Jump to content

Ηuawei Ascend P7


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το τηλέφωνο έχει την β609 .

αναβαθμίσω η Όχι και σε ποια και τη κερδίζω?

βασικά το πρόβλημα είναι ότι έχει κολλήσει το share σε always στο wlan direct και δεν μπορώ να στείλω φωτογραφία απο το gallery σε viber email ktl, αλλά πρέπει να το κάνω αναστροφή

 

[ATTACH]64935[/ATTACH][ATTACH]64936[/ATTACH][ATTACH]64937[/ATTACH]

 

Για αρχή δεν ψάχνεις να βρεις την εφαρμογή από τις ρυθμίσεις εφαρμογών και να κάνεις μια εκκαθάριση δεδομενων!!!!

 

Έπειτα, αν δε διορθωθεί μπορείς να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση σε lollipop και να την περάσεις χειροκίνητα.

Εγώ την έχω περασμένη χωρίς πρόβλημα, σχεδόν από την πρώτη μέρα!

 

Αν χρειαστείς βοήθεια με τη διαδικασία εδώ είμαστε!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 659
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

 

Από Β609 την Β839. Την Β852 πως την περνάμε; Με ΟΤΑ δεν μου βγάζει κάτι

 

EDIT

Την έβαλα και αυτή χειροκίνητα

Edited by piggosa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω και γω την 609 αλλα δουλευει χωρις καποιο πρόβλημα,πως μπορω να κανω την αναβαθμιση σε λολιποπ;Eυχαριστω

 

Καλησπέρα.

 

Από Β609 την Β839. Την Β852 πως την περνάμε; Με ΟΤΑ δεν μου βγάζει κάτι

 

UPDATE από Β609 σε Β839 - Lollipop 5.1.1 / EMUI 3.1

!!!!BACKUP ότι σημαντικό έχετε!!!!

 

1) Κατεβάζετε από εδώ ή εδώ τη ROM!

2) Κάνετε Unzip

3) Το αρχείο Update το μεταφέρετε στην εξωτερική μνήμη σε φάκελο DLOAD(αν υπάρχει ήδη τον μεταφέρετε ως έχει)

4) Ενημέρωση λογισμικού => μενού και τοπικό update

5) Επιλογή του Update -> ok

6) Κάνει reboot η συσκευή και κάνει εγκατάσταση (αναμονή περίπου 15-20 λεπτά)

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν αξίζει να αλλάξεις οθόνη. Θέλεις γύρω στο 100άρι για την αλλαγή, αλλά για να σου αλλάξουν την οθόνη πρέπει να σου ξεκολλήσουν και την πλάτη και εκεί μπορεί να γίνει ζημιά. Άσε που ποτέ δεν θα ξανακολλήσει τόσο καλά μπρός και πίσω. Έκανα την αλλαγή στης γυναίκας μου, άρχισε να παρουσιάζει σβησίματα, δεν πατούσε καλά το καπάκι, τελικά της πήρα το Ρ8 lite και ησύχασα
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα την διαδικασία που περιγράφει ο φίλος πιο πάνω για αναβάθμιση και μου βγάζει fail.Πρέπει να αποθηκεύσω το αρχείο σε sd αναγκαστικά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,έχω αγοράσει εδώ και ένα χρόνο το Ρ7 από ηλεκτρονικό κατάστημα στη χώρα μας φοράει την Β609 και δεν μου έχει κάνει αναβάθμιση λογισμιλού ακόμη,επικοινώνησα με την εδώ αντιπροσωπεία τους έδωσα το ΙΜΕΙ και μου είπαν πως η συσκευή μου είναι εισαγωγής σε κάποια χώρα της βόρειας Ευρώπης,δοκίμασα σε σαιτ από Γερμανία και Ολλανδία αλλά μάταια.Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά ευχάριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπέρα έχω παρατηρήσει οτι οταν η μπαταρία φτάσει στο 30% κ κάτω κ μιλάω η συσκευή κανει επανεκκίνηση μόνη της. Έχει συμβεί κατι αντίστοιχο σε κάποιον άλλον?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.

 

Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω ανταλλακτικό καπάκι μπαταρίας;

Πέραν του το ότι έχει γίνει θρύψαλα, έχει πρόβλημα το τζαμάκι της

κάμερας και βγαίνουν όλες οι φωτό θολές.

Link to comment
Share on other sites

Ebay. Δε νομίζω να βρεις εντός συνόρων.

 

Αν δε σε ενδιαφέρει το οικονομικό, ή δεν μπορείς να κάνεις την

, στο επίσημο σέρβις μόνο. Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Γεια σας,

Εχει η κοπελα μου το p7 εργοστασιακο χωρις update, root κλπ και μετα απο 2 χρονια χρησης, εχει γινει υπερβολικα αργο. Της εβγαλε ενημερωση συστηματος. Αν κανει θα στρωσει? Τα αρχεια απο πανω χανονται με την εμημερωση? Αν κανει ενημερωση και δεν αλλαξει κατι και κανουμε επαναφορα αρχικων ρυθμισεων, θα στρωσει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα ταχύτητας εννοείται ότι χρειάζεται να καθαρίσει σαβούρα από μέσα. Μετά από backup, ένα factory reset θα ήταν καλό, αφού πρώτα γίνει και η ενημέρωση. Τώρα για την ενημέρωση δεν ξέρω τι είναι για να σου πω αν θα γίνει reset.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα. Εχω βαλει την B852 αλλα τωρα τελευταια μου κανει καποια κολληματακια και πάει καπως αργα που και που. Υπαρχει τροπος για downgrade ; Και αν γινεται ποια σταθερη εκδοση μου προτεινετε; Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Την έκανες clean install? Αν όχι κάνε factory reset και λογικά θα στρώσει. Απλά, BACKUP πρώτα!

 

Είδα και αυτό, αν θες δοκιμάζεις.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Την έκανες clean install? Αν όχι κάνε factory reset και λογικά θα στρώσει. Απλά, BACKUP πρώτα!

 

Είδα και αυτό, αν θες δοκιμάζεις.

Backup γινεται απο τις ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Backup γινεται απο τις ρυθμισεις?

 

Έχει μια εφαρμογή υπολογιστή για backup η Huawei. Αλλά δεν την εμπιστεύομαι απόλυτα.

 

Αν είσαι ρουτ, με titanium backup εφαρμογές, sms backup & restore για sms

και τα multimedia, αρχεια, επαφές χειροκινητα.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια εφαρμογή υπολογιστή για backup η Huawei. Αλλά δεν την εμπιστεύομαι απόλυτα.

 

Αν είσαι ρουτ, με titanium backup εφαρμογές, sms backup & restore για sms

και τα multimedia, αρχεια, επαφές χειροκινητα.

 

Για την ωρα εκανα μια απλη επανεκκινηση και φαινεται οτι εστρωσε! Μηπως και αποφυγω το factory reset

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πριν από καιρό έσπασε η οθόνη του κινητού μου . Μετά από 4 μήνες αποφάσισα να το αλλάξω . Παράγγειλα οθόνη πλήρης και το πλαίσιο γύρο γύρο . Έκανα την αλλαγή και από τότε έχω πρόβλημα με το σήμα του κινητού . Το άνοιξα 3 φορές να για να δω μήπως δεν έχω κουμπώσει κάτι ..αλλά όλα είναι οκ . Όταν είμαι σε περιοχή με φουλ σήμα έχω και εγώ κανονικά . Εάν είμαι σε περιοχή με χαμηλό σήμα ...το κινητο μου δεν έχει καθόλου ..μόνο για έκτακτη κλίση .... Μέσα στο σπίτι μου που είχα πάντα 2 με 3 γραμμές ..τώρα τίποτα ... Ξέρεις κανείς τι μπορεί να φταίει ...!! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πριν από καιρό έσπασε η οθόνη του κινητού μου . Μετά από 4 μήνες αποφάσισα να το αλλάξω . Παράγγειλα οθόνη πλήρης και το πλαίσιο γύρο γύρο . Έκανα την αλλαγή και από τότε έχω πρόβλημα με το σήμα του κινητού . Το άνοιξα 3 φορές να για να δω μήπως δεν έχω κουμπώσει κάτι ..αλλά όλα είναι οκ . Όταν είμαι σε περιοχή με φουλ σήμα έχω και εγώ κανονικά . Εάν είμαι σε περιοχή με χαμηλό σήμα ...το κινητο μου δεν έχει καθόλου ..μόνο για έκτακτη κλίση .... Μέσα στο σπίτι μου που είχα πάντα 2 με 3 γραμμές ..τώρα τίποτα ... Ξέρεις κανείς τι μπορεί να φταίει ...!! Ευχαριστώ

 

:confused::confused::confused::confused::confused: Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ??

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να κάνεις ένα hard reset μήπως δεν το αναγνωρίζει μετά την αποσύνδεση που έκανες, αλλά δεν είναι κάτι σίγουρο. Αν ξέρει κάποιος θα σου απαντήσει. Αν θες ρώτα στο γενικό thread μιας και εδώ δεν έχει μεγάλη συμμετοχή.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα γιατί ενδιαφέρομαι για να αγοράσω το p8 max (64GB rom).

 

Άκυρο, βρήκα το σωστό thread.

Συγνώμη.

Edited by cdi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα γιατί ενδιαφέρομαι για να αγοράσω το p8 max (64GB rom).

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

 

Εδώ είναι το θέμα του Ρ7 όμως!:worry::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...