Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για αυτο και εμεις θα κρατησουμε τα Μ8 μας μεχρι.....για παντα αφου δεν χαλανε με τιποτα συσκευες φτιαγμενες σαν τανκ σαν τα HTC :D
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γελαει ο.κοσμος αλλα αγοραζει φανατικα σαμσουγκ και οπως παει το θεμα η htc και η sony οι μονες 2 εταιριες που εχουν φτιαξει σωστο αντροιντ πανε για κλεισιμο.και μετα να δω τι συσκευη θα αγορασουμε.παντως δεν θα ειναι αντροιντ.μετα απο htc και σονυ ειναι αδυνατο να παρεις κατι αλλο σε αντροιντ

Νεξους ή iPhone για μένα προσωπικά. Δυστυχώς το μεγαλύτερο πρόβλημα της HTC είναι το μάρκετινγκ, το οποίο κάνει και τη διαφορά όσον αφορά τις πωλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με το νεξους αλλα δυστυχως μεχρι τωρα κανενα νεξους δεν ειχε ουτε στο περιπου τη μπαταρια του m8.αλλα οντως η νεξους η iphone μενουν μετα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια συμβαινουν και με το s6 και με το g4.απλα στο m9 ακουστηκε περισσοτερο γιατι η htc δεν εχεις τις ακρες και τα μεσα της σαμσουνγκ στα διαφορα τεχνολογικα σαιτ για να προστατευτει.για να καταλαβεις τι εννοω μπες στο gsm arena και δες το τεστ μπαταριας του s6.δινει 72 ωρες μπαταρια,κατι λιγοτερο απο οσο το m8.και αν μπεις στο φορουμ του s6 θα δεις οτι ο καλυτερος απο το πρωι φορτιση το μεσημερι εχει ξεμεινει απο μπαταρια οταν με το m8 θα εισαι ακομα στο 80%.αλλα ειπαμε βρηκαν τον αδυναμο την htc και τα κανουν.

Πάντως εδώ και 4-5 ημέρες που έχω και το s6 edge πάνω κάτω m8 την κόβω την αυτονομία,ενω τα περίμενα χειρότερα σε στυλ nexus 5 δηλαδή που σε αυτήν την περίπτωση θα το είχα σουτάρει.

Μέρα μου βγάζει άνετα και το βράδυ έχω 35-40% μπαταρία,οσο και με το m8 με την 4.4.4 που το έχω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες με το wi-fi που τελικά λειτουργει επιλεκτικά (ορισμένα apps συνδέονται πάντα, άλλα ποτέ. Ορισμένες σελίδες ανοίγουν πάντα, άλλες ποτέ) δε λύθηκε ούτε με hard reset. Επικοινώνησα με το service και μου είπαν οτι αν η συσκευή δεν αγοράστηκε από το επίσημο δίκτυο μεταπωλητών θα κάνει περίπου 2 μήνες να μου επιστραφεί καθώς θα σταλεί στο εξωτερικό.

Υπάρχει κάποιο μη εξουσιοδοτημένο service στην Αθήνα που θα μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου πιο γρήγορα ακόμα κι αν βγω εκτός εγγύησης?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες με το wi-fi που τελικά λειτουργει επιλεκτικά (ορισμένα apps συνδέονται πάντα, άλλα ποτέ. Ορισμένες σελίδες ανοίγουν πάντα, άλλες ποτέ) δε λύθηκε ούτε με hard reset. Επικοινώνησα με το service και μου είπαν οτι αν η συσκευή δεν αγοράστηκε από το επίσημο δίκτυο μεταπωλητών θα κάνει περίπου 2 μήνες να μου επιστραφεί καθώς θα σταλεί στο εξωτερικό.

Υπάρχει κάποιο μη εξουσιοδοτημένο service στην Αθήνα που θα μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου πιο γρήγορα ακόμα κι αν βγω εκτός εγγύησης?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υπερβολές σου λένε,ακου εκεί 2 μήνες.

Καλύτερα να μιλήσεις με την htc πρώτα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές σου λένε,ακου εκεί 2 μήνες.

Καλύτερα να μιλήσεις με την htc πρώτα.

 

Το επίσημο service της HTC μου έδωσε αυτή την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο service της HTC μου έδωσε αυτή την απάντηση.

Με αυτά μην απορούν γιατί ολο και λιγότεροι θα τιμούν συσκευές της.

Θα ακούνε htc και θα τρέχουν χιλιόμετρα μακριά.

Η ίδια η εταιρία αμαυρώνει την εικόνα της δεν το καταλαβαίνουν :wacko:

 

Περίμενε μήπως κάποιος γνωρίζει για αξιόπιστο τρίτο service να σου πει,διοτι δεν γνωρίζω προσωπικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες με το wi-fi που τελικά λειτουργει επιλεκτικά (ορισμένα apps συνδέονται πάντα, άλλα ποτέ. Ορισμένες σελίδες ανοίγουν πάντα, άλλες ποτέ) δε λύθηκε ούτε με hard reset. Επικοινώνησα με το service και μου είπαν οτι αν η συσκευή δεν αγοράστηκε από το επίσημο δίκτυο μεταπωλητών θα κάνει περίπου 2 μήνες να μου επιστραφεί καθώς θα σταλεί στο εξωτερικό.

Υπάρχει κάποιο μη εξουσιοδοτημένο service στην Αθήνα που θα μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου πιο γρήγορα ακόμα κι αν βγω εκτός εγγύησης?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

99% και δεν στο λέω για να το παίξω έξυπνος, δεν φταίει το τηλέφωνο, κάτι άλλο φταίει..

Δοκίμασες σε διαφορετικά wifi? Δοκίμασες μέσω data της κινητής να δεις αν εξακολουθεί να το κάνει; Δοκίμασες να κάνεις ένα reset στο router σου;

Τέλος παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις wifi του τηλεφώνου, πχ βαλ' το να δουλεύει μόνο στα 2,4Ghz αντί στο αυτόματο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά μην απορούν γιατί ολο και λιγότεροι θα τιμούν συσκευές της.

Θα ακούνε htc και θα τρέχουν χιλιόμετρα μακριά.

Η ίδια η εταιρία αμαυρώνει την εικόνα της δεν το καταλαβαίνουν :wacko:

 

Περίμενε μήπως κάποιος γνωρίζει για αξιόπιστο τρίτο service να σου πει,διοτι δεν γνωρίζω προσωπικά.

 

και σε αλλες εταιριες το κανουν αυτο, αν ειναι παραεισαγωγης σε πανε σε αλλο καναλι εξυοηρετησης που παιρνει αρκετα μεγαλυτερο χρονικο διαστημα σε σχεση με το αν το ειχες αγορασμενο απο ελλαδα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες με το wi-fi που τελικά λειτουργει επιλεκτικά (ορισμένα apps συνδέονται πάντα, άλλα ποτέ. Ορισμένες σελίδες ανοίγουν πάντα, άλλες ποτέ) δε λύθηκε ούτε με hard reset. Επικοινώνησα με το service και μου είπαν οτι αν η συσκευή δεν αγοράστηκε από το επίσημο δίκτυο μεταπωλητών θα κάνει περίπου 2 μήνες να μου επιστραφεί καθώς θα σταλεί στο εξωτερικό.

Υπάρχει κάποιο μη εξουσιοδοτημένο service στην Αθήνα που θα μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου πιο γρήγορα ακόμα κι αν βγω εκτός εγγύησης?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Φίλε μου είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα πριν κάποιο καιρό. Να φανταστώ το πρόβλημα το αντιμετωπίζεις με ρουτερ ZTE.. Το αντιμετώπισα με restart του ρουτερ όποτε μου κολλούσε, δούλευε για καμιά βδομάδα και μετά πάλι κολλούσε, ξανά restart και ούτε κάθε εξής. Τώρα χωρίς να έχω κάνει κάτι άλλο έχει στρώσει. Χωρίς να έχω αλλάξει κάποια ρύθμιση είτε στο κινητό είτε στο ρουτερ. Το είχα ψάξει εκτενώς και στο νετ αλλά δεν είχα βρει κάποια εξήγηση. Δοκίμασέ το ίσως λύσει το πρόβλημά σου!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ενω του εχω βαλει να μην χτυπαει στην αναφορα παραδοσης στα μυνηματα αυτο συνεχιζει να βαραει οταν στελνει μυνηματα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

και σε αλλες εταιριες το κανουν αυτο, αν ειναι παραεισαγωγης σε πανε σε αλλο καναλι εξυοηρετησης που παιρνει αρκετα μεγαλυτερο χρονικο διαστημα σε σχεση με το αν το ειχες αγορασμενο απο ελλαδα

Πάντως στα Sony η Arvato τα αντιμετωπίζει όλα στον ίδιο βαθμο(branded-unbranded-ελληνικά-παρα εισαγωγής)

Κανένα δεν παει εξωτερικό,όλα εδω αντιμετωπίζονται.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα πριν κάποιο καιρό. Να φανταστώ το πρόβλημα το αντιμετωπίζεις με ρουτερ ZTE.. Το αντιμετώπισα με restart του ρουτερ όποτε μου κολλούσε, δούλευε για καμιά βδομάδα και μετά πάλι κολλούσε, ξανά restart και ούτε κάθε εξής. Τώρα χωρίς να έχω κάνει κάτι άλλο έχει στρώσει. Χωρίς να έχω αλλάξει κάποια ρύθμιση είτε στο κινητό είτε στο ρουτερ. Το είχα ψάξει εκτενώς και στο νετ αλλά δεν είχα βρει κάποια εξήγηση. Δοκίμασέ το ίσως λύσει το πρόβλημά σου!

 

Μετά την προτροπή του kollatos προχώρησα σε reset/restart του router μου, το οποίο παρεμπιπτόντως ειναι ZTE.

Όλα πλέον δουλεύουν μια χαρά.

To έψαξα στο google και όντως υπάρχει θέμα περίεργης ασυμβατότητας μεταξύ m8 και ZTE.

Θα το αντιμετωπίσω αρχικά με restart, όπως έκανες κι εσύ και αν επιμείνει θα αντικαταστήσω το router.

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την προτροπή του kollatos προχώρησα σε reset/restart του router μου, το οποίο παρεμπιπτόντως ειναι ZTE.

Όλα πλέον δουλεύουν μια χαρά.

To έψαξα στο google και όντως υπάρχει θέμα περίεργης ασυμβατότητας μεταξύ m8 και ZTE.

Θα το αντιμετωπίσω αρχικά με restart, όπως έκανες κι εσύ και αν επιμείνει θα αντικαταστήσω το router.

Σας ευχαριστώ!

Στο είχα πει και εγω μήπως να δοκιμάζεις reset στο router μπας και έστρωνε.

Σε τέτοια θέμα reset στο router και στο κινητό λύνουν,αλλα πρεπει να δοκιμάσεις και σε αλλα wifi router εκτός σπιτιού διότι ανέφερες ότι και εκεί είχες θέμα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με το νεξους αλλα δυστυχως μεχρι τωρα κανενα νεξους δεν ειχε ουτε στο περιπου τη μπαταρια του m8.αλλα οντως η νεξους η iphone μενουν μετα

 

Ήθελα να ήξερα από κάποιον με iPhone 6 πόσο κοντά στο περίπου είναι η αυτονομία του σε σχέση με το m8.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα από κάποιον με iPhone 6 πόσο κοντά στο περίπου είναι η αυτονομία του σε σχέση με το m8.

 

εχω χρησιμοποιήσει το 6αρι αρκετά, χωρίς όμως ιδιαίτερους πειραματισμούς όσον αφορά τη διαχείριση μπαταρίας και με τη δική μου χρήση φτάνει στο 30% κατά τις 8 το βράδυ. Με το m8 με 3g/2g δίκτυο, greenify και περίπου 4 ώρες οθόνη ειμαι στο 30% στις 10 χονδρικά. Το 6 είναι καλύτερο σίγουρα σε αναμονή καθώς δεν τρώει πρακτικά τίποτα και νομίζω ότι και οι υπηρεσιες τοποθεσίας του κάνουν καλύτερη διαχείριση σε σχέση με τα άθλια google services

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος HTC ONE M8. Το προηγουμενο κινητο μου ηταν το Μ7. Μολις πηγα να ανοιξω το κινητο για πρωτη φορα δεν ειχε καθολου μπαταρια, δεν ανοιγε δλδ αμα δεν το εβαζα για φορτιση. Ειχα διαβασει πως η μπαταρια δεν πρεπει να μενει στο 0% για πολυ καιρο... Υπαρχει περιπτωση να μου βγαλει προβλημα η μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος HTC ONE M8. Το προηγουμενο κινητο μου ηταν το Μ7. Μολις πηγα να ανοιξω το κινητο για πρωτη φορα δεν ειχε καθολου μπαταρια, δεν ανοιγε δλδ αμα δεν το εβαζα για φορτιση. Ειχα διαβασει πως η μπαταρια δεν πρεπει να μενει στο 0% για πολυ καιρο... Υπαρχει περιπτωση να μου βγαλει προβλημα η μπαταρια;

 

βαλτο μπρος να το χαρεις και μη σκας :)

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.τα σοφτ κευς αλλάζουν θέση;;;

 

στο sense 7

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει κανενας το αλουμινενιο πλαισιο της συσκευης στην arvato η καπου εξισου αξιοπιστα?

 

Το έχω αλλάξει μόνος μου με κόστος 27€ από aliexpress. Ποιοτητα άψογη, όπως αυτό που είχε όταν το αγόρασα

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...