Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θυμάμαι καλά.Επειδή είσαι s off τρέξε towelroot.Λογικά θα αποκτήσεις root.Μπες στο playstore και κάνε εγκατάσταση το supersu

 

 

Edit Δεν χρειάζεται towelroot.Tο 1.6 κάνει και root

 

Version 1.6

*** SunShine no longer needs TowelRoot,

 

 

Μετά το sunshine,βάλε towelroot ρουταρε και έπειτα supersu από playstore

 

κάνει προσωρινό root ίσα ίσα για να λειτουργήσει το sunsine

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 731
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο xda μου δωσαν το τελευταίο Supersu σε zip και μου λένε να το φλασαρω σε recovery.
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς supercid?

Θέλω να φλασάρω ένα RUU αλλά δεν ξέρω ποιας χώρας;

Ποιο είναι πιο σταθερό γενικά; Γνωρίζει κανείς;

Αυτή τη στιγμή είμαι με ViperOne και πλήρως ευχαριστημένος αλλά ήθελα να δοκιμάσω και κάποιο official.

Επίσης, στην Ελλάδα δεν υπάρχει unbranded_cid?

Μόνο της Vodafone βρήκα.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Για να επιστρεψουμε stock ακολουθουμε αυτον τον οδηγο;

Link to comment
Share on other sites

κάνει προσωρινό root ίσα ίσα για να λειτουργήσει το sunsine

Τελικά έκανα root πανεύκολα μέσα από το κινητό με το towelroot (δεν είχα ιδέα πόσο εύκολο είναι) και μετά έβαλα και το supersu:D

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να επιστρεψουμε stock ακολουθουμε αυτον τον οδηγο;

Χρήσιμο! :cool:

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.

 

Χρειαζεται να κρατησουμε κατι πριν κανουμε sunshine, s-off, root κλπ, ωστε να μπορουμε να επιστρεψουμε σε stock χωρις προβλημα αν χρειαστει;

 

πχ καποιο backup της official rom, καποιον κωδικο cid, κλπ

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως δεν κράτησα τίποτα τέτοιο ούτε λέγανε κάτι στο xda .

 

Τώρα με root και με xposed modules το κινητό πετάει πολύ χαρούμενος. Μα είναι δυνατόν λόγω της kit Kat να μην επιτρέπει αντιγραφή στην εξωτερική κάρτα οποιοδηποτε Αρχείο με τον astro file και να χρειάζομαι hack από xposed για να το επιτρέψει?!

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.

 

Χρειαζεται να κρατησουμε κατι πριν κανουμε sunshine, s-off, root κλπ, ωστε να μπορουμε να επιστρεψουμε σε stock χωρις προβλημα αν χρειαστει;

 

πχ καποιο backup της official rom, καποιον κωδικο cid, κλπ

Δεν μπορείς να κρατήσεις γιατί ουτε root είσαι ουτε τίποτα.Ίσως μονο κάποιο backup της HTC.Δεν υπάρχει ιδιαίτερος λογος όμως (κανε backup φωτογραφιες που εχεις ήδη βγάλει με το κινητό και δεν τις εχεις περάσει σε άλλο αποθηκευτικό μέσο)

εγώ πάντως δεν κράτησα τίποτα τέτοιο ούτε λέγανε κάτι στο xda .

 

Τώρα με root και με xposed modules το κινητό πετάει πολύ χαρούμενος. Να είναι δυνατόν λόγω της kit Kat να μην επιτρέπει αντιγραφή στην εξωτερική κάρτα οποιοδηποτε Αρχείο με τον astro file και να χρειάζομαι hack από xposed για να το επιτρέψει?!

Στη 4.4.3 υπάρχει stock file manager που θα λύσει αυτά τα προβλήματα (σε περιπτωση που δεν θα ηθελες root)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κρατήσεις γιατί ουτε root είσαι ουτε τίποτα.Ίσως μονο κάποιο backup της HTC.Δεν υπάρχει ιδιαίτερος λογος όμως (κανε backup φωτογραφιες που εχεις ήδη βγάλει με το κινητό και δεν τις εχεις περάσει σε άλλο αποθηκευτικό μέσο)

Ουτε καποιον κωδικο CID κλπ; γιατι ειδα μια διαδικασια και κοιτανε βαση αυτου ποια official να βαλουν.

 

Στη 4.4.3 υπάρχει stock file manager που θα λύσει αυτά τα προβλήματα (σε περιπτωση που δεν θα ηθελες root)

Περιμενουμε το update λοιπον οσοι δεν ειμαστε root ακομα

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

Ουτε καποιον κωδικο CID κλπ; γιατι ειδα μια διαδικασια και κοιτανε βαση αυτου ποια official να βαλουν.

 

 

Περιμενουμε το update λοιπον οσοι δεν ειμαστε root ακομα

Το CID (cid getter από playstore) είναι το πρώτο πράγμα που γράφεις σε ένα χαρτάκι και το βάζεις στο συρτάρι σου.Ανεξάρτητα από updates και μοντιες

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το CID (cid getter από playstore) είναι το πρώτο πράγμα που γράφεις σε ένα χαρτάκι και το βάζεις στο συρτάρι σου.Ανεξάρτητα από updates και μοντιες

 

Άνοιγε μας τα μάτια Αργύρη γιατί από HTC... :O

Link to comment
Share on other sites

Το CID (cid getter από playstore) είναι το πρώτο πράγμα που γράφεις σε ένα χαρτάκι και το βάζεις στο συρτάρι σου.Ανεξάρτητα από updates και μοντιες

 

Ωραια το εκανα.

 

Για πες με δυο λογια τι ακριβως ειναι αυτο κλπ. Aν εχω καταλαβει σωστα δειχνει αν το τηλεφωνο ειναι branded κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κρατήσεις γιατί ουτε root είσαι ουτε τίποτα.Ίσως μονο κάποιο backup της HTC.Δεν υπάρχει ιδιαίτερος λογος όμως (κανε backup φωτογραφιες που εχεις ήδη βγάλει με το κινητό και δεν τις εχεις περάσει σε άλλο αποθηκευτικό μέσο)

 

Στη 4.4.3 υπάρχει stock file manager που θα λύσει αυτά τα προβλήματα (σε περιπτωση που δεν θα ηθελες root)

Ναι το διάβασα φίλε μου αλλά το root δίνει πολλά καλούδια όπως πχ το greenify και το deep sleep battery που καλυτερεψαν την αυτονομία απίστευτα όπως πριν που είχα note 2:D

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

@Stinger

 

Εδώ οι ειδικοί είναι Κολλατος και Fin αλλά είναι εξαφανισμένα τα πουλάκια μου

Ωραια το εκανα.

 

Για πες με δυο λογια τι ακριβως ειναι αυτο κλπ. Aν εχω καταλαβει σωστα δειχνει αν το τηλεφωνο ειναι branded κλπ.

Ακριβως Είναι η "Ταυτότητα" της συσκευης.

Ναι το διάβασα φίλε μου αλλά το root δίνει πολλά καλούδια όπως πχ το greenify και το deep sleep battery που καλυτερεψαν την αυτονομία απίστευτα όπως πριν που είχα note 2:D

Εγώ μαζί σου.Root και άγιος ο Θεός.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

@Stinger

 

Εδώ οι ειδικοί είναι Κολλατος και Fin αλλά είναι εξαφανισμένα τα πουλάκια μου

 

Ακριβως Είναι η "Ταυτότητα" της συσκευης.

 

Εγώ μαζί σου.Root και άγιος ο Θεός.

Χαχα με καταλαβαίνεις απόλυτα τότε:D:cool:

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες το κινητό από Γερμανό. Με cid HTC_032 EAST EUROPE. Κατευθείαν πήρε και τις 2 αναβαθμίσεις σε 4.4.3... Απλά super
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες το κινητό από Γερμανό. Με cid HTC_032 EAST EUROPE. Κατευθείαν πήρε και τις 2 αναβαθμίσεις σε 4.4.3... Απλά super

Καλορίζικο!:D

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Καλά κλασσικά το 001 (unbranded uk) έπαιρνε τελευταίο τις αναβαθμίσεις από εποχή HTC one X. Και τότε δεν είχαμε και s-off για να αλλάξουμε το CID. Λόγω υπερθέρμανσης του M7 Είμαι ένα βήμα πριν το M8 πάντως!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κλασσικά το 001 (unbranded uk) έπαιρνε τελευταίο τις αναβαθμίσεις από εποχή HTC one X. Και τότε δεν είχαμε και s-off για να αλλάξουμε το CID. Λόγω υπερθέρμανσης του M7 Είμαι ένα βήμα πριν το M8 πάντως!

 

Έκανα και εγώ S-OFF και τρέχω το ΟΤΑ zip απο την recovery!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλά κλασσικά το 001 (unbranded uk) έπαιρνε τελευταίο τις αναβαθμίσεις από εποχή HTC one X. Και τότε δεν είχαμε και s-off για να αλλάξουμε το CID. Λόγω υπερθέρμανσης του M7 Είμαι ένα βήμα πριν το M8 πάντως!

Άντε υπερθερμανθηκε το m7 ;-)

Βουρ για m8

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω ενα HTC on M8 4.4.2 android (HTC Sence Version: 6.0) και προσπαθω να το κανω software update και οταν η συσκευη reboot εμφανίζει το update δεν είναι επιτυχής.

 

Υ.Γ Software Number: ViperOneM8 1.5.0

 

To update που προσπαθει η συσκευη να κανει ειναι απο ViperOneM8 1.5.0 σε ViperOneM8 1.6.0

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χρειάζομαι βοήθεια από γνώστες του θέματος γιατί αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Είμαι s-off και unlocked και root και φλασαρα με το flasify από το market την twrp recovery και ενώ μου την πέρασε όταν μπαίνω σε recovery και πατάω να κάνει back up βγάζει failed και δεν το κάνει. Τώρα θέλω να περάσω την cwm recovery η την stock πώς το κάνω ξέρει κανείς? Με adb fastboot η να δοκιμάσω και με το flasify από το κινητό?

 

Βρήκα την λύση τελικά φλασαρα την philz recovery γιατί μου είπαν ότι η twrp το κάνει αυτό το πρόβλημα σε μερικά m8:D

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πως μπορω να δω ποια εκδοση firmware εχω? ειμαι με insertcoin 4.0.4 και το τηλ κανει 1 ωρα να μπουταρει..sto xda λενε να αναβαθμιστω στο τελευταιο firmware αλλα ειμαι λιγο noob και δεν ξερω πως να το βρω...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πως μπορω να δω ποια εκδοση firmware εχω? ειμαι με insertcoin 4.0.4 και το τηλ κανει 1 ωρα να μπουταρει..sto xda λενε να αναβαθμιστω στο τελευταιο firmware αλλα ειμαι λιγο noob και δεν ξερω πως να το βρω...ευχαριστω

 

Μπες στον bootloader και θα το δεις πάνω πάνω.. OS_version νομίζω το λέει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...