Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από μένα ναι εφόσον επιλέξεις EMS πάλι γρήγορα θα το πάρεις.

Εάν το παραγγείλει όμως με απλό ταχυδρομείο καλύτερα να περιμένεις να σου απαντήσουν αύριο.

δεν καταλαβα το δευτερο τι να κανω ακριβος ?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν καταλαβα το δευτερο τι να κανω ακριβος ?:rolleyes:

 

Και ρε παιδια αποτι διαβασα στο disqaus πολοι και ελληνες λενε οτι τουσ εβγαλε προβληματα και ειχαν μεγαλες καθυστερησεις σχετικα με την παραδωση σας παρακαλω πειτε μ ενα καλο μαγαζι να το αγορασω γρηγορα

ενα καλο μαγαζι που να στελνει με ems η τελος παντων μια γρηγορη μεταφορικη χωρισ προβληματα με τελωνειο και να στειλουν συσκευη προβλημαaτα ! θελω να εχω καταληξει σε ενα μαγαζι μεχρι αυριο βραδυ ευχαριστω:shifty:

Edited by linustechtips
Link to comment
Share on other sites

Και ρε παιδια αποτι διαβασα στο disqaus πολοι και ελληνες λενε οτι τουσ εβγαλε προβληματα και ειχαν μεγαλες καθυστερησεις σχετικα με την παραδωση σας παρακαλω πειτε μ ενα καλο μαγαζι να το αγορασω γρηγορα

ενα καλο μαγαζι που να στελνει με ems η τελος παντων μια γρηγορη μεταφορικη χωρισ προβληματα με τελωνειο και να στειλουν συσκευη προβλημαaτα ! θελω να εχω καταληξει σε ενα μαγαζι μεχρι αυριο βραδυ ευχαριστω:shifty:

 

Εγώ το πήρα από coolicool.com με απλό ταχυδρομείο (τζαμπέ μεταφορικά) από Κίνα σε λιγότερο από 2 εβδομάδες... Και χωρίς ελάττωμα ευτυχώς...

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Και ρε παιδια αποτι διαβασα στο disqaus πολοι και ελληνες λενε οτι τουσ εβγαλε προβληματα και ειχαν μεγαλες καθυστερησεις σχετικα με την παραδωση σας παρακαλω πειτε μ ενα καλο μαγαζι να το αγορασω γρηγορα

ενα καλο μαγαζι που να στελνει με ems η τελος παντων μια γρηγορη μεταφορικη χωρισ προβληματα με τελωνειο και να στειλουν συσκευη προβλημαaτα ! θελω να εχω καταληξει σε ενα μαγαζι μεχρι αυριο βραδυ ευχαριστω:shifty:

 

Παντού θα βρείς παράπονα έχω πάρει πάνψ από 15 κινητά απο εκεί και από κίνα πάνω από 100..

Το συγκεκριμένο μοντέλο παρουσίαζε έλλειψη για πολύ καιρό για αυτό το λόγο κράζαμε όλοι.

Τώρα είναι πιο στρωτά, υπάρχει διαθέσιμο... Παράγγειλέ το με EMS - Express(6-12days) €18.4 οι άλλοι δεν παίζουν EMS Singapore

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ο smartdigi ξέρει καλύτερα από εμένα γιατί όπως έχω καταλάβει είναι "χρόνια στο κουρμπέτι", αλλά με τη δική μου πρόσφατη εμπειρία με to2c ενώ ζήτησα EMS, μου είπαν "καθυστερεί γιατί το τελωνείο έχει εντείνει τους ελέγχους σε EMS". Ας γράψει και κανένας άλλος άποψη. DHL επίσης είναι ΣΤΑΝΤΑΡ το τελωνείο. Απλό Singapore Mail μαθαίνω ότι δεν το τσεκάρουν ποτέ. Επίσης, ζητάς στον τσάιναμαν να γράψει ότι είναι "Δώρο" στο πακέτο και αυτομάτως, ο,τιδήποτε δεν ξεπερνάει το μισό μέτρο σε μέγεθος, βάσει νομοθεσίας κιόλας (νομίζω, έτσι;) ΔΕΝ περνάει από τελωνειακό έλεγχο (Για να μη σου πω ότι απαγορεύεται; τουλάχιστον έτσι διάβασα κάπου εδώ μέσα).

 

Ρώτα στο livechat του coolicool πότε θα το έχουν σε stock στην Ευρωπαϊκή αποθήκη πάντως γιατί από τη στιγμή που το παράγγειλα, σε 6 μερούλες το είχα στα χέρια μου! Τσακ μπαμ! 2 μήνες προσπαθούσα να το αγοράσω (καλά, ήμουνα και γκαντέμης, έτσι; ).

 

Το κινητό είναι SUPER αλλά αντιμετωπίζω κι εγώ το πρόβλημα ότι ακούνε οι άλλοι βουητό. Η ROM του Smartdigi τα λύνει όλα τα προβλήματα, έχω διαβάσει τα καλύτερα, απλά "κωλώνω" να κάνω ακόμα την κίνηση (μη κάνω καμμιά βλακεία και τρέχω και δε φτάνω μετά, αν και από ό,τι διαβάζω, είναι απλή διαδικασία). Μέχρι στιγμής όμως, είμαι ΥΠΕΡ ευχαριστημένος και οι περιπτώσεις που δε με ακούνε καθαρά είναι ελάχιστες (πρώτον γιατί 9 στις 10 φορές έχω το handsfree και 2ον γιατί συνήθως έχω 3G ενεργοποιημένο - πιστεύω γι'αυτό).

 

Εγώ θα σου 'λεγα προχώρα και με κλειστά τα μάτια. Προσωπική άποψη χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου αν δε σου αρέσει κάτι ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α, επίσης, έχω ένα προβληματάκι: Πήγα να βάλω τη SIM2 (2η SIM ρε παιδί μου) και το slot είναι μικρότερο από της 1 και δε χωράει! wtf? Υπάρχουν 2 μεγέθη SIM και δεν το'ξερα; Τί κάνω εκεί; Αλλάζω SIM από τη Vodafone αν θέλω να τη βάλω κι αυτή;;; (η SIM1 είναι Cosmote αλλά και οι 2 είναι το ίδιο μέγεθος)

 

Όσο αφορά το θέμα τελωνείου ότι πιθανότητες έχεις να στο σταματήσουν με όποιοδήποτε ταχυδρομείο, τις ίδιες έχεις και με Singapoore Post και τις ίδιες έχεις και με EMS επίσης.

 

Τώρα για την κάρτα σιμ που λες, δεν υπάρχουν 2 μεγέθη αλλά 3. Αυτό που λες ως κανονικό είναι η mini Sim, ενώ υπάρχουν ακόμα οι micro (αυτό που θες για την δεύτερή σου Sim) και υπάρχει και η nano που είναι ακόμα πιο μικρή και την χρησιμοποιούν κυρίως τα iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έλαβα e-mail για black Friday στο coolicool... $129.99 το Kingzone K1 Turbo! Νταξ, κορυφή απλά!

 

Απο το κλικ μεχρι την παραγγελια ο χρονος που περασε ηταν αρκετος για να φυγουν ολα...

Link to comment
Share on other sites

Απο το κλικ μεχρι την παραγγελια ο χρονος που περασε ηταν αρκετος για να φυγουν ολα...

 

xaxaxaxa Δεν ισχύει αυτό , πάγια τακτική των κινέζων με μούφες προσφορές τύπου ο ποιός γρήγορος κερδίζει pandawill style

Έτσι σε τραβάνε στο site τους μήπως σου γιαλύσει τίποτα και επίσης ανεβάζουν επισκεψιμότητα χωρίς να πληρώνουν στην google για να ανεβαίνουν στην κατάταξη του search engine...

Απλό pomotion.. :D

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ, οκ, για να το λες σίγουρα κάτι ξέρεις (έχεις εμπειρία, αλλοίμονο!). Θα το τσεκάρω από περιέργεια αύριο-μεθαύριο...
d-petrakis.com
Link to comment
Share on other sites

χμμμμ, οκ, για να το λες σίγουρα κάτι ξέρεις (έχεις εμπειρία, αλλοίμονο!). Θα το τσεκάρω από περιέργεια αύριο-μεθαύριο...

 

ρε παιδια γαι καποιο λογο πηγα σημερα να παραγγειλω το kingzone k1 απο εδω και δεν φορτονε η σελιδα δηλαδη ελεος ποιοσ με εχει καραραστει ? :( http://www.to2c.com/ δεν λειτουργει to webpage omg:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αν μια σελίδα δε σου λειτουργεί, επειδή έχω και εταιρεία hosting και τα'χω φάει στη μάπα, δοκίμασε να κάνεις ένα restart το router σου... τις περισσότερες φορές είναι μαγεία! :)

Εμένα ανοίγει κανονικά πάντως (εκτός και αν όντως είχε πέσει και επανήλθε) ;)

d-petrakis.com
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν παω να το παραγγειλω απο αποδιποτε μαγαζι παω να πληρωσω με paypal εχω φτιαξει ενα account και μολισ παω να το κανω link με μια credit card μου λεει οτι δεν ηταν δυνατη η αποδοχη του ετηματος απο τον παροχο μου , εχω δοκιμασι με 3 διαφορετικες καρτες δηλαδη ελεος

:!::cry:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν παω να το παραγγειλω απο αποδιποτε μαγαζι παω να πληρωσω με paypal εχω φτιαξει ενα account και μολισ παω να το κανω link με μια credit card μου λεει οτι δεν ηταν δυνατη η αποδοχη του ετηματος απο τον παροχο μου , εχω δοκιμασι με 3 διαφορετικες καρτες δηλαδη ελεος

:!::cry:

 

ποιές κάρτες έχεις?

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxa Δεν ισχύει αυτό , πάγια τακτική των κινέζων με μούφες προσφορές τύπου ο ποιός γρήγορος κερδίζει pandawill style

Έτσι σε τραβάνε στο site τους μήπως σου γιαλύσει τίποτα και επίσης ανεβάζουν επισκεψιμότητα χωρίς να πληρώνουν στην google για να ανεβαίνουν στην κατάταξη του search engine...

Απλό pomotion.. :D

 

Πόοοοοοσο δίκιο είχες, Smartdigi! Μπήκα και παντού λέει "10 κομμάτια". Σιγά μην τα δίνανε! Όπου και να μπεις, είτε από την προσφορά, είτε ο,τιδήποτε, το κινητό απλά είναι στην κανονική του τιμή! Ανάθεμά σας μούφες... :P

d-petrakis.com
Link to comment
Share on other sites

Πόοοοοοσο δίκιο είχες, Smartdigi! Μπήκα και παντού λέει "10 κομμάτια". Σιγά μην τα δίνανε! Όπου και να μπεις, είτε από την προσφορά, είτε ο,τιδήποτε, το κινητό απλά είναι στην κανονική του τιμή! Ανάθεμά σας μούφες... :P

 

xaxaxaxa το ξέρω το παραμύθι κρατάει χρόνια, και όλο το χρόνο. Μετά έχει christmas, new year, china new year, valentine, easter, summer vestival, school season, halloween vestival, black friday και ξανά από την αρχή...:lol:

Link to comment
Share on other sites

eurobank(visa,alphabank(visa),skrill(mstercard) :blink:

 

η visa της eurobank δουλεύει μια χαρά , καταχώρησέ την στον λογαριασμό σου το paypal στο profile > add card

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τί παίζει με την κωδικοποίηση στα μηνύματα; Πώς την αλλάζω ώστε να στέλνει από μόνο του μόνο σε κεφαλαία και με κωδικοποίηση που χωράει περισσότερους χαρακτήρες ανά μήνυμα; (με πιάνει κανείς ή μιλάω Κινέζικα; :P :) )
d-petrakis.com
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, πρέπει να μας περνάνε για πολύ μ... εκεί στο coolicool.com... Παρήγγειλα λοιπόν 3200mAh μπαταρία και μόλις πήρα μια μπαταρία 2500mAh. Εννοείται ότι θα τους αρχίσω στα κοσμητικά μέσω chat και e-mail (γιατί στήθηκα και σα μ... 1 ώρα στο ταχυδρομείο να πάρω το συστημένο και έχασα και τη μέρα μου) και εννοείται ότι θα τους κάνω μαύρη τη ζωή μέσω Paypal για dispute κλπ... ναι, για 10 €!

Ή είναι απατεώνες στο κομμάτι αυτό και σου λένε ότι έχει μπαταρία 3200mAh ενώ δεν υπάρχει, ή το κάνουν επίτηδες απλά για να πουλάνε, ή είναι απλά ζώα...

d-petrakis.com
Link to comment
Share on other sites

εμ...γιαυτό ρωτούσα και ξαναρωτούσα για το αν υπάρχει 3200mAh , λογικά θα ήταν μεγάλο ζήτημα αν ίσχυε κάτι τέτοιο στο δικό μας φόρουμ !

Τώρα περιμένω και εγώ τη μόύφα μπαταρία απο πωλητή στο aliexpress.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω να σας ενημερώσω για το καλύτερο κινέζικο μαγαζί (για μένα) που υπάρχει στο ιντερνετ.

Πρόκειται για το: http://www.vickmall.com

Αγόρασα το κ1, μου ήρθε με πρόβλημα στην κάμερα, το έστειλα πίσω και μετά από διαπραγματεύσεις με μια υπέροχη κινεζούλα

ονόματι Vivian κατάφερα να μου το αλλάξει με άλλο. (δεν είναι στην πολιτική της εταιρίας της)

Ήθελα απλά να αναφέρω την άψογη συνεργασία, απόλυτη ευγένεια και ειλικρίνεια της κοπέλας αυτής και την προσωπική προσπάθεια που

έδειξε για να με βοηθήσει.

Πιστεύω ότι είναι ένα από τα καλύτερα e-shop και πιο έμπιστα στο χώρο του διαδικτύου.

Εμπιστευθείτε το και δεν θα το μετανιώσετε.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το εξής e-mail μαζί με άμεσο refund από την εταιρεία:

 

Dear customer:

Thanks for your feedback.

In this case, please do not dispute on PayPal,it is our fault,how about we refund you 10.91euro?

If you still have any futher questions, please contact us,we will serve you as our best friends.

Best regards

Grace

 

Σωστούς τους βρίσκω. Χωρίς πολλά-πολλά, άμεσο το refund και παραδοχή του λάθους. Να ήμουν άδικος μαζί τους; Τί να πω... Θέλω να δω ο Vaskir τί θα λάβει...

d-petrakis.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...