Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποσο ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα αυτο?γιατι αλλο να στο λεει πχ η samsung και αλλο να στο λεει μια νεα εταιρεια και μαλιστα κινεζικη,για εμενα που θα το αποκτησω μακαρι να ισχυει αυτο ,αλλα εχω τις αμφιβολιες μου!

 

Η συγκεκριμένη εταιρία που δημοσίευσε το sar είναι αμερικάνικη με γραφεία και στην κίνα και εγγυημένος dealer επώνυμων κινητών συσκευών, φtιάχνει custom rom και έχει και το εξοπλισμό για μετρήσεις sar. Είναι πιο ψαγμένοι από τους άλλους ελαφρός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητό ως τώρα πετάει. Απλά να αναφέρω πως το είχα συνδεδεμένο στον φορτιστή ενώ έκανα video skype και το κινητό "πήρε φωτιά" . Χωρίς υπερβολές δεν μπορούσα να το ακουμπήσω. Το αποσυνδεσα και έβγαλα το καπάκι... Δεν ξέρω που θα κατέληγε η θερμοκρασία..
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ως τώρα πετάει. Απλά να αναφέρω πως το είχα συνδεδεμένο στον φορτιστή ενώ έκανα video skype και το κινητό "πήρε φωτιά" . Χωρίς υπερβολές δεν μπορούσα να το ακουμπήσω. Το αποσυνδεσα και έβγαλα το καπάκι... Δεν ξέρω που θα κατέληγε η θερμοκρασία..

 

λογικα επειδη είναι μεταλικο και ειναι καλος αγωγος της θερμοτητας.εδω το σ3 και το note 1 που ειχα ενα φεγγαρι μετα απο καμια ωρα browsing τα κινητα εκαιγαν ανελεητα,που ηταν φτιαγμενα και απο πλαστικο που ειναι κακος αγωγος...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ως τώρα πετάει. Απλά να αναφέρω πως το είχα συνδεδεμένο στον φορτιστή ενώ έκανα video skype και το κινητό "πήρε φωτιά" . Χωρίς υπερβολές δεν μπορούσα να το ακουμπήσω. Το αποσυνδεσα και έβγαλα το καπάκι... Δεν ξέρω που θα κατέληγε η θερμοκρασία..

 

Από ακουστική πως πάει??? τους ακούς και σε ακούνε καθαρά κατά την διάρκεια της κλήσης?? H θήκη που λες ότι είναι μάπα είναι σαν αυτήν εδώ με το QI wireless ή κάποια άλλη?

http://www.to2c.com/kingzone-k1-qi-wireless-charging-with-original-leather-case.html

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ως τώρα πετάει. Απλά να αναφέρω πως το είχα συνδεδεμένο στον φορτιστή ενώ έκανα video skype και το κινητό "πήρε φωτιά" . Χωρίς υπερβολές δεν μπορούσα να το ακουμπήσω. Το αποσυνδεσα και έβγαλα το καπάκι... Δεν ξέρω που θα κατέληγε η θερμοκρασία..

 

Υπαρχει κατι που να εχεις παρατηρησει ότι δεν δουλευει η δεν λειτουργει κανονικα???Αν δουλευεις την εφαρμογή Facebook μηπως αυτή κρασαρει και σε πεταει εξω???Την ωρα που ησουν στο skype και το φορτηζες παρατηρησες όταν το αποσυνδεσες αν το τηλεφωνο ειχε αποφορτιστεί περισσοτερο (απ την στιγμη πριν το βαλεις στη φορτιση και μπεις στο skype)???

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

λογικα επειδη είναι μεταλικο και ειναι καλος αγωγος της θερμοτητας.εδω το σ3 και το note 1 που ειχα ενα φεγγαρι μετα απο καμια ωρα browsing τα κινητα εκαιγαν ανελεητα,που ηταν φτιαγμενα και απο πλαστικο που ειναι κακος αγωγος...

Έτσι είναι αλλά... δεν ξέρω...

Από ακουστική πως πάει??? τους ακούς και σε ακούνε καθαρά κατά την διάρκεια της κλήσης?? H θήκη που λες ότι είναι μάπα είναι σαν αυτήν εδώ με το QI wireless ή κάποια άλλη?

http://www.to2c.com/kingzo...ther-case.html

Καλή είναι η ακουστική ως τώρα, τίποτα τρελό.. απλά καλή. Ναι η θήκη σαν αυτή είναι, μπορεί να είναι δική μου γνώμη περί μάπας δεν ξέρω.

Υπαρχει κατι που να εχεις παρατηρησει ότι δεν δουλευει η δεν λειτουργει κανονικα???Αν δουλευεις την εφαρμογή Facebook μηπως αυτή κρασαρει και σε πεταει εξω???Την ωρα που ησουν στο skype και το φορτηζες παρατηρησες όταν το αποσυνδεσες αν το τηλεφωνο ειχε αποφορτιστεί περισσοτερο (απ την στιγμη πριν το βαλεις στη φορτιση και μπεις στο skype)???

Όχι σε όλα!! Εκτός από αυτό που ανέφερα περί συγχρονισμού τηλεφωνικού καταλόγου και επαφές FB, που δεν μου φαίνεται σωστό...

Και πλέον που έκανες φαντάζομαι αρκετές φορτίσεις...πως πάει η μπαταρία? Ο μόνος λόγος που κοιτάω Hongmi Note Και Umi x3 έναντι αυτού.

Δεν με έχει προβληματίσει η μπαταρία. Νομίζω στον μέσο όρο είναι. Με την χρήση που του κάνω βέβαια επειδή είναι καινούργιο και το δουλεύω πολύ το φορτίζω 1,5 φορές την μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερος σχεδιασμός της συσκευής! Περιμένω με αγωνία τις εντυπώσεις σας!!! Δεν μπορω να αποφασίσω nexus 5 - Xiaomi m3 - One plus one :-(
φυσικα το One plus one αλλα δεν κυκλοφορει
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε chris κοιτουσα το iocean x8,αλλα τωρα καλοκοιτάζω και το k1,ποσο ελευθερο αφηνει στην εσωτερικη για apps?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε chris κοιτουσα το iocean x8,αλλα τωρα καλοκοιτάζω και το k1,ποσο ελευθερο αφηνει στην εσωτερικη για apps?

Σε ευχαριστώ!! Με μπερδεύει το system, sd, external sd κλπ γιατί στο παρελθόν τα έχω συναντήσει ανάποδα οπότε ελπίζω να βοηθήσει το συνημμένο ! Έχω ήδη μια 8άρα εξωτερική μέσα..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ chris,περίπου 5gb δηλαδή απο τα θεωρητικά 16,γιατί τόσα λίγα όμως?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Στο clean master μου δείχνει 1.Εσωτερικός χώρος, 2.Συσκευή και 3. Sd card. Αυτό σημαίνει πως από την εικόνα που πήρα από το airdroid λείπει της συσκευής, το 2. Αθροίζω γύρω στα 13,5GB Edited by ChrisVsChris
Link to comment
Share on other sites

οπότε αν είναι στο 8 το internal ειναι σε λογικά πλαίσια,οκ!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Chris εάν μπορείς κάνε και ενα τεστ με το gps, για δουμε πως δουλεύει, και ποσο γρηγορα lockαρει. Εχει glonas οποτε θα πρεπει να ειναι και γρηγορο και να κλειδώνει πολλούς δορυφόρους (7 μινιμουμ).

Κατέβασε το GPStest απο το Play για να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν βοηθαω

 

Έτσι εμεινε? in view 11-in use 0? κανονικά πρεπει να έχει και στο in use καποιους δορυφόρους για να δουλεψει το gps.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο μολις σημερα πεταει από Κινα για Ελλαδα....οποτε με βλεπω την άλλη εβδομαδα για παραλαβη......
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και απο εμένα. Παρακολουθώ το thread σχεδόν απο την αρχή του και "μπήκα στην μπρίζα" και το παρήγγειλα και εγώ το Κ1. Το παρήγγειλα απο Tinydeals στις 29/5 και (ενω έγραφε In Stock) τελικά το "διώξανε" στις 3/6 γιατί δεν το είχαν μέχρι τότε. Έβαλα με SingPost να μου έρθει. Μου έστειλαν το tracking number στις 3/6 που πάει έτσι: RS*********NL όπου μάλλον είναι DHL! Έχω πικρή εμπειρία απο DHL (δεν χρειάζεται να μπώ σε λεπτομέρειες) και δεν θέλω ούτε κάτω απο το σπίτι μου να περνάνε... Επίσης, ακόμα το tracking number στο 17track.net δεν βγάζει απολύτως τίποτα (Not Found). Το μαγαζί το έχω δοκιμάσει πριν ένα μήνα περίπου και βγήκε σωστό τότε.

Εν το μεταξύ έχω φάει και τις φρίκες μου με το to2c γιατί εδώ και 2 μήνες ακόμα περιμένω το thl t100s το οποίο στο tracking number απο την στιγμή που έφυγε απο Σιγκαπούρη (23/4) έκτοτε δεν εχνημερώθηκε ποτέ ξανά και η τύχη του κινητού αγνοείται... Ευτυχώς έχω κάνει εγκαίρως dispute στο paypal και περιμένω να μου επιστρέψουν τα λεφτά μου πίσω.

Ούτε ο γκαντεμόσαυρος να μου είχε ευχηθεί!

Link to comment
Share on other sites

Όντως είσαι λίγο άτυχος αλλά ειδικά με το to2c είσαι πολύ άτυχος. Μικρές πιθανότητες να χαθεί δέμα εξαιτίας τους. Εξάλλου δε θα έχεις πρόβλημα με την επιστροφή των χρημάτων. Όσο για το tinydeal δεν έχω καλή γνώμη. Δεν το συγκρίνω καν με το to2c που επαναλαμβάνω απλά έτυχε αυτό που έπαθες, έχει πολλές επιτυχημένες αποστολές στο ενεργητικό του. Που έβγαλες το συμπέρασμα ότι είναι DHL? Δε νομίζω ότι δείχνει κάτι τέτοιο το tracking number που έχεις. Αν δεν το επέλεξες δε φέρεις ευθύνη νομίζω. Εξάλλου για να σιγουρευτείς στη μηχανή αναζήτησης του 17tracking γράφει με τι έχει αποσταλθεί το κινητό σου.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι εμεινε? in view 11-in use 0? κανονικά πρεπει να έχει και στο in use καποιους δορυφόρους για να δουλεψει το gps.

 

Έφτασε στο 5 in use

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και απο εμένα. Παρακολουθώ το thread σχεδόν απο την αρχή του και "μπήκα στην μπρίζα" και το παρήγγειλα και εγώ το Κ1. Το παρήγγειλα απο Tinydeals στις 29/5 και (ενω έγραφε In Stock) τελικά το "διώξανε" στις 3/6 γιατί δεν το είχαν μέχρι τότε. Έβαλα με SingPost να μου έρθει. Μου έστειλαν το tracking number στις 3/6 που πάει έτσι: RS*********NL όπου μάλλον είναι DHL! Έχω πικρή εμπειρία απο DHL (δεν χρειάζεται να μπώ σε λεπτομέρειες) και δεν θέλω ούτε κάτω απο το σπίτι μου να περνάνε... Επίσης, ακόμα το tracking number στο 17track.net δεν βγάζει απολύτως τίποτα (Not Found). Το μαγαζί το έχω δοκιμάσει πριν ένα μήνα περίπου και βγήκε σωστό τότε.

Εν το μεταξύ έχω φάει και τις φρίκες μου με το to2c γιατί εδώ και 2 μήνες ακόμα περιμένω το thl t100s το οποίο στο tracking number απο την στιγμή που έφυγε απο Σιγκαπούρη (23/4) έκτοτε δεν εχνημερώθηκε ποτέ ξανά και η τύχη του κινητού αγνοείται... Ευτυχώς έχω κάνει εγκαίρως dispute στο paypal και περιμένω να μου επιστρέψουν τα λεφτά μου πίσω.

Ούτε ο γκαντεμόσαυρος να μου είχε ευχηθεί!

Φιλε δεν ειναι DHL αλλα το Ολλανδικο ταχυδρομειο Nederland post οποτε εισαι τυχερουλης μιας και ειναι και ποιο γρηγορο και απο το SGpost. Μην ανησυχεις για το tracking number, μολις παει Ολλανδια θα το δεις στο 17track.net και καπακι σε 3-4 μερες Ελλαδα στο σπιτι σου.

Το συνηθιζουν τωρα τελευταια οι Κινεζοι το NLpost μιας και δεχεται και 2 μπαταριες, ετσι μου ηρθε εμενα ενα τηλεφωνο απο Fastcardtech..........οποτε ολα καλα και μην ανησυχεις!:)

Δες εδω http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RS115949298NL και επεσα και μεσα στις εκλογες!

http://www.postnl.post/details/

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Όντως είσαι λίγο άτυχος αλλά ειδικά με το to2c είσαι πολύ άτυχος. Μικρές πιθανότητες να χαθεί δέμα εξαιτίας τους. Εξάλλου δε θα έχεις πρόβλημα με την επιστροφή των χρημάτων. Όσο για το tinydeal δεν έχω καλή γνώμη. Δεν το συγκρίνω καν με το to2c που επαναλαμβάνω απλά έτυχε αυτό που έπαθες, έχει πολλές επιτυχημένες αποστολές στο ενεργητικό του. Που έβγαλες το συμπέρασμα ότι είναι DHL? Δε νομίζω ότι δείχνει κάτι τέτοιο το tracking number που έχεις. Αν δεν το επέλεξες δε φέρεις ευθύνη νομίζω. Εξάλλου για να σιγουρευτείς στη μηχανή αναζήτησης του 17tracking γράφει με τι έχει αποσταλθεί το κινητό σου.

Δεν ξέρω αν είμαι άτυχος με το to2c αλλά μία φορά παρήγγειλα απο εκεί (λάθος μου που πρώτα δεν το δοκίμασα με κάτι φθηνό) και ακόμα περιμένω είτε το κινητό είτε τα λεφτά μου. Για του λόγου το αληθές ρίξε μια ματιά να δείς: EX010331470SG. Όσο για την DHL μάλλον έχεις δίκιο γιατί όπως γράφει και ο vasilis_hd2, είναι Nederland post απλά όπως το πρωτοείδα το site μου θύμισε κάπως της DHL το site και θόλωσα... 8-{

Το περίμενα πως και πως το t100s αλλά τώρα με το K1 δεν βλέπω την ώρα. Έχω δει σχεδόν όλα τα βιντεάκια στο γιουτούμπι και έχω πορωθεί άγρια. Δεν θα αντέξω δεύτερο φιάσκο απο τους μπρουσλίδες... :-@

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε δεν ειναι DHL αλλα το Ολλανδικο ταχυδρομειο Nederland post οποτε εισαι τυχερουλης μιας και ειναι και ποιο γρηγορο και απο το SGpost. Μην ανησυχεις για το tracking number, μολις παει Ολλανδια θα το δεις στο 17track.net και καπακι σε 3-4 μερες Ελλαδα στο σπιτι σου.

Το συνηθιζουν τωρα τελευταια οι Κινεζοι το NLpost μιας και δεχεται και 2 μπαταριες, ετσι μου ηρθε εμενα ενα τηλεφωνο απο Fastcardtech..........οποτε ολα καλα και μην ανησυχεις!:)

Δες εδω http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RS115949298NL και επεσα και μεσα στις εκλογες!

http://www.postnl.post/details/

 

Απο το στόμα σου και στου Θεού το αυτί Βασίλη. Έχεις δίκιο για το Ολλανδικό ταχυδρομείο, απο κεκτημένη ταχύτητα είδα το site τους και μου θύμισε της DHL και γιαυτό θόλωσα. Το τρακιν ναμπερ (RS115503157NL) ακόμα δεν βγάζει τίποτα. Μα καλά, πόσες μέρες θέλει για να φτάσει Ολλανδία;

Τέσπα, ελπίζω όλα να πάνε καλά με το Κ1 γιατί με βλέπω σε διαφορετική περίπτωση να παίρνω το αεροπλανάκι και να πηγαίνω εκεί για να τους μάθω καράτε, κουνγκ φου και άλλες κινέζικες λέξεις. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσχετο: ρε παιδία, το Κ1 που γράφει (επίσημα) ότι υποστηρίζει/"βλέπει" και GLONASS? Δεν βρίσκω κάπου να το γράφουν. Έχω την εντύπωση ότι μόνο κάποια κινεζοsite το γράφουν πιθανότατα, κατά την γνώμη μου, για να πουλήσουν. Είναι σίγουρο ότι υποστηρίζει GLONASS? Μπορεί κάποιος να μας απαντήσει με βεβαιότητα;

Link to comment
Share on other sites

Απο το στόμα σου και στου Θεού το αυτί Βασίλη. Έχεις δίκιο για το Ολλανδικό ταχυδρομείο, απο κεκτημένη ταχύτητα είδα το site τους και μου θύμισε της DHL και γιαυτό θόλωσα. Το τρακιν ναμπερ (RS115503157NL) ακόμα δεν βγάζει τίποτα. Μα καλά, πόσες μέρες θέλει για να φτάσει Ολλανδία;

Τέσπα, ελπίζω όλα να πάνε καλά με το Κ1 γιατί με βλέπω σε διαφορετική περίπτωση να παίρνω το αεροπλανάκι και να πηγαίνω εκεί για να τους μάθω καράτε, κουνγκ φου και άλλες κινέζικες λέξεις. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από Κίνα για ολλανδία θέλει περίπου 10-20 ημέρες,

Η DHL mail και η NL Post κάνουν συνήθως 20-25 μέρες

Η Sweeden κάνει περίπου 40-70 ημέρες πιο αργή και από CN post

Έχω παραγείλει από 15/4 και ακόμα περιφέρετε το πακέτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...