Jump to content

Σπασμένη οθόνη / digitizer


DarthGRE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σοβαρά μιλας τωρα? Δεν το ηξερα.Την ρωτησα και 10 φορες αυτη στο τηλ κ μου λεει δεν υπαρχει προβλημα... Θα προσπαθησω να ακυρωσω την αποστολη αν δεν εχει παει ηδη.

Ναι σοβαρα. Αμα ειναι root δεν το δεχονται.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 256
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και το δικό μου έχει παρουσιάσει μια κιτρινίλα πάνω αριστερά στην οθόνη. Γνωρίζει κανείς αν φτιάχνεται απο κάποιο μαγαζί στη θεσσαλονίκη; καλύπτεται αυτή η βλάβη από την εγγύηση του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου έχει παρουσιάσει μια κιτρινίλα πάνω αριστερά στην οθόνη. Γνωρίζει κανείς αν φτιάχνεται απο κάποιο μαγαζί στη θεσσαλονίκη; καλύπτεται αυτή η βλάβη από την εγγύηση του κινητού;

Καλυπτεται. Για Θεσσαλονικη δεν ξερω αλλα μπορεις να το στειλεις στο επισημο service στην Αθηνα δωρεαν.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου έχει παρουσιάσει μια κιτρινίλα πάνω αριστερά στην οθόνη. Γνωρίζει κανείς αν φτιάχνεται απο κάποιο μαγαζί στη θεσσαλονίκη; καλύπτεται αυτή η βλάβη από την εγγύηση του κινητού;

 

To φαινόμενο της κιτρινίλας γνωρίζουν οι εταιρείες ότι οφείλεται σε κατασκευαστικό ελάττωμα, οπότε καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση και εάν το έχεις αγοράσεις από online κατάστημα, θα το στείλεις αθήνα με πληρωμένα μεταφορικά από το επίσημο service της LG.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε ππαιδια μ εσπασε κ εμενα η οθονη κ το κιν ειναι ρουταρισμενο. Για ποιον λογο να μν μ αλλαξει την οθονη με 120? Δν ζητησα κατι εντος εγγυησης. Δν κολλαει το ρουταρισμα με το σπασιμο της οθονης.. Κ τωρα πως να το παω σε μαμα ρομ π δεν λειτουργει το digitizer; Το δικο μου ειναι αγορασμενι απο kaizer. Υπαρχει θεμα; Ισχυει οτι σ δινουν κινητο για αντικατασταση; Τλκ ολοι proccordia λετε; Μηπως εχει να προτεινει καποιος κααμια οθονη απ εξω να την αλλαξω μονος μου; αξιοπιστη Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Ρε ππαιδια μ εσπασε κ εμενα η οθονη κ το κιν ειναι ρουταρισμενο. Για ποιον λογο να μν μ αλλαξει την οθονη με 120? Δν ζητησα κατι εντος εγγυησης. Δν κολλαει το ρουταρισμα με το σπασιμο της οθονης.. Κ τωρα πως να το παω σε μαμα ρομ π δεν λειτουργει το digitizer; Το δικο μου ειναι αγορασμενι απο kaizer. Υπαρχει θεμα; Ισχυει οτι σ δινουν κινητο για αντικατασταση; Τλκ ολοι proccordia λετε; Μηπως εχει να προτεινει καποιος κααμια οθονη απ εξω να την αλλαξω μονος μου; αξιοπιστη

Δεν θα έχεις κανένα θέμα. Αφού έσπασε η οθόνη δεν είναι κατασκευαστικό ελάττωμα και δεν καλύπτεται από την εγγύηση, συνεπώς το αν είναι ρουταρισμένο δεν παίζει ρόλο.

 

Στείλ' το και θα αλλάξουν οθόνη κανονικά, στην αντίστοιχη τιμή βέβαια.

Edited by my_highness
.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω κ εγω.. Απλα δν καταλαβαινω γτ λενε οι φιλοι απο πανω οτι δν το δεχονται ρουταρισμενο.

Τεσπα. Ειδωμεν..

Μιλαγαμε για κιτρινιλα που ειναι εντος εγγυησης και οχι σπασιμο οθονης που ειναι εκτος εγγυησης.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιλαγαμε για κιτρινιλα που ειναι εντος εγγυησης και οχι σπασιμο οθονης που ειναι εκτος εγγυησης.

 

Ρε παιδια ο johny12 μιλλαει ωια σπασιμο οθονης κ οχι για κιτρινιλα. Διαβαζετε προσεκτικα τα μντα γτ μπερδευετε κ τους υπολοιπους οπως φανταζομαι κ τον johny12 που σταματησε την ααποστολη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ο johny12 μιλλαει ωια σπασιμο οθονης κ οχι για κιτρινιλα. Διαβαζετε προσεκτικα τα μντα γτ μπερδευετε κ τους υπολοιπους οπως φανταζομαι κ τον johny12 που σταματησε την ααποστολη.

Εχεις δικιο φιλε.

Παρατηρησες ομως οτι ο φιλος jony ειπε οτι την πρωτη φορα που το εστειλε σε μαγαζι στην Πατρα αυτο το εστειλε στην Procordia και εφαγε ακυρο λογω ρουτ; Τι εγινε εδω; Πιθανων λενε βλακειες οι του πατρινου μαγαζιου περι Procordia και θελαν να τσιμπισουν τη χρηματικη διαφορα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτο. Αλλα μετα λεει.Υπαρχει περίπτωση να μου το απορρίψουν ξανα επείδη το κινιτο ειναι root και τρεχει cyanogenmod ή ηταν κατι τυχαιο. Αν ξανα απορριφθει τι μου προτείνεται να κανω? Κ λενε οι φιλοι απο πανω εννοειται θα φας ακυρο επειδη ειναι ρουτ.

Αρα να προσεχουμε τι διαβαζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα στείλει και εγώ το κινητό για κιτρινιλα και το επέστρεψαν επειδή ηταν root αλλά το είχα στείλει το καλοκαίρι να ρο ξανά στείλω μιπως και άλαξε τπτ

lg g2 16gb black

Cloudyg2 3.3 - xceed 14 android 5.0.2 twrp 2.8.6.1 :D

Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτο. Αλλα μετα λεει.Υπαρχει περίπτωση να μου το απορρίψουν ξανα επείδη το κινιτο ειναι root και τρεχει cyanogenmod ή ηταν κατι τυχαιο. Αν ξανα απορριφθει τι μου προτείνεται να κανω? Κ λενε οι φιλοι απο πανω εννοειται θα φας ακυρο επειδη ειναι ρουτ.

Αρα να προσεχουμε τι διαβαζουμε..

 

δεν νομίζω να μην το επισκευάσουν επειδή είναι ρουταρισμένο. θα καταγραφεί όμως ο σειριακός και αν χρειαστείς άλλη φορά την εγγύηση του service δεν θα μπορείς να το πας και να το θεωρήσουν εντός εγγύησης. μπορείς με lg flash tool να βάλεις την "δική" σου γνήσια rom και το ρουτ θα φύγει, όπως φυσικά και όλα τα αρχεία σου βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλημέρα. Θέλω να μου πε΄τε λίγο την γνώμη σας. Μιλάω με procordia για να μου επισκευάσουν την σπασμένη οθόνη και μου λένε ότι περιμένουε ανταλλακτικά εδώ και 1 μήνα ήδη και δεν έχουμε ιδέα πότε θα έρθουν. Στο καπάκι παίρνω τηλ. το ifixit και μου λένε ότι αν φέρουμε οθόνη απ' έξω θα πάρει περίπου 20 εργάσιμες ημέρες με κόστος στα 125€ και αν φέρουμε οθόνη από ελληνικό αντιπρόσωπο κόστος στα 165 κ αναμονή 5 ημέρες. Λέω όταν λέτε αντιπρόσωπο εννοείται procordia? Μου λέει ναι η κοπέλα "ναι". Κ της λέω μα πήρα τηλέφωνο κ μου είπε ότι ούτε αυτοί έχουν , εσείς πως θα πάρετε? Μου λέει σε εταιρείες πουλάνε.

Κ αναρωτιέμαι εγώ. Είναι δυνατόν ρε παιδιά ολόκληρος αντιπρόσωπος να μην επισκευάζει οθόνες σε πελάτες του για να τις πουλάει σε εταιρείες??? Θα τρελαθούμε τελείως???? Νομίζω πως κάποιος απ' τους 2 ψεύδεται.

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Θέλω να μου πε΄τε λίγο την γνώμη σας. Μιλάω με procordia για να μου επισκευάσουν την σπασμένη οθόνη και μου λένε ότι περιμένουε ανταλλακτικά εδώ και 1 μήνα ήδη και δεν έχουμε ιδέα πότε θα έρθουν. Στο καπάκι παίρνω τηλ. το ifixit και μου λένε ότι αν φέρουμε οθόνη απ' έξω θα πάρει περίπου 20 εργάσιμες ημέρες με κόστος στα 125€ και αν φέρουμε οθόνη από ελληνικό αντιπρόσωπο κόστος στα 165 κ αναμονή 5 ημέρες. Λέω όταν λέτε αντιπρόσωπο εννοείται procordia? Μου λέει ναι η κοπέλα "ναι". Κ της λέω μα πήρα τηλέφωνο κ μου είπε ότι ούτε αυτοί έχουν , εσείς πως θα πάρετε? Μου λέει σε εταιρείες πουλάνε.

Κ αναρωτιέμαι εγώ. Είναι δυνατόν ρε παιδιά ολόκληρος αντιπρόσωπος να μην επισκευάζει οθόνες σε πελάτες του για να τις πουλάει σε εταιρείες??? Θα τρελαθούμε τελείως???? Νομίζω πως κάποιος απ' τους 2 ψεύδεται.

 

Φιλε δεν ειναι ακριβως ετσι.Το προβλημα με το οτι δεν εχουν οθονες ειναι απο τελος σεπτεμβριου σχεδον 3 μηνες..Το απλιο μου g2 το εχω δωσει στην πεθερα μου και ακομη ειναι αφτιαχτο...Και στην ιδια την lg που πηρα τηλ τα ιδια μου ειχαν πει τοτε...Θελουν ενα ξεγυρισμενο χε....μο γιατι δεν ειναι δυνατον 3-4 μηνες να μην εχουν ανταλλακτικα στο τελος θα σταματησει η εγγυηση...και αν ισχει αυτο που λες οτι εχουν και δινουν μονο σταμαγαζια εκει τοτε ειναι να μαζευτουμε ολοι μαζι να παμε στην procordia για να τους κραξουμε...Οπως και να εχει διαβαζοντας και τα πιο πανω οταν το παμε για ενα προβλημα εγγυησης αλλα και οχι μονο καλο ειναι να ειναι με μαμα λειτουργικο για να μην εχουν κανενα πατημα.Αν εχει ληξει η εγγυηση τους το πας ετσι δεν σε νοιζει...Παντως το προβλημα παραμενει και μαλλον οσοι εχουμε μεινει ετσι με κιτρινη οθονη επειδη εχει ειδη παει μακρια η βαλιτσα θα ελεγα ολοι μαζι ονομαστικα σε μια αιτηση να κανουμε μια ναφορα στον INKA να δουμε τοτε ποιος θα τρεχει και ποιος οχι... :mad::mad:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ειναι ακριβως ετσι.Το προβλημα με το οτι δεν εχουν οθονες ειναι απο τελος σεπτεμβριου σχεδον 3 μηνες..Το απλιο μου g2 το εχω δωσει στην πεθερα μου και ακομη ειναι αφτιαχτο...Και στην ιδια την lg που πηρα τηλ τα ιδια μου ειχαν πει τοτε...Θελουν ενα ξεγυρισμενο χε....μο γιατι δεν ειναι δυνατον 3-4 μηνες να μην εχουν ανταλλακτικα στο τελος θα σταματησει η εγγυηση...και αν ισχει αυτο που λες οτι εχουν και δινουν μονο σταμαγαζια εκει τοτε ειναι να μαζευτουμε ολοι μαζι να παμε στην procordia για να τους κραξουμε...Οπως και να εχει διαβαζοντας και τα πιο πανω οταν το παμε για ενα προβλημα εγγυησης αλλα και οχι μονο καλο ειναι να ειναι με μαμα λειτουργικο για να μην εχουν κανενα πατημα.Αν εχει ληξει η εγγυηση τους το πας ετσι δεν σε νοιζει...Παντως το προβλημα παραμενει και μαλλον οσοι εχουμε μεινει ετσι με κιτρινη οθονη επειδη εχει ειδη παει μακρια η βαλιτσα θα ελεγα ολοι μαζι ονομαστικα σε μια αιτηση να κανουμε μια ναφορα στον INKA να δουμε τοτε ποιος θα τρεχει και ποιος οχι... :mad::mad:

 

Εμα δεν ειναι δυνατον ολοκληρος επισημος αντιπροσωπος να μην εχει ν ' αλλαξει οθονη. Μολις μου ειπε ναι η κοπελα απ' το ifixit οταν την ρωτησα αν παιρνουν απ την procordia τρελαθηκα. Βεβαια ισως να της ξεφυγε και να μου το ειπε καταλαθος. Δεν ξερω τι θα γινει...παντως ειναι απαραδεκτο να μην εχουν καν ουτε μια ενημερωση για το ποτε θα φερουν ανταλλακτικα. Ας μιλησουν με την lg στο εξωτερικο να τους πει. Αυτο ειναι ανεπιτρεπτο απο επισημο αντιπροσωπο.

Link to comment
Share on other sites

Εμα δεν ειναι δυνατον ολοκληρος επισημος αντιπροσωπος να μην εχει ν ' αλλαξει οθονη. Μολις μου ειπε ναι η κοπελα απ' το ifixit οταν την ρωτησα αν παιρνουν απ την procordia τρελαθηκα. Βεβαια ισως να της ξεφυγε και να μου το ειπε καταλαθος. Δεν ξερω τι θα γινει...παντως ειναι απαραδεκτο να μην εχουν καν ουτε μια ενημερωση για το ποτε θα φερουν ανταλλακτικα. Ας μιλησουν με την lg στο εξωτερικο να τους πει. Αυτο ειναι ανεπιτρεπτο απο επισημο αντιπροσωπο.

 

Το θεμα ειναι τι κανουμε ολοι εμεις που εχουμε προβλημα τα κινητα μας..Καθομαστε και περιμενουμε το ποτε ισως αν κλπ η κανουμε ολοι μαζι κατι ??

Εχει η κατασταση καταντηση μια κοροιδια και μιση......... :wacko: :wacko:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι τι κανουμε ολοι εμεις που εχουμε προβλημα τα κινητα μας..Καθομαστε και περιμενουμε το ποτε ισως αν κλπ η κανουμε ολοι μαζι κατι ??

Εχει η κατασταση καταντηση μια κοροιδια και μιση......... :wacko: :wacko:

 

Kαι τι μπορεις να κανεις? Οι ανθρωποι ειναι απαραδεκτοι απλα. Δεν μπορεις να κανεις κατι..

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι απαραδεκτοι. Κι εγω περιμενω και πιστευω οτι ειναι πολυς κοσμος. Κανουν που κανουν την πατατα με τις κιτρινιλες και δεν μπορουν καν να το διορθωσουν λογω ελληψης ανταλακτικων, ημαρτον!

Φιλε zerv ειμαι μαζι σου. Τι μπορουμε να κανουμε για να τους τριξουμε τα δοντια; Για ψαξτο και πες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι απαραδεκτοι. Κι εγω περιμενω και πιστευω οτι ειναι πολυς κοσμος. Κανουν που κανουν την πατατα με τις κιτρινιλες και δεν μπορουν καν να το διορθωσουν λογω ελληψης ανταλακτικων, ημαρτον!

Φιλε zerv ειμαι μαζι σου. Τι μπορουμε να κανουμε για να τους τριξουμε τα δοντια; Για ψαξτο και πες.

 

Ναι ρε συ ελεος ποια..Στο τελος θα λειξουν οι εγγυησεις και τι θα πουν αφηστε τα κινητα να καθονται στη προκορντια για να μην λειξουν... Θα το ψαξω φιλε μου γιατι δεν παει αλλο..Οτι νεα εχω θα σας πω...!!! :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ ελεος ποια..Στο τελος θα λειξουν οι εγγυησεις και τι θα πουν αφηστε τα κινητα να καθονται στη προκορντια για να μην λειξουν... Θα το ψαξω φιλε μου γιατι δεν παει αλλο..Οτι νεα εχω θα σας πω...!!! :confused:

Ωραια.

..

..

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα νεο ρε παιδια με της οθονες γιατι εστειλα και εγω το δικο μου και περιμενω τηλ

 

Περίμενε..Σε κανα 3μηνο θα στην φτιάξουν.. Εγώ το πήγα σε γνωστό μαγαζί απλά δεν το αναφέρω για να μην θεωρηθεί διαφήμιση. Στα ίδια λεφτά με procordia..

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε..Σε κανα 3μηνο θα στην φτιάξουν.. Εγώ το πήγα σε γνωστό μαγαζί απλά δεν το αναφέρω για να μην θεωρηθεί διαφήμιση. Στα ίδια λεφτά με procordia..

Ναι αλλα ιδια οθονη; Και αν ναι, πως το ξερεις;

Ποιο μαγαζι; Μπορεις να πεις. Δεν ειναι διαφημιση, βοηθεια ειναι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μόλις πριν μια ώρα μου έπεσε το κινητό με αποτέλεσμα να σπάσει το digitizer και να δουλεύει μερικώς. Δεδομένου του ότι έχω το κινητό ήδη 1,5 χρόνο, τι μου προτείνετε να κάνω; Να αγοράσω ένα after market digitizer και να προσπαθήσω να το αντικαταστήσω μόνος μου και ότι γίνει. Να αγοράσω οθόνη και digitizer μαζί γύρω στα 90 ευρώ και να είμαι πιο ασφαλής, ή να το παρατήσω το κινητό εντελώς.

 

Υ.γ.: Το να το πάω στην αντιπροσωπία και να πληρώσω γύρω στα 140 ευρώ το έχω αποκλείσει.

 

*Συγνώμη αν ανοίγω ήδη υπάρχον θέμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...