αντί να σηκώσεις την μπάρα οπως θα κάνεις στο ios8, πατάς το soft button της επιστροφής και επιστρέφεις ακαριαία στην εφαρμογή που ήσουν.

 

Να δούμε και τα widgets στην notifivation bar πως θα διαμορφωθούν.

 

Όλες οι προσθήκες βρίσκονται μέσα στις επιθυμίες μου. Αν η υλοποίηση τους με ικανοποιήσει, θα παραμείνω στο ios τουλάχιστον σε smartphone. Εξαρτάται βέβαια και απο τους developers. Ελπίζω να μην έλθει η μέρα που θα κυκλοφορήσει επίσημα το 8 και να μην εχουν ετοιμάσει τις εφαρμογές τους ώστε να αξιοποιούν όλες τις νεες δυνατότητες. Το λέω γιατι συνέβη με πολλές εφαρμογές πέρυσι και πρόπερσι.

 

Βεβαίως θα ήθελα κι άλλα όπως αυτή την καταραμένη επισύναψη αρχείου σε απαντητικό mail, που ίσως να γίνεται μέσω iCloud drive.

 

Θα ήθελα επιτέλους να απαλλαχθει αυτό το ταλαιπωρο home button απο την είσοδο με διπλό πάτημα στις recent apps και να γίνεται με gesture όπως στο Auxo.

 

Το σίγουρο είναι οτι μειώνονται οι λόγοι για JB.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

Τελος, κατι φημες για split multitasking κλπ αποδειχτηκε οτι δεν ηταν παρα μπουρδες, ισα ισα για να χαρουν ορισμενοι οτι δηθεν η απλ θα αντιγραψει, δηθεν δεν θα επαρκει η ραμ και δηθεν δεν θα το δωσει το χαρακτηριστικο αυτο το ipad air και ντροπη της κλπ κλπ κλπ , ειχαν φτιαξει ολοκληρα σεναρια....

Τιποτα απο ολα αυτα δεν συνεβη φυσικα....

 

Δεν θα πρεπε να χαιρόσουν που ήταν μπούρδες!!! Είναι ενα απίστευτα χρήσιμο χαρακτηριστικό που με εξυπηρετεί όσο δε φαντάζεσαι!!! Στο iphone δεν θα είχε κανένα νόημα, αλλά στο ipad ναι.

 

Ας το παίρνατε λοιπόν και ας ελεγα εγω ή ο άλλος οτι αντέγραψε. Who Cares;;; Δε νομίζω να ενδιέφερε κανέναν ipad user τι θα έγραφε ο καθένας απ την στιγμή που θα απολαμβάνατε ενα χρησιμότατο feature...

Link to comment
Share on other sites

Ακούει τον κόσμο, βλέπει και προσαρμόζεται!

Και όλα αυτά στα πλαίσια της ασφάλειας που μόνο η apple μπορεί να προσφέρει.

Απλότητα, ευχρηστία, λειτουργικότητα..

Πολλά μπράβο και πάλι..

Xiaomi Mi Max :)

 

Δοκιμάστε το miui 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πρεπε να χαιρόσουν που ήταν μπούρδες!!! Είναι ενα απίστευτα χρήσιμο χαρακτηριστικό που με εξυπηρετεί όσο δε φαντάζεσαι!!! Στο iphone δεν θα είχε κανένα νόημα, αλλά στο ipad ναι.

 

Ας το παίρνατε λοιπόν και ας ελεγα εγω ή ο άλλος οτι αντέγραψε. Who Cares;;; Δε νομίζω να ενδιέφερε κανέναν ipad user τι θα έγραφε ο καθένας απ την στιγμή που θα απολαμβάνατε ενα χρησιμότατο feature...

Αν ηθελα τετοιο χαρακτηριστικο, θα το ειχα Μιχαλη.

Θα κρατουσα το νοτε2 ή θα κρατουσα το windows 8 tablet που ειχα.

 

Η απλ κινειται με εντελως διαφορετικη νοοτροπιια, εκεινη της απλοτητας, δεν προσπαθει να στριμωξει "χρησιμα" χαρακτηριστικα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα επιτέλους να απαλλαχθει αυτό το ταλαιπωρο home button απο την είσοδο με διπλό πάτημα στις recent apps και να γίνεται με gesture όπως στο Auxo.

.

Στο Ipad γινεται με swap 4 δακτυλα προς τα πανω. Οχι οτι πιο πρακτικο, αλλα γινεται. Επισης με 4 δαχτυλα αριστερα -δεξια μετακινείσαι μεταξυ των ανοικτων εφαρμογων χωρις να πας στον task manager.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αν ηθελα τετοιο χαρακτηριστικο, θα το ειχα Μιχαλη.

Θα κρατουσα το νοτε2 ή θα κρατουσα το windows 8 tablet που ειχα.

 

Η απλ κινειται με εντελως διαφορετικη νοοτροπιια, εκεινη της απλοτητας, δεν προσπαθει να στριμωξει "χρησιμα" χαρακτηριστικα.

 

Γιάννη ας μην παρασυρομαστε από τους apple fan. Σχεδον ολες οι σημερινές αλλαγές υπήρχαν στο android και αλλού από το 2011 με άριστες υλοποιήσεις.

Μέχρι να ανακοινωθούν, αν ρωτούσες τους fan θα σου έλεγαν δεν τις χρειάζονται.

 

Οι home δυνατότητες για παράδειγμα είναι χρήσιμες επειδή τις υιοθέτησε η apple ενώ αντίστοιχα πράγματα στο android, είναι bloatware.

 

Εγώ χαίρομαι για ότι προστίθεται ανεξάρτητα το πως και τι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ας μην παρασυρομαστε από τους apple fan. Σχεδον ολες οι σημερινές αλλαγές υπήρχαν στο android και αλλού από το 2011 με άριστες υλοποιήσεις.

Μέχρι να ανακοινωθούν, αν ρωτούσες τους fan θα σου έλεγαν δεν τις χρειάζονται.

 

Οι home δυνατότητες για παράδειγμα είναι χρήσιμες επειδή τις υιοθέτησε η apple ενώ αντίστοιχα πράγματα στο android, είναι bloatware.

 

Εγώ χαίρομαι για ότι προστίθεται ανεξάρτητα το πως και τι.

 

Καλό είναι πάντα να υπάρχουν περισσότερες επιλογές αλλά θα συμφωνήσω με τον Γιάννη ότι είναι το λιγότερο χρήσιμο χαρακτηριστικό από όλα.

Το δεύτερο καλύτερο που μπορούσε να μας δώσει θα ήταν ο SIRI στα ελληνικά αλλά συμβιβάζομαι και με το DICTATION στα ελληνικά που δουλεύει τέλεια ακόμα και με λέξεις σαν το ******.

Το καλύτερο μας το έδωσε είδη. Δικό μας πληκτρολόγιο και προφανώς λεξικό και πρόβλεψη.

Το quick reply ήταν αναγκαίο καθότι μου έλειψε με την 7 και δυστυχώς τα ολοήμερα γεγονότα συνεχίζουν να μην εμφανίζονται στο notification center και μου δίνει την αίσθηση ότι οι Αμερικανοί δεν γιορτάζουν ολοήμερα γεγονότα.

Το περί widgets το αφήνω ασχολίαστο ως αδιάφορο.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ας μην παρασυρομαστε από τους apple fan. Σχεδον ολες οι σημερινές αλλαγές υπήρχαν στο android και αλλού από το 2011 με άριστες υλοποιήσεις.

Μέχρι να ανακοινωθούν, αν ρωτούσες τους fan θα σου έλεγαν δεν τις χρειάζονται.

 

Οι home δυνατότητες για παράδειγμα είναι χρήσιμες επειδή τις υιοθέτησε η apple ενώ αντίστοιχα πράγματα στο android, είναι bloatware.

 

Εγώ χαίρομαι για ότι προστίθεται ανεξάρτητα το πως και τι.

 

Κώστα, μένει να δούμε τον τρόπο υλοποίησης όλων αυτών.

Κατ΄ εμέ, το ότι πολλά από αυτά τα χαρακτηριστικά ενσωματώνονται στο λειτουργικό και δεν είναι απλά δυνατότητες ενός app που κατεβάζω, είναι σημαντικό. Το όλο δέσιμο θα είναι ανώτερο.

Ήδη 2 must εφαρμογές θα πάρουν πόδι. Dropbox και shazam.

Ό,τι αρχείο προσθέτω σε μια εφαρμογή, θα συγχρονίζει και στις άλλες συσκευές μου. Αυτόματα, χωρίς να πατήσω κάτι και χωρίς να πρέπει να βάλω το αρχείο σε συγκεκριμένο φάκελο που συγχρονίζει με 3ους σέρβερς.

 

Όσο για το bloat, μα, οι ίδιοι οι χρήστες android το χαρακτηρίζουν έτσι και αρνούνται να το χρησιμοποιήσουν. Ο λόγος? Σίγουρα η κακή υλοποίηση. Όλοι το ξέρουμε.

 

Το split screen, που έπρεπε να κάνω ρούτ για να μπορώ να προσθέσω όποιες εφαρμογές ήθελα, δεν ήταν και ότι καλύτερο σαν τελική εμπειρία. Δεν συμφωνείς?

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...