Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κλειδωσα τον bootloader, βρηκα μια nandroid που δεχτηκε να την περασει (να ναι καλα που μου εκανε την χαρη) και περασα και το firm και κανει ΟΤΑ update κανονικα... (εκανε ηδη ενα)

Μια χαρα το σεταρα και αρχιζει η εξοικειωση... Το iphone 5 προς το παρον μενει στο ραφι... κοντινο ραφι ομως...

Μπράβο.

Φαντάζομαι του έβαλες ότι έχεις στο iPhone.

Αφού σ έβγαλε ο Κολλατος από τα δύσκολα, μπορούμε να βοηθήσουμε σε όποια απορία έχεις..

Άσε το συναίσθημα και δες το ψύχραιμα :)

 

Εγώ και ο Pik που αφήσαμε το iPhone αφότου αγοράσαμε το Μ8 δεν μας κακοπεσε πάντως. Το αντίθετο θα έλεγα.

 

Απλά δεν είμαστε αγκιστρωμενοι στο icloud αλλά στο Gmail παρόλο που έχουμε Mac.

 

Αν χρησιμοποιείς dropbox η Google drive, υπάρχουν εφαρμογές που κάνουν αυτόματο συγχρονισμό όποιου φακέλου θέλεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 731
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ηταν λιγο ξενερωμα που προσπαθουσα να το επαναφερω... Ας πουμε τα iphone κανεις ενα νεο install απο το PC και το εχεις μαμα... Ποσο δυσκολο θα ηταν να το εχει ετσι και η HTC οπως παλια...

Σας υπερ-ευχαριστω για την βοηθεια παντως... τα link ηταν βοηθητικα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μετα απο χρονια με iphone, εκανα μια αποπειρα σε htc m8 και μεχρι στιγμής δεν νομίζω να ξαναγυρίσω σε apple. To m8 ειναι Τ-ΜΟΒ102. Είμαι σε στοκ εκδοση 4.4.3 και εκανα ροuτ με το sunshine και εχω εγκαταστήσει custom recovery. διαβασα ότι για να παρω στο μελλον OTA πρέπει να γυρίσω στοκ recovery. δεν βρισκω όμως πουθενά στοκ recovery για Τ-ΜΟΒ102. μπορει κάποιος να μου στείλει κάποιο λινκ ή να μου πει εάν υπάρχει άλλος τρόπος για ΟΤΑ στο μέλλον. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μετα απο χρονια με iphone, εκανα μια αποπειρα σε htc m8 και μεχρι στιγμής δεν νομίζω να ξαναγυρίσω σε apple. To m8 ειναι Τ-ΜΟΒ102. Είμαι σε στοκ εκδοση 4.4.3 και εκανα ροuτ με το sunshine και εχω εγκαταστήσει custom recovery. διαβασα ότι για να παρω στο μελλον OTA πρέπει να γυρίσω στοκ recovery. δεν βρισκω όμως πουθενά στοκ recovery για Τ-ΜΟΒ102. μπορει κάποιος να μου στείλει κάποιο λινκ ή να μου πει εάν υπάρχει άλλος τρόπος για ΟΤΑ στο μέλλον. Ευχαριστώ

 

Από την στιγμή που έκανες root και έβαλες recovery μην σε απασχολεί η ΟΤΑ! Θα μπορείς να τα φλασάρεις με το που βγούνε χωρίς να χρειάζεται να περιμένεις πότε θα την κάνει release ο carrier σου (βλέπω ότι είναι t-mobile). Καλως ήρθες!

 

(Επιφυλάσσομαι για το εάν χρειάζεσαι και s-off ας σου πεί κάποιο παιδί που γνωρίζει καλύτερα)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μετα απο χρονια με iphone, εκανα μια αποπειρα σε htc m8 και μεχρι στιγμής δεν νομίζω να ξαναγυρίσω σε apple. To m8 ειναι Τ-ΜΟΒ102. Είμαι σε στοκ εκδοση 4.4.3 και εκανα ροuτ με το sunshine και εχω εγκαταστήσει custom recovery. διαβασα ότι για να παρω στο μελλον OTA πρέπει να γυρίσω στοκ recovery. δεν βρισκω όμως πουθενά στοκ recovery για Τ-ΜΟΒ102. μπορει κάποιος να μου στείλει κάποιο λινκ ή να μου πει εάν υπάρχει άλλος τρόπος για ΟΤΑ στο μέλλον. Ευχαριστώ

Καλώς ήρθες φίλε στον κόσμο του htc one m8! Και εγώ ανήκω στην ίδια κατηγορία με εσένα μετά από χρόνια με iPhone έδω και λίγους μήνες με htc. Δεν γυρνάω πίσω-ούτε που κοίταξα το 6....

 

Μια συμβουλή: να δοκιμάσεις μια custom Rom γιατί μετά το κινητό αλλάζει τελείως. Εγώ πέρασα την android revolution hd 11.1 και έχω δει απίστευτη μπαταρία σε σχέση με την stock.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε στον κόσμο του htc one m8! Και εγώ ανήκω στην ίδια κατηγορία με εσένα μετά από χρόνια με iPhone έδω και λίγους μήνες με htc. Δεν γυρνάω πίσω-ούτε που κοίταξα το 6....

 

Μια συμβουλή: να δοκιμάσεις μια custom Rom γιατί μετά το κινητό αλλάζει τελείως. Εγώ πέρασα την android revolution hd 11.1 και έχω δει απίστευτη μπαταρία σε σχέση με την stock.

 

Φίλε μου εγώ πάλι θα πρότεινα πριν αρχίσει τους πειραματισμούς με τις custom να το χαρεί το τηλέφωνο μανήσιο όπως είναι... Θεωρώ πως το m8 είναι το τελευταίο τηλέφωνο που θα ήθελε κάποιος να βάλει custom. Δουλεύει άψογα όπως είναι!

 

ΥΓ. Πόσο παραπάνω μπαταρία από τις 5:30 ώρες οθόνη στις 48 ώρες λειτουργίας (που βγάζει στοκ) βγάζεις με την custom?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ πάλι θα πρότεινα πριν αρχίσει τους πειραματισμούς με τις custom να το χαρεί το τηλέφωνο μανήσιο όπως είναι... Θεωρώ πως το m8 είναι το τελευταίο τηλέφωνο που θα ήθελε κάποιος να βάλει custom. Δουλεύει άψογα όπως είναι!

 

ΥΓ. Πόσο παραπάνω μπαταρία από τις 5:30 ώρες οθόνη στις 48 ώρες λειτουργίας (που βγάζει στοκ) βγάζεις με την custom?

Γεια σου φίλε. Το χάρηκα με το που βγήκε αμέσως. Την custom Rom την πέρασα πριν μια βδομάδα κοντά γιατί δεν έβγαζα όλη την μέρα πριν και τώρα άνετα την βγάζει με δυνατή χρήση Wi-Fi + Bluetooth και αρκετή χρήση όλη την μέρα. Επίσης και για τα mods μου αρέσει.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ πάλι θα πρότεινα πριν αρχίσει τους πειραματισμούς με τις custom να το χαρεί το τηλέφωνο μανήσιο όπως είναι... Θεωρώ πως το m8 είναι το τελευταίο τηλέφωνο που θα ήθελε κάποιος να βάλει custom. Δουλεύει άψογα όπως είναι!

 

ΥΓ. Πόσο παραπάνω μπαταρία από τις 5:30 ώρες οθόνη στις 48 ώρες λειτουργίας (που βγάζει στοκ) βγάζεις με την custom?

 

Μην κοιτάς που εμείς έχουμε σκυλοβαρεθεί τα φλασαρισματα. Κάποιος που έρχεται μετά από χρόνια σε iPhone του αρέσει η αναζήτηση.

 

Πάντως έχω αρχίσει να βλέπω Μ8 όλο και πιο συχνά.

Και μάλιστα σε χέρια ανθρώπων που έχουν ενδιαφέρον.

Ή HTC σιγά σιγά αποκτά και πάλι τον χαμένο της σεβασμό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μην κοιτάς που εμείς έχουμε σκυλοβαρεθεί τα φλασαρισματα. Κάποιος που έρχεται μετά από χρόνια σε iPhone του αρέσει η αναζήτηση.

 

Πάντως έχω αρχίσει να βλέπω Μ8 όλο και πιο συχνά.

Και μάλιστα σε χέρια ανθρώπων που έχουν ενδιαφέρον.

Ή HTC σιγά σιγά αποκτά και πάλι τον χαμένο της σεβασμό.

Καλημέρα. Είναι η πρώτη μου επαφή με android και την έχω εκτιμήσει ιδιαίτερα! Όντως είχα iPhone από το 3g ως τώρα αλλά και εκεί είχα τα ανάλογα jailbreak φυσικά :D

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είναι η πρώτη μου επαφή με android και την έχω εκτιμήσει ιδιαίτερα! Όντως είχα iPhone από το 3g ως τώρα αλλά και εκεί είχα τα ανάλογα jailbreak φυσικά :D

Κι εγώ είχα πάντα ios συσκευές παράλληλα με Android.

Στο cydia βέβαια είναι όλα πιο απλά και αν βάζεις μόνο δοκιμασμένα tweaks δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα πάντα ios συσκευές παράλληλα με Android.

Στο cydia βέβαια είναι όλα πιο απλά και αν βάζεις μόνο δοκιμασμένα tweaks δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Επειδή ξεφύγαμε από το θέμα εξαιτίας μου ζητάω συγγνώμη και το κλείνω με το ότι αφορμή για εμένα να πάω σε android ήταν το ράδιο χωρίς ιντερνέτ και ότι με κούρασαν τα γνώστα "κολλήματα" της Apple :o

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως εγκαθιστούμε ΟΤΑ update με S-off και unlock bootloader.

Πάντως μη γνωρίζοντας άλλα android κινητά, δεν βρίσκω καμία διαφορά με iphone, ούτε λόγο να γυρίσει κάποιος σε iphone.

Το android έχει προχωρήσει τόσο πολύ,που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το ιοs.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα την γλωσσα απο ελληνικα σε αγγλικα (us) και τωρα δεν υπαρχουν τα ελληνικα παλι... πως τα βρισκω? :lol:

 

Διορθωση: Κατεβασα το morelocale 2 (δεν δουλεψε) του εδωσα μια εντολη απο το adb και λειτουργησε...

 

Πολυπλοκο χωρις λογο το εχουν κανει το android για χαζα πραγματα...

Edited by eNeRGy
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα την γλωσσα απο ελληνικα σε αγγλικα (us) και τωρα δεν υπαρχουν τα ελληνικα παλι... πως τα βρισκω? :lol:

 

Διορθωση: Κατεβασα το morelocale 2 (δεν δουλεψε) του εδωσα μια εντολη απο το adb και λειτουργησε...

 

Πολυπλοκο χωρις λογο το εχουν κανει το android για χαζα πραγματα...

 

Μόνο η HTC το έχει αυτό για να μην φορτώνει στο λειτουργικό όλες τις γλώσσες.

 

Όλα τα υπόλοιπα έχουν περασμένες όλες τις γλώσσες.

 

Το δικό μου το αγόρασα από εδώ που βρίσκομαι. Από ανυπομονησία το άνοιξα ενώ βρισκόμουν στο γραφείο της γυναίκας μου και δεν είχα την ελληνική SIM οπότε δεν φόρτωσε τα ελληνικά.

Μόλις γύρισα σπίτι, έβαλα την ελληνική SIM έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και πήρε αυτόματα τα ελληνικά.

Το έχω γυρίσει στα αγγλικά αλλά δεν έχασε τα ελληνικά. Κάτι άλλο μπορεί να φταίει στο δικό σου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει καποιος το Harman Kardon mod; Πως ειναι γενικα απο θεμα ηχου και συγκριτικα με το boomsound;
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει καποιος το Harman Kardon mod; Πως ειναι γενικα απο θεμα ηχου και συγκριτικα με το boomsound;

 

Λενε οτι ειχει πιο καθαρο ηχο...

https://www.youtube.com/watch?v=RcUy1PtQ5xE

 

Μαλλον ειναι θεμα dsp και eq και τιποτα παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει καποιος το Harman Kardon mod; Πως ειναι γενικα απο θεμα ηχου και συγκριτικα με το boomsound;

 

Λενε οτι ειχει πιο καθαρο ηχο...

https://www.youtube.com/watch?v=RcUy1PtQ5xE

 

Μαλλον ειναι θεμα dsp και eq και τιποτα παραπανω...

Θέλει root και s-off Για να περαστεί,κάποια στιγμή το είχα ρίξει πάνω καλύτερος βέβαια ο ήχος αλλά όχι τίποτε τρελά πράγματα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί ρε παλληκάρια δεν χρησιμοποιείτε για μουσική το Poweramp που δίνει πολύ καλύτερο ήχο και έχει περισσότερες δυνατότητες;

 

Ούτε root ούτε tweaks που μπορεί να δημιουργούν αλλά προβλήματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν ακούσεις το Harman/Kardon θα καταλάβεις..

Και ναι το έχω ήδη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Guys καλησπέρα. Θέλω να κάνω μόνο ρουτ στη συσκευή μου. Δεν θέλω να χασω αυτό το απίστευτο αίσθημα της απλότητας του στοκ κινητού.

Απλά θέλω να κόψω τις διαφημίσεις και να παγωσω καμία εφαρμογή.

Μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω. Πρώτη φορά μπερδευομαι τοσο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Guys καλησπέρα. Θέλω να κάνω μόνο ρουτ στη συσκευή μου. Δεν θέλω να χασω αυτό το απίστευτο αίσθημα της απλότητας του στοκ κινητού.

Απλά θέλω να κόψω τις διαφημίσεις και να παγωσω καμία εφαρμογή.

Μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω. Πρώτη φορά μπερδευομαι τοσο

 

Εδώ είσαι: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2755657

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλά πως φλασαρω δεν λέει. Δηλαδή πως θα περάσω custom recovery. Και μετά πως θα γυρίσω στοκ χωρίς ρουτ?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν νιώθω τίποτα. Πραγματικά πρώτη φορά τόσο ασχετοσύνη. Θα μου πεις να κάτσεις να διαβάσεις αλλά έλα που κάθομαι και πάλι δεν καταλαβαίνω. :p
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Sunshine και κάνεις unlock bootloader και s-off. Μετά κάνεις root ή με towel root ή φλασαρωντας το su binary.

 

Ας επιβεβαιώσει κάποιος γιατί έχω να το κοιτάξω καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...