Jump to content

Ηuawei Ascend P7


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 659
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mπορει να σας ενδιαφέρει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.huawei.pmplus

ειναι σχετικό με permissions .

 

 

Eχει βάλει κάποιος διαφορετικα΄fonts απο το μαμά;Εμένα μονο μια επιλογή έχει.

Link to comment
Share on other sites

Mπορει να σας ενδιαφέρει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.huawei.pmplus

ειναι σχετικό με permissions .

 

 

Eχει βάλει κάποιος διαφορετικα΄fonts απο το μαμά;Εμένα μονο μια επιλογή έχει.

 

Δηλαδή τι ακριβώς κάνει αυτη η εφαρμογή?

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απαγορευεις σε μια εφαρμογή πχ να Έχει πρόσβαση στις επαφές Σου.

 

οκ Σ'ευχαρηστω!!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.Μιας και δεν βρίσκω κανένα συγκριτικό η κάποιο video που το κινητό να τρέχει διάφορες εφαρμογές πχ dialer,youtube,viber κτλ για να δω με τι ταχύτητα τις ανοίγει μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε αυτο?Πόσο γρήγορο είναι?Αν κάποιος μπορεί να ανεβάσει και κάποιο βίντεο θα ήταν το καλύτερο. Επίσης λίγα λόγια για το multitasking του κινητού.To G3 με έχει αγανακτήσει και θα το σουτάρω. Ελπίζω το p7 να είναι γρηγορότερο.

Είχα G2 και πετούσε και τώρα σκέφτομαι το p7-p8 αν τρέχει αυτά που αναφέρω γρήγορα θα γίνει άμεση αγορά.Δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια.

Είναι αντάξιο σε ταχύτητα με το g2?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Μιας και δεν βρίσκω κανένα συγκριτικό η κάποιο video που το κινητό να τρέχει διάφορες εφαρμογές πχ dialer,youtube,viber κτλ για να δω με τι ταχύτητα τις ανοίγει μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε αυτο?Πόσο γρήγορο είναι?Αν κάποιος μπορεί να ανεβάσει και κάποιο βίντεο θα ήταν το καλύτερο. Επίσης λίγα λόγια για το multitasking του κινητού.To G3 με έχει αγανακτήσει και θα το σουτάρω. Ελπίζω το p7 να είναι γρηγορότερο.

Είχα G2 και πετούσε και τώρα σκέφτομαι το p7-p8 αν τρέχει αυτά που αναφέρω γρήγορα θα γίνει άμεση αγορά.Δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια.

Είναι αντάξιο σε ταχύτητα με το g2?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Φίλε είχα το p7 για 4 μήνες και το g2 για 2 μήνες. τώρα έχω το g3.

Πιο γρήγορο για εμένα είναι το g3 μετά το g2 και τρίτο το p7. σε μπαταρία πάει πρώτα το g2 και μετά περίπου ίδια μου φάνηκαν p7 και g3.

Βέβαια στις εφαρμογές που λες δεν θα έχεις πρόβλημα με το p7. Και γενικά εγώ πουθενά δεν είχα πρόβλημα. Έπεζε όλα τα παιχνίδια και βαριές εφαρμογές άνετα είχε πολύ καλή οθόνη ίσως και καλύτερη από το g2 και πολύ καλή κάμερα. Επίσης είναι από τα πιο συμαζεμμένα 5άρια αν όχι το πιο συμαζεμμένο. Σε γενικές γραμμές θα το έβαζα δίπλα με το g2 σε κάποια σημεία υπερέχει σε άλλα όχι. Το μενού του για μένα ήταν μεγάλο ατού αφου με την αναβάθμιση σε EMUI 3.0 έγινε πολύ πιο χρηστικό και πολύ πιο όμορφο και ομαλό. Το μόνο σίγουρο είναι πως αν το πάρεις θα αξίζει τα λεφτά του και δεν θα το μετανιώσεις παρόλο που δεν είναι πιο γρήγορο απο g2 και g3.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είχα το p7 για 4 μήνες και το g2 για 2 μήνες. τώρα έχω το g3.

Πιο γρήγορο για εμένα είναι το g3 μετά το g2 και τρίτο το p7. σε μπαταρία πάει πρώτα το g2 και μετά περίπου ίδια μου φάνηκαν p7 και g3.

Βέβαια στις εφαρμογές που λες δεν θα έχεις πρόβλημα με το p7. Και γενικά εγώ πουθενά δεν είχα πρόβλημα. Έπεζε όλα τα παιχνίδια και βαριές εφαρμογές άνετα είχε πολύ καλή οθόνη ίσως και καλύτερη από το g2 και πολύ καλή κάμερα. Επίσης είναι από τα πιο συμαζεμμένα 5άρια αν όχι το πιο συμαζεμμένο. Σε γενικές γραμμές θα το έβαζα δίπλα με το g2 σε κάποια σημεία υπερέχει σε άλλα όχι. Το μενού του για μένα ήταν μεγάλο ατού αφου με την αναβάθμιση σε EMUI 3.0 έγινε πολύ πιο χρηστικό και πολύ πιο όμορφο και ομαλό. Το μόνο σίγουρο είναι πως αν το πάρεις θα αξίζει τα λεφτά του και δεν θα το μετανιώσεις παρόλο που δεν είναι πιο γρήγορο απο g2 και g3.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.Είχα g2 και τώρα έχω g3.Μου κάνει εντύπωση που λες το g3 ποιο γρήγορο απο το g2,το multitasking του g3 μετά την αναβάθμιση σε lolipop δεν υπάρχει.Είναι πραγματικά αποκρουστικό για μένα!Ανοίγω 5 εφαρμογές και μετά απο 1 λεπτό πάω να τρέξω κάποια και την ξαναφορτωνει απο την αρχή!Κάνει διπλάσιο χρόνο να ανοίξει την εφαρμογή του youtube σε σχέση με το g2.Για αυτο έγραψα ποιο πάνω οτι με έχει αγανακτήσει.Το έβαλα δίπλα σε g2 και η διαφορά σε ταχύτητα ήταν μεγάλη πολύ ποιο γρήγορο σε άνοιγμα εφαρμογών και multitasking το g2.Έχω αρχίσει να πιστεύω οτι έχει πρόβλημα η συσκευή τι να πω.Εσύ δεν έχεις παρατηρήσει τίποτα αρνητικό μετά την lolipop?

Αλλά αν λες ότι το p7 είναι το ποιο αργό μάλλον θα πάω σε p8 που είναι κατά πολύ ταχύτερο.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.Είχα g2 και τώρα έχω g3.Μου κάνει εντύπωση που λες το g3 ποιο γρήγορο απο το g2,το multitasking του g3 μετά την αναβάθμιση σε lolipop δεν υπάρχει.Είναι πραγματικά αποκρουστικό για μένα!Ανοίγω 5 εφαρμογές και μετά απο 1 λεπτό πάω να τρέξω κάποια και την ξαναφορτωνει απο την αρχή!Κάνει διπλάσιο χρόνο να ανοίξει την εφαρμογή του youtube σε σχέση με το g2.Για αυτο έγραψα ποιο πάνω οτι με έχει αγανακτήσει.Το έβαλα δίπλα σε g2 και η διαφορά σε ταχύτητα ήταν μεγάλη πολύ ποιο γρήγορο σε άνοιγμα εφαρμογών και multitasking το g2.Έχω αρχίσει να πιστεύω οτι έχει πρόβλημα η συσκευή τι να πω.Εσύ δεν έχεις παρατηρήσει τίποτα αρνητικό μετά την lolipop?

Αλλά αν λες ότι το p7 είναι το ποιο αργό μάλλον θα πάω σε p8 που είναι κατά πολύ ταχύτερο.

 

Τι να σου πω φίλε δεν ξέρω. εγώ το λέω με βάση την δική μου χρήση που μπορεί να διαφέρει κατα πολύ από την δική σου. και όχι με το g3 ίσα ίσα είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αναβάθμιση. τώρα αν μπορείς να περιμένεις για το p8 θα σου έλεγα να το κάνεις γιατι το EMUI 3.0 πραγματικά είναι πολύ πιο εντυπωσιακό και χρηστικό από το περιβάλλον του lg. και αν κρίνω από το πόσο βελτιωμένο ήταν το p7 σε σχέση με το p6 πιστεύω ότι θα έχει γίνει πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παδιά!

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το P7. Μου έβγαλε ειδοποίηση για ενημέρωση συστηματος. Χρειάζεται να κάνω save οτι εχω πανω στο κινητο ή δεν σβηνει κατι η ενημερωση?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα κανω ενα backup καλου κακου! Για το EMUI 3 εβγαλε. Εντωμεταξύ ενω στις αρχες ηταν γρηγορο, τωρα εχει γινει τελειως γαιδουρι. Τι να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Θα φυγουν πολλά περιττα απο μέσα,θα ανασανει πιστευω.Εγω παντως δεν εχω καποιο προβλημα μεχρι στιγμης.Το ιδιο γρηγορο είναι τους τελευταίους 3 μηνες που το έχω.

Να αναμένουμε και 5,1 συντομα http://www.gadget-nations.net/2015/06/huawei-to-roll-out-lollipop-5-1-update-for-its-smartphones.html :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.

Φιλου το κινητο έπεσε και το ειχε και σε θηκη. Αποτελεσμα...

Εκλεισε. Κατοπιν το άνοιξε ολα καλα δεν δειχνει προβλημα η ρσγισμα στην οθονη. Αλλα δεν αναβει η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μου ήρθε ένα Huawei P7 σήμερα επειδή έπαθε ένα ατύχημα το βασικό μου κινητό και μιας και θα είμαι 2-3 εβδομαδες με αυτό, σκέφτηκα ότι είναι ευκαιρία να ρίξω ενα format και να ξεκινήσει από την αρχή.

 

Ήθελα να ρωτήσω, αξίζει να πάω με το λειτουργικό της εταιρίας, ή μήπως να ρίξω κανένα root συν rom για να τρέχει καλύτερα; Αν παω σε root/rom, έχετε κάποιες προτάσεις για roms και κάποια guides? Σας ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά από live streaming πως πάει? Με ενδιαφέρει να βλέπω και κάνα αγώνα (με dolphin από ότι κατάλαβα).Δεν το έχω πάρει ακόμα αλλά με ενδιαφέρει
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρέλαβα το P7 σε κανονική συσκευασία και έχει πάνω του ήδη κολλημένη μια μεμβράνη οθόνης. Επίσης μέσα στο κουτί δεν έχει άλλη μεμβράνη, έχει συμβεί σε άλλον αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...