Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για δειτε και αυτο https://www.youtube.com/watch?v=L2Q2k3C75og

 

(οταν μου ερθει και το κινητο θα γραψω και για την μπαταρια)

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να και η μπαταρια απο εδω http://www.aliexpress.com/item-img/100-New-Original-Rechargeable-2500mAh-Lithium-ion-Battery-for-Kingzone-K1-Smartphones/1865016739.html#

 

Merci τους το έχω στείλει κι εγώ αυτό, αλλά νομίζω ότι θέλουν και διαστάσεις κλτ,κτλ. (εάν το γράφει πουθενά)

Τεσπα, θα δούμε

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά σαν είπα να ταιριάζει από άλλο μην πετάμε κ ότι θέλουμε. από 2500 mah σε 3000 ή 4400 μιλάμε για τρομακτικό πάχος μπαταρίας.
το λινκ που εβαλα το ειδες?δηλαδη απο 2500 σε 3000 mah εχει νομιζεις τοση τρομερη διαφορα?εχει ελαχιστη διαφορα η μπαταρια σε παχος και οταν λες αν ταιριαζει απο αλλο αρα θελεις ποιο μεγαλη μπαταρια,ποιο μεγαλη μπαταρια με ιδιες διαστασεις δεν γινεται να βαλεις δεν υπαρχει οποτε η καταργεις το πισω καπακι και βρισκεις αλλο πλαστικο καπακι που να ταιριαζει η παιρνεις 2η μπαταρια η παιρνεις ενα Battery power bank και ησυχαζεις Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Μα καλα αυτοι στο Minideal θα μας τρελανουν!!!!!!!Την Τεταρτη 12πμ πληρωσα...Την Πεμπτη 09πμ ειχα trackin Number....Σημερα 13.30 είναι recieved by customer & τωρα 22.00 που το κοιταξα είναι IPS destination country Greece.....δηλαδή διαδικασια που σε αλλα STORES τραβαει μεχρι και 1 εβδομαδα μη πω και παραπανω....

Μου το ελεγαν αλλα δεν το πιστευα.....αρκει να το εχει στο μαγαζι...αν το εχει παιζει να είναι και ο ποιο γρηγορος από ολους!!!!Τους ζητησα και κουπονι αλλα μου ειπαν ότι ηταν σε προσφορα και δεν μπορουσαν...μονο κανα δωρακι.........

ΑΛΛΑ....

όταν εκανα την πληρωμη η τραπεζα δεν την δεχτηκε για 1.2€ (δεν τα ειχα υπολογιση σωστα με την paypall) και μηλισα στο Live Chat μαζι τους τους ζητησα να μου δωσουν 3$ κουπονι ενώ τους εξηγησα τον λογω και σε 5 δευτερόλεπτα μου το ειχαν δωσει......

Μπραβο τους.....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

για root σε αυτην τη συσκευη υπαρχει κανενας σιγουρος τροπος να το κανουμε χωρις προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

για root σε αυτην τη συσκευη υπαρχει κανενας σιγουρος τροπος να το κανουμε χωρις προβληματα?

Όλοι οι παραδοσιακοί θα δουλέψουν...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

για root σε αυτην τη συσκευη υπαρχει κανενας σιγουρος τροπος να το κανουμε χωρις προβληματα?

 

Εγώ έχω κάνει με το genius root σε 30 δεύτερα είσαι οκ και όλα καλά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία να πω ότι το Κ1 έχει και την λειτουργία screenshot όπου την ανακάλυψα τυχαία. Το μεγάλο θετικό είναι ότι όχι απλά γίνεται με το ένα χέρι, αλλά κυριολεκτικά με ένα δάκτυλο. Απλά πατήστε με τον αντίχειρα σας το volume down και το power button μαζί στιγμιαία και θα ακούσετε τον ήχο ότι μόλις πάρθηκε το screenshot. ;)
Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία να πω ότι το Κ1 έχει και την λειτουργία screenshot όπου την ανακάλυψα τυχαία. Το μεγάλο θετικό είναι ότι όχι απλά γίνεται με το ένα χέρι, αλλά κυριολεκτικά με ένα δάκτυλο. Απλά πατήστε με τον αντίχειρα σας το volume down και το power button μαζί στιγμιαία και θα ακούσετε τον ήχο ότι μόλις πάρθηκε το screenshot. ;)
οπως τα λες ειναι μαλιστα το ειχα δοκιμασει πριν καμια εβδομαδα για να παρω screenshot απο εδω
Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία να πω ότι το Κ1 έχει και την λειτουργία screenshot όπου την ανακάλυψα τυχαία. Το μεγάλο θετικό είναι ότι όχι απλά γίνεται με το ένα χέρι, αλλά κυριολεκτικά με ένα δάκτυλο. Απλά πατήστε με τον αντίχειρα σας το volume down και το power button μαζί στιγμιαία και θα ακούσετε τον ήχο ότι μόλις πάρθηκε το screenshot. ;)

 

Η συγκεκριμένη λειτουργία είναι διαθέσιμη σε όλα τα android root κινητά , εξαρχής.

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη λειτουργία είναι διαθέσιμη σε όλα τα android root κινητά , εξαρχής.

Όχι και σε όλα τα rooted android κινητά και μάλιστα εξαρχής. Στο t100s, rooted με 20140225 firmware δεν υπάρχει η λειτουργία καν. Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Το batteryupgrade δεν έχει ακόμα νέα μπαταρία για το kingzone :(

Δώστε κύριοι κατέχοντες καμία ακόμα άποψη / σχόλιο .... έτσι να έχουμε να διαβάζουμε :D

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ερθει το κινητο θα σας πω για την μπαταρια, τωρα ειδα πως το κινητο μου ειναι στο αεροδρομιο (ελλαδα) απλη αποστολη φυσικα , γνωριζουμε μετα απο ποσες μερες περιπου θα το λαβω ?
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το κινητό είναι εξαιρετικό , τολμώ να πω το πιο απροβληματιστο και καλύτερο mediatek εως τώρα σε όλους τους τομείς...αλλά όταν στην ίδια περίπου τιμή υπάρχει το mi3 και με 70-80 ευρώ παραπάνω το oneplus one ή ένα εγχώριο LG G2 τότε τα πράγματα γίνονται πολύ δύσκολα για την επιλογή στο εύρος τιμής 180-220 ευρώ.

 

Η oneplus one ανακάτεψε τη τράπουλα πολύ στον κινέζικο ανταγωνισμο και έφερε πολύ κοντά τα flagship κινέζικα με τα καλά mediatek.

Ποιος ο λόγος πλεον να αγοράσεις kingzone ή jiayu ή THL ή ZOPO στο εύρος τιμής που ανέφερα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το κινητό είναι εξαιρετικό , τολμώ να πω το πιο απροβληματιστο και καλύτερο mediatek εως τώρα σε όλους τους τομείς...αλλά όταν στην ίδια περίπου τιμή υπάρχει το mi3 και με 70-80 ευρώ παραπάνω το oneplus one ή ένα εγχώριο LG G2 τότε τα πράγματα γίνονται πολύ δύσκολα για την επιλογή στο εύρος τιμής 180-220 ευρώ.

 

Η oneplus one ανακάτεψε τη τράπουλα πολύ στον κινέζικο ανταγωνισμο και έφερε πολύ κοντά τα flagship κινέζικα με τα καλά mediatek.

Ποιος ο λόγος πλεον να αγοράσεις kingzone ή jiayu ή THL ή ZOPO στο εύρος τιμής που ανέφερα παραπάνω.

 

Νομίζω ότι θα πρέπει να μιλάμε με ίδια μέτρα σύγκρισης χαρακτηριστικών και όχι τιμής

Στα μείον των περισσοτέρων είναι η διπλή κάρτα sim που δεν διαθέτουν. Και είναι πλέον must για τις ανάγκες μας με τα δίκτυα που έχουμε στην επαρχία.

 

Το oneplus είναι ακριβό για αυτά που προσφέρει φωτογραφική στην μηχανή μια χαρά ανταποκρίνεται το kingzone που διαφημίζουν φακούς επώνυμους, επεξεργαστής? Ναι και επεξεργαστή και μνήμη καλύτερη έχει το oneplus αλλά δεν είναι Mediatek. Εάν περάσεις στρατόπεδο επεξεργαστών δύσκολα αλλάζεις. Για όσους πειράζουν τα κινητά τους.

 

Θεωρό ότι το oneplus είναι μια καλή επιλογή μπιμπελό κινητού χωρίς να το πειράζεις, Η καλύτερη για όποιον θέλει να γίνει φιλαράκι με το κινητό του στην παραμετροποίηση είναι τo Kingzone χωρίς σύγκριση.

 

Και να συμπληρώσω ότι με Snapdragon και μπαταρία 3000mah είναι σαν να έχεις τον MTK6592 με 2000mah

Edited by Smartdigi
Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα πως το κινητο μου ειναι στο αεροδρομιο (ελλαδα) απλη αποστολη φυσικα , γνωριζουμε μετα απο ποσες μερες περιπου θα το λαβω .................. σιγουρα εσεις θα εχετε αναλογη εμπειρια
Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα πως το κινητο μου ειναι στο αεροδρομιο (ελλαδα) απλη αποστολη φυσικα , γνωριζουμε μετα απο ποσες μερες περιπου θα το λαβω .................. σιγουρα εσεις θα εχετε αναλογη εμπειρια

 

Εξαρτάται από τα ελτά συνήθως σε 24 ώρες το παίρνεις αλλά σε εορτές ή άδειες καλοκαιρινές μπορεί να κολλήσει και 1 εβδομάδα στο αεροδρόμιο γιατί δεν έχουν προσωπικό να σκανάρει τα δέματα

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα πως το κινητο μου ειναι στο αεροδρομιο (ελλαδα) απλη αποστολη φυσικα , γνωριζουμε μετα απο ποσες μερες περιπου θα το λαβω .................. σιγουρα εσεις θα εχετε αναλογη εμπειρια

 

Αν εισαι Αθηνα όταν το δεις πριν τις 3 τα ξημερώματα στο ΚΔ κεντρικο Αθηνας-Αττικης το πρωι περιπου στις 7 θα βρισκεται στο ταχυδρομιο τις περιοχης σου οπου μπορεις να παραλαβεις ο ιδιος στο παραρτημα με τα δεματα οπου γινεται και η διαλογή (όχι στα ταμεια) αλλιως την ιδια μερα θα στο φερουν σπιτι.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! αποφάσισα να πουλήσω το kingzone turbo.το κινητό είναι σε αριστη κατάσταση απλά το θέμα της μπαταρίας είναι αρκετά σημαντικό για μένα(χρησιμοποιώ αρκετά wifi και gps).Θα είμαι Θεσσαλονίκη μέχρι Δευτέρα πρωι στις 12.00(μετά φεύγω εκτός Ελλάδας για 2 εβδομάδες).οποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

τι διαολο περονοσπορος επεσε?καλη πωληση αλλα το κινητο ειναι εξαιρετικο και πιστευω θα μετανιωσετε οσοι το πουλατε οτι και να παρετε η αυτονομια στα ιδια επιπεδα περιπου θα ειναι
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα πρέπει να μιλάμε με ίδια μέτρα σύγκρισης χαρακτηριστικών και όχι τιμής

Στα μείον των περισσοτέρων είναι η διπλή κάρτα sim που δεν διαθέτουν. Και είναι πλέον must για τις ανάγκες μας με τα δίκτυα που έχουμε στην επαρχία.

 

Το oneplus είναι ακριβό για αυτά που προσφέρει φωτογραφική στην μηχανή μια χαρά ανταποκρίνεται το kingzone που διαφημίζουν φακούς επώνυμους, επεξεργαστής? Ναι και επεξεργαστή και μνήμη καλύτερη έχει το oneplus αλλά δεν είναι Mediatek. Εάν περάσεις στρατόπεδο επεξεργαστών δύσκολα αλλάζεις. Για όσους πειράζουν τα κινητά τους.

 

Θεωρό ότι το oneplus είναι μια καλή επιλογή μπιμπελό κινητού χωρίς να το πειράζεις, Η καλύτερη για όποιον θέλει να γίνει φιλαράκι με το κινητό του στην παραμετροποίηση είναι τo Kingzone χωρίς σύγκριση.

 

Και να συμπληρώσω ότι με Snapdragon και μπαταρία 3000mah είναι σαν να έχεις τον MTK6592 με 2000mah

 

Εχει απολυτο δικαιο ο φιλος και γνωστης Smartdigi.....Εγω μετα από 4 τηλεφωνα με MTK επεξεργαστη πολύ δυσκολα θα πηγαινα σε κατι άλλο μηλαμε παντα για ''dual sim''.....για μενα δεν είναι μονο τα λιγοτερα χρηματα...είναι η πολύ καλη διαχειρηση των 2 sim που δεν την εχουμε δει ακομα σε μεγαλες εταιρειες, ισως η καλυτερη διαχειρηση ενεργειας, full παραμετροποιησημο....και ολο και περισσοτερο καλυτερες κατασκευες.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

τι διαολο περονοσπορος επεσε?καλη πωληση αλλα το κινητο ειναι εξαιρετικο και πιστευω θα μετανιωσετε οσοι το πουλατε οτι και να παρετε η αυτονομια στα ιδια επιπεδα περιπου θα ειναι

 

Φιλέ μου εγώ προσωπικά δεν μετανιωσα καθόλου που το πουλησα και πείρα xiaomi mi3..σε θέμα αυτονομίας είναι 2 επίπεδα πανω το μι3...με την χρηση που εκανα στο κινγκζον με το ζόρι μου έβγαζε μισή μέρα....το μι3 παντα πριν πέσω για ύπνο είναι πανω απο 30%....

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου εγώ προσωπικά δεν μετανιωσα καθόλου που το πουλησα και πείρα xiaomi mi3..σε θέμα αυτονομίας είναι 2 επίπεδα πανω το μι3...με την χρηση που εκανα στο κινγκζον με το ζόρι μου έβγαζε μισή μέρα....το μι3 παντα πριν πέσω για ύπνο είναι πανω απο 30%....

 

Λογικότατο αφού τα specs είναι διαφορετικά έχει και άλλη αυτονομία. ΜΙκρότερη κάμερα, λιγότερους σένσορες, μια κάρτα sim κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Λογικότατο αφού τα specs είναι διαφορετικά έχει και άλλη αυτονομία. ΜΙκρότερη κάμερα, λιγότερους σένσορες, μια κάρτα sim κτλπ.

 

Η κάμερα δεν κολλάει στν κατανάλωση καθόλου..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...