Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα την 4.9.5 rom γιατί διάβασα ότι είναι καλή στη διαχείρηση της ram και δεν έχω καθόλου σήμα. Δεν αναγνωρίζει τη σιμ δηλαδή. Καμμιά ιδέα? Edited by jimlykos1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα την 4.9.5 rom γιατί διάβασα ότι είναι καλή στη διαχείρηση της ram και δεν έχω καθόλου σήμα. Δεν αναγνωρίζει τη σιμ δηλαδή. Καμμιά ιδέα?

Πάτα *#06# στον dialer και δες αν έχεις κανονικό imei ή αν έχει γίνει μηδέν.

Link to comment
Share on other sites

Ἐνα link μήπως......:)

 

Δεν έχω να σου δώσω, την κατεβασε μόνο του το κινητό. Δες από την σελίδα της miui μήπως την έχουν βάλει εκεί

Link to comment
Share on other sites

Ἐνα link μήπως......:)

Βγήκε και η έκδοση 43 της multi

http://xiaomi.eu/community/threads/4-9-26.25796/

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η έκδοση 43 της multi

http://xiaomi.eu/community/threads/4-9-26.25796/

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά αυτή είναι multi.....ο φίλος παραπάνω είπε για αγγλοκινέζικη μόνο....Αυτή θέλω εγώ....τη σκέτη....:lol:

 

Edit: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=45713&extra=page%3D1&mobile=2

 

Το βρήκα.....το παραπάνω είναι το link για την επίσημη 41 Αγγλοκινέζικη....

Edited by Armada
LINK
.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Λυθηκε το προβλημα. Εκανα wipe τα παντα και η 4.9.5 λειτουργησε μια χαρα. Φαινεται και πιο ελαφρια. Ιδωμεν... Παντως αυτη η ραμ ειναι ενα προβλημα στα redmi με miui. Αν ξαναρχισει τα κολληματα θα παω κι εγω σε cm11.
Link to comment
Share on other sites

Λυθηκε το προβλημα. Εκανα wipe τα παντα και η 4.9.5 λειτουργησε μια χαρα. Φαινεται και πιο ελαφρια. Ιδωμεν... Παντως αυτη η ραμ ειναι ενα προβλημα στα redmi με miui. Αν ξαναρχισει τα κολληματα θα παω κι εγω σε cm11.

Μη το σκέφτεσαι καθόλου. Πάνε κατευθείαν Cm11 και θα νιωσεις ότι αλλαξες κινητό.

 

Εγώ θα το δώσω και θα πάω στο Honor 6 και ήδη με την Cm πάνω το λυπάμαι που θα το δώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μη το σκέφτεσαι καθόλου. Πάνε κατευθείαν Cm11 και θα νιωσεις ότι αλλαξες κινητό.

 

Εγώ θα το δώσω και θα πάω στο Honor 6 και ήδη με την Cm πάνω το λυπάμαι που θα το δώσω...

Άστον καμιά βδομάδα με την MIUI για να εκτιμήσει μετά την CM :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από σήμερα είμαι με cm11. Πολλές ευχαριστίες στον bilakos10 για τις οδηγίες του και την βοήθεια του σε απορίες.

Το τηλέφωνο δουλεύει πολύ καλλίτερα όσο αφορά την ram. Σε χρήση που με miui η ram έφτανε το 80-90% με cm είναι στο 70.

Επίσης η μπαταρία δείχνει να κρατά λίγο παραπάνω. Άλλες δοκιμές-συμπεράσματα στην πορεία.

Το interface της miui μου άρεσε για να είμαι ειλικρινής. Εάν βγάλουν σωστό v6 με σωστή διαχείριση πόρων θα ξαναγυρίσω. Αλλιώς......cm.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε κάτω το κινητο και έσπασε το τζαμί της κάμερας.

Αλλάζει; υπάρχει δηλαδή ανταλλακτικό;

 

http://www.aliexpress.com/item/Rear-Battery-Door-Cover-Camera-Bezel-Middle-Frame-Full-Back-Housing-Assembly-For-Xiaomi-Red-Rice/2038553036.html παει ολο μαζι σετ..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από σήμερα είμαι με cm11.

 

Προδότεεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςς...........ένας admin δεν υπάρχει εδώ;....πολλοί κουκουλοφόροι μαζεευτήκανε.....:lol::lol::lol:

 

Όχι ότι εγώ δεν ψήνομαι ε.....ας είναι καλά ο athanaso77 που μου έλεγε περί δοκιμών και ρίσκα.....το έχω κάνει beta tester το κινητό....

 

Αν και ήμουν έτοιμος να βάλω cm11 είδα τη νέα αγγλοκινέζικη 41 για την οποία διάβασα αρκετά καλά στοιχεία, όπως διαχείριση μπαταρίας και RAM, δεν ζεστένεται, με πολλές εφαρμογές επάνω....ρολάρει καλύτερα και δεν πέφτει κάτω από 400. Είναι δηλ 400 + ...... Λέω πριν σκοτώσω τη Miui να δοκιμάσω την 41 έκδοση.

 

Μια απλή ερώτηση για τους γκουρού του σπορ..... Να πάω στην 41 έκδοση από:

 

update Miui μέσα από τα settings ?

Με update.zip μέσα από MI recovery + wipes ?

ή με image μέσω FastBoot......

 

Για πείτε γνώμη.....αν και κλίνω προς το 3ο...:lol::happy:

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Αναθεωρώ κάτι που είχα γράψει σε προηγούμενες σελίδες. Δεν χρειάζεται η συσκευή πάνω από 1Gb Ram. Το miui χρειάζεται παραπάνω.

Με cm11, από το πρωί έχω λιώσει το τηλ. για να το σετάρω, έχω περάσει nova launcher, εγκαταστάσεις, αποκαταστάσεις, σερφάρισμα, δοκιμές, και τώρα έκλεισα τις εφαρμογές που εκτελούνταν και η ram είναι στο.........49% !

Καλά για fc ούτε λόγος.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν ήταν η συσκευή που χρειάζεται παραπάνω. Το Moto G που έχει πανομοιότυπα hardware specs (1GB RAM και Snapdragon 400 SoC) χρειάζεται;

 

Αν και απο το en.miui.com που παρακολουθώ, στην άρτι αφιχθείσα Global ROM v43 έχει προστεθεί το zRAM feature στον kernel που βελτιώνει αρκετά την κατάσταση σύμφωνα με τις πρώτες μαρτυρίες...

Edited by parsifal
Link to comment
Share on other sites

Ωραία η cm σε όλα της μέχρι στιγμής,αλλά αυτός ο dialer και η εφαρμογή των επαφών είναι τράτζικ.:mad:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία η cm σε όλα της μέχρι στιγμής,αλλά αυτός ο dialer και η εφαρμογή των επαφών είναι τράτζικ.:mad:

 

exDialer που είναι μια χαρά ;)

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

θα τον δοκιμάσω,δεν ξέρω αν υποστηρίζει dual sim και στην σύζυγο είναι βασικό αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ενα βήμα πριν τη μετάβαση στη cm11 καθώς με τις δυο προηγούμενες εκδόσεις είχα πολλά προβλήματα. Με την τελευταία αναβάθμιση το τηλέφωνο πετάει. Μνήμη γύρω στα 300. Fc s μηδέν . απόκριση αριστη
Link to comment
Share on other sites

Ωραία η cm σε όλα της μέχρι στιγμής,αλλά αυτός ο dialer και η εφαρμογή των επαφών είναι τράτζικ.:mad:

Πιο τραγικός πεθαίνεις. Το χειρότερο interface που έχω δεί. Έβαλα κι εγώ το exdialer pro και ησυχασα.

 

Ο exdialer δεν υποστηρίζε όχι. Αλλά θα το βρεις στις ρυθμίσεις κινητού κι έτσι θα σε ρωτάει με ποια κάρτα θα πάρεις τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο exdialer!

Με το ημερολόγιο έχετε κανένα θέμα;Ενώ λέει ότι έχει κάνει συγχρονισμό δεν εμφανίζει τα συμβάντα....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...