Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω την lollipop 5.01 αλλά την έκανα εγκατάσταση πάνω στην προηγούμενη,τώρα πως μπορώ να την ξαναπερασω αλλά καθαρή αυτήν την φορά;
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι καλά πάει η μπαταρία και με την Lollipop.

Αν είναι μόνο με data η χρήση σου είναι καλά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες με WiFi και δύο με δεδομένα. Απλά έχω αρκετούς συγχρονισμούς και συνομιλία σε whatsapp και αναρτήσεις σε Facebook. Είναι καλά πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι κατώτερη σε σχέση τις kitkat Rom.

Είναι κάτι που μάλλον οφείλεται στην Google και όχι στην HTC.

Ελπίζω να διορθωθεί γιατί ενώ πριν με σκληρή χρήση μου έβγαζε την μέρα μέχρι πολύ αργά το βράδυ, τώρα δεν αντέχει μετά τις 11 το βράδυ.

Πρέπει να είναι 10-15% κάτω.

Χθες με πολύ WiFi ήταν οκ αλλά συνήθως χρησιμοποιώ 3g.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει η αναβάθμιση αλλά δεν ρισκάρω να την κάνω αν δεν λυθεί το θέμα της αυτονομίας. Αυτή τη στιγμή έχω χρήση οθόνης 3,30 ώρες και 2 ώρες ομιλία με ανοιχτά 3g και browsing στο internet μόνο με 3g data. Είμαι στο 28% μετά από 1 μέρα και 6 ώρες χρήσης.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56756&stc=1&d=1423660496

 

Ξέχασα ότι συγχρονισμοι είναι on και exchange mail. Όλα ανοιχτά.

Edited by REVOIL
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προχθες πηρα το Μ8 (ερχόμενος απο G3) και σε παρατηρώ κατι σαν Bluring στην οθονη σαν input lag πιο πολυ σε ασπρο φόντο δεν εχω κανει κανενα κανενα update (σκοπεύω να κανω root και δεν ξέρω αν επηρεάζει ) φταίνε τα ματια μου μετα απο το G3 η ειναι φυσιολογικό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προχθες πηρα το Μ8 (ερχόμενος απο G3) και σε παρατηρώ κατι σαν Bluring στην οθονη σαν input lag πιο πολυ σε ασπρο φόντο δεν εχω κανει κανενα κανενα update (σκοπεύω να κανω root και δεν ξέρω αν επηρεάζει ) φταίνε τα ματια μου μετα απο το G3 η ειναι φυσιολογικό?

Η οθόνη ειναι εξαιρετική. Σε φως ημέρας δείχνει ακόμα περισσότερο πόσο καλη είναι.

Προσπάθησε να βρεις κάποιον με Μ8 να συγκρινεις ώστε να είσαι σίγουρος ότι δεν έχει πρόβλημα η δική σου συσκευή.

 

@@@@ Κάτι άσχετο τώρα.

Ξέρει κανείς πότε πήρε το Μ7 update με το sense 6 για να δούμε πότε θα πάρουμε κι εμείς το 7?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

M8 lollipop

 

σας παγωνει και σε σας το κινητο πχ. στο facebook την ωρα που πατας ανανεωση ενημερωσεων,κολλαει και μπορεις να σκρολλαρεις μετα απο 2-3 δευτ.

επισης στο messenger το ιδιο πραγμα,στελνεις μηνυμα,παγωνει η εφαρμογη και το πληκτρολογιο,το στελνει και αν πας να ξαναστειλεις εινα ι κολλημενα και ξεκολλανε μετα απο 2-3 δευτ.

οταν πας να ανοιξεις εξωτερικο συνδεσμο με chrome για παραδειγμα,παγωνει το παραθυρακι ειδοποιησης και μετα μπορεις να επιλεξεις chrome.

 

τι γινεται ρε γμτ?

μηπως δεν εχει περασει καλα η lollipop???

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη ειναι εξαιρετική. Σε φως ημέρας δείχνει ακόμα περισσότερο πόσο καλη είναι.

Προσπάθησε να βρεις κάποιον με Μ8 να συγκρινεις ώστε να είσαι σίγουρος ότι δεν έχει πρόβλημα η δική σου συσκευή.

 

@@@@ Κάτι άσχετο τώρα.

Ξέρει κανείς πότε πήρε το Μ7 update με το sense 6 για να δούμε πότε θα πάρουμε κι εμείς το 7?

 

Με T-Mobile το είχα πάρει στις 14 Ιουλίου. Αν θυμάμαι καλά ήρθε με καθυστέρηση 1,5 μήνα περίπου, άρα κάπου στα τέλη Μαΐου αρχές Ιουνίου στα unbranded.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Με T-Mobile το είχα πάρει στις 14 Ιουλίου. Αν θυμάμαι καλά ήρθε με καθυστέρηση 1,5 μήνα περίπου, άρα κάπου στα τέλη Μαΐου αρχές Ιουνίου στα unbranded.

Ναι όντως τότε. Το βρήκα με αναζήτηση. Πιθανώς φέτος να δοθεί νωρίτερα όπως και η lollipop.

 

@alexclone

Το facebook & messenger το κάνουν. Με τον Chrome δεν εχω παρατηρήσει κατι.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

M8 lollipop

 

σας παγωνει και σε σας το κινητο πχ. στο facebook την ωρα που πατας ανανεωση ενημερωσεων,κολλαει και μπορεις να σκρολλαρεις μετα απο 2-3 δευτ.

επισης στο messenger το ιδιο πραγμα,στελνεις μηνυμα,παγωνει η εφαρμογη και το πληκτρολογιο,το στελνει και αν πας να ξαναστειλεις εινα ι κολλημενα και ξεκολλανε μετα απο 2-3 δευτ.

οταν πας να ανοιξεις εξωτερικο συνδεσμο με chrome για παραδειγμα,παγωνει το παραθυρακι ειδοποιησης και μετα μπορεις να επιλεξεις chrome.

 

τι γινεται ρε γμτ?

μηπως δεν εχει περασει καλα η lollipop???

 

Με Facebook και chrome δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το messenger μου παγώνε όπως περιγράφεις αλλά το έλυσα ξετικαροντας τους ήχους εφαρμογής μέσα στις ρυθμίσεις (του messenger). Προφανώς πρόκειται για bug

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Για όσους (όπως εγώ) έχουν πρόβλημα με το WiFi που κολλάει στο σκαναρισμα δικτύων και δεν συνδέεται μετά υπάρχει ένα μικρό hack που λύνει το πρόβλημα..

Απλά πηγαίνετε στο WiFi Direct και αλλάζετε το όνομα της συσκευής σε HTC One..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και όχι τόσο σχετικό ποστ:

 

HTC One M9(Hima)

 

0PJA series

Qualcomm Snapdragon 810 MSM8994 2.0GHz*4 + 1.5GHz*4

5″ FHD Display

3GB DDR4 RAM

32GB or 64GB ROM

Support VoLTE, Carrier Aggregation and LTE Category 6 up to 300Mbps for Download, 50Mbps for Upload

Android 5.0.2 with Sense 7.0(TBD for Android version)

20.7MP Main Camera with Dual LED Flash

4MP UltraPixel Front Camera

BoomSound

Bluetooth 4.1

micro SD Card slot

2840mAh Battery

 

http://upleaks.info/2015/02/13/htc-one-m9hima/

Link to comment
Share on other sites

Με Facebook και chrome δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το messenger μου παγώνε όπως περιγράφεις αλλά το έλυσα ξετικαροντας τους ήχους εφαρμογής μέσα στις ρυθμίσεις (του messenger). Προφανώς πρόκειται για bug

 

ευχαριστω

 

εκλεισα ηχους και σε facebook και σε messenger και ολα οκ τωρα :)

 

Για όσους (όπως εγώ) έχουν πρόβλημα με το WiFi που κολλάει στο σκαναρισμα δικτύων και δεν συνδέεται μετά υπάρχει ένα μικρό hack που λύνει το πρόβλημα..

Απλά πηγαίνετε στο WiFi Direct και αλλάζετε το όνομα της συσκευής σε HTC One..

 

 

πριν κατι μερες το ειχα κανει και δουλευει ναι!

το ξανααλλαξα τωρα για να μαι σιγουρος :)

 

 

 

Α!

απο χτες ειμαι ροοτ με στοκ ρομ βεβαια ακομα... ολα οκ...ευκολο ηταν με htcdev οδηγιες :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όσο πάει η διαχείριση της μπαταρίας γίνεται ολοένα και καλύτερη

 

στοκ λολλιποπ εισαι?

σε ποια φορτιση εισαι μετα το update???

Link to comment
Share on other sites

Στοκ τα πάντα. Κάθε ημέρα το φορτίζω σχεδόν από όταν ήρθε η αναβάθμιση και έπειτα. Το φορτίζω με power bank .
Link to comment
Share on other sites

Στοκ τα πάντα. Κάθε ημέρα το φορτίζω σχεδόν από όταν ήρθε η αναβάθμιση και έπειτα. Το φορτίζω με power bank .

 

πολυ καλοι οι χρονοι πιστευω!!!

 

 

με power bank??? πριζες δεν εχεις σπιτι σου??? :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν παίζεις στοίχημα, τότε το κινητό το θέλεις μαζί σου συνέχεια.... Παρόλα αυτά ο power bank είναι 10000 επομένως τον φορτίζω πλήρως και μετά κάνω τρείς φορτίσεις του κινητού μου
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες θα σας πω το πρόβλημα μου μήπως έχει κανείς κάτι να μου προτείνει. Είχα δώσει το m8 για service arvato επειδή δεν μου δούλευε το μικρόφωνο στην ανοιχτή ακρόαση μόνο περίμενα τουλάχιστον 1 μήνα ήρθε το κινητό πίσω χωρίς να έχει επισκευαστεί ενώ στα χαρτιά έγραφε Οκ. Το ξαναπάω πίσω με φωνές στο κατάστημα μου λένε δεν θα αργήσει θα έχει προτεραιότητα .πέρασε πάλι ένας μήνας σήμερα μου ήρθε το μικρόφωνο είναι Οκ αλλά τώρα μου έχει πρόβλημα στο πάνω ηχείο τρίζει σαν τρελό .δοκίμασα να το καθαρίσω με οδοντόβουρτσα μπας και έχει πιάσει σκόνη κτλ τίποτα. Εγώ τώρα σκέφτομαι ότι αν τους το πάω θα κάνουν πάλι ένα μήνα τι προτείνετε εσείς έχω βαρεθεί και το κινητό δεν το έχω δουλέψει σχεδόν καθόλου
Link to comment
Share on other sites

Χάνεται η εγγύηση στο Μ8 αν το κανεις ρουτ και το επαναφέρεις σε στοκ κατάσταση ? Δηλ .εχει knox σαν το samsung ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Χάνεται η εγγύηση στο Μ8 αν το κανεις ρουτ και το επαναφέρεις σε στοκ κατάσταση ? Δηλ .εχει knox σαν το samsung ?

 

Από την στιγμή που το επαναφερεις χωρίς s off απλά θα γράφει relocked και περνάει κανονικά στην εγγύηση... Με sunshine και soff το επαναφερεις όπως ήταν εργοστασιακο... Αυτά έχω διαβάσει δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά καλύτερα να επισκεφτείς το νήμα τροποποιησεις για το m8

Link to comment
Share on other sites

Χάνεται η εγγύηση στο Μ8 αν το κανεις ρουτ και το επαναφέρεις σε στοκ κατάσταση ? Δηλ .εχει knox σαν το samsung ?

 

Δεν χάνεται, δεν έχει knox εδώ.. Απλά για όσο διάστημα το κινητό είναι Unlocked ή s-off δεν καλύπτεται από εγγύηση..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με την lollipop έχει περιορισθεί η extreme ενοχλητική ευαισθησία στο touch της οθόνης η μου φαίνεται?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...