Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!είχα ξαναναφέρει το πρόβλημά μου νωρίτερα στο νήμα,αλλά δεν πήρα απάντηση..όταν είμαι συνδεμένος από wifi κάποιες εφαρμογές δεν φορτώνουν (facebook quizdom playstore κ.α.) ενώ την ίδια στιγμή το facebook μέσω του chrome φορτώνει απροβλημάτιστα..επίσης να αναφέρω ότι με δεδομένα δεν παρατήρησα κανένα απολύτως πρόβλημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Ουτε εμενα με το που εβαλα την 5.0.1 μου φορτωνει τιποτα περαν 5-6 προγραμματων (viber,whatsup,playstore,chrome...) απο το wifi. Οτι ρυθμιση και να εβαλα, σε οτι ρουτερ και να συνδεομαι, ουτε tweet, ουτε παιχνιδια online... τιποτα!

Απο 3G/4G λειτουργει κανονικα...

Δοκιμασα και custom roms, μονο οσες ειναι 5.1 και πανω λειτουργουσαν. Το επεστρεψα στο 4.4.4 να βρω την υγεια μου μεχρι να βγει η 5.1 αφου ακομη και στην μαμα GPE 5.1 που δοκιμασα δουλευαν ολα κανονικα...

 

ΥΓ. Μετα μου επεσε με την dotmatrix πανω σε ενα επιπλο στο σημειο που ειναι το volume button και εκανε τετοιο βαθουλωμα που κατεστησε σχεδον αχρηστο το κουμπι και το σασι εχει ανεπανορθωτη ζημια... Το πρωτο και τελευταιο πεσιμο! Ουτε γερος να ηταν!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μένα 7.5gb μου καταλαμβάνει και δεν γνωρίζω τι είναι. Μήπως είναι κανένα bug? Ξέρει κάποιος να μας απαντήσει?
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Και μένα 7.5gb μου καταλαμβάνει και δεν γνωρίζω τι είναι. Μήπως είναι κανένα bug? Ξέρει κάποιος να μας απαντήσει?

 

βασικα ειναι ο χωρος που πιανει το λειτουργικο μαζι με καποια δεδομενα των εφαρμογων που χρησιμοποιουμε γι αυτο και σε ολους μας εχει διαφορετικο μεγεθος,σε μενα ειναι μονο 5.2gb

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

βασικα ειναι ο χωρος που πιανει το λειτουργικο μαζι με καποια δεδομενα των εφαρμογων που χρησιμοποιουμε γι αυτο και σε ολους μας εχει διαφορετικο μεγεθος,σε μενα ειναι μονο 5.2gb

Το λειτουργικό καθαυτου πόσο πιάνει δηλ? Υπεβολικα μεγάλο το νούμερο πάλι αν αναλογιστεις ότι εγώ προσωπικά δεν το έχω πολύ φορτωμένο από εφαρμογές.. (ένα πρόγραμμα πλοήγησης και καμία 10αρια εφαρμογές ακομα)

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό ρωτάω και εγώ. Έσβησα δεδομένα εφαρμογών και ο αριθμός δεν άλλαξε, ούτε με απεγκατασταση κάποιων εφαρμογών. Μου φαίνεται πολύ μεγάλο νούμερο
Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό καθαυτου πόσο πιάνει δηλ? Υπεβολικα μεγάλο το νούμερο πάλι αν αναλογιστεις ότι εγώ προσωπικά δεν το έχω πολύ φορτωμένο από εφαρμογές.. (ένα πρόγραμμα πλοήγησης και καμία 10αρια εφαρμογές ακομα)

 

δεδομενα εφαρμογων δεν εννοω την εφαρμογη αλλα αυτα που αποθηκευει η εφαρμογη,δηλαδη αν εχεις 1000 sms η αλλα 1000 mail τα οποια εχουν και συννημενα αρχεια μαζι οπως φωτογραφιες.αυτα ειναι αχετα απο το μεγεθος της εφαρμογης οπως φαινεται στο μενου των εφαρμογων

και το λειτουργικο θα μπορουσε να ειναι πιο μεγαλο.θυμαστε που οταν πρωτοβγηκε το galaxy s5 φωναζαν ολοι γιατι απο τα 16 γιγα που αγοραζες την συσκευη ειχες 7 ελευθερα με το που την ανοιγες πρωτη φορα?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Με το DiskUsage μπορείτε να καταλάβετε με μια πολύ καλή απεικόνιση από ποιους φακέλους και πόσο έχει γεμίσει η εσωτερική μνήμη και η κάρτα μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το παρακατω προβλημα: προκειται να ταξιδεψω και χρειαζομαι το Μ8 για navigation (Copilot). Εχω ενα φορτιστη αυτοκινητου, αλλα παρατηρησα οτι παρ οτι το εχω συνδεδεμενο με το τηλεφωνο το οποιο δειχνει να φωρτιζει, ενω έχω το navigation, γινεται αργη μεν αλλα σταθερη αποφορτιση! Παρεπιπτοντως αν δεν εχω την οθονη ανοικτη, τοτε το ρευμα φαινεται να ειναι αρκετο, και το τηλεφωνο κρατα την φορτιση του στην χειροτερη των περιπτωσεων. Αλλά χρειαζομαι το navigation! ξερετε αν άλλος φορτιστης λειτουργει καλυτερα? η ειναι θεμα ρευματος που αποδιδει το αυτοκινητο. Ευχαριστω
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Απλα το κινητο με gps και copilot καταναλωνει περισσοτερο απ οτι φορτιζει.εοειδη εχω και εγω copilot δοκιμασε καπου στις ρυθμισεις εχει οικονομικη λειτουργια με αναμμενη οθονη ταυτοχρονα, βαλτο μηπως μειωσει λιγο την καταναλωση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Δες ποσα mah output εχει ο φορτιστης επισης δοκιμασε να χαμηλωσεις οσο μπορεις τη φωτεινοτητα στην οθονη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν αλλαζεις φορτιστη αυτοκινητου. Με αυτα που λες πρεπει να ειναι 0.5Α το output που ειναι το minimum για πολυ αργη φορτιση (χωρις σοβαρες λειτουργιες του κινητου). Βρες εναν με 1Α ή 2Α και θα ειναι ολα μια χαρα!
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα με το που εβαλα την 5.0.1 μου φορτωνει τιποτα περαν 5-6 προγραμματων (viber,whatsup,playstore,chrome...) απο το wifi. Οτι ρυθμιση και να εβαλα, σε οτι ρουτερ και να συνδεομαι, ουτε tweet, ουτε παιχνιδια online... τιποτα!

Απο 3G/4G λειτουργει κανονικα...

Δοκιμασα και custom roms, μονο οσες ειναι 5.1 και πανω λειτουργουσαν. Το επεστρεψα στο 4.4.4 να βρω την υγεια μου μεχρι να βγει η 5.1 αφου ακομη και στην μαμα GPE 5.1 που δοκιμασα δουλευαν ολα κανονικα...

 

ΥΓ. Μετα μου επεσε με την dotmatrix πανω σε ενα επιπλο στο σημειο που ειναι το volume button και εκανε τετοιο βαθουλωμα που κατεστησε σχεδον αχρηστο το κουμπι και το σασι εχει ανεπανορθωτη ζημια... Το πρωτο και τελευταιο πεσιμο! Ουτε γερος να ηταν!

 

 

Σ' ευχαριστώ!Εν αναμονή της 5.1 μήπως και λυθεί το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση...το m8 το δικαρτο εχει εγγυηση ?
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους κατόχους! Ήθελα να ρωτήσω θέλω να κάνω την μετάβαση από το m7 που είμαι απόλυτα ευχαριστημένος στο m8 απλά ήθελα την γνώμη σας να πάω στο m8 η στο m8s αξίζει η μικρή διάφορα; αν ξέρει κάποιος να μας πει για το m8s.. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως. Υποχρεωτικά.

 

Τι εννοεις φιλε μου? Επειδη καπου διαβασα οτι τι δικαρτο δεν καλυπτεται απο την αρβατο..

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση...το m8 το δικαρτο εχει εγγυηση ?

 

Αν είναι αγορασμένο από Ευρωπαϊκό κατάστημα έχει κανονικά εγγύηση. Αν είναι από Ασία?Αμερική τότε δεν έχει σίγουρα..

Βέβαια με ένα απλό τηλεφώνημα στην HTC θα μάθεις σίγουρα αν έχει ή όχι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αγορασμένο από Ευρωπαϊκό κατάστημα έχει κανονικά εγγύηση. Αν είναι από Ασία?Αμερική τότε δεν έχει σίγουρα..

Βέβαια με ένα απλό τηλεφώνημα στην HTC θα μάθεις σίγουρα αν έχει ή όχι...

 

Τηλεφωνο στην arvato ή στηv htc? Ξερεις τηλεφωνα μηπως?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνο στην arvato ή στηv htc? Ξερεις τηλεφωνα μηπως?

Μολις μιλησα με την htc για δικο μου θεμα και ρωτησα, μου απαντησαν πως αν η συσκευη εχει ευρωπαικη εγγυηση

ολα οκ με την εγγυηση

για να μιλησεις με την htc εδω http://www.htc.com/gr/ η μεσω chat η μεσω τηλ.

η αν μπορεις να ζητησεις το imei απο το καταστημα που θελεις να το αγορασεις ωστε να σου πει η htc σιγουρα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με την htc για δικο μου θεμα και ρωτησα, μου απαντησαν πως αν η συσκευη εχει ευρωπαικη εγγυηση

ολα οκ με την εγγυηση

για να μιλησεις με την htc εδω http://www.htc.com/gr/ η μεσω chat η μεσω τηλ.

η αν μπορεις να ζητησεις το imei απο το καταστημα που θελεις να το αγορασεις ωστε να σου πει η htc σιγουρα.

 

Μπηκα εδω και δεν δουλευει το chat live....και το τηλεφωνο που εχει ειναι μαλλον λαθος γιατι παιρνω απο κινητο και δεν λειτουργει.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Μόνο από σταθερό μπορείς να καλέσεις στο συγκεκριμένο νούμερο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από σταθερό μπορείς να καλέσεις στο συγκεκριμένο νούμερο..

 

Ευχαριστώ. Αν παρω αρβατο αραγε θα ξέρουν?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...