Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα εχει τυχη σε κανεναν ενω βαζει τον κανονικο φορτιστη της htc να του βγαζει μηνυμα ΄΄αργη φορτιση΄΄ αγορασα φορτιστη μηπως εφταιγε αυτος αλλα παλι τα ιδια και αργει πολυ να φορτισει.. καμια ιδεα τι να φταιει ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα εχει τυχη σε κανεναν ενω βαζει τον κανονικο φορτιστη της htc να του βγαζει μηνυμα ΄΄αργη φορτιση΄΄ αγορασα φορτιστη μηπως εφταιγε αυτος αλλα παλι τα ιδια και αργει πολυ να φορτισει.. καμια ιδεα τι να φταιει ?

 

Δεν μου έχει τύχει ποτέ.

Χρησιμοποιείς το ίδιο καλώδιο με τους δύο φορτιστές? Αν ναι δοκίμασε κ με ένα άλλο. Επίσης παίζει να έχει πιάσει βρωμιά η θύρα φόρτισης κ να θέλει καθάρισμα. Αν πάλι δεν είναι τπτ από όλα αυτά θα δοκίμαζα μια επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλιώς πας για σέρβις.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει ποτέ.

Χρησιμοποιείς το ίδιο καλώδιο με τους δύο φορτιστές? Αν ναι δοκίμασε κ με ένα άλλο. Επίσης παίζει να έχει πιάσει βρωμιά η θύρα φόρτισης κ να θέλει καθάρισμα. Αν πάλι δεν είναι τπτ από όλα αυτά θα δοκίμαζα μια επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλιώς πας για σέρβις.

 

Ναι ολα τα εχω δοκιμασει, προσπαθησα να το καθαρισω την θυρα αλλα δεν πετυχε και πολυ φοβηθηκα μην στραβωσει τιποτα εκει μεσα.. μαλλον για σερβις το βλεπω.. :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα τα εχω δοκιμασει, προσπαθησα να το καθαρισω την θυρα αλλα δεν πετυχε και πολυ φοβηθηκα μην στραβωσει τιποτα εκει μεσα.. μαλλον για σερβις το βλεπω.. :(

 

Δοκίμασες και επαναφορά ? Αν όχι καντο πριν το πας για σερβις (ούτως ή αλλως δεν θα το γλιτώσεις)και ξανατσεκαρε μην είναι από software το πρόβλημα.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς χρειάζεσαι περισσότερο χώρο στο κινητό. Μετακίνησε τις πιο μεγάλες εφαρμογές στην sd ή σβήσε τις. Δες πόσο χώρο χρειάζεται η νέα rom και ανάλογα άσε ελεύθερο.

 

Ευχαριστώ θερμά

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά,καλησπέρα.Θα ξαναχρειαστώ τα φώτα σας:

1) Πώς μεταφέρω φωτογραφίες από την "Γκαλερί" στην κάρτα SD;Δεν μου δίνει κάποια επιλογή πατώντας παρατεταμένα κάποια από τις φωτογραφίες.

2) Γιατί δεν μπορώ να "δω" το πιο πάνω αρχείο όταν συνδέω τον υπολογιστή μου με το κινητό;

3)Πώς μεταφέρω μια εφαρμογή από το τηλέφωνο στην κάρτα SD;Ποιες εργοστασιακές εφαρμογές θα προτείνατε να μεταφέρω στην SD χωρίς να επηρεαστεί η λειτουργία του τηλεφώνου;

Υ.Γ. 1 το τηλέφωνο δεν έχει ρουταριστεί

Υ.Γ. 2 ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση της ασχετοσύνης μου και για την οποιαδήποτε απάντηση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει τυχη σε κανεναν ενω βαζει τον κανονικο φορτιστη της htc να του βγαζει μηνυμα ΄΄αργη φορτιση΄΄ αγορασα φορτιστη μηπως εφταιγε αυτος αλλα παλι τα ιδια και αργει πολυ να φορτισει.. καμια ιδεα τι να φταιει ?

 

Καλησπέρα, μου το εχει βγάλει και εμένα οταν χρησιμοποιούσα καλώδιο belkin αγορασμένο από το Ebay... οταν πηρα ένα άλλο belkin από Κωτσοβολο δεν μου το ξανα εμφάνισε. Δεν ειναι παντως τίποτα...απλά φορτίζει πιο αργά.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση.....οτα κανω κλεισιμο προσφατων εφαρμογων παρατηρω οτι οταν παω να ανοιξω ξανα μια εφαρμογη π.χ. το youtube μου καθυστερει να το φορτωσει και να εμφανισει τα βιντεο , αυτο συμβαινει βεβαια και σε αλλες εφαρμογες ξερετε μηπως γιατι ??? χρειαζεται να κανω κατι απο μερους μου δεν ξερω ....οποια βοηθεια επροσδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πουλησατε ολοι το κινητο???? κανεις??? καποια βοηθεια προσπαθω να βρω ακρη αλλιως να το στειλω σερβις
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πουλησατε ολοι το κινητο???? κανεις??? καποια βοηθεια προσπαθω να βρω ακρη αλλιως να το στειλω σερβις

Λογικό είναι να γίνεται αυτό.Αφού την έκλεισες μετά ξεκινά να φορτώνει από την αρχή και θέλει περισσότερο χρόνο.Το YouTube είναι λίγο βαρύ και αν έχεις αργή σύνδεση μπορεί να χρειαστεί ακόμη περισσότερο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως εγινε στα ξαφνικα, η συσκευη ρολαρε κανονικα, μηπως εβαλες καποια εφαρμογη τωρα τελευταια?

δοκιμασες να κανεις στις εφαρμογες που εχεις προβλημα εκκαθαριση δεδομενων.

Δεν νομιζω πως χρειαζεται επισκεψη στο service η συσκευη σου

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κουφο που μου συμβαινει....με 3g-4g ανοιγουν οτιδηποτε κλεισω και ανοιξω αμεσως ....με το wifi αργουν...( οταν δουλευουν background ανοιγουν αμεσως) ..αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιοτι με 3g ανοιγουν σφαιρα πχ youtube ενω με συνδεση wifi κυκλακι και περιμενω κανα 10 15 δευτερολεπτα και μετα αρχιζει και εμφανιζονται τα βιντεο...μηπως λεω μηπως εχει καποια ασφαλεια το κινητο και ελεγχει πρωτα για ιους και μετα σε αφυνει να μπεις?

 

nek46 το κινητο το αγορασα πριν 2μερες απο eshop λογω προσφορας που το εβγαλε....σημερα εκανα ξανα επαναφορα τηλεφωνου και δεν εχω σεταρει τπτ προς το παρον μπαινοβγαινω youtube app store ανοιγω κλεινω τις προσφατες εφαρμογες και το τεσταρω και οπως γραφω παραπανω αυτο συμβαινει

 

εκανα speedtest 22mbs σταθερα σφαιρα το wifi....

Edited by dagalis
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κουφο που μου συμβαινει....με 3g-4g ανοιγουν οτιδηποτε κλεισω και ανοιξω αμεσως ....με το wifi αργουν...( οταν δουλευουν background ανοιγουν αμεσως) ..αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιοτι με 3g ανοιγουν σφαιρα πχ youtube ενω με συνδεση wifi κυκλακι και περιμενω κανα 10 15 δευτερολεπτα και μετα αρχιζει και εμφανιζονται τα βιντεο...μηπως λεω μηπως εχει καποια ασφαλεια το κινητο και ελεγχει πρωτα για ιους και μετα σε αφυνει να μπεις?

 

nek46 το κινητο το αγορασα πριν 2μερες απο eshop λογω προσφορας που το εβγαλε....σημερα εκανα ξανα επαναφορα τηλεφωνου και δεν εχω σεταρει τπτ προς το παρον μπαινοβγαινω youtube app store ανοιγω κλεινω τις προσφατες εφαρμογες και το τεσταρω και οπως γραφω παραπανω αυτο συμβαινει

 

εκανα speedtest 22mbs σταθερα σφαιρα το wifi....

 

Με αλλο WiFi εχεις δοκιμασει?

Μηπως θελει καποια ρύθμιση το ρουτερ σου ,να παιξεις με τα καναλια ισως

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Αφου η συσκευη ειναι καινουργια οπως σου λεει και ο φιλος venduza να κοιταξεις το router σου , παλιοτερα ειχαν αναφερθη

στο νημα του μ7 μ8 καποια θεματα με router οτε νομιζω δεν θυμαμαι .

Δυστυχως δεν εχω χρονο να το κοιταξω ,κοιτα στις τελευταιες σελιδες και στα δυο νηματα μηπως και το βρεις.

Edit για ριξε μια ματια σε αυτες τις σελιδες αν εχεις zte router

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364476&page=475

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

nek46 σε ευχαριστω για τις σελιδες νομιζω βρηκα κατι και θα το ποσταρω εδω εαν σε καποιον του συμβει το ιδιο...... κατεβασα αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dnset&hl=en

και ως δια μαγειας το wifi παει σφαιρα προς το παρον σε ολες τις εφαρμογες ανοιγουν πλεον οπως ανοιγουν στο 3g/4g τι να πω .....τετοιο bug με την Marshmallow

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,και εντελώς ξαφνικά,σήμερα σταμάτησε να δουλεύει η δόνηση....:wacko::mad:

Καμία ιδέα...

 

Τελικά αφού το δούλεψα αρκετές μέρες χωρίς να βιαστώ να το στείλω service...έστρωσε από μόνο του.Ούτε επαναφορά δεν του έκανα,....:p

Δεν μπορω να καταλάβω τι το επηρέασε...:wacko:

 

Δοκίμασα να δουλέψω για λίγες μέρες με Nova launcher.... αλλά εκτός του ότι μου έτρωγε αρκετή μπαταρία, από ένα σημείο και μετά μου lagαρε πολύ το κινητό.:X

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού το δούλεψα αρκετές μέρες χωρίς να βιαστώ να το στείλω service...έστρωσε από μόνο του.Ούτε επαναφορά δεν του έκανα,....:p

Δεν μπορω να καταλάβω τι το επηρέασε...:wacko:

 

Δοκίμασα να δουλέψω για λίγες μέρες με Nova launcher.... αλλά εκτός του ότι μου έτρωγε αρκετή μπαταρία, από ένα σημείο και μετά μου lagαρε πολύ το κινητό.:X

 

Εγώ πάντως τις 2 φορές που πήρα την συσκευη σε διάστημα ενός έτους και με την 4.4.4 all time και nova prime πήγαινε σφαιντονα.

 

Οχι οτι πριν είχε θεμα,απλα εχει παραπάνω παραμετροποίηση και παραπάνω επιλογές σε UI και να παίξεις με gestures που εμένα μου αρέσει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , εν αναμονή του 2017... Αξίζει να αγοράσω τόσο παλιό κινητό ; έχει πάρει επίσημα την 6άρα έκδοση ; πόσο SOT έχετε πάνω κάτω ; Η οθόνη κάτω από τον ήλιο πως τα πάει ; Η αμφιλεγόμενη 4mp Camera παράγει σωστές φωτο , χρωματικά ;
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , εν αναμονή του 2017... Αξίζει να αγοράσω τόσο παλιό κινητό ; έχει πάρει επίσημα την 6άρα έκδοση ; πόσο SOT έχετε πάνω κάτω ; Η οθόνη κάτω από τον ήλιο πως τα πάει ; Η αμφιλεγόμενη 4mp Camera παράγει σωστές φωτο , χρωματικά ;

Στα 230€ που έχει πέσει για μένα αξίζει, αν δε σε ενοχλεί που δε θα πάρει άλλη αναβάθμιση.Το Android 6 το έχει πάρει επίσημα.SOT με τη δική μου χρήση (κυρίως σερφαρισμα με Wi-Fi) βγάζει περίπου 4 ώρες με custom rom.Με φωτογραφία δε πολυασχολουμε αλλά σίγουρα δεν είναι το δυνατό του σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το αγαπώ το Μ8... Πέρασε 20 περίπου δευτερόλεπτα μέσα στη θάλασσα σήμερα μαζί με άμμο πολλή και εκτός του ότι δούλευε όταν τελικά το αντιλήφθηκα ότι είχε βουτήξει και το έσβησα κανονικά εγώ, δουλεύει εξαιρετικά και κάποιες ώρες αργότερα που το ξανανοιξα αφού στέγνωσε όπως πρεπει.

 

Το λατρεύω!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάτι που μου συνέβει με το Μ8 της συζύγου μου.

Ένα πρωί κατάφερε και το πήρε η μικρή (18 μηνών) και αφού έπαιξε και βαρέθηκε το έριξε στον νεροχύτη μέσα σε ένα ταψί με νερό!!! Στην αρχή λειτουργούσε κανονικά, το έκλεισα κι έβγαλα τη κάρτα sim και την micro SD για να φυσήξω αφού τα έκανα μετά δεν ξανάνοιξε.

Ήμασταν διακοπές στην Καλαμάτα, πήρα το κινητό και το πήγα σε ένα πολύ gνωστό κατάστημα κινητής τηλεφωνίας το οποίο εκτός από τις καλές του τιμές διαφημίζει πως έχει και πολύ καλό service για όλες τις μάρκες κινητών.

Αφού εξήγησα στον νεαρότερο, γύρω στα 30, εκ των δυο υπαλλήλων του τμήματος service πως το τηλ. έπεσε πριν από καμιά ώρα σε γλυκό νερό, μου απάντησε πως θα το ανοίξουν ΕΚΕΙ θα το καθαρίσουν με χημικά και πως λογικά θα ξαναλειτουργήσει κανονικά. Κάπου εκεί πετάγεται ο δεύτερος υπάλληλος του service και εξηγεί στον συνάδερφό του πως αυτή η δουλειά κοστίζει 50€ και όχι 25€ που μου είχε πει και επίσης πως θα πρέπει να το στείλουν στην Αθήνα όπου αν στην Αθήνα το κρίνουν απαραίτητο θα πρέπει να στείλουν το τηλ. στην αντιπροσωπία της HTC στο εξωτερικό!!!!!!!!!!! Εκεί παρατήρησα, στην Arvato εννοείτε και μου απάντησε όχι στο εξωτερικό!!!

Τέλος πάντων, αφού μου ζήτησαν ονοματεπώνυμο και ένα τηλ. το κράτησαν τελικά το τηλ. και μου είπαν να ξαναπεράσω την επόμενη μέρα πρωί πρωί για να πάρω το τηλ. αλλά και πως θα μου ερχόταν κάποιο ενημερωτικό μήνυμα (δεν ήρθε ποτέ) για τη πορεία του service. Όντως την επόμενη ημέρα πήγα στο κατάστημα και με ενημέρωσαν πως το τηλ. ήταν πολύ καλά κλεισμένο και λόγω αυτού (του καλού κλεισίματος ντε) δε μπόρεσαν να το ανοίξουν και μου το έδωσαν πίσω…ΣΕ ΑΘΛΙΑ κατάσταση. Όσο το κοίταζα πιο πολλές ζημιές έβρισκα, παντού πάνω στο αλουμίνιο γρατσουνιές, στο πάνω ηχείο ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ καρούμπαλο, το κάτω μέρος του πλήκτρου του ήχου είχε καταφέρει να το ξεχωρίσει από την οθόνη, είχε στραβώσει το συρτάρι της κάρτας μνήμης και πολλές μικρογρατσουνιές.

Όταν τους ρώτησα δείχνοντάς τους τα σημάδια γιατί?, μου είπαν πως όλα έγιναν στη προσπάθεια να το ανοίξουν…μη σας κουράζω άλλο, ευτυχώς κράτησα την αξιοπρέπειά μου και δεν τους έβρισα.

Το ίδιο απόγευμα πήγαμε στο Public και αγοράσαμε το SONY experia Z3 το οποίο έτυχε να έχει σε προσφορά.

Κλείνοντας θέλω να πω, πως έδωσα σε ένα μαγαζί το Μ8 και μετά από τρεις ημέρες το είχαμε ξανά ετοιμοπόλεμο στα χέρια μας.

 

Αδυνατώ να χωνέψω και, συνεχίζει ακόμη να με ενοχλεί η κοροϊδία που υπέστην από ανθρώπους ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ επαγγελματίες.

Edited by eimaiallou
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να μας πεις το ονομα του καταστήματος ωστε να μην την πατησει και αλλος συμφορουμιτης.
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ αν ξέρεις το κινητό ανοίγει πολύ εύκολα. Έχω αλλάξει housing camera σε αρκετα M8 αλλά μάλλον τους έλειπε ένα βασικό εργαλείο και έπαιξαν μπάλα με μαχαίρια.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να μας πεις το ονομα του καταστήματος ωστε να μην την πατησει και αλλος συμφορουμιτης.

 

Καλημέρα, λίγη προσοχή θέλει και θα καταλάβεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν τω μεταξύ αν ξέρεις το κινητό ανοίγει πολύ εύκολα. Έχω αλλάξει housing camera σε αρκετα M8 αλλά μάλλον τους έλειπε ένα βασικό εργαλείο και έπαιξαν μπάλα με μαχαίρια.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα, δε ξέρω να το ανοίγω αλλά εδώ μέσα έχω διαβάσει πως δεν είναι και κάτι το απίστευτα δύσκολο να το ανοίξεις. Εκεί μου φαίνεται πως πήγαν να το ανοίξουν με σφυρί και καλέμι.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , εν αναμονή του 2017... Αξίζει να αγοράσω τόσο παλιό κινητό ; έχει πάρει επίσημα την 6άρα έκδοση ; πόσο SOT έχετε πάνω κάτω ; Η οθόνη κάτω από τον ήλιο πως τα πάει ; Η αμφιλεγόμενη 4mp Camera παράγει σωστές φωτο , χρωματικά ;

 

χρωματικα οι φωτο ειναι αριστες,οχι ομως σε αναλυση αν τις πεταξεις σε μεγαλη οθονη 2k και κανεις zoom.Αναμενομενο βεβαια.

Προσωπικα το εχω σαν 2ο κινητο και μου εχει βγαλει και 7,5 ωρες οθονη σε wifi με την οθονη στο 15% φωτεινοτητα.

 

ειναι ενα καταπληκτικο κινητακι για τα χρηματα του.

η Οθονη ειναι αριστη κατω απο τον ηλιο και δεν θα εχεις προβλημα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,παρατηρησα οτι στις επιλογες του usb εχει την επιλογη πηγη ηχου ξερει κανεις τι ειναι?

(ρυθμισεις-επιλογες γ προγραμματιστες-επιλογη ρυθμισειςπαραμετρων usb)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...