Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι? Στο αλουμινένιο πλαίσιο εκτός την οθόνη γρατσουνιεται ? Γιατί το έχω σε θήκη αλλά είναι πολύ όμορφο εκτός θηκης και λέω αν αξίζει να την βγάλω την θήκη? ( για την οθόνη έχω βάλει ζελατίνα )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι? Στο αλουμινένιο πλαίσιο εκτός την οθόνη γρατσουνιεται ? Γιατί το έχω σε θήκη αλλά είναι πολύ όμορφο εκτός θηκης και λέω αν αξίζει να την βγάλω την θήκη? ( για την οθόνη έχω βάλει ζελατίνα )

 

Είναι πιο ανθεκτικό από το m7.Εννοώ να το αφήσεις σε ένα τραπέζι γυμνό και λοιπά.Αλλά σε πτώση η χτύπημα θα έχεις θέμα.Αυτό που σου προτείνω είναι να χεις θήκη όταν βγαίνεις έξω και να σαι χωρίς θήκη στο σπίτι.Ή έστω μια pouch για κάποιες περιπτώσεις μόνο.Καλύτερα να πιάνεις το μέταλλο και να το θαυμάζεις εσύ στο σπίτι σου,παρά με άλλους και να το "κλαις" μετά.Άποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Πήρες αυτό που έχει 26 κάτι δολάρια; Το σήμα της HTC υπάρχει στο πίσω μέρος η λείπει όπως και στις φωτογραφίες; Το σήμα είναι από εξίσου καλό υλικό όπως στο αυθεντικό ή το κόβεις να ξεβάφει;

Το σήμα υπάρχει κανονικά όπως επίσης και τα γράμματα κατω. Ποιότητα ακριβώς ίδια, μέχρι και σε ζυγαριά τα έβαλα!

 

27 ευρώ νομίζω μου κόστισε

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και μεσα σε θηκη γρατζουνιεται. Αρκει να πεσει ενας κοκος απο οτιδηποτε και να τριβεται εκει...

Ειναι αρκετα ευαισθητο... :(

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα υπάρχει κανονικά όπως επίσης και τα γράμματα κατω. Ποιότητα ακριβώς ίδια, μέχρι και σε ζυγαριά τα έβαλα!

 

27 ευρώ νομίζω μου κόστισε

 

Μας άνοιξες την όρεξη :)...περιμένουμε τις φωτό

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να ρωτησω σχετικα με τις κινησεις motion launch οταν το τηλεφωνο εκτεθει σε φυσικο φως (πχ εξω στον ηλιο) και μπω σε κλειστο χωρο δεν λειτουργουν οι κινησεις πρεπει να πατησω το οn/off button 2 φορες για να συνελθει μηπως ξερει καποιος για ποιο λογο γινεται γιατι κατα τα αλλα το τηλ ειναι αστερι....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι κάτοχος από σήμερα του κινητού.Αυτό που ανακάλυψα ανοίγοντάς το είναι ότι δεν έχει ελληνικό μενού.Υπάρχει τρόπος να λυθεί;Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ακολουθήσεις την παρακάτω διαδικασία για Ελληνικά.

http://droider.eu/2014/06/20/enabling-use-of-morelocale2-on-one-m8/

Θα έχεις και 160 ελληνικούς χαρακτήρες ανά sms. Αν όμως βγάλεις τα ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις ξανά την παραπάνω διαδικασία.

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

βαλε την καρτα σου sim μεσα και κανε μια επαναφορα εργοστασιακων..μολις ανοιξει θα στην βγαλει την ελληνικη
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι κάτοχος από σήμερα του κινητού.Αυτό που ανακάλυψα ανοίγοντάς το είναι ότι δεν έχει ελληνικό μενού.Υπάρχει τρόπος να λυθεί;Ευχαριστώ

 

Και μένα δεν είχε αλλά όταν έβαλα την sim μου είχε Ελληνικά.

Edit

Με πρόλαβε ο Ερνέστο.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Είστε τυχεροί. Σε εμένα αυτό δεν δουλεύει οπότε έστω για εγκυκλοπαιδικό σκοπό ας υπάρχει και μια δεύτερη λύση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι να δώσω το galaxy alpha για το m8 για πείτε μου αν κάποιος τα είχε και τα 2 αν η κάμερα του m8 είναι χειρότερη από του alpha ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι να δώσω το galaxy alpha για το m8 για πείτε μου αν κάποιος τα είχε και τα 2 αν η κάμερα του m8 είναι χειρότερη από του alpha ευχαριστώ.

 

αν έχει ίδιο φακό με το a5 που έχω δουλέψει, ίδια selfie και η πίσω κάμερα του m8 είναι για μένα χειρότερη για τοπία-σκηνές με ζουμ, καλύτερη σε πορτρέτα-κοντινές λήψεις-ui.

Link to comment
Share on other sites

αν έχει ίδιο φακό με το a5 που έχω δουλέψει, ίδια selfie και η πίσω κάμερα του m8 είναι για μένα χειρότερη για τοπία-σκηνές με ζουμ, καλύτερη σε πορτρέτα-κοντινές λήψεις-ui.

Το alpha έχει καλύτερη από το alpha 5 σίγουρα φίλε, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι ευαίσθητο. Το είχα αρκετούς μήνες χωρίς θήκη.

Το μοναδικό σημάδι έγινε από πτώση.

Σε τραπέζια κλπ δεν παθαίνει τίποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι ευαίσθητο. Το είχα αρκετούς μήνες χωρίς θήκη.

Το μοναδικό σημάδι έγινε από πτώση.

Σε τραπέζια κλπ δεν παθαίνει τίποτα.

 

Και εγώ χωρίς Θηκη δεν είχα πρόβλημα. Τώρα εάν το βάλεις πάνω στο τραπέζι και αρχίσεις τα κρατσα κρουτσα ναι θα έχεις πρόβλημα.

Ευτυχώς πτώση δεν είχα.

Link to comment
Share on other sites

Η τσεκαρισμένη επιλογή με ποιον τρόπο λειτουργεί;

 

με τους αισθητήρες της συσκευής όσο ανιχνεύει κίνηση η οθόνη μένει αναμμένη. Δεν το θεωρώ και την καλύτερη επιλογή γιατί όσο το είχα η οθόνη δεν έσβηνε για αρκετό διάστημα αφ΄ότου είχα αφήσει τη συσκευή.

 

Μια ερώτηση: έχω κάνει root και είμαι s-on. Αν επαναφέρω τη συσκευή σε στοκ με relocked bootloader θα έχω θέμα με την εγγύηση ή το δέχονται στην arvato?

Link to comment
Share on other sites

Το δέχονται κανονικά..

Είσαι σίγουρος? To έχεις ρωτήσει γιατί δεν ακούγεται λογικό με relocked bootloader να είναι εντός εγγύησης. Αν ισχύει μπράβο τους ;)[/img]

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος? To έχεις ρωτήσει γιατί δεν ακούγεται λογικό με relocked bootloader να είναι εντός εγγύησης. Αν ισχύει μπράβο τους ;)[/img]

 

Σιγουρότατος..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα της HTC,Πρώτη φορά κάτοχος HTC συσκευής από σήμερα,μετά από(s4 mini,s4,note 3,g2,z2,note 4,galaxy alpha)η συσκευή είναι πανέμορφη ποιοτική και οι πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές,Θέλω να ρωτήσω επειδή την πήρα Μεταχειρισμένη αλλά χωρίς απόδειξη πως μπορώ να ψάξω χώρα προέλευσης και αν ισχύει η εγγύηση και ως ποτε;Για root είναι νωρίς ακόμα αλλά αν θέλετε με ενημερώνετε αν αξίζει και έχουμε θέμα με την εγγύηση όπως στα Samsung,ευχαριστώ και ελπίζω να μην σας πριξω μέχρι να μάθω τα κόλπα της HTC.Να αναφέρω ότι η πρώτη φωτογραφία που τράβηξα στον γιο μου νύχτα με κακό φωτισμό με άφησε άφωνο δεν πίστευα στα μάτια μου πόσο καλή φωτογραφία έβγαλα νύχτα:o
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και καλοδουλευτο.

Με το CID Getter θα δεις χώρα προέλευσης και αν είναι unbranded.

Για την εγγύηση θα τσεκάρεις εδώ

https://imeidata.net/warranty/htc

 

Δεν ξέρω πώς ήταν με την κιτκατ αλλά η μπαταρία του συνεχίζει να με εκπλήσσει.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και καλοδουλευτο.

Με το CID Getter θα δεις χώρα προέλευσης και αν είναι unbranded.

Για την εγγύηση θα τσεκάρεις εδώ

https://imeidata.net/warranty/htc

 

Δεν ξέρω πώς ήταν με την κιτκατ αλλά η μπαταρία του συνεχίζει να με εκπλήσσει.

Ευχαριστώ φίλε μου πιστεύω ότι είσαι stock ;Πολύ καλό shot.Γράφει ότι το τηλέφωνο είναι Μαρτίου 2014 και έχει εγγύηση μέχρι Μάρτιο του 2015,δεν έχει δύο χρόνια εγγύηση ή συσκευή μόνο ένα δίνει η HTC;Επίσης στη εφαρμογή που μου έστειλες μπερδεύτηκα γράφει πολλά που βλέπουμε για ποιά χώρα είναι το τηλέφωνο;:o

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...