Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω προβλημα σοβαρο με το σημα και την ποιοτητα του ηχου στηνvodafone εχω αλλαξει καρτα και εχω κανει ολους τους συνδιασμους, ειναι προβλημα του τηλεφωνου υπαρχει κατι που μπορω να κανω, ευχαριστω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα εάν έχεις την καλοσύνη μπορείς να μου πεις πως θα πρέπει να μου το στείλουν για να μην την πατήσω

 

Αν και ειμαστε off topic να στο στειλουν με δωρεαν μεταφορικα δηλαδή ''Singapore Post'' και μειομενη αναγραφωμενη στο δεμα τιμη η' σαν δωρο.....ετσι δεν θα εχεις θεμα με τελωνειο....αν και αυτοι μας εχουν μαθει πλεον και τα στελνουν ετσι χωρις να το ζητήσεις εσυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω προβλημα σοβαρο με το σημα και την ποιοτητα του ηχου στηνvodafone εχω αλλαξει καρτα και εχω κανει ολους τους συνδιασμους, ειναι προβλημα του τηλεφωνου υπαρχει κατι που μπορω να κανω, ευχαριστω?

 

Με ποια ρομ εισαι???

Δοκιμασες να βαλεις την καρτα στην δευτερη υποδοχη και εναλαξ???

Δοκιμασες να επιλεξεις από τις ρυθμισεις > Περισσοτερα > Δυκτια κινητης τηλεφωνιας > Υπηρεσίες 3G > Μονο 3G η' απενεργοποιηση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει και με την δευτεη υποδοχη και με το 3g που λες , η εκδοση android ειναι 4.2.2 εχω κανει update, την ρομ απο που την βλεπω?
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει και με την δευτεη υποδοχη και με το 3g που λες , η εκδοση android ειναι 4.2.2 εχω κανει update, την ρομ απο που την βλεπω?

 

Οκ οποτε εισαι με την original rom....μαλλον δεν μπορω να σε βοηθησω.......με άλλο παροχο εκτος VODAFONE δοκιμασες????

Εγω παντως στην μια υποδοχη VODAFONE εχω και δεν εχω κανενα προβλημμα...βεβαια είμαι Αθηνα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Οκ οποτε εισαι με την original rom....μαλλον δεν μπορω να σε βοηθησω.......με άλλο παροχο εκτος VODAFONE δοκιμασες????

Εγω παντως στην μια υποδοχη VODAFONE εχω και δεν εχω κανενα προβλημμα...βεβαια είμαι Αθηνα...

 

 

kai εγω αθηνα ειμαι και με τον οτε δεν εχω θεμα στη μια καρτα αλλα με vodafone μεγαλο, μπορω να κανω κατι?

Link to comment
Share on other sites

kai εγω αθηνα ειμαι και με τον οτε δεν εχω θεμα στη μια καρτα αλλα με vodafone μεγαλο, μπορω να κανω κατι?

 

Όπως σου ειπα μαλλον δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα κανε και ένα ακομα τεστ και βρες από καποι φιλο-γνωστο σου που να εχει VODAFONE και βαλε την δικια του καρτα να δεις πως παει και αν εχει θεμα και παλι εγω θα το γυριζα πισω.....εάν δεν εχει τοτε θα πηγαινα και με τις 2 καρτες στην VODAFONE να μου βρουν λυση.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πούλησα το kingzone(μετα που το έφτιαξα γιατι "κάηκαν" τα πλήκτρα του menu και του προσθεσα εικονικά πλήκτρα menu με το gravity box).

Παρατήρησα ότι ψάχνεστε να παρετε κάποιο άλλο. Λοιπόν!

Μου ήρθε το ΖΤΕ nubia mini 4G....Θέλω να πω σε όσους (σχεδόν όλους) αντιμετωπίζουν προβλήματα με το kingzone οτι πέσαμε θύματα του ομολογουμένος πολύ εντυπωσιακού marketing και πήραμε στα χέρια μας οτι πιο μούφα κυκλοφορεί.

Διαλέγετε εταιρείες που είναι καταξιωμένες.

Αν μπορούσατε να δείτε το nubia θα καταλαβένατε τι λέω!

Αν το kingzone είναι "ισόγειο" το nubia είναι "7 όροφος"!

 

Χαμήλωσα το ηχείο στο "1" γιατι στο "2" σου σπάει κυριολεκτικά το τυμπανο (και έχει μεχρι το "7").

Οι 2 μέρες είναι το έλαχιστο που μπορεί να σου κρατήσει η μπαταρία.

Lag...τι είναι αυτο?...δεν υπάρχει!

Κανε full zoom στην κάμερα και θα έχεις ακόμα την απίστευτη ποιότητα που έχεις πρίν το zoom!

Η δόνηση είναι σαν το μπάσο απο το ηχείο του στερεοφονικού! Αυτο είναι μάλλον γιατι δεν έχει αποσπόμενη μπαταρία (την ξεβιδώνεις αν θες) και είναι ολόκληρο ένα δεμένο σύνολο μασιφ και δεν τριζει.

Ακόμα και η ζελατινενια θήκη του κολαει σαν γαντι και δεν επιπλέει οπως στο kingzone.

Η ομορφια του δεν υπάρχει,η ταχύτητα δεν υπάρχει και.....η θερμοκρασία επίσης!! το λιώνω και δεν ζεσταίνετε! (δεν έχω παιξει παιχνιδια γιατί τα βαριέμαι λίγο αλλά στο ιντερνετ δεν έχω παρατηρήσει ακόμα θερμοκρασία)

Το πιο βασικό είναι οτι δεν είναι μεταλλικό και σίγουρα θα απορροφάει τους καραδασμούς πριν φτάσουν στην οθόνη.

I'm in love!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι off topic συζητήσεις έφυγαν. Για συγκρίσεις συσκευών αυτού του τύπου απευθυνθείτε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

 

Επίσης να ενημερώσω ότι οι αγγελίες απαγορεύονται δημόσια στο forum εκτός του Buy&Sell στο οποίο έχουν πρόσβαση μόνο παλιά μέλη με συγκεκριμένα κριτήρια. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού από το forum.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μια δυσκολη ερωτηση για οσους γνωριζουν. θελω να συνδεσω το kingzone k1s με την τηλεοραση δηλαδη το usb mini se hdmi δοκιμασα αυτον τον μετατροπεα αλλα δεν κανει και μου ειπαν πως ισως θελει και εναν adaptora απο 5πιν σε 11πιν ,το εχει καταφερει κανεις αυτο ?

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/periferiaka/kalodia/Turbo-X-Micro-USB-to-HDMI-MHL-Adapter-Male-Female.htm

τι πρεπει να κανω τελικα?

Link to comment
Share on other sites

μια δυσκολη ερωτηση για οσους γνωριζουν. θελω να συνδεσω το kingzone k1s με την τηλεοραση δηλαδη το usb mini se hdmi δοκιμασα αυτον τον μετατροπεα αλλα δεν κανει και μου ειπαν πως ισως θελει και εναν adaptora απο 5πιν σε 11πιν ,το εχει καταφερει κανεις αυτο ?

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/periferiaka/kalodia/Turbo-X-Micro-USB-to-HDMI-MHL-Adapter-Male-Female.htm

τι πρεπει να κανω τελικα?

 

Από ότι γνωριζω (και δεν κανω λαθος) θα πρεπει η τελεοραση αλλα και το τηλεφωνο να υποστιριζουν ''MHL'' συνδεση.....το πιθανοτερο αν εχεις σχετικα καινουρια τηλεοραση είναι να το υποστοιριζει....αλλα.... σιγουρα το Kingzone δεν το υποστοιριζει....και ουτε κανενα άλλο κινεζικο Mtk 6592 (εκτος από το pomp c6-c6s) αν θυμαμαι καλα....χωρις την λειτουργια MHL από ότι γνωριζω δεν εχεις καμια πιθανοτητα να καταφερεις συνδεση μεταξη MICRO USB και HDMI.....

Θα πρεπει να αρκεστης στο ''wifi display η αλλιως mirarcast'' το οποιο υποστοιριζει η συσκευη μας (αλλα και αυτό για να δουλεψει θα πρεπει να εχεις Smart tv με wifi) η θα πρεπει να παρεις έναν ανταπτορα ''HDMI-MIRACAST'' οπου αυτος θα μπαινει πανω στο HDMI της τηλεόρασης και το τηλεφωνο θα συνδεετε ασυρματα με τον ανταπτορα και θα δενει σημα εκει....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Από ότι γνωριζω (και δεν κανω λαθος) θα πρεπει η τελεοραση αλλα και το τηλεφωνο να υποστιριζουν ''MHL'' συνδεση.....το πιθανοτερο αν εχεις σχετικα καινουρια τηλεοραση είναι να το υποστοιριζει....αλλα.... σιγουρα το Kingzone δεν το υποστοιριζει....και ουτε κανενα άλλο κινεζικο Mtk 6592 (εκτος από το pomp c6-c6s) αν θυμαμαι καλα....χωρις την λειτουργια MHL από ότι γνωριζω δεν εχεις καμια πιθανοτητα να καταφερεις συνδεση μεταξη MICRO USB και HDMI.....

Θα πρεπει να αρκεστης στο ''wifi display η αλλιως mirarcast'' το οποιο υποστοιριζει η συσκευη μας (αλλα και αυτό για να δουλεψει θα πρεπει να εχεις Smart tv με wifi) η θα πρεπει να παρεις έναν ανταπτορα ''HDMI-MIRACAST'' οπου αυτος θα μπαινει πανω στο HDMI της τηλεόρασης και το τηλεφωνο θα συνδεετε ασυρματα με τον ανταπτορα και θα δενει σημα εκει....

εγω απο οτι γνωριζω το κινητο υποστειριζει MHL για δες καλυτερα

USB

Yes, microUSB v2.0 (MHL 2.1), USB On-the-go, USB Host

Link to comment
Share on other sites

εγω απο οτι γνωριζω το κινητο υποστειριζει MHL για δες καλυτερα

 

Να σου πω την αληθεια μολις τσεκαρα το επισημο σαιτ όπως και αλλα 2 με spects και αναφαιρουν ότι υποστοιριζει MHL 2.1.....:X:!::X:!::X:!:

Από την άλλη μερια στο 4pda και σε διαφορα αλλα φορουμ που διαβαζω σε σχετικες ερωτήσεις ελεγαν ότι δεν υποστοιριζει MHL αντε βρες ακρη....θα το ψαξο όμως καλυτερα και θα επανελθω......

 

αρε και να δουλευη!!!!!!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια μολις τσεκαρα το επισημο σαιτ όπως και αλλα 2 με spects και αναφαιρουν ότι υποστοιριζει MHL 2.1.....:X:!::X:!::X:!:

Από την άλλη μερια στο 4pda και σε διαφορα αλλα φορουμ που διαβαζω σε σχετικες ερωτήσεις ελεγαν ότι δεν υποστοιριζει MHL αντε βρες ακρη....θα το ψαξο όμως καλυτερα και θα επανελθω......

 

αρε και να δουλευη!!!!!!

 

μαkαρι να το βρουμε!!! EXOYME κανενα νεο ?

Edited by zimpilias
Link to comment
Share on other sites

τιποτα τελικα δε το γνωριζει κανεις?

 

Μπα φίλε το έψαξα πολύ και όπου απευθυνθηκα η απάντηση ήταν αρνητική...

Μάλλον δεν παίζει στο κινητό μας....

Το έψαξα πολύ και δεν υπάρχουν καν αναφορές για mhl....

To να πω καλά θα ήταν.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπα φίλε το έψαξα πολύ και όπου απευθυνθηκα η απάντηση ήταν αρνητική...

Μάλλον δεν παίζει στο κινητό μας....

Το έψαξα πολύ και δεν υπάρχουν καν αναφορές για mhl....

To να πω καλά θα ήταν.....

δε ξερω για να το λες θα εχεις δικιο ,αλλα αφου το γραφει η επισημη σελιδα τι να πω, ισως μια επικοινωνια με αυτους?

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε άλλη εταιρία εκτός Kingzone, οι άνθρωποι είναι ερασιτέχνες.

 

Τι επαθες και το λες αυτό???Απλα ενημερωτικα σε ρωταω μιας και ειδα ότι χαθηκες......

Εγω αν και ευχαριστημένος με το Κ1 Turbo από χθες περιμενω και το ZTE Nubia Z7 Max.......και ένα απ τα 2 θα παει στα χερια της συζηγου!!!!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τι επαθες και το λες αυτό???Απλα ενημερωτικα σε ρωταω μιας και ειδα ότι χαθηκες......

Εγω αν και ευχαριστημένος με το Κ1 Turbo από χθες περιμενω και το ZTE Nubia Z7 Max.......και ένα απ τα 2 θα παει στα χερια της συζηγου!!!!

 

Κοίταξε, πήρα zte nubia mini 4g και one plus one , καμμία σχέση με το k1. Ανωτερότερα για τις απαιτήσεις μου. Αυτό που με νευρίασε στην kingzone είναι τα ψέματα που λένε και το από μηνα σε μήνα η αναβάθμιση σαν τηλέφωνο κανένα θέμα από εταιρία και υποστήριξη για κλάματα.

Link to comment
Share on other sites

Τι επαθες και το λες αυτό???Απλα ενημερωτικα σε ρωταω μιας και ειδα ότι χαθηκες......

Εγω αν και ευχαριστημένος με το Κ1 Turbo από χθες περιμενω και το ZTE Nubia Z7 Max.......και ένα απ τα 2 θα παει στα χερια της συζηγου!!!!

 

περιττό να σου πω οτι στην γυναίκα σου θα πάρει το k1!! :p γιατί το nubia είναι πραγματικό εργαλείο και δεν θα μπορείς να το δόσεις! αν και το max δεν είναι όσο ομορφο είναι το mini. Εχεί δίκιο ο smarti.... στο forum της kingzone όλοι παλεύουν να διορθώσουν τα αδιόρθωτα και στο foroum των nubia το μόνο που τους απασχολεί είναι ποια rom να βάλουν και ποια rom να βγάλουν έτσι για να περνάει η ώρα!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, πήρα zte nubia mini 4g και one plus one , καμμία σχέση με το k1. Ανωτερότερα για τις απαιτήσεις μου. Αυτό που με νευρίασε στην kingzone είναι τα ψέματα που λένε και το από μηνα σε μήνα η αναβάθμιση σαν τηλέφωνο κανένα θέμα από εταιρία και υποστήριξη για κλάματα.

 

Οκ καταλαβα.....και όπως ειδες και εγω μια από τα ιδια αν και δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις και αντικειμενικα το Kingzone είναι στις απαιτησεις μου....απλα βαριέμαι πολύ γρηγορα τα τηλεφωνα....

Την προιγουμενη Δευτερα εφερα 2 Coolpad f1 (142€) - Ενταξει συγκριτηκα με το Kingzone εκτος από τον καλυτερο ηχο του coolpad σε όλα τα αλλα το Kingzone ηταν καλυτερο - και τα εδώσα και τα 2 (το 1 το χαρησα) και τωρα περιμενω το NUBIA Z7 MAX....(συγνωμη για το μικρο offtopic)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, έχω περίπου 20 μέρες το κ1 και έχω ένα πρόβλημα με το μικρόφωνο .όταν περνώ η με περνούν τηλέφωνο δεν με ακούνε .δοκίμασα να κάνω έγραφη ήχου πάλι τίποτα<όταν άκουγα αυτό που έγραψα άκουγα μόνο χιόνια >έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ολλα έστρωσαν.σε 4 μέρες πάλι τα ίδια.τη μπορώ να κάνω εγώ για να λύσω το πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, έχω περίπου 20 μέρες το κ1 και έχω ένα πρόβλημα με το μικρόφωνο .όταν περνώ η με περνούν τηλέφωνο δεν με ακούνε .δοκίμασα να κάνω έγραφη ήχου πάλι τίποτα<όταν άκουγα αυτό που έγραψα άκουγα μόνο χιόνια >έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ολλα έστρωσαν.σε 4 μέρες πάλι τα ίδια.τη μπορώ να κάνω εγώ για να λύσω το πρόβλημα ?

 

Θα σου προτυνα να αλλαξεις ρομ (αν ασχολησε και γνωρίζεις πως)...πιο πανω εχω αναφερει πως μπορούμε να περασουμε ρομ σε μορφη .zip

κατεβάζεις από needrom οποια θες (ακομα και την Official που φορας τωρα) και την βαζεις και βλέπουμε....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...