Jump to content

Ηuawei Ascend P7


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ενημερωση ειναι διαθεσιμη με ΟΤΑ οποτε θα μπορεις. Προβληματα σε βιντεο δεν ειχε πριν την ενημερωση. Κατι βιντεακια που δειχνουν θεματα ειναι πριν το κινητο βγει στην αγορα... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 659
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι ακριβώς βγάζει? τραβά μια φώτο από κάποια camera αν δεν ανοίγει το κινητό

θα το δω αύριο[/QUO

 

οταν πατασ τα κοθμπια τισ εντασησ και το κοθμοι ενεργοποιησησ βγαζει ενα μενοθ τορα διαφορετικο σωστα?για να κανεισ εγκατασταση μια ρομ....σε μενα το βγαζει αλλα δεν δουλευει τιποτα ...ειναι απλα μονο σαν εικονα..σαν να χαλασε η αφη....

τελοσ παντων οθτε ρεσετ ουτε τιποτα δεν μπορουσα να κανω για να βγει και να βαλο το στοκ μενου μπουταρισματοσ... τελοσ παντων καποια μπορεσα και εβαλα μια ρομ στοκ και τελικα βγηκε .....ολα καλα...λεσ και ειναι ιοσ...νεκρωσε το μενου μπουταρισματοσ αλλα το κηνιτο δουλευε κανονικα..*δεν με αφηνε να περασω καμια ρομ

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και 2 ημερες το κινητο.

Ολα καλα, αλλα εχω θεμα με τα μηνυματα.

Ουτε δεχομαι, ουτε μπορω να στειλω.

Πειραξα ολες τις ρυθμισεις, ξανα περασα τον αριθμο του κεντρου μηνυματων, αλλα τιποτα.

Μπας και εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και 2 ημερες το κινητο.

Ολα καλα, αλλα εχω θεμα με τα μηνυματα.

Ουτε δεχομαι, ουτε μπορω να στειλω.

Πειραξα ολες τις ρυθμισεις, ξανα περασα τον αριθμο του κεντρου μηνυματων, αλλα τιποτα.

Μπας και εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει;

δεν κάνεις μια επαναφορά στης εργοστασιακες μπας και στραβοσε κατι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.... Μετά από σχεδόν 4 χρόνια συμβίωσης με το Motorola RAZR XT910 ήρθε η ώρα της αλλαγής. Έχοντας συνηθίσει σε τηλέφωνο με πολύ καλή κατασκευή αποφάσισα την αγορά του P7...

Η παραγγελία έγινε από Kaizershop και το περιμένω Χανιά Δευτέρα ή Τρίτη!!! :D

Γιάννης Χανιά....
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο... Δεν θα σε απογοητευσει... Το εχω πανω απο ενα μηνα δεν εχω δει το παραμικρο λαγκαρισμα....
Link to comment
Share on other sites

http://4.ii.gl/ilmnu9Nh4.jpg

 

Καλοριζικο... Δεν θα σε απογοητευσει... Το εχω πανω απο ενα μηνα δεν εχω δει το παραμικρο λαγκαρισμα....

 

lag υπάρχει....... αν το φορτώσεις με μπόλικες εφαρμογές (με την ποιο βαριά με διαφορα.......................ναι είναι το viber...... οσο αστείο και αν ακούγετε )

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρκετές εφαρμογές αλλά απο messengers μονο το hangouts.

 

viber και fb μιν βάλεις πραγματικά το πατώνουν(ειδικά μετά από καποιες μέρες χρήσης) όσο δεν πάει (ότι άλλο θελεις δεν νιώθει)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Μόλις παρέλαβα το τηλέφωνο.... Σαν ποιότητα κατασκευής σούπερ!!!!! Πρώτη ερώτηση λοιπόν, να χρησιμοποιήσω τη micro sim που είχα στο RAZR (η οποία είναι από το 2012) η πρέπει πάω για καινούργια από την COSMOTE;
Γιάννης Χανιά....
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ τοforum..ενδιαφερομαι και εγω για συγκεκριμένο κινητο αλλα ηθελα να ρωτησω γιατι στα σκρουτζμαγαζα υπαρχει αυτο το χασμα τιμης τα δυο πρωτα μαγαζια το εχουν 255 ευρω και τα αλλα απο 275ευρω
nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το αγόρασα από Kaizer στα 254€ αν και βλέπω τώρα πως δεν το έχει διαθέσιμο...
Γιάννης Χανιά....
Link to comment
Share on other sites

Kάτοχος και εγώ ενός p7 μαύρου.Ακόμα το ψάχνω και πραγματικά είναι το κάτι άλλο,ούτε και όταν αγόρασα το πρώτο μου σοβαρό android κινητό ( s4 mini) δεν είχα ενθουσιαστεί έτσι.

 

Βέβαια όταν είμαι τόσους μήνες με το vodafone 875 (αφού έσπασε η οθόνη του s4 mini και δεν συνέφερε να το φτιάξω) όλα τέλεια θα ήταν :lol:

Διαβάζω το θέμα απο την αρχή και τα λέμε :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα, επειδή θέλει να το αγοράσει ένας φίλος μου να ρωτήσω κάτι, 4g έχει παίζει στήν Ελλάδα? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα, επειδή θέλει να το αγοράσει ένας φίλος μου να ρωτήσω κάτι, 4g έχει παίζει στήν Ελλάδα? ευχαριστώ

 

Ναι υποστηριζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα, επειδή θέλει να το αγοράσει ένας φίλος μου να ρωτήσω κάτι, 4g έχει παίζει στήν Ελλάδα? ευχαριστώ

αν πάρεις την EU έκδοση σίγουρα παίζει, αν πάρεις κάτι άλλο θέλει ψάξιμο

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω και δεν μπορώ να βρώ πως βάζουμε όριο στα δεδομένα κινητής.Πχ ειδοποίηση στοχ Χ όγκο και όριο στο Χ+1 .Το είχα και στα άλλα δύο μου κινητά αλλά στο Ρ7 δεν το βρίσκω.Κάποια βοήθεια; :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού σε λευκό εδώ και περίπου 3 μήνες το έχω πάρει από κάποιο σκουτζομάγαζο .

Το κορυφαίο χαρακτηριστικό του κινητού είναι για μένα το σήμα του έχει 2 κεραίες και μέχρι τώρα δεν χάνω καθόλου σήμα ακόμα και σε σημεία που πριν με το S2 δεν σκεφτόμουνα καν να μιλήσω .

Οι εντυπώσεις μου πολύ θετικές ιδίως μετά την αναβάθμιση σε ΕΜIUI 3.0 .

Ότι με ενοχλούσε το έφτιαξαν λες και ήταν μέσα στο μυαλό μου .

Μπορεί πλέον οι καρτέλες του μενού να γυρνάνε κυκλικά , ενώ πριν όταν έφτανες στην τελευταία έπρεπε για να γυρίσεις στην πρώτη να πας μία μία πίσω .

Η φωτεινότητα στους διακόπτες φαίνεται με την πρώτη .

Αρκετά νέα θέματα με πλήρη παραμετροποίηση π.χ. μπορείς να διαλέξεις ότι θες από το καθένα και να τα συνδυάσεις .

Αυτό πάντα ήταν ένα θέμα για μένα γιατί από κάποιο θέμα μπορεί να μου άρεσαν τα εικονίδια και από άλλο το φόντο και κάποια τα απέρριπτα λόγω άσχημων εικονιδίων , τώρα διαλέγω τα ίδια εικονίδια που έχω συνηθίσει και το φόντο που μου αρέσει για αλλαγή .

Γενικά το κινητό είναι ένα κόσμημα η ποιότητα του γυαλιού είναι κορυφαία δεν έχω πιάσει άλλο κινητό στο χέρι μου που να έχει τέτοια όμορφη αίσθηση ακουμπώντας την οθόνη του .

Το μόνο θέμα είναι ότι πως το αφήνεις χωρίς θήκη ?

Πήρα 2 θήκες τις παρακάτω

http://www.ebay.com/itm/221506356536?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=520360694931&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://www.ebay.com/itm/351277117542?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=620435027638&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Άλλα δυστυχώς στο γραφείο που έχω χαμηλό σήμα δεν πιάνει με την χρήση της καθόλου σήμα , επίσης στο σπίτι σε σημεία που είχε φουλ σήμα wifi με την θήκη έπεφτε στις 3 γραμμές .

Και τέλος με το που έπεσε το κινητό (από μικρό σχετικά ύψος και πάνω σε χαλί ) η θήκη άνοιξε και χάλασαν οι βόλτες από το βιδάκι που την κρατούσε και πάει άχρηστη δεν ξαναβιδώνει .

Οπότε θα συνιστούσα να αποφύγετε την αγορά της είναι πεταμένα λεφτά .

Τώρα αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάποια που δεν χάνει το σήμα σίγουρα θα με ενδιέφερε .

 

Πήρα επίσης την παρακάτω θήκη και είναι πολύ καλή και πρακτική και έχει παραθυράκι (πιο μεγάλο από ότι χρειάζεται άλλα καλύτερα γιατί πήρα και μια άλλη και είναι μικρότερο ) ώστε να απαντά και να μιλάς χωρίς να χρειάζεται να την ανοίξεις . Πολύ πρακτική και λεπτή επίσης και δεν χάνει καθόλου σήμα .

http://www.ebay.com/itm/311103549773?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=610342616012&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Η μπαταρία του μια χαρά 1,5 με 2 μέρες άνετα με την χρήση που κάνω ιντερνετ κανα παιχνιδάκι και ομιλια ιδίως με την λειτουργία ultra power (που σβηνει τα πάντα και χρησιμοποιείται μόνο για κλήσεις και μηνύματα )όταν η μπαταρία πέφτει σε μικρό ποσοστό και δεν έχεις δυνατότητα φόρτισης , δύσκολα θα σε προδώσει .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού σε λευκό εδώ και περίπου 3 μήνες το έχω πάρει από κάποιο σκουτζομάγαζο .

Το κορυφαίο χαρακτηριστικό του κινητού είναι για μένα το σήμα του έχει 2 κεραίες και μέχρι τώρα δεν χάνω καθόλου σήμα ακόμα και σε σημεία που πριν με το S2 δεν σκεφτόμουνα καν να μιλήσω .

Οι εντυπώσεις μου πολύ θετικές ιδίως μετά την αναβάθμιση σε ΕΜIUI 3.0 .

Ότι με ενοχλούσε το έφτιαξαν λες και ήταν μέσα στο μυαλό μου .

Μπορεί πλέον οι καρτέλες του μενού να γυρνάνε κυκλικά , ενώ πριν όταν έφτανες στην τελευταία έπρεπε για να γυρίσεις στην πρώτη να πας μία μία πίσω .

Η φωτεινότητα στους διακόπτες φαίνεται με την πρώτη .

Αρκετά νέα θέματα με πλήρη παραμετροποίηση π.χ. μπορείς να διαλέξεις ότι θες από το καθένα και να τα συνδυάσεις .

Αυτό πάντα ήταν ένα θέμα για μένα γιατί από κάποιο θέμα μπορεί να μου άρεσαν τα εικονίδια και από άλλο το φόντο και κάποια τα απέρριπτα λόγω άσχημων εικονιδίων , τώρα διαλέγω τα ίδια εικονίδια που έχω συνηθίσει και το φόντο που μου αρέσει για αλλαγή .

Γενικά το κινητό είναι ένα κόσμημα η ποιότητα του γυαλιού είναι κορυφαία δεν έχω πιάσει άλλο κινητό στο χέρι μου που να έχει τέτοια όμορφη αίσθηση ακουμπώντας την οθόνη του .

Το μόνο θέμα είναι ότι πως το αφήνεις χωρίς θήκη ?

Πήρα 2 θήκες τις παρακάτω

http://www.ebay.com/itm/221506356536?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=520360694931&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://www.ebay.com/itm/351277117542?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=620435027638&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Άλλα δυστυχώς στο γραφείο που έχω χαμηλό σήμα δεν πιάνει με την χρήση της καθόλου σήμα , επίσης στο σπίτι σε σημεία που είχε φουλ σήμα wifi με την θήκη έπεφτε στις 3 γραμμές .

Και τέλος με το που έπεσε το κινητό (από μικρό σχετικά ύψος και πάνω σε χαλί ) η θήκη άνοιξε και χάλασαν οι βόλτες από το βιδάκι που την κρατούσε και πάει άχρηστη δεν ξαναβιδώνει .

Οπότε θα συνιστούσα να αποφύγετε την αγορά της είναι πεταμένα λεφτά .

Τώρα αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάποια που δεν χάνει το σήμα σίγουρα θα με ενδιέφερε .

 

Πήρα επίσης την παρακάτω θήκη και είναι πολύ καλή και πρακτική και έχει παραθυράκι (πιο μεγάλο από ότι χρειάζεται άλλα καλύτερα γιατί πήρα και μια άλλη και είναι μικρότερο ) ώστε να απαντά και να μιλάς χωρίς να χρειάζεται να την ανοίξεις . Πολύ πρακτική και λεπτή επίσης και δεν χάνει καθόλου σήμα .

http://www.ebay.com/itm/311103549773?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=610342616012&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Η μπαταρία του μια χαρά 1,5 με 2 μέρες άνετα με την χρήση που κάνω ιντερνετ κανα παιχνιδάκι και ομιλια ιδίως με την λειτουργία ultra power (που σβηνει τα πάντα και χρησιμοποιείται μόνο για κλήσεις και μηνύματα )όταν η μπαταρία πέφτει σε μικρό ποσοστό και δεν έχεις δυνατότητα φόρτισης , δύσκολα θα σε προδώσει .

 

και της δυο θήκες της εχω δοκιμάσει

τα θετικά

1. όμορφη

 

τα αρνητικά

1, κόβει αρκετά (έως πάρα πολύ το σήμα όπως στο wifi/gsm/3g/gps/bluetooth)

2. αν πέσει ζημιά στο κινιτο θα είναι διπλάσια από το να είναι χωρίς θήκη (μεταλλο αντί για απορρόφηση κραδασμών θα τους διπλασιάζει και θα τους συγκεντρώσει σε ένα σημείο "σκίζοντας" την συσκευη όταν πέσει)

 

 

να ξέρεις πάντως

μεταλλική θήκη για κινιτο = total distruction

 

και την δεύτερη θήκη που δείχνεις έχει μαγνήτη πλάγια δίπλα στην καλοδιοταινια του gps......... αν θέλει κάποιος gps να την ξεχάσει γιατί θα μπερδεύει και την πυξίδα και το σήμα του gps

 

απο μένα κάτι τέτοιο

http://www.ebay.com/itm/For-Huawei-Ascend-P7-Nillkin-SPK-Smart-S-View-PU-Leather-Window-Flip-Case-Cover-/271518394215?pt=LH_DefaultDomain_15&var=&hash=item3f37c1e767

 

η οτιδήποτε χωρίς μαγνήτες και μεταλλικά κομμάτια

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Στα αγορασμένα από σκρουτζομάγαζα(έκδοση EU) ποια εταιρία δίνει την εγγύηση στην Ελλάδα?

Αrvato.Τουλάχιστον έτσι λέει η απόδειξη στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα μεταχειρισμένο από μαγαζί πέριξ της Ομόνοιας.Είχε απόδειξη από το Κάιζερ και σφραγίδα επάνω που έλεγε 2 χρονια εγγύηση αντιπροσωπείας αρβατο κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...