Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας από τις συσκευές Nokia Lumia


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως το Lumia 920 με αρκετή χρήση viber, fb, fb messenger κλήσεις και σχεδόν καθόλου browsing και μόνιμα σε 4g μου βγάζει δύσκολα 12 με 14 ώρες... Ειδικά με το viber το τηλέφωνο μετά από 2-3 λεπτά texting παίρνει φωτιά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 4G δεν είναι ακόμα για Ελλάδα... Εκτός του ότι ρουφάει τρελάκαι από μόνο του, με το να ψάχνει το μόνιμα αδύναμο σήμα που υπάρχει στην Ελλάδα την φονατίζει... Και η μόνη διαφορά που βλέπεις είναι στο downloading αντε και στο browsing αλλά ελάχιστα... Σε όλα τα άλλα που χρησιμοποιείς από ιντερνετ (viber καιρός κτλ κτλ) δεν υπάρχει ορατή διαφορά...

 

Κοινω΄ς αν δεν κατεβάζεις κάποιο τόρεντ πχ από το κιν ή κάποιο βίντεο, μόνο κακό σου κάνει το 4G...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lumia 800 1,5 έτους, Wp7.8, υπερευχαριστημένος με τη μπαταρία σε διαρκεια και ομαλότητα αποφόρτισης.

Με αρκετή χρήση και ομιλία ενα 24ωρο άνετα, με χαλαρή χρήση 2 μέρες, το μεγαλύτερο ήταν 2,5 μέρες αν θυμαμαι καλά.

Στο παρασκήνιο έχω αφήσει facebook και accuweather.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νokia Lumia 920 μετά απο την black απλα δεν,ξανά ασχολήθηκα με την μπαταρία φεύγω απο ο σπίτι στης 7 επιστρέφω στης 19:00 και είμαι στο 40% -30%

 

Με WiFi πάντα ανοιχτο Bluetooth το ίδιο με ακουστικό,google mail κάθε 15 λεπτά ,internet ,tapatalk .

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Lumia 625, μου βγάζει γύρω στις 3 μέρες. Με χρήση κυρίως κλήσεις, μηνύματα και λίγο browsing.

Το μετράω βέβαια με βάση το πότε το ξαναφορτίζω και όχι με τον καθαρό χρόνο λειτουργίας. Τη νύχτα το κλείνω και το ανοίγω πάλι το επόμενο πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναγραφεί, αλλά προς επιβεβαίωση:

Η χρήση δεδομένων αντί wi fi, τρώει πολύ περισσότερη μπαταρία (μέχρι και διπλάσια σε μέρη με αδύναμο σήμα). Έτυχε ΣουΚου να είμαι σ' ένα τέτοιο (χρησιμοποίησα μόνο δεδομένα όλη την ώρα) και το διαπίστωσα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 610, δύο ετών, δεδομένα καθόλου, wifi μονίμως ανοιχτό, BT επίσης, email με την άφιξη, τηλέφωνα όχι πολλά (5-10 του λεπτού συνήθως) , browser 10-15 λεπτά, από 7 το πρωί που βγαίνει από φορτιστή μέχρι το βράδυ 10 που πάω σπίτι, είναι στο 30% περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Οτι και να πω για το ''θηριακι'' ειναι λιγο.

 

Με medium χρηση, και στο σπιτι ενεργοποιουσα battery saver.

 

Not bad. :p

 

 

[ATTACH]47581[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να πω για το ''θηριακι'' ειναι λιγο.

 

Με medium χρηση, και στο σπιτι ενεργοποιουσα battery saver.

 

Not bad. :p

 

 

[ATTACH]47581[/ATTACH]

 

5 μέρες; Αυτή η μπαταρία είναι ικανή να δώσει ρεύμα σε όλη την Ευρώπη!

Εγώ σχεδόν συνέχεια online και με μέτρια χρήση μου βγάζει 2 μέρες περίπου, έχω την 8.1 dp.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

5 μέρες; Αυτή η μπαταρία είναι ικανή να δώσει ρεύμα σε όλη την Ευρώπη!

Εγώ σχεδόν συνέχεια online και με μέτρια χρήση μου βγάζει 2 μέρες περίπου, έχω την 8.1 dp.

 

Έχεις το 1520 ? :confused:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Off Topic

 

Δεν χρειαζόταν να το πεις... Φαίνεται από το αβαταρ... Τζάμπα το βάλαμε? :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Off Topic

 

Δεν χρειαζόταν να το πεις... Φαίνεται από το αβαταρ... Τζάμπα το βάλαμε? :p

 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ, αλλά αφού με ρώτησε, του απάντησα:D

Link to comment
Share on other sites

Βρε ξέρω ότι έχει το 625, αλλά έτσι όπως τα είπες παραπάνω είναι σαν να συγκρίνεις το 1520 με την δικιά σου και μου φάνηκε παράξενο...
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Βρε ξέρω ότι έχει το 625, αλλά έτσι όπως τα είπες παραπάνω είναι σαν να συγκρίνεις το 1520 με την δικιά σου και μου φάνηκε παράξενο...

 

Ναι, τώρα που το ξαναβλέπω, έχεις δίκιο:O

Link to comment
Share on other sites

Σε 1520 με πολύ χρήση μου έβγαζε άνετα 1.5 μέρα, αντίθετα την ίδια χρήση σε 1020 έβγαζε 4.5 ώρες !!
Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μετα το 8.1 Dp και πριν λιγες μερες πια το update 1, μιλαμε για σχεδον 2 εργασιμες μερες (μπαινει σε aeroplane mode πριν το υπνο, κι ανοιγει στο ξυπνημα, 7-8 ωρες δηλαδη). Τα data παντα ανοιχτα, σε 2G και 3G οταν χρειαζεται μονο, emails/καιρος/whatsapp/viber/tapatalk/κλησεις..φωτεινοτητα στο αυτοματο, και παρασκηνιο whatsapp και καιρο. Προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος!
Link to comment
Share on other sites

Μετα το 8.1 Dp και πριν λιγες μερες πια το update 1, μιλαμε για σχεδον 2 εργασιμες μερες (μπαινει σε aeroplane mode πριν το υπνο, κι ανοιγει στο ξυπνημα, 7-8 ωρες δηλαδη). Τα data παντα ανοιχτα, σε 2G και 3G οταν χρειαζεται μονο, emails/καιρος/whatsapp/viber/tapatalk/κλησεις..φωτεινοτητα στο αυτοματο, και παρασκηνιο whatsapp και καιρο. Προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος!

 

Με ποια συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Σε 930 μια από τις χειρότερες μπαταρίες.όταν με το g3 το φορτιζα μια φορά το βράδυ με την ίδια χρήση το 930 θέλει δυο μπορεί με τρεις φορτίσεις από το πρωί μέχρι το βράδυ. Πολύ απογοητευμένος :(
Link to comment
Share on other sites

Σε 930 μια από τις χειρότερες μπαταρίες.όταν με το g3 το φορτιζα μια φορά το βράδυ με την ίδια χρήση το 930 θέλει δυο μπορεί με τρεις φορτίσεις από το πρωί μέχρι το βράδυ. Πολύ απογοητευμένος :(

 

 

Δωστο, δεν ειναι ανάγκη να σκας..κρίμα γιατί ειναι ωραία συσκευή, αλλα τα λεφτά τα δίνουμε περιμένοντας την ανάλογη ευχαρίστηση απο την αγορά μας

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σε 930 μια από τις χειρότερες μπαταρίες.όταν με το g3 το φορτιζα μια φορά το βράδυ με την ίδια χρήση το 930 θέλει δυο μπορεί με τρεις φορτίσεις από το πρωί μέχρι το βράδυ. Πολύ απογοητευμένος :(

 

Καλα το g3 δεν φημίζεται για την αυτονομία του(την χειρότερη εχει απο όλες τις αλλες ανταγωνιστικες android ναυαρχιδες δηλ.s5,m8,z2)

Υπερβολικό σε βριςκω.

Μια εβδομαδα το είχα το 930 και την ημέρα άνετα μου έβγαζε με αρκετή χρηςη θα ελεγα.

Για τις υπερθερμανσεις το έδωσα και μονο.

Αςε που η οθόνη του ειναι εξαιρετικη και στα χρώματα και στην ευκρίνεια ειδικά στον ήλιο ανώτερη απο m8/z2,καλα δεν το συζητώ για το g3 που η οθόνη του ειναι επιεικώς μέτρια και κατώτερη και απο 930 και όλων των άλλων android που ανέφερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Με χρήση αρκετού τηλεφώνου, messenger, κάμερας και 6tag.

lumia 930 με win8.1

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να το σκαλιζω πολυ.Μονο ομιλια και μυνηματα 3G η Wifi παντα ανοιχτα.Nokia 1520 Denim.

http://s13.postimg.org/r71wj1vhv/wp_ss_20150506_0001.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετά από επιστροφή σε win8.1 από 10αρια είδα αυτό..:
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...