Jump to content

[S5] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια καλησπερα...να ρωτησω κατι εγω...πηρα το s5...διαβαζω εδω για την μπαταρια που λετε αλλα εμενα κραταει ταα εξης..πειτε μου αν ειναι προβλημα να παω να το κοιταξω..με ενεργοποιημενα δεδομενα κραταει μιση μερα περιπου..και χωρις τιποτα να το κανω πριν απο λιγο το εβγαλα απο την φορτιση και μεσα σε 10 λεπτα ηταν στο 98 % χωρις να κανω τιποτα.. τι λετε;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως μπορω να δω τι μου τρωει μπαταρια;;μηπως εχει προβλημα;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια καλησπερα...να ρωτησω κατι εγω...πηρα το s5...διαβαζω εδω για την μπαταρια που λετε αλλα εμενα κραταει ταα εξης..πειτε μου αν ειναι προβλημα να παω να το κοιταξω..με ενεργοποιημενα δεδομενα κραταει μιση μερα περιπου..και χωρις τιποτα να το κανω πριν απο λιγο το εβγαλα απο την φορτιση και μεσα σε 10 λεπτα ηταν στο 98 % χωρις να κανω τιποτα.. τι λετε;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως μπορω να δω τι μου τρωει μπαταρια;;μηπως εχει προβλημα;;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσιολογικο αυτο που εγραψα με την μπαταρια;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβαλα το προγραμματακι που μου ειπεσ και μου λεει "access permission was changeed in kitkat, now advanced statistics need root access.." τι ειναι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

¨αρα τι κάνω???

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βλέπεις φυσιολογικό να κρατάει τόσο λίγο..??

Edited by Sol_Ballads
Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Πως κανω screenshot?

 

Google it!

 

http://www.androidcentral.com/how-take-screenshot-samsung-galaxy-s5

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλημέρα!Ρε παιδιά απο χθές διαπιστωσα πως το τηλέφωνο φορτίζει απελπιστικά αργα.Χθες το έβαλα για 1,5 ώρα και απο το 18% είχε φτασει στο 44%.Σήμερα το έβαλα 1:00 το βράδυ και πρίν 10' που το κοίταξα ήταν στο 93%.Το χει πάθει κανένας άλλος;Φορτιστές καλώδια όλα είναι τα γνήσια. :worry:

 

edit: Επίσης μόλις είδα οτι στο πάνω αριστερά σημείο στην υποδοχή φόρτισης έχει αλλοιωθεί το πλαστικό και φαίνεται σαν καμμένο...Τέλειο;

Edited by gregorisvas
Link to comment
Share on other sites

Πανω στο τηλεφωνο;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναί, εκεί που ανοίγει το καπάκι της φόρτισης όπως το κοιτάς στα δεξιά που έχει μία τρύπα ορθογώνια, φαίνεται αλλοίωση στο πλαστικό και έχει ένα καφέ χρώμα σαν καμμένο. Τα νεύρα κρόσια. :mad:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

γνωριζει κανεις πως λυνεται το προβλημα με το bug "mm-qcamera-daemon",που "στραγγιζει" την μπαταρια?

Απλα να σημειωσω οτι δεν εχω το skype ή yahoo messenger

Το προβλημα δεν το ειχα παντως απ την αρχη,ενδεχομενα καποια αναβαθμιση εφαρμογης,αλλα δεν μπορω να γνωριζωμοποια βοηθεια δεκτη,ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, screenshots από μπαταρία δεν έχω δει καθόλου στο νήμα, μάλλον θα το έχω από αύριο να το χαζέψω για κάποιες μέρες
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα εχω 2 κινητα σ5 ενα τησ αδερφης μου κ ενα δικο μου....κ με τα δυο εχει θεμα με την μπαταρια...το δικο μου ειναι καινουριο..σε υπνο χανει περιπου 30% ..η εφαρμογες ποτ εχω της εχω κ σε ολα τα κινητα τη ιδιες δεν ειχα αυτο το πραγμα...σημερα 10 ωρες κ πηγε στο 35% με χαλαρη χρηση wifi μονο κ viber...mail...κ η φωτεινοτητα κατω απο την μεση...κ ολα κλειστα σθνχρονισμο gps..
Link to comment
Share on other sites

Μονο θεμα μπαταριας δεν εχει το κινητο. Με μια μεσσαια χρηση βγαζω ΑΝΕΤΑ 2 μερες. Με 3g και ολα ανοιχτα, χωρις παιχνιδια βεβαια.

Μηπως καποια εφαρμογη σου την φτιάχνει? Το οτι εχεις τις ίδιες εφαρμογες και στα δυο και τα δυο σου κανουν το ιδιο πραγμα, συνηγορεί για κατι τετοιο

 

Θα ελεγα να κανεις ενα factory reset στο ενα απο τα δυο και να μην βάλεις τιποτα εξτρα, ωστε να μπορεις να το παρακολουθησεις τι κανει και αναλογα να κινηθεις μετα ωστε να εντοπίσεις την προβληματικη εφαρμογη.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

στο ενα τηλ το εκανα ρεστορε κ εβαλα μονο viber καμια αλλη εφαρμογη....κ εκανε το ιδιο...

 

μηπως το viber κανει την δουλεια;

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Απο σημα πως τα πας; Μηπως το εχεις σε 4g και δεν εχεις καλο σημα εκει που βρισκεσαι;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν γινεται κατι τετοιο! Με 2g απλά δεν πέφτει η μπαταρια. Αν δεν το αφησεις τελειως μαμα το τηλεφωνο, δεν θα βγαλεις ακρη. Καμια απολυτως εφαρμογη στην αρχη.

 

Προφανως και μιλαμε εδω ή για εφαρμογη που σου κανει χοντρη ζημια ή για σοβαρο προβλημα. Απο θερμοκρασίες πως τα παει; Το νιωθεις να ζεστενεται;

 

Παντως, 7 ωρες αναμονη, 23%, σε 2g ..... Με τιποτα!

 

PS: Σε ποιο δικτυο είσαι?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα υπαρχει ενα παλιό θεμα (κυριως με το s4 ομως) και τo 3g της wind. Το ονομα αυτού? Fast dormancy. Δεν το υποστηρίζει η wind αλλα by default ειναι enable αυτό, στο τηλεφωνο.

Ως αποτελεσμα εχουν αναφερθεί φαινομενα draining σε αρκετες συσκευές. Ομως εσυ μου λες για 2g τώρα και με μπερδεύεις....

 

Θα σου πρότεινα να κανεις μια δοκιμή με sim άλλου παρόχου. Π.χ. Cosmote, που στάνταρ το υποστηρίζει αυτο το πρωτόκολλο. Και μαλιστα, αστο ελεύθερο το τηλεφωνο, 2g/3g να γυρναει μονο του οπως θελει.

 

Συνοψίζοντας, εγω στην θεση σου θα εκανα τα εξης βήματα για να απομονωσω το προβλημα.

1. Factory reset. Κανενα προγραμμα 3ου. Εντελως μαμα και παρατηρηση τι θα κάνει.

2. (Εφοσον συνεχιζεται το προβλημα). Μια καρτα whatsup και παλι εντελως μαμα το τηλεφωνο.

 

Πιστευω οτι θα δεις αποτέλεσμα ετσι. Εκτος βεβαια αν εχεις πετύχει το joker και εχεις 2 προβληματικες συσκευες ή μπαταρίες.

 

Ειναι και λιγο κουφο βεβαια αυτο .......

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτο δεν βοηθάει ιδιαίτερα. Συμφωνα με τα ποσοστα εισαι περιπου 4,5+ ωρες οθόνη.

Ουτε κακή, ουτε και η ουαου!

Παιζουν πολλα ομως ρόλο!

 

Εχει κανει κυκλους η μπαταρία?

Που εχεις την φωτινοτητα?

Εντάξει οχι παιχνίδια αλλα τι χρήση? Το ιδιο ειναι να είσαι με tapatalk στο myphone, με το να στριμαρεις βίντεο απο youtube ή μουσικη με το tunein και να σερφαρεις ταυτοχρονα (για παράδειγμα)?

Ομιλία? Και με τι σήμα? Κακό? Καλο? 2g ή 3g?

Καθόλου wireless data? Μονον αυστηρα WiFi?

Χρήση κάμερας?

 

Παντως δεν ειναι κακος χρόνος! Μέτριος προς νορμαλ αλλα οχι κακος. Απο αυτο βεβαια και μονον που έδωσες!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S5] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...