Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

 

Φλάσαρα αφού είδα το "Several audio related fixes". Πρώτες δοκιμές, ακούγεται λίγο πιο δυνατά το ringtone.

Αλλά συνεχίζεται το ενοχλητικό φαινόμενο να ακούγεται το ringtone και στο bluetooth.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φλάσαρα αφού είδα το "Several audio related fixes". Πρώτες δοκιμές, ακούγεται λίγο πιο δυνατά το ringtone.

Αλλά συνεχίζεται το ενοχλητικό φαινόμενο να ακούγεται το ringtone και στο bluetooth.

 

Το θέμα του proximity sensor κατά τις κλήσεις, το διορθωσανε?

Link to comment
Share on other sites

παιδες βρηκα αυτο " For all the people in CM11 R5 & R6, like myself.

This fix is the final fix for low sound issues facing at CM11 generally.

[Audio recording from the camcorder. - Audio on calls. - Hands-free Audio]

This is for specifically R5 & R6 users.

Flash it via recovery, wipe cache and dalvik cache.

40-45% Louder in the hands free mode during the call.

35% Louder in the normal front earpiece.

Overall it is an awesome fix!!

Flash it and let me know your thoughts.

https://s.basketbuild.com/filedl/devs?dev=Kra1o5&dl=Kra1o5/Xiaomi/armani/test/audio-test5-signed.zip

 

ειναι ποστ στο http://en.miui.com/thread-48935-1-1.html

 

ξερει κανεις τι παιζει με αυτο?

να το δοκιμασω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φλάσαρα αφού είδα το "Several audio related fixes". Πρώτες δοκιμές, ακούγεται λίγο πιο δυνατά το ringtone.

Αλλά συνεχίζεται το ενοχλητικό φαινόμενο να ακούγεται το ringtone και στο bluetooth.

 

πες μας φιλε αν αξιζει.

διορθωσανε proximity?

επισης ο ηχος απο το ακουστικο και απο hands free ανεβηκε καθολου??

Edited by leviathan_
Link to comment
Share on other sites

 

πες μας φιλε αν αξιζει.

διορθωσανε proximity?

επισης ο ηχος απο το ακουστικο και απο hands free ανεβηκε καθολου??

 

Το απόγευμα την πέρασα δεν έχω προλάβει να δω και τίποτα.

Κλήσεις έκανα 2 μέσω bt οπότε δεν τέσταρα τον proximity και το ακουστικό.

Το link για το sound fix δεν λειτουργεί.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα την πέρασα δεν έχω προλάβει να δω και τίποτα.

Κλήσεις έκανα 2 μέσω bt οπότε δεν τέσταρα τον proximity και το ακουστικό.

Το link για το sound fix δεν λειτουργεί.

 

ok...

ναι το λινκ δεν ανοιγει τωρα που το ποσταρα αλλα στο http://en.miui.com/thread-48935-1-1.html αν πας κατω που αρχιζουν τα ποστ ειναι το ποστ 1143# του Godisklown

Link to comment
Share on other sites

ok...

ναι το λινκ δεν ανοιγει τωρα που το ποσταρα αλλα στο http://en.miui.com/thread-48935-1-1.html αν πας κατω που αρχιζουν τα ποστ ειναι το ποστ 1143# του Godisklown

 

Το link ήταν για τα προβλήματα με τον ήχο που είχε η R6

 

Στην R7 θεωρητικά έχουν διορθωθεί, και ο Kea1o5 τα έβγαλε εφ όσον δεν έχουν πλέον λόγο ύπαρξης.

Link to comment
Share on other sites

μαγκες επαιξα http://forum.xda-developers.com/redmi-1s/orig-development/rom-unofficial-cyanogenmod-11-t2909757 R7

σημερα το πρωι το φλασαρα και ο ηχος απο το ακουστικο σε κλησεις ειναι οντως καλυτερος, και ο proximity σε κληση που δοκιμασα προηγουμενως ρολαρει κανονικα.

αν δω κατι γενικα θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Με τις προηγούμενες cm11 είχε παρατηρηθεί πως όταν είχες συνδεδεμένα τα handsfree δεν χτύπαγε ο ήχος στη συσκευή, όταν σε καλούσαν, παρά μόνο στα handsfree. μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει την r7 να μας πεί αν έχει επιλυθεί το πρόβλημα???
Link to comment
Share on other sites

Από αυτό το σάιτ http://www.flipkart.com/ έχει κανείς καμιά εμπειρία; Γιατί η τιμές και για το 1s αλλά και για το mi3 είναι σούπερ.

 

Αυριο στις 11:30 ανοίγει η αγορά για το xiaomi redmi 1s στο flipkart το παραγγέλνω και περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο στις 11:30 ανοίγει η αγορά για το xiaomi redmi 1s στο flipkart το παραγγέλνω και περιμένω.

 

και που ειναι η σουπερ τιμη?αν μπορεις γραψε την εδω γιατι θελει register.εγω θα σου ελεγα να το παρεις απο vickmall...

Link to comment
Share on other sites

και σουπερ να ναι η τιμη στελνει ινδια μονο.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα ότι είναι Ινδία...
Μόλις τώρα έκατσα και είδα καλύτερα τα κατατόπια του σαιτ. Άκυρο στέλνει όντως μόνο Ινδία προς το παρόν. Το register δεν ξέρω γιατί το ζητάει, ίσως όταν κάνεις κλικ στο register φαίνονται και καλά πιο πολλοί χρήστες στον πωλητή ή στη xiaomi δεν ξέρω. Edited by jimgoodman
Link to comment
Share on other sites

Πότε απέκτησε section το κινητό μας στο xda developers ρε παιδιά και δεν το πήρα χαμπάρι.

 

Καλά νέο μιας και θα φέρει και νέους developers!

Link to comment
Share on other sites

Με τις προηγούμενες cm11 είχε παρατηρηθεί πως όταν είχες συνδεδεμένα τα handsfree δεν χτύπαγε ο ήχος στη συσκευή, όταν σε καλούσαν, παρά μόνο στα handsfree. μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει την r7 να μας πεί αν έχει επιλυθεί το πρόβλημα???

Διορθώθηκε.

 

Ερώτηση σε οσους έχουν cm.

Έτυχε σε κανέναν να παρατηρήσει να σταματάει να δουλεύει το ακουστικό στις κλησεις;

Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκε.

 

Ερώτηση σε οσους έχουν cm.

Έτυχε σε κανέναν να παρατηρήσει να σταματάει να δουλεύει το ακουστικό στις κλησεις;

Με την R7 δεν έχω τέτοιο θέμα, όπως επίσης δουλεύει κανονικά και ο proximity sensor.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με cm11 ,και παρατηρω οτι χανει το ιντερνετ απο 3g και επανερχεται μονο με επανεκκινηση,εχει τυχει σε κανεναν αλλον?
Link to comment
Share on other sites

Με την R7 δεν έχω τέτοιο θέμα, όπως επίσης δουλεύει κανονικά και ο proximity sensor.

 

εισαι σιγουρος φιλε?

γιατι και εγω ετσι νομιζα στην αρχη αλλα μετα απο μερικες κλησεις ακομα ειδα οτι ενω ο proximity "δουλευει" και η οθονη πραγματι μαυριζει, οταν τελειωνε η κληση ειχα ανοιχτο ημερολογιο κ τετοια.

επισης ειδα οτι ενω βελτιωθηκε ο ηχος στο ακουστικο, το πισω ηχειο αν το βαλεις τερμα ακουγεται σαν μην πω καλυτερα.

και κανα δυο φορες μου σκαλωσε στο lock screen, εννοω παταγα το power button και δεν ανοιγε με την μια...

αυτα

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος φιλε?

γιατι και εγω ετσι νομιζα στην αρχη αλλα μετα απο μερικες κλησεις ακομα ειδα οτι ενω ο proximity "δουλευει" και η οθονη πραγματι μαυριζει, οταν τελειωνε η κληση ειχα ανοιχτο ημερολογιο κ τετοια.

επισης ειδα οτι ενω βελτιωθηκε ο ηχος στο ακουστικο, το πισω ηχειο αν το βαλεις τερμα ακουγεται σαν μην πω καλυτερα.

και κανα δυο φορες μου σκαλωσε στο lock screen, εννοω παταγα το power button και δεν ανοιγε με την μια...

αυτα

 

Για το lock screen, Ρυθμίσεις, Οθόνη και Φωτισμός, και απενεργοποίησε το Πρόληψη ακούσιας αφύπνισης.

 

Για τα άλλα δε μπορώ να πω μιας και έχω την R7 μόλις 3 ώρες. Πάντως και με την R5, o proximity τα ίδια έκανε. Στην αρχή δούλευε καλά, μετά από μερικές κλήσεις τα έπαιζε. Με restart έστρωνε μέχρι την επόμενη φορά… ήλπιζα ότι το είχαν φτιάξει από την R6 :confused:

Link to comment
Share on other sites

Για το lock screen, Ρυθμίσεις, Οθόνη και Φωτισμός, και απενεργοποίησε το Πρόληψη ακούσιας αφύπνισης.

 

Για τα άλλα δε μπορώ να πω μιας και έχω την R7 μόλις 3 ώρες. Πάντως και με την R5, o proximity τα ίδια έκανε. Στην αρχή δούλευε καλά, μετά από μερικές κλήσεις τα έπαιζε. Με restart έστρωνε μέχρι την επόμενη φορά… ήλπιζα ότι το είχαν φτιάξει από την R6 :confused:

 

thanks για το lock screnn tip φιλε

τωρα για τα αλλα...να δω ποτε θα ησυχασουμε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο. Δεν θα χρησιμοποιω πολυ WiFi μιας και προτιμω το tablet.

 

Με χρηση κινητου...δηλαδη κανα μισαωρο ομιλια την ημερα και κανα μισαωρο WiFi, βγαζει ενα διημερο η μπαταρια?

 

Φοβαμαι τη φαση πχ να παω να αραξω κανα δυο μερες σε καμια παραλια το καλοκαιρι και να ξεμεινω απο τηλεφωνο την πρωτη μερα...

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο. Δεν θα χρησιμοποιω πολυ WiFi μιας και προτιμω το tablet.

 

Με χρηση κινητου...δηλαδη κανα μισαωρο ομιλια την ημερα και κανα μισαωρο WiFi, βγαζει ενα διημερο η μπαταρια?

 

Φοβαμαι τη φαση πχ να παω να αραξω κανα δυο μερες σε καμια παραλια το καλοκαιρι και να ξεμεινω απο τηλεφωνο την πρωτη μερα...

 

Ευχαριστω

 

Με τέτοια χρήση εμένα μου βγάζει 5 μέρες....:)

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...