Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά στην πράξη είναι καλύτερο από το πρώτο red rice?

H μπαταρία πόσο κρατάει?

Τρέχουν καλύτερα οι εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά στην πράξη είναι καλύτερο από το πρώτο red rice?

H μπαταρία πόσο κρατάει?

Τρέχουν καλύτερα οι εφαρμογές?

 

Δεν νομίζω ότι μπορεί να σου απαντήσει κάποιος σε αυτό, από ´οτι έχω καταλάβει όσοι έχουν παραλάβει δεν είχαν το red rice, στα specs πάντως φαίνεται να αποδίδει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και λίγο παραπάνω αλλά ίσως δεν το είδατε.Έγραψε κάποιο παιδί στη συνέχεια ότι περνάμε Ελληνική ρομ για την Ελληνική γλώσα.Αφού όταν παραγγέλνεις την συσκευή,αν το ζητήσεις,σου περνάνε την Ελληνική γλώσσα.

Άρα,αφού το τηλέφωνο έρχεται root,με Google play και Ελληνική γλώσα,για ποιό λόγο να παιδεύεται κάποιος να αλλάξει ρομ?

 

Υ.Γ.

Μόλις έλαβα από το VickMall tracking number.

 

ειχαν παρει τα αρχικα που ετρεχαν μονο Αγγλικα και Κινεζικα. το γραφου 10 φορες πιο πισω..

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Από αύριο το περιμένω στα χέρια μου, έχει παραγγελθει ροοτ με ελληνικά... θα γράψω εντυπώσεις μετά.

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη εβδομάδα περιμένουμε κάποιοι ακόμα να παραλάβουμε, οπότε θα αρχίσει να μαζεύεται υλικό από reviews. Τώρα για το τι ρομ είναι καλύτερα να έρθει το τηλέφωνο, πιστεύω είναι στο κατά πόσο ο καθένας μας θέλει ή γνωρίζει να ασχοληθεί με πειράγματα/αλλαγή ρομ.

Επίσης η διαφορά της multi που βάζουν τα κινεζομαγαζα με την ελληνική που διαθέτει το miui.gr, πιστεύω, είναι στην μετάφραση.Οσες κινεζικές multi έχω δει δεν ηταν εντελώς μεταφρασμένες.

Προσωπικά το παρήγγειλα με την Άγγλο κινεζική ρομ, χωρίς ροοτ, χωρίς τίποτα. Από την μία δεν θέλω να βάλουν χέρι τα κινεζακια,από την άλλη υπάρχει ελληνική κοινότητα που ασχολείται με το τηλέφωνο και κάνει εξαιρετική δουλειά. Άλλωστε είναι και ο λόγος που επέλεξα τηλ με miui.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι περιμένετε παραλαβή, τι ημερομηνία έφυγε από Κίνα;

 

Εγω αναμενω με αναχωρηση απο τις 15/5.....

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Από 11 Μαϊ που δόθηκε η παραγγελία, εμφανίζεται στο σύστημα από 13 Μαϊ ......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στην πράξη είναι καλύτερο από το πρώτο red rice?

H μπαταρία πόσο κρατάει?

Τρέχουν καλύτερα οι εφαρμογές?

Εχω το παλιό και σε λιγες μέρες και το 1s. Θα σου πω μόλις παραλαβω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις wipe all από το recovery?? Εμένα μου έβγαζε κάτι βλακείς μετά το χρυσό λογότυπο κ μετά από αυτό έπαιρνε μπρος.

 

ΒTW πέρασα την miui patch και φαίνεται μια χαρά θα την επεξεργαστώ αύριο και θα γράψω εντπώσεις.

 

Ναι το έκανα και αυτό, ακόμα και αν το αφήσω κλειστό για καμιά ώρα και πάω μετά να το ανοίξω, ανοίγει κανονικά και μπουτάρει στην ρομ όπως θα έπρεπε. Το θέμα το έχει με την επανεκκίνηση και με τις επανεκκινήσεις που κάνει και μόνο του (π.χ. μετά το χθεσινοβραδυνό φλασάρισμα, το πρωί του πέρασα πάλι την ελληνική ρομ από τα παιδιά της Miui και πήγα να κατεβάσω ένα παιχνίδι ~700ΜΒ και στο 60% του κατεβάσματος έκανε επανεκκίνηση μόνο του). Επίσης σήμερα με την ελληνική ρομ το χρησιμοποίησα κανά τρίωρο, και έκανε τελικά επανεκκίνηση στην προσπάθειά μου να ζουμάρω με την φωτογραφική μηχανή.

 

Πριν το στείλεις πίσω στους Κινέζους τσέκαρε αν είναι ελαττωματικό το αρχείο της ROM που φλασάρεις μέσω της MD5.

Ξέρεις για ποιο πράγμα μιλάω;

 

Τσέκαρε και αυτό.

 

http://en.miui.com/thread-21812-1-1.html

 

Χθες ο Δημήτρης απο miui.gr μου έδωσε την ορίτζιναλ ρομ την εργοστασιακή και ακόμα και με αυτή είχε πρόβλημα, άρα μάλλον δεν είναι θέμα της ρομ.

 

Παναγιώτη βρήκα έναν οδηγό για bricked android που κάνουν boot loop.

Ρίξε μια ματιά εδώ μήπως σε βοηθήσει.

 

Δεν είναι ακριβώς bricked, αφού αν μπω στη recovery και το κάνω από εκει power off και το αφήσω για λίγο (κανά μισάωρο ή ώρα) μετά μπαίνει κανονικά και λειτουργεί κανονικά. Αλλά μπορεί να επανεκκινήσει εκεί που κατεβάζεις κάτι π.χ.

 

Πάντως ότι προγράμματα και παιχνίδια θέλετε να τεστάρω πείτε μου, έχω σκοπό να το κρατήσω κανά τριάρι μέρες και να το στείλω μετά, οπότε θα το κάνω κάτι σαν πειραματόζωο.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Όσοι περιμένετε παραλαβή, τι ημερομηνία έφυγε από Κίνα;

 

αναχωρηση 13/5 και αναμενουμε να το πιασει ενας ελτας..

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι το έκανα και αυτό, ακόμα και αν το αφήσω κλειστό για καμιά ώρα και πάω μετά να το ανοίξω, ανοίγει κανονικά και μπουτάρει στην ρομ όπως θα έπρεπε. Το θέμα το έχει με την επανεκκίνηση και με τις επανεκκινήσεις που κάνει και μόνο του (π.χ. μετά το χθεσινοβραδυνό φλασάρισμα, το πρωί του πέρασα πάλι την ελληνική ρομ από τα παιδιά της Miui και πήγα να κατεβάσω ένα παιχνίδι ~700ΜΒ και στο 60% του κατεβάσματος έκανε επανεκκίνηση μόνο του). Επίσης σήμερα με την ελληνική ρομ το χρησιμοποίησα κανά τρίωρο, και έκανε τελικά επανεκκίνηση στην προσπάθειά μου να ζουμάρω με την φωτογραφική μηχανή.

 

 

 

Χθες ο Δημήτρης απο miui.gr μου έδωσε την ορίτζιναλ ρομ την εργοστασιακή και ακόμα και με αυτή είχε πρόβλημα, άρα μάλλον δεν είναι θέμα της ρομ.

 

 

 

Δεν είναι ακριβώς bricked, αφού αν μπω στη recovery και το κάνω από εκει power off και το αφήσω για λίγο (κανά μισάωρο ή ώρα) μετά μπαίνει κανονικά και λειτουργεί κανονικά. Αλλά μπορεί να επανεκκινήσει εκεί που κατεβάζεις κάτι π.χ.

 

Πάντως ότι προγράμματα και παιχνίδια θέλετε να τεστάρω πείτε μου, έχω σκοπό να το κρατήσω κανά τριάρι μέρες και να το στείλω μετά, οπότε θα το κάνω κάτι σαν πειραματόζωο.

 

Παναγιώτης

 

Παναγιώτη χωρις να ειμαι ειδικος σε κινητα, αλλα τεχνικος αρκετα χρονια σε κομπιουτερ, το προβλημα σου μου φαινεται οτι εχει να κανει με προβληματικη εσωτερικη μνημη ή οτι ζεσταινεται πολυ.

Με τοσες διαφορετικες ρομ που εχεις δοκιμασει δεν νομιζω οτι ειναι κατι αλλο. βέβαια εχω μια μικρη επιφυλαξη γιατι δεν λες αν εκανες wipe data... εκανες? ειναι το πρωτο πραγμα που κανουμε οταν εχουμε προβληματα ειναι αυτο, και επειτα περναμε ρομ.

 

Δεν ξερω αν αυτο βοηθαει καθολου. Αν ειχες δοκιμασει και με wipe data, τοτε θα πρεπει να το στειλεις πισω. Καλη υπομονη...:(

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν η GPU (Adreno 305)του είναι πιο γρήγορη από την GPU που έχουν τα μοντέλα της Mediatek με τον 6592 (Mali-450)?
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν η GPU (Adreno 305)του είναι πιο γρήγορη από την GPU που έχουν τα μοντέλα της Mediatek με τον 6592 (Mali-450)?

 

Η Mali-450 είναι 4πύρηνη και συγχρονισμένη στα 700mhz ενώ η Adreno 305 έχει έναν πυρήνα και είναι συγχρονισμένη στα 450MHz...

Αυτά τα ξέρω γιατί συγκρίνω τα hongmi 1s(Adreno 305) και lenovo a850+(Mali-450) για μέρες και τουλάχιστον στη κάρτα γραφικών και τον επεξεργαστή είναι 3-4 σκαλιά μπροστά το a850+.

Link to comment
Share on other sites

Η Mali-450 είναι 4πύρηνη και συγχρονισμένη στα 700mhz ενώ η Adreno 305 έχει έναν πυρήνα και είναι συγχρονισμένη στα 450MHz...

Αυτά τα ξέρω γιατί συγκρίνω τα hongmi 1s(Adreno 305) και lenovo a850+(Mali-450) για μέρες και τουλάχιστον στη κάρτα γραφικών και τον επεξεργαστή είναι 3-4 σκαλιά μπροστά το a850+.

Επετρεψε μου να σου θυμίσω οτι το τηλεφωνο που αναφερεις ειναι octa core και ειναι επομενο να εχει καλυτερη GPU. Δεν σου κανει εντυπωση ομως οτι σε ολα τα τα αλλα ειναι 3-4 σκαλιά πισω?

Ας μην πεσουμε παλι σε συγκρίσεις ομως εδω μιλαμε για το 1s.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Επετρεψε μου να σου θυμίσω οτι το τηλεφωνο που αναφερεις ειναι octa core και ειναι επομενο να εχει καλυτερη GPU. Δεν σου κανει εντυπωση ομως οτι σε ολα τα τα αλλα ειναι 3-4 σκαλιά πισω?

Ας μην πεσουμε παλι σε συγκρίσεις ομως εδω μιλαμε για το 1s.

 

Για πες μας φιλε να ξερουμε και'μεις που ακριβος ειναι 3-4 σκαλιά πισω?

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας φιλε να ξερουμε και'μεις που ακριβος ειναι 3-4 σκαλιά πισω?

 

Αν μιλαμε για το ιδιο τηλ. 5,5'' 960 x 540 pixels QHD screen, Dual Cameras, 0.3MP front camera, 5.0MP, ROM 4GB

Περι ορέξεως όμως. Καλη αγορα αν το επιλέξεις.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

αναχωρηση 13/5 και αναμενουμε να το πιασει ενας ελτας..

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παναγιώτη χωρις να ειμαι ειδικος σε κινητα, αλλα τεχνικος αρκετα χρονια σε κομπιουτερ, το προβλημα σου μου φαινεται οτι εχει να κανει με προβληματικη εσωτερικη μνημη ή οτι ζεσταινεται πολυ.

Με τοσες διαφορετικες ρομ που εχεις δοκιμασει δεν νομιζω οτι ειναι κατι αλλο. βέβαια εχω μια μικρη επιφυλαξη γιατι δεν λες αν εκανες wipe data... εκανες? ειναι το πρωτο πραγμα που κανουμε οταν εχουμε προβληματα ειναι αυτο, και επειτα περναμε ρομ.

 

Δεν ξερω αν αυτο βοηθαει καθολου. Αν ειχες δοκιμασει και με wipe data, τοτε θα πρεπει να το στειλεις πισω. Καλη υπομονη...:(

 

Kώστα αυτό που λέω στο μήνυμά μου "Ναι το έκανα και αυτό..." εννοώ το wipe all data που μου είχε προτείνει και ο φίλος πιο πριν.

Και δεν είναι θέμα της ΡΟΜ αφού, αν ήταν αυτό, με το φλασάρισμα της εργοστασιακής με το flashtool θα έπρεπε να τα είχε καθαρίσει όλα.

Με τον ίδιο τρόπο φλάσαρα και τις ρομ που μου είχε δώσει το Vickmall με το flashtool, οπότε δεν πρέπει να είχε θέμα παραμονής "υπολλειμάτων".

Πάντως για κανά δυο μέρες ακόμα θα δοκιμάσω ότι μπορώ ακόμα, αν και το vickmall μου έστειλε ήδη διεύθυνση επιστροφής για να το στείλω πίσω να μου το αντικαταστήσουν.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Πάτησε Ελλάδα και το κινητό μου (απο 13/5 κλεισιμο ips)!! :D

 

Αναμένω τον Ταχυδρόμο τωρα... εχω δεσει και τον σκυλο, μην φοβηθει...:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά μην τον φάτε τον άνθρωπο.. :lol:

 

Σαν GPU έχει καλύτερη..

Αλλα μεγαλη σημασία παίζει και το chipset, επεξεργαστής, καθως στις νεες τεχνολογίες οι cpu κανουν αρκετη δουλεια για τις gpu και τους τα δίνουν έτοιμα..

 

Και βέβαια οταν παίρνεις κινητό κοιτας ολα τα χαρακτηριστικά. Αλλος δινει βάρος στην gpu, αλλος στην οθόνη.. και αλλος στο χρώμα :p

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Από αύριο το περιμένω στα χέρια μου, έχει παραγγελθει ροοτ με ελληνικά... θα γράψω εντυπώσεις μετά.

 

Πριν 2 ώρες παρέλαβα απευθείας από το Κ.Δ της πόλης μου, πολύ πριν έρθει ειδοποίηση από τον ταχυδρόμο......σε γενικές γραμμές καλό φαίνεται, Ελληνικά ωραία έχει και είναι root....συσκευασία πολύ καλή, ικανοποιημένος γενικά από την 1η παραγγελία στο Minideal....:cool:

 

To screen film δώρο είναι χάλι μαύρο...... μόλις έβαλα την (επίσης δώρο) διάφανη θήκη σκληρής σιλικόνης, απλά καλή.....θα κοιτάξω για αγορά νέας...

 

Το 1ο θέμα που έχω είναι ότι δεν βρίσκει τις επαφές από την κάρτα μνήμης (τις έκανα εκεί backup από το παλαιό Lenovo S650, σε μορφή .vcf) για εισαγωγή.....θα το ξαναδοκιμάσω όμως.....:wacko:

 

Το 2ο είναι ότι δεν βρίσκει επίσης στην κάρτα μνήμης έναν ήχο κλήσης που δεν θυμάμαι σε τι μορφή είναι (όχι .mp3) για να τον ορίσω για τα μηνύματα, μικρό το κακό.....θα το βρω ξανά στον Η/Υ και θα το μετατρέψω σε .mp3 και θα το περάσω στην κάρτα μετά.....:p

 

Το έχω για φόρτιση τώρα, πέρασα το 90% των παλαιών εφαρμογών (και το Sygic GPS) και θα το παίξω το απόγευμα πάλι.....

 

Αυτά....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε για το ιδιο τηλ. 5,5'' 960 x 540 pixels QHD screen, Dual Cameras, 0.3MP front camera, 5.0MP, ROM 4GB

Περι ορέξεως όμως. Καλη αγορα αν το επιλέξεις.

Την ερωτηση για την gpu την εκανα εγω. Μην συγκρινεις το τηλ. του συμφορουμιτη. Chipsets θελω να συγκρινω. Αν το 1s εβγαινε με τιν 6592 και ολα τα αλλα ακριβως ιδια, πιο θα διαλεγες και γιατι?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Την ερωτηση για την gpu την εκανα εγω. Μην συγκρινεις το τηλ. του συμφορουμιτη. Chipsets θελω να συγκρινω. Αν το 1s εβγαινε με τιν 6592 και ολα τα αλλα ακριβως ιδια, πιο θα διαλεγες και γιατι?

 

Δεν καταλαβαινω την ερωτηση σου. Για καντο πιο λιανα. Αν το 1s εβγαινε με 6592 και ειχε ολα τα αλλα ιδια με το lenovo πια θα ηταν η διαφορα τους?

''''''''

Ειδα το προηγουμενο ποστ σου. Αν σε ενδιαφερει τοσο η GPU (εισαι του παιχνιδιου δλδ) βεβαια πρεπει να προτιμήσεις το octacore με την 450. Αλλα μετα πας και σε αλλη κατηγορια τηλ. Πρεπει να βρεις ενα αντίστοιχο snapdragon με αντίστοιχη GPU για να το συγκρινεις που ειναι πιο ακριβα βεβαια.

Αυτα καλο θα ηταν να τα ξεδιαλύναμε στις συγκρίσεις και οχι σε αυτο το θεμα. Καποιοι εδω ψαχνουν αποκλειστικά πραγματα για το 1s.

Edited by chalk
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω την ερωτηση σου. Για καντο πιο λιανα. Αν το 1s εβγαινε με 6592 και ειχε ολα τα αλλα ιδια με το lenovo πια θα ηταν η διαφορα τους?

''''''''

Ειδα το προηγουμενο ποστ σου. Αν σε ενδιαφερει τοσο η GPU (εισαι του παιχνιδιου δλδ) βεβαια πρεπει να προτιμήσεις το octacore με την 450. Αλλα μετα πας και σε αλλη κατηγορια τηλ. Πρεπει να βρεις ενα αντίστοιχο snapdragon με αντίστοιχη GPU για να το συγκρινεις που ειναι πιο ακριβα βεβαια.

Αυτα καλο θα ηταν να τα ξεδιαλύναμε στις συγκρίσεις και οχι σε αυτο το θεμα. Καποιοι εδω ψαχνουν αποκλειστικά πραγματα για το 1s.

Και εγώ θέλω να δω πόσο γρήγορο chipset έχει το S1 γιατί αυτό το chipset είναι σχετικά καινούριο ,αλλά μπερδεύεσαι με το Lenovo και το συγκρίνεις με εκείνο.

Ξέχνα το Lenovo.

Αν η ΧΙΑΟΜΙ έπαιρνε το S1 και του έβαζε 6592 , ποιο θεωρείς ότι θα ήταν καλύτερο και σε cpu και σε gpu?

Το μοντέλο όπως είναι τώρα ή αυτό με τον 6592?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Επετρεψε μου να σου θυμίσω οτι το τηλεφωνο που αναφερεις ειναι octa core και ειναι επομενο να εχει καλυτερη GPU. Δεν σου κανει εντυπωση ομως οτι σε ολα τα τα αλλα ειναι 3-4 σκαλιά πισω?

Ας μην πεσουμε παλι σε συγκρίσεις ομως εδω μιλαμε για το 1s.

 

Εκτενή σύγκριση ανάμεσα στα δύο αυτά κινητά έκανα στο κατάλληλο θρεντ πριν απο λίγες μέρες.

Ο φίλος ρώτησε για την gpu και του είπα την αλήθεια όχι γιατί γουστάρω το Lenovo περισσότερο αλλά γιατί ψάχνομαι γι'αυτές τις δύο συσκευές το τελευταίο καιρό.

Όντως δεν είναι παιχνιδομηχανή το 1s όπως μπορεί (επιπλέον) να χρησιμοποιηθεί το Lenovo αλλά κατά τη γνώμη μου το Hongmi είναι πιο κυριλέ συσκευή.

Γενικά παίζουν σε εντελώς διαφορετικές κατηγορίες και απλά μοιράζονται την ίδια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

@ aboulafia

 

Για δοκίμασε ότι έκανε ο φίλος ze-elias μήπως και..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5411711#post5411711

Ναι ξέρω, διαφορετικές συσκευές αλλά το πρόβλημα μου φαίνεται παρόμοιο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...