Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν υποθέσουμε ότι σχεδιαστικά είναι αυτό που βλέπουμε στις διαρροές, υπάρχει λογική εξήγηση.

 

Το ότι το κρύσταλλο της οθόνης δεν φτάνει στα άκρα, προσφέρει σημαντική προστασία στις πτώσεις. Είναι διαπιστωμένο ότι οι οθόνες σπάνε εξ αιτίας της πίεσης που ασκείται στις γωνίες κατά την πρόσκρουση.

Θυμάστε το σχετικό άρθρο όπου του είχε πέσει 17 φορές χωρίς να σπάσει η οθονη.

 

Η περιοχή που καταλαμβάνει το logo κάτω από την οθόνη δείχνει μικρότερη. Το ίδιο και τα bezels δεξιά και αριστερά.

 

Νομίζω ότι η HTC με το Μ9 δεν απευθύνεται στους κατόχους του Μ8 οι οποίοι δεν έχουν σημαντικούς λόγους αντικαταστασης, αλλά σε όσους δεν το αγόρασαν, εξ αιτίας της κάμερας.

 

Σχεδιαστικά παραμένει επίκαιρο, έχει εξασφαλισμενη την άψογη και απροβληματιστη λειτουργία, είναι πολύ πιο στιβαρό από το iphone 6 και αντέχει στην χρήση χωρίς θήκη. Κάντε ένα κόπο να διαβάσετε στα θέματα του iphone τι αντιμετωπιζουν με γρατσουνιές στα μέταλλα και με αράχνες στην οθόνη.

 

Δεν σκοπεύω να το αγοράσω, αφού με καλύπτει το Μ8. Τουλάχιστον όχι τώρα. Τον Οκτώβριο θα αποφασίσω για το επόμενο κινητό μου.

 

καλησπερα κωστα κ χρονια πολλα σε ολους..μια απο τα ιδια κ εγω,ξαναγυρναω συντομα στο M8 και απο σεπτεμβριο βλεπουμε..κολλησα στο χρωμα τωρα,λεω να παω σε χρυσο,απλα δεν το εχω δει απο κοντα κ απο οτι διακρινω δεν πρεπει οι ακρες στο χρυσο να ειναι γυαλισμενες οπως στο γκρι και το ασημι,δλδ το diamond cut.εαν γνωριζεις καποιος ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως η samsung αυτην την φορα θα ξεπερασει τις προσδοκιες της!!!το s6 θα κανει μπαμ!!!τωρα για το m9 αν δεν μικρυνει τα bezels θα χασει πολλους πελατες της...
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ας μην βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα. Η HTC κατάφερε "αθόρυβα" να δημιουργησει ένα καταπληκτικό σύνολο που χτυπάει στα ίσια φετινές ναυαρχιδες παρόλο τα 2gb μνήμης του. Όλα τα λεφτά και το δυνατό της χαρτί είναι το software.Απο τα χέρια έχουν περάσει αρκετές συσκευές κ εταιρειες(εκτός από Apple αλλά για τους δικούς μου λόγους δεν θα την προτιμήσω ποτε) αλλά αυτή τη σταθερή ,ταχύτατη και smooth εμπειρία δεν την ειχα Ποτέ.Η σαμμυ υστερεί παρά πολύ σε αυτό το τομέα και αν δεν αλλάξει κατι ριζικα θα είναι πάλι πίσω. Φανταστείτε τι θα κάνει το m9 με τα 3gb Μόνο αυτό λέω εγώ...Υπομονή Σε λίγο καιρό θα δούμε πολλα
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις αγορασα στην γυναικα μου το htc one με τα 16gb.πηραμε μια καινουργια καρτα sim και καναμε την ενεργοποιηση για να ξεκινηση.μας εβγαλε επιλογη τα ελληνικα, τα επιλεξαμε και μετα μας εβγαλε και τα αγγλικα τα οποια τα πατησαμε και αυτα.στην συνεχεια το κινητο δεν κανει τιποτα,εχει μεινει στην αρχικη οθονη, και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.μαλλον κολλησε.πως μπορω να κανω επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις μηπως και διορθωθει το προβλημα?η τι χρειαζεται να κανω παλι απο την αρχη?επισης μηπως μπορει καπιος να μου πει αμα, μου ξαναγβαλει τα ελληνικα, προχωραω κανονικα και αμα μου εμφανιση τα αγγλικα, τα αφηνω εξω,και αμα τελειωσει η εγκατασταση, να περασω και τα αγγλικα?οχι το μενου την γραμματοσειρα θελω.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις αγορασα στην γυναικα μου το htc one με τα 16gb.πηραμε μια καινουργια καρτα sim και καναμε την ενεργοποιηση για να ξεκινηση.μας εβγαλε επιλογη τα ελληνικα, τα επιλεξαμε και μετα μας εβγαλε και τα αγγλικα τα οποια τα πατησαμε και αυτα.στην συνεχεια το κινητο δεν κανει τιποτα,εχει μεινει στην αρχικη οθονη, και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.μαλλον κολλησε.πως μπορω να κανω επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις μηπως και διορθωθει το προβλημα?η τι χρειαζεται να κανω παλι απο την αρχη?επισης μηπως μπορει καπιος να μου πει αμα, μου ξαναγβαλει τα ελληνικα, προχωραω κανονικα και αμα μου εμφανιση τα αγγλικα, τα αφηνω εξω,και αμα τελειωσει η εγκατασταση, να περασω και τα αγγλικα?οχι το μενου την γραμματοσειρα θελω.ευχαριστω.

Καλησπερα καλο θα ηταν να μην ανοιγες καινουργιο θεμα και να εγραφες στο νημα της συσκευης

Ομολογω πως το μηνυμα σου με εχει μπερδεψει λιγο htc one με 16gb :confused: και οχι μονο

Με κλειστη συσκευη κρατα πατημενο το volume donw και πατα το πληκτρο on off θα μπει στον bootloader η συσκευη

θα δεις το factory reset με το πλαινο πληκτρο της εντασης κατεβα στο factory reset και προχωρα την διαδικασια

Ελπιζω να αναψει η συσκευη τα αλλα θα τα δουμε .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω δουλεψε,ολα καλα τωρα.μετα θα κανω και την αναβαθμησεις.εχει βγει καινουργια εκδοση android 5?

 

 

Καλησπερα καλο θα ηταν να μην ανοιγες καινουργιο θεμα και να εγραφες στο νημα της συσκευης

Ομολογω πως το μηνυμα σου με εχει μπερδεψει λιγο htc one με 16gb :confused: και οχι μονο

Με κλειστη συσκευη κρατα πατημενο το volume donw και πατα το πληκτρο on off θα μπει στον bootloader η συσκευη

θα δεις το factory reset με το πλαινο πληκτρο της εντασης κατεβα στο factory reset και προχωρα την διαδικασια

Ελπιζω να αναψει η συσκευη τα αλλα θα τα δουμε .

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω δουλεψε,ολα καλα τωρα.μετα θα κανω και την αναβαθμησεις.εχει βγει καινουργια εκδοση android 5?

Ωραια :) μενου ρυθμισεις πληροφοριες ενημερωσεις λογισμικου αν δεις ενημερωση προχωρα αν οχι

αργα η γρηγορα θα την δεις, οσο για το ερωτημα σου για τις γραμματοσειρες αγγλικα ελληνικα γινε λιγο

πιο σαφης τι ακριβως θελεις γιατι δεν εχω καταλαβει.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζετε και έχετε τις αμφιβολίες σας μερικοι;

 

http://www.engadget.com/2015/02/24/htc-one-m9-video-leak/

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζετε και έχετε τις αμφιβολίες σας μερικοι;

 

http://www.engadget.com/2015/02/24/htc-one-m9-video-leak/

 

Ενω εσυ εισαι σιγουρος επειδη...?

Link to comment
Share on other sites

Ενω εσυ εισαι σιγουρος επειδη...?

Τα videos που έγιναν leak ήταν της HTC.

Άμα τώρα εσύ δεν το πιστεύεις... http://youtu.be/PH5drBUXnco

Link to comment
Share on other sites

Ας μην βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα. Η HTC κατάφερε "αθόρυβα" να δημιουργησει ένα καταπληκτικό σύνολο που χτυπάει στα ίσια φετινές ναυαρχιδες παρόλο τα 2gb μνήμης του. Όλα τα λεφτά και το δυνατό της χαρτί είναι το software.Απο τα χέρια έχουν περάσει αρκετές συσκευές κ εταιρειες(εκτός από Apple αλλά για τους δικούς μου λόγους δεν θα την προτιμήσω ποτε) αλλά αυτή τη σταθερή ,ταχύτατη και smooth εμπειρία δεν την ειχα Ποτέ.Η σαμμυ υστερεί παρά πολύ σε αυτό το τομέα και αν δεν αλλάξει κατι ριζικα θα είναι πάλι πίσω. Φανταστείτε τι θα κάνει το m9 με τα 3gb Μόνο αυτό λέω εγώ...Υπομονή Σε λίγο καιρό θα δούμε πολλα

 

Πολυ σωστά αυτά που λες ,παρόλα αυτα ομως αν ισχύουν τα παραπάνω εμας ολους που έχουμε το m8 η HTC μας κάνει πέρα,τέλος πάντων Κυριακή κοντή γιορτή.......

Edited by mpir
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε το smartband ένα Μ9... Κάτι λείπει....
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που έχω προσέξει. Όταν κλείνω το τηλέφωνο και κάνω sweep προς τα αριστερά που είναι το ιστορικό κλήσεων κολλάει και δεν πάει. Θα πρέπει να πάω προς τα δεξιά 2 καρτέλες και μετά πάει στο ιστορικό... Το έχει προσέξει κανένας άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Ισοπεδωθηκε το τοπικ...... ας ανοιξει καποιος ενα θεμα για το Μ9.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια σαν κάτοχος Μ8 αισθάνομαι για πρώτη φορά όπως οι κάτοχοι iphone όταν η apple βγάζει την έκδοση s.

Μπορώ να κρατήσω την συσκευή μου ένα χρόνο ακόμα χωρίς να αισθάνομαι ότι μειονεκτεί σοβαρά έναντι του νέου μοντέλου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια σαν κάτοχος Μ8 αισθάνομαι για πρώτη φορά όπως οι κάτοχοι iphone όταν η apple βγάζει την έκδοση s.

Μπορώ να κρατήσω την συσκευή μου ένα χρόνο ακόμα χωρίς να αισθάνομαι ότι μειονεκτεί σοβαρά έναντι του νέου μοντέλου.

 

Η να πας σε μια αλλη πλατφορμα (πχ BB passport) γιατι η αληθεια ειναι πως το android κουρασε...

Troll mode off. Το Μ8 ακομα και σημερα, παντως, στεκεται ανετα χωρις να αισθανεσαι οτι σου λειπει κατι, κι αυτο ειναι πολυ βασικο...

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια σαν κάτοχος Μ8 αισθάνομαι για πρώτη φορά όπως οι κάτοχοι iphone όταν η apple βγάζει την έκδοση s.

Μπορώ να κρατήσω την συσκευή μου ένα χρόνο ακόμα χωρίς να αισθάνομαι ότι μειονεκτεί σοβαρά έναντι του νέου μοντέλου.

 

Κακά τα ψέματα τώρα που η εμπειρία χρήσης είναι απειροελάχιστες μεταξύ των ναυαρχιδων από το 14 κι έπειτα και τα specs είναι για όλους σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα,ο παράγοντας ντιζάιν θα αυξάνει τη σημασία του στην προσέλκυση καταναλωτών.

Όχι ότι είναι άσχημο το m8 αλλά το ξαναζεσταμενο φαγητό πολλές φορές επιδρά αρνητικά στην ψυχολογία των χρηστών.

Αλλά παρ όλα αυτά σίγουρα μια αναβάθμιση θα είναι σε επιπεδο specs,καμερας και αυτονομίας όπως φαίνεται.

 

Σαν αντίλογο θα μπορούσα να πω ότι πρέπει και διατηρήσει μια συγκεκριμένη ταυτότητα όπως κάνουν και άλλοι κατασκευαστές.

Ακόμα και το s6 να το δούμε πολύ βελτιωμένο θα φαίνεται έτσι διότι ήταν πιο μέτριο συνολικά ο προκάτοχό του(s5) από ότι θα είναι το m8 σε σχέση με m9.

Διαστημική επάνοδος της Samsung εξαιρετικά χλωμό το κόβω,απλα θα είναι όπως έπρεπε να ήταν το s5 κακά τα ψέματα .

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η να πας σε μια αλλη πλατφορμα (πχ BB passport) γιατι η αληθεια ειναι πως το android κουρασε...

Troll mode off. Το Μ8 ακομα και σημερα, παντως, στεκεται ανετα χωρις να αισθανεσαι οτι σου λειπει κατι, κι αυτο ειναι πολυ βασικο...

Βαγγέλη υπάρχουν κάποια πράγματα που κάνω καθημερινά με το κινητό μου και συγχρονιζουν αυτόματα σε tablet, pc και mac.

Δεν ρισκάρω να χάσω την άψογη γρήγορη υλοποίηση τους μπαίνοντας σε μια άλλη πλατφόρμα.

Εδώ απέρριψα το iphone plus και έδωσα το Air στην γυναίκα μου γιατί δεν μπορούσα να έχω όλα αυτά τόσο άμεσα και απλά οσο στο Android.

 

Προσανατολιζομαι στο να κρατήσω το Μ8 και να πάω σε Windows tablet το οποίο συγχρονίζει σχεδόν όλα όσα θέλω.

 

@Alex

Έτσι είναι. Αν δεν κάνουν καμιά γκέλα με κάποιο νέο update, εξεπιτηδες ώστε να κάνουν τις προηγούμενες συσκευές να σέρνονται, θα μπορούμε να κάνουμε τα πάντα μια χαρά.

 

Λεω εξεπιτηδες γιατί εχω ενδείξεις ότι κάποιες εταιρείες το κάνουν. Παράδειγμα το galaxy S4 έχει γίνει περίεργα αργό, όταν την ίδια ώρα καινουργιο tablet των 70 ευρώ που τρέχει την ιδια έκδοση λειτουργικού με 512 mb ram είναι άνετο.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν το Μ9 δεν είναι το flagship πάντως μην εντυπωσιαστείτε. Στην έκθεση θα παρουσιαστούν 3 πράγματα από την HTC. Τα 2 τα είδαμε. Κι επίσης λείπει αυτό που τόσον καιρό ακουγόταν σαν hima ultra. Αυτό με την QHD την duo camera και τον ανιχνευτή δακτυλικών. Ο Jeff Gordon μετά το leak είπε στο Twitter ότι τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν είδαμε.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Στα ευρωπαϊκά m7 ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 5.0.2,ξέρει κανείς τι γίνεται με το m8;

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Στα ευρωπαϊκά m7 ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 5.0.2,ξέρει κανείς τι γίνεται με το m8;

 

Δεν ξέρω αλλά πιστεύω εμείς θα πάμε σε 5.1 και sense 7 μέσα στον Μάρτιο... Εξάλλου είναι η τελευταία αναβάθμιση για το m7 αλλά εδώ πρέπει να δώσουμε συγχαρητήρια στην htc, καθώς από 4.1 έφθασε σε 5.0.2...

Link to comment
Share on other sites

^^Το M9 το ειδαμε. Το δευτερο που εχουμε ηδη δει ποιο ειναι;

Το smartband. Κανένα πρακτικά δεν είδαμε. Εννοώ ότι γνωρίζουμε την παρουσία τους.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...