Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Παιδιά για να περάσουμε τη rom των xiaomi-miui.gr χρειάζεται να κάνουμε κάποια συγκεκριμένη προετοιμασία στο κινητό???

Ευχαριστώ.

 

Ναι.. Να ρίξεις απλά μια ματιά στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.b2cbuying.com/hongmi-note2-4g-fdd-lte.html

 

καλη σας μερα!!

μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας??????????

ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Τη γνώμη μας για τι; Το μαγαζί την τιμή ή το κινητό;

Για το κινητό : γνήσιο xiaomi να είναι και πάρτο με κλειστά μάτια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nikstar αναφερομαι και στα δυο ουσιαστικα,το hongmi που εχω με την τελευταία διαθεσιμη εκδοση,κανει πολυ καλύτερο focus σε κοντινές ληψεις απο οτι το 1s που και αυτο ειναι με τη τελευταία έκδοση του.

Καλό είναι να ελέγξεις πολύ καλά το τζαμακι της κάμερας. Έτσι την πάτησα και εγώ με το NOTE το οποίο έβγαζε φλου φωτογραφίες το βράδυ με τα φώτα σε διάθλαση, σε σχέση με το Hongmi που επίσης είχα. Όλα τα έκανε μια μικρή γρατζουνια. Με λίγο οδοντοκρεμα και καλό τριψημο, έφυγε και το κινητό βγάζει σούπερ φωτογραφίες.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

μου απαντησαν απο μινιντεαλ.νετ οτι το ΧΙΑΟΜΙ ΝΟΤΕ ειναι γνησιο νομιζω οτι τους πιστευω....τι λετε ρε παιδια???
Link to comment
Share on other sites

minideal ,vickmall απο όσους γνωρίζω, φέρνουν αυθεντικά xiaomi.εγω πήρα 2 hongmi 1s από τον δεύτερο και φίλος από το πρώτο ,όλα οκ
Link to comment
Share on other sites

μου απαντησαν απο μινιντεαλ.νετ οτι το ΧΙΑΟΜΙ ΝΟΤΕ ειναι γνησιο νομιζω οτι τους πιστευω....τι λετε ρε παιδια???

 

To minιdeal ειναι απο τα αξιοπιστα κινεζομαγαζα μουφα δε θα παρεις απο εκει..

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει 4 κινητά Xiaomi από Vickmall. Άριστη εξυπηρέτηση και ότι χρειάστηκα πάντα στη διάθεσή μου. 3 ήταν 1s και ένα Mi4 όλα αυθεντικότατα. Δεν έχω κάτι με τα άλλα κινεζομάγαζα αλλά το συγκεκριμένο είναι κορυφή. Στα Xiaomi σα να έχει κάτι ιδιαίτερο. Και αρκετά φθηνό και πολλές φορές με καλούδια και προσφορές. :lol:
.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

στο facebook messenger δεν μπορω να στειλω ηχογραφημενο μηνυμα, το εχει παρατηρησει καποιος αλλος; και κατι αλλο, αυτο με την μπαταρια που αλλες φορες πεφτει γρηγορα και αλλες οχι το εχω παρατηρησει και εγω σε δυο 1s και δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει

Και γω είχα το ίδιο θέμα με Miui. Με την CM11 δουλεύει κανονικά το μικρόφωνο με όλες τις εφαρμογές.

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα!!

θα ηθελα να μου πειτε εσεις που ξερετε το ΧΙΑΟΜΙ ΝΟΤΕ με 2 σιμ θελω να παρω....μηπως ειναι πιο καλο με 1 σιμ???

εχω 2 νουμερα και δεν θελω να τα χασω και επειδη σε βιντεο λεει με το ΑΝΤUTU TEST το δυκαρτο ειναι καλυτερο!!

ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Και γω είχα το ίδιο θέμα με Miui. Με την CM11 δουλεύει κανονικά το μικρόφωνο με όλες τις εφαρμογές.

 

με το που εκανα το σχολιο μετα αμεσως περασα την cyanogenmod r14 γιατι μου την εδωσε :lol: πολυ σταθερη και παιζουν ολα, μου φαινεται οτι εχει και καλυτερη μπαταρια, κυριως στην αναμονη, ειδικα τωρα με την απελευθερωση των sources αρχισαν και οι custom kernel, και θα βγαινουν πολυ καλες ρομς διχως bugs

Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα!!

θα ηθελα να μου πειτε εσεις που ξερετε το ΧΙΑΟΜΙ ΝΟΤΕ με 2 σιμ θελω να παρω....μηπως ειναι πιο καλο με 1 σιμ???

εχω 2 νουμερα και δεν θελω να τα χασω και επειδη σε βιντεο λεει με το ΑΝΤUTU TEST το δυκαρτο ειναι καλυτερο!!

ευχαριστω πολυ!!!

Είσαι σε λάθος νήμα. Πάνε στο redmi Note.

Το NOTE 3g (δικαρτο) είναι πιο δυνατό αλλά με λίγο ξεπερασμένο επεξεργαστή. Ίσως να περίμενες 1-2 εβδομάδες που αναμένετε ίσως νέο NOTE.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα!!

θα ηθελα να μου πειτε εσεις που ξερετε το ΧΙΑΟΜΙ ΝΟΤΕ με 2 σιμ θελω να παρω....μηπως ειναι πιο καλο με 1 σιμ???

εχω 2 νουμερα και δεν θελω να τα χασω και επειδη σε βιντεο λεει με το ΑΝΤUTU TEST το δυκαρτο ειναι καλυτερο!!

ευχαριστω πολυ!!!

 

Ελα εδω (αλλα να παρεις το δικαρτο :p )

Link to comment
Share on other sites

Την r15 την δοκίμασε κανείς;

Ναι, την πέρασα σήμερα, όλα μια χαρά αλλά την δουλεύω με custom kernel. Γενικά πάντως πολύ ομαλή λειτουργία Ορίστε και τα πρωτα στατιστικά της μπαταρίας απο 100% φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα και ευχαριστω για τις πληροφοριες!!οποτε λεω να παρω με την 1 σιμ αφου ειναι καλυτερο ε????

GR MAcedon και athanaso77 με κατατοπιζεται να το παραγγειλω αν ειναι???

ευχαριστω πολυ ρε παιδια το προσεχω αφου την πατησα με τυην μαιμου ΗΤΜ Μ1 που νομιζα οτι ειναι ΧΙΑΟΜΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την πέρασα σήμερα, όλα μια χαρά αλλά την δουλεύω με custom kernel. Γενικά πάντως πολύ ομαλή λειτουργία Ορίστε και τα πρωτα στατιστικά της μπαταρίας απο 100% φόρτιση

 

Custom kernel? Ποιον? Έχεις θέματα με τον sensora?

Link to comment
Share on other sites

Custom kernel? Ποιον? Έχεις θέματα με τον sensora?

Εγώ έχω r15 + xperience kernel v2

Από μπαταρία φαίνεται πολύ καλός ο συνδυασμός λόγω του hotplugging.

 

Σήμερα έκανα δύο κλήσεις και δεν είχα το θέμα με τον αισθητήρα. Δεν το τεσταρα σημαντικά οπότε όλα είναι πιθανά!

Link to comment
Share on other sites

Custom kernel? Ποιον? Έχεις θέματα με τον sensora?

 

xcelerate build 1, σημερα βγηκε και ο build 2, με τον σενσορα το θεμα ειναι οτι ενω κλεινει η οθονη μιλωντας συνεχιζει να δουλευει το touch και πατας οτι να ναι, εβαλα και τον build 2 πριν λιγο αλλα δεν δοκιμασα ακομα να δω

Link to comment
Share on other sites

xcelerate build 1, σημερα βγηκε και ο build 2, με τον σενσορα το θεμα ειναι οτι ενω κλεινει η οθονη μιλωντας συνεχιζει να δουλευει το touch και πατας οτι να ναι, εβαλα και τον build 2 πριν λιγο αλλα δεν δοκιμασα ακομα να δω

 

Αυτην την συμπεριφορα εχουν ολες οι cm αλλα εδω και μια εβδομαδα που εχω την r15 το κανει λιγοτερες φορες απο αλλες cm χωρις να εχω αλλαξει kernel

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κάποιον να του στείλουν μύνημα, να έχουν πάρει και παράδωση αλλά να μην έχει έρθει ποτέ μύνημα; Αυτό είναι λόγο δικτύου ή έχει τίποτα το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κάποιον να του στείλουν μύνημα, να έχουν πάρει και παράδωση αλλά να μην έχει έρθει ποτέ μύνημα; Αυτό είναι λόγο δικτύου ή έχει τίποτα το κινητό;

 

ναι αλλά ανεξαρτήτου κινητού :) (μου έχει τύχει και σε νοκια ν73 :)

 

μπορεί να γίνει αν ο παραλήπτης έχει μη stock sms app (π.χ. μπορεί να γίνει και την στιγμή που κάνει Update, επίσης το go sms πολλές φορές "χάνει μηνύματα")

αλλά σίγουρα δεν είναι θέμα κινητού (με την έννοια προβλήματος γενικού του 1s , σε πολλά μπορεί να γίνει)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε η νέα αναβάθμιση της cm11.

 

Την δοκίμασα αμέσως.

 

Επιτέλους λύθηκε το θέμα με τον proximity. Μάλλον χάρη στις διορθώσεις στον kernel.

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε η νέα αναβάθμιση της cm11.

 

Την δοκίμασα αμέσως.

 

Επιτέλους λύθηκε το θέμα με τον proximity. Μάλλον χάρη στις διορθώσεις στον kernel.

 

Πες μας εντυπώσεις στο τέλος της μέρας γιατί τα προβλήματά δεν τα εμφάνιζε αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Πες μας εντυπώσεις στο τέλος της μέρας γιατί τα προβλήματά δεν τα εμφάνιζε αμέσως

Για το συγκεκριμένο πρόβλημα είμαι σίγουρος, γιατί μετά από κάθε update το δοκιμάζω κάνοντας κλήση κάπου και καλύπτοντας τον proximity με το ένα χέρι, με το άλλο προσπαθώ να κάνω swipe down για να εμφανιστεί το notifications drawer το οποίο άνοιγε πάντα!

 

Με το τελευταίο update 20150115 ( r16 αν δεν κάνω λάθος; ) δεν εμφανίζεται καθόλου το πρόβλημα και το δοκίμασα αρκετές φορές, όχι απλά μιλώντας αλλά με τον παραπάνω τρόπο.

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...