Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 731
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε insertCoin να ηρεμήσεις....η ARHD δεν φτουραει μπροστά της...

 

Ετσι ακριβως!!!

Too much παίδες, too much.. Όπως και η viper και γι'αυτό τις αποφεύγω και τις δύο..

MaximusHD για μένα και με ένα xposed φυσάει η συσκευή. Πιο σταθερή ούτε η μαμά rom..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Too much παίδες, too much.. Όπως και η viper και γι'αυτό τις αποφεύγω και τις δύο..

MaximusHD για μένα και με ένα xposed φυσάει η συσκευή. Πιο σταθερή ούτε η μαμά rom..

Ανδρέα δες το screenshot που έβαλα και πες μου αν ξέρεις,μπορώ να την βάλω ή θα έχω προβλήματα?

Edit. Μπορώ λογικά γιατί εχει το ίδιο build number αυτό που με προβληματίζει είναι αυτό.

 

Q. Can I use this ROM on S-ON devices?

A. Yes, you can use it, but you might face some issues like long reboot, missing boot animation, higher battery consumption , Wi-Fi issues and etc.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα δες το screenshot που έβαλα και πες μου αν ξέρεις,μπορώ να την βάλω ή θα έχω προβλήματα?

Edit. Μπορώ λογικά γιατί εχει το ίδιο build number αυτό που με προβληματίζει είναι αυτό.

 

Q. Can I use this ROM on S-ON devices?

A. Yes, you can use it, but you might face some issues like long reboot, missing boot animation, higher battery consumption , Wi-Fi issues and etc.

 

Θοδωρή τα προβλήματα είναι αν δεν έχεις το τελευταίο firmware. Αν το έχεις δεν θα έχεις πρόβλημα..

 

Όπως έχω πει αρκετές φορές, οι συσκευές της htc καλό είναι να γίνονται s-off ακόμα κι αν κρατήσουμε τη συσκευή εντελώς stock.

Καλώς ή κακώς η htc κλειδώνει τις συσκευές της σε σημείο που να δημιουργούνται "προβλήματα" ακόμα και για απλά πειράγματα.

Οπότε ένα s-off μας λύνει τα χέρια ;)... Προχώρα λοιπόν!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Λεω να περασω την πρωτη μου ρομ,και λεω να παω προς Maximus,λογω εμπειριας απο εδω μεσα

1)Επειδη ζηταει upgrade...να το κανω τωρα αυτο το ΟΤΑ update?(που εχω βαρεθει τοσο καιρο να βλεπω αυτη την ειδοποιηση)?Θα χασω τιποτε?Πρεπει να παρω καποιο backup πριν το update?

 

2)Και επισης λεει και για wipe...Λογω του wipe πρεπει να παρω backup με το titanium?Θα δουλεψει μετα το restore στη νεα rom ή ειναι καλυτερα να περασω τις εφαρμογες φρεσκιες απ την αρχη στην Maximus?

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή τα προβλήματα είναι αν δεν έχεις το τελευταίο firmware. Αν το έχεις δεν θα έχεις πρόβλημα..

 

Όπως έχω πει αρκετές φορές, οι συσκευές της htc καλό είναι να γίνονται s-off ακόμα κι αν κρατήσουμε τη συσκευή εντελώς stock.

Καλώς ή κακώς η htc κλειδώνει τις συσκευές της σε σημείο που να δημιουργούνται "προβλήματα" ακόμα και για απλά πειράγματα.

Οπότε ένα s-off μας λύνει τα χέρια ;)... Προχώρα λοιπόν!

Να μην μπω στη διαδικασία λοιπόν ακόμα μεχρι να κάνω s off

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Λεω να περασω την πρωτη μου ρομ,και λεω να παω προς Maximus,λογω εμπειριας απο εδω μεσα

1)Επειδη ζηταει upgrade...να το κανω τωρα αυτο το ΟΤΑ update?(που εχω βαρεθει τοσο καιρο να βλεπω αυτη την ειδοποιηση)?Θα χασω τιποτε?Πρεπει να παρω καποιο backup πριν το update?

 

2)Και επισης λεει και για wipe...Λογω του wipe πρεπει να παρω backup με το titanium?Θα δουλεψει μετα το restore στη νεα rom ή ειναι καλυτερα να περασω τις εφαρμογες φρεσκιες απ την αρχη στην Maximus?

1) Ναι να το κάνεις και όχι δεν χάνεις τίποτα, αν το κάνεις ota.

2) Αν θέλεις να επαναφέρεις τη συσκευή όπως είναι τώρα χωρίς να περνάς μια μια όλες τις εφαρμογές τότε το titanium είναι μονόδρομος και φυσικά θα δουλέψει μιας και είναι άσχετο με τη rom, δουλεύει σε όλες τις rom.

Να μην μπω στη διαδικασία λοιπόν ακόμα μεχρι να κάνω s off

Καλύτερα να μην μπεις, κάνε πρώτα το s-off και μετά στήνεις τη rom σωστά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Tελευταία ημέρα η σημερινή για την την ψηφοφορία σχετικά με την ανάδειξη των κορυφαίων smartphones και tablets για το 2014. Όσοι δεν έχετε ακόμα ψηφίσει, σπεύσατε!

 

myphone BEST OF 2014: Ψηφίστε τα καλύτερα smartphones και tablets του 2014!

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Σε maximusHD 9.0.1 εχω βαλει xpose με Sense 6 Toolbox module.

Παιραζει να δοκιμασω και αυτο? : XSense (Xposed Sense),γιατι λεει highly recommenden to a "STOCK" rom.

Στην ουσια το θελω για : Call recording.(Αν υπαρχει αλλος τροπος ειμαι ολος αυτια...)

Επισης που ακριβως θα βρω τα extra themes της maximusHD??? γιατι στα settings->παραμετροποιηση->θεματα ΔΕΝ τα βλεπω...

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Και γω maximus έχω και το έχω.Δουλεύει κανονικά σε μένα.Προχώρα.Όσο για το άλλο,σε εμένα υπάρχουν τα themes που έχει η στοκ.Υπάρχουν και έξτρα;Δεν το γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

ευχαριστω Θάνο,προχωράω λοιπόν...Ναι στην περιγραφη της ρομ εκει που λεει τι καινουριο εχει στην εκδοση 9 το λεει,αλλα δεν μου τα δειχνει...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2695706

Added 9 Themes in Personalization

Link to comment
Share on other sites

Guys μια ακόμα Ερώτηση.

Τώρα που Είμαι ρουτ και θέλω να κάνω s off όταν ΤΟ κάνω χάνω τίποτα? Γίνεται wipe ή όχι?

Επίσης το κάνω και μετά για να βάλω το τελευταίο firmware ώστε να μην έχω θέματα με ρομς κλπ τι κάνω? Πως το περνάω?

Ελπίζω να με καταλάβατε όπως το έγραψα :p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Απο τη μικρη εμπειρια που εχω(Δεν ειμαι kollatos :) και αν χρειαζεται ας με διορθωσει καποιος) απο τη στιγμη που κανεις S-off,δεν χρειαζεται να το ξανακανεις S-on(αν εννοεις αυτο).

Το μονο ισως που θα χρειαστει να αλλαζεις,ειναι το custom recovery,με stock recovery για να περνας τις αναβαθμισεις firmware OTA.->KAI EKEI ΓΙΝΕΣΑΙ UNROOT.

Υπαρχει και ο χειροκινητος τροπος,δεν τον εχω κανει,δεν τον εχω δοκιμασει.Μετα ξαναβαζεις custom recovery(TWRP) κατα τα γνωστα->ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΣΑΙ ROOT

Wipe γινεται νομιζω μονο,οταν πας και βαλεις custom ROM.Εκει κρατα backup,αυτα που δε θελεις να χασεις.Titanium backup(root) και Mybackup χρησιμοποιω εγω προσωπικα.

Edited by Tankwart
Link to comment
Share on other sites

Guys μια ακόμα Ερώτηση.

Τώρα που Είμαι ρουτ και θέλω να κάνω s off όταν ΤΟ κάνω χάνω τίποτα? Γίνεται wipe ή όχι?

Επίσης το κάνω και μετά για να βάλω το τελευταίο firmware ώστε να μην έχω θέματα με ρομς κλπ τι κάνω? Πως το περνάω?

Ελπίζω να με καταλάβατε όπως το έγραψα :p

 

Όταν κάνεις s-off με το sunshine δεν γίνεται wipe και συνεπώς δεν χάνεις τίποτα.

Όσο για το firmware το κατεβάζεις και το περνάς με fastboot εντολές, δεν είναι τίποτα, πολύ απλή διαδικασία..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις s-off με το sunshine δεν γίνεται wipe και συνεπώς δεν χάνεις τίποτα.

Όσο για το firmware το κατεβάζεις και το περνάς με fastboot εντολές, δεν είναι τίποτα, πολύ απλή διαδικασία..

Ωραίος Ανδρέα. Παίζει κανένα βίντεο γιατί δεν ξέρω πώς να το ψάξω ακριβώς? Μην βρω λάθος διαδικασία και το χαλάσω. Στην ουσία ΘΈΛΩ να περάσω το τελευταίο ώστε να μην έχω θέματα με τις custom roms

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Βάλε insertCoin να ηρεμήσεις....η ARHD δεν φτουραει μπροστά της...

 

Σε maximusHD 9.0.1 εχω βαλει xpose με Sense 6 Toolbox module.

Παιραζει να δοκιμασω και αυτο? : XSense (Xposed Sense),γιατι λεει highly recommenden to a "STOCK" rom.

Στην ουσια το θελω για : Call recording.(Αν υπαρχει αλλος τροπος ειμαι ολος αυτια...)

Επισης που ακριβως θα βρω τα extra themes της maximusHD??? γιατι στα settings->παραμετροποιηση->θεματα ΔΕΝ τα βλεπω...

Thanks

Για call recording

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=kz.virtex.htc.tweaker

 

Θέλει xposed framework

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάμποσο καιρό ξεκίνησα και εγώ να παίζω με το HTC One μα τελικά δεν προχώρησα επειδή κόλλησα κάπου στη αρχή. Είχα κάνει το S-Off όμως με το sun shine και κάποιες ρυθμίσεις μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής που δεν θυμάμαι. Τώρα δεν θυμάμαι αν είχα κάνει κάποιο hard reset όμως. Είμαι S-Off μετά από hard reset ή θα πρέπει να ξανά κατεβάσω το sunshine;
3>4
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάμποσο καιρό ξεκίνησα και εγώ να παίζω με το HTC One μα τελικά δεν προχώρησα επειδή κόλλησα κάπου στη αρχή. Είχα κάνει το S-Off όμως με το sun shine και κάποιες ρυθμίσεις μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής που δεν θυμάμαι. Τώρα δεν θυμάμαι αν είχα κάνει κάποιο hard reset όμως. Είμαι S-Off μετά από hard reset ή θα πρέπει να ξανά κατεβάσω το sunshine;

Καλημερα αν εχεις κανει s off με το sunshine εισαι οκ ειναι μονιμο ,ειναι ασχετο με το hard reset .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

αν το sunshine δεν μπορει να κανει το temp root που ζηταει στην αρχη για να προχωρησει τι κανουμε?το ξερω οτι υπαρχει και αλλος τροπος για ρουτ απλα θελω να γλιτωσω το wipe

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα viper Rom. Έχω μείνει με τις ρυθμίσεις που έχει. Πραγματικά άπειρες. Την έχει κάποιος? Έχει πειράξει κανείς αυτά που έχει στα tweaks τα τελευταία με τα νούμερα? Πριν τον κερνελ?

 

Από μπαταρία πιστεύω ότι τα πάει τέλεια

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα viper Rom. Έχω μείνει με τις ρυθμίσεις που έχει. Πραγματικά άπειρες. Την έχει κάποιος? Έχει πειράξει κανείς αυτά που έχει στα tweaks τα τελευταία με τα νούμερα? Πριν τον κερνελ?

 

Από μπαταρία πιστεύω ότι τα πάει τέλεια[/QU

 

την ειχα για 2 εβδομαδες, αλλα με τετοιο πληθος ρυθμισεων να πω την αληθεια με κουρασε και την εβγαλα. εχω την εντυπωση οτι απο μπαταρια ειναι καλυτερα τα πραγματα με insert coin, maximus και android revolution

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα viper Rom. Έχω μείνει με τις ρυθμίσεις που έχει. Πραγματικά άπειρες. Την έχει κάποιος? Έχει πειράξει κανείς αυτά που έχει στα tweaks τα τελευταία με τα νούμερα? Πριν τον κερνελ?

 

Από μπαταρία πιστεύω ότι τα πάει τέλεια

Kαλημερα αν εννοεις τα νουμερα στην cpu, μην πειραξεις τιποτα απο αυτα , αστα οπως ειναι

Η μπαταρια δεν θα ελεγα οτι ειναι τελεια ειναι βαρια η ρομ, με τοση παραμετροποιηση που διαθετει

αλλα αυτη ειναι και η ομορφια της viper.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ. Θα την δουλέψω λίγο και θα δω

Edit. Κάτι με τρώει να βάλω τη maximus αλλα είμαι s on και το φοβάμαι

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...