Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ,θα το δοκιμάσω το βράδυ.

Να υποθέσω πως οι ρυθμίσεις είναι ίδιες και για την cm?

 

Όχι.. Το έχει δοκιμάσει ένα παιδί και δεν του δούλευε ο κωδικός.. Έχω οργωσει:p το ίντερνετ αλλά δεν μπορώ να βρω πως στο καλό μπορείς να καλιμπραρεις τον proximity sensor στη cm.. Ούτε καν μπορώ να βρω τους κωδικούς του dialer που να ισχύουν στη cm11..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ και μέρες με την 4.9.26

So far so good

Μονο την φωνητική της google περιμένω.

Νομιζω πως αυτή η Ρομ είναι η καλύτερη ολων

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω το φόρουμ, είναι το πρώτο μου post και ο λόγος είναι η επικείμενη αγορά του redmi 1s. Διάβασα όλες τις σελίδες του θέματος και θα ήθελα κάποιες διευκρινήσεις σε ορισμένα θέματα για τα οποία δεν βρήκα απάντηση (εκτός και αν μου ξέφυγε κάτι!!!).

1. Εάν περάσω την cm11 με βάση τον οδηγό (αρχάριος ντε) φαντάζομαι οτι δεν έχει σημασία πως θα το παραγγείλω από minideal ή vickmall σωστά;

2. Έχω δύο κάρτες και θέλω τα δεδομένα από τη μία που είναι 3g (sim1 θέση) και την ομιλία και τα μηνύματα από την δεύτερη (sim2 θέση) σωστά; Για τη δεύτερη sim θα μπορώ να αντιστοιχίσω διαφορετικά ringtone στις επαφές μου σαν να ήταν μονόκαρτο; Υπάρχει μόνιμη επιλογή και για τα δυό χωρίς να με ρωτάει συνέχεια;

3. Χρησιμοποιώ εταιρικό email το οποίο σετάρω μέσω του Microsoft Exchange, μπορώ να το κάνω και εδώ χωρίς πρόβλημα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη εάν κάτι ειπώθηκε και μου διέφυγε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!πηρα το τηλ πριν 2 ημερες απο minideal πρωην κατοχος lenovo s650!εντυπωσεις πολυ καλος ηχος καμερα και gps η miui πολυ καλη!και αποριες αν μπορει καποιος να βοηθηση γιατι λιγο δυσκολο να διαβασω 160 σελιδες!!

1)πως περναμε τισ εφαρμογες στην καρτα sd?

2)εχει την εκδοση miui-JHCCNBF36.0 ειναι καλη?μπορω να κανω ενημερωση συστηματος και αν ναι θα εχει ελληνικα?

3)οταν ακουω ραδιο και μπαινω στο internet το ραδιο η το music player

σταματανε ειναι φυσιολογικο η πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?

4)επισης μου εχει κανει μονο του μερικες φορες restart.ειναι πιθανο να φταει η ρομ που εχει η επειδη εβαλα αρκετες εφαρμογες?

5)η μπαταρια δεν βγαζει με συνετη χρηση ουτε μερα και επισης ζεσταινετε αρκετα ολη η συσκευη υπαρχει καποια λυση?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιο ειναο σαπιο

Δεν ξερω αν σε αλλους δουλευει

Εμενα μονο σαν εικονιδιο υπαρχει

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!πηρα το τηλ πριν 2 ημερες απο minideal πρωην κατοχος lenovo s650!εντυπωσεις πολυ καλος ηχος καμερα και gps η miui πολυ καλη!και αποριες αν μπορει καποιος να βοηθηση γιατι λιγο δυσκολο να διαβασω 160 σελιδες!!

1)πως περναμε τισ εφαρμογες στην καρτα sd?

2)εχει την εκδοση miui-JHCCNBF36.0 ειναι καλη?μπορω να κανω ενημερωση συστηματος και αν ναι θα εχει ελληνικα?

3)οταν ακουω ραδιο και μπαινω στο internet το ραδιο η το music player

σταματανε ειναι φυσιολογικο η πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?

4)επισης μου εχει κανει μονο του μερικες φορες restart.ειναι πιθανο να φταει η ρομ που εχει η επειδη εβαλα αρκετες εφαρμογες?

5)η μπαταρια δεν βγαζει με συνετη χρηση ουτε μερα και επισης ζεσταινετε αρκετα ολη η συσκευη υπαρχει καποια λυση?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

1.) Ακόμα δεν γίνεται.

2.)Εγώ έχω την 4.9.26 που πετάει.Είναι η ελληνική και κατεβαίνει από το γνωστό site με υποστήριξη από όλα τα εκεί παιδιά.

3.) Δεν είναι φυσιολογικό και δυστυχώς δεν ξέρω αν είναι θέμα ρύθμισης.Μπορεί να φτιάξει με αλλαγή rom.

4.)?

5.)Με την 4.9.26 βλέπω καλύτερη διαχείρηση της μπαταρίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ραδιο ειναο σαπιο

Δεν ξερω αν σε αλλους δουλευει

Εμενα μονο σαν εικονιδιο υπαρχει

Κανε wipe cache και ξαναπέρνα την 4.9.26.Σε εμένα το ράδιο κάνει τα πάντα.Δουλεύει ακόμα και με ...συνδετήρα αντί ακουστικών.:lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει δοκιμασει κανεις με miui version χρονισμενο στα 1.2ghz?

το εκανα σε 3.15 ελληνικη βερσιον και ειδα μεγαλη διαφορα σε αυτονομια..

βασικα και πριν δεν ειχα προβλημα λογω οτι πριν ειχα iphone, λολ...

Ιν τσάινα γουί τραστ...
Link to comment
Share on other sites

παιδες βρηκα αυτη τη ρομ http://en.miui.com/download-1.html

ειναι η 4.9.26 developer

την εχει κανενας?

ειναι καλη?

Αυτή είναι για τη συσκευή Mi1 και 1S. και όχι Redmi 1S. Αν τη βαλεις θα πεταξεις το τηλεφωνο λόγω hard brick.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι για τη συσκευή Mi1 και 1S. και όχι Redmi 1S. Αν τη βαλεις θα πεταξεις το τηλεφωνο λόγω hard brick.

 

σωστος.

οντως δεν το προσεξα.

ευχαριστω φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει τι γίνεται με τα ringtone της δεύτερης sim και αν μπορώ σε αυτήν να αντιστοιχίσω διαφορετικό ringtone για κάποιες επαφές;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

Κανε wipe cache και ξαναπέρνα την 4.9.26.Σε εμένα το ράδιο κάνει τα πάντα.Δουλεύει ακόμα και με ...συνδετήρα αντί ακουστικών.:lol:

 

Oh yes

Ετχαριστω

Προσπαθησα να προγραμματισω κανα σταθμο με ονομα

Αλλα δεν βρηκα ακρη

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Oh yes

Ετχαριστω

Προσπαθησα να προγραμματισω κανα σταθμο με ονομα

Αλλα δεν βρηκα ακρη

Εδώ δεν μπορείς να παρέμβεις.Οι σταθμοί γράφουν αυτόματα το όνομά τους και αυτό γίνεται σε ορισμένους μόνο.Παράδειγμα αν βάλεις 88,9 κάτω από τη συχνότητα γράφει Μεντα Fm, στους 90,6 Παραπολιτικά Fm κλπ.

Ελπίζω να βρήκες το πάνω αριστερά κουμπί που σου επιτρέπει να ακούς ή από τα ακουστικά ή από το ηχείο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το εχω παρει απο vickmall και ειμαι αρκετα αρκετά ευχαριστημένος. Θα ηθελα να ρωτησω , εγγυηση εαν χρειαστουμε έχουμε?
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει δοκιμασει κανεις με miui version χρονισμενο στα 1.2ghz?

το εκανα σε 3.15 ελληνικη βερσιον και ειδα μεγαλη διαφορα σε αυτονομια..

βασικα και πριν δεν ειχα προβλημα λογω οτι πριν ειχα iphone, λολ...

 

Εχοντας την ελληνική MIUI 4.9.26 κατέβασα το CPU No-frills και ρυθμισα τη μεγιστη συχν στα 1,306GHz και την ελάχιστη στα 300ΜΗz,ετσι εχω δει διαφορα μεγάλη στην υπερθερμανση ,δεν υφισταται πλέον και μετα απο ωρες παιξιματος και βελτιωση καπως στη μπαταρια ,πάντως αν δεν παρουμε kit kat δεν θα δουμε σημαντική βελτιωση στο θεμα της μπαταριας

 

Υ.Γ παρεπιπτοντως ημουν ετοιμος για cm11 αλλά η 4.9.26 παει καλά ,εκτος απο 1-2 ξαφνικά shutdown Που ειχα τωρα τελευταια παρολο που η ενδειξη εγραφε 42%.., τεσπα θα δειξει :happy:

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εκανα χρονισμο στα 1.3 και παρατηρω οτι η μπαταρια βγαζει με συνετη χρηση 1 μερα!επισης δεν ζεσταινετε τοσο πολυ!ακομα το θεμα του ραδιοφονου βελτιωθηκε σε καποιες εφαρμογες και καποια παιχνιδια π.χ οταν μπαινω στο google play παιζει κανονικα στον chrome κανει διακοπη!!

αν ειναι ευκολο επειδη ολιγον ασχετος ας δωσει καποιος οδηγιες πως να φλσαρω το τηλ και να βαλω την 4.9.26 μηπως ειναι καλυτερη!!!χρειαζεται καποιο flash tool?γινεται απο το τηλ η απο υπολογιστη?χρειαζομαι drivers?και που βρισκω ?γιατι λιγο που εψαξα βρισκω για mtk και οχι για snapdragon!!εχω φλασαρη μια φορα ενα lenovo με οδηγιες απο minideal!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω; ποια ειναι η πιο stable ελληνικη ρομ για το hongmi 1s ως τωρα, να δουλευουν ολα, και το mail και να μην εχει fc ? γιατι το κινητο θα παει σε μεγαλο ανθρωπο που δεν κατεχει και δεν θα ξαναγινει αναβαθμιση, τουλαχιστον συντομα, να του φλασαρω αυτην και να ειναι κομπλε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εκανα χρονισμο στα 1.3 και παρατηρω οτι η μπαταρια βγαζει με συνετη χρηση 1 μερα!επισης δεν ζεσταινετε τοσο πολυ!ακομα το θεμα του ραδιοφονου βελτιωθηκε σε καποιες εφαρμογες και καποια παιχνιδια π.χ οταν μπαινω στο google play παιζει κανονικα στον chrome κανει διακοπη!!

αν ειναι ευκολο επειδη ολιγον ασχετος ας δωσει καποιος οδηγιες πως να φλσαρω το τηλ και να βαλω την 4.9.26 μηπως ειναι καλυτερη!!!χρειαζεται καποιο flash tool?γινεται απο το τηλ η απο υπολογιστη?χρειαζομαι drivers?και που βρισκω ?γιατι λιγο που εψαξα βρισκω για mtk και οχι για snapdragon!!εχω φλασαρη μια φορα ενα lenovo με οδηγιες απο minideal!ευχαριστω

 

Αναλυτικά εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929/

:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να ρωτησω; ποια ειναι η πιο stable ελληνικη ρομ για το hongmi 1s ως τωρα, να δουλευουν ολα, και το mail και να μην εχει fc ? γιατι το κινητο θα παει σε μεγαλο ανθρωπο που δεν κατεχει και δεν θα ξαναγινει αναβαθμιση, τουλαχιστον συντομα, να του φλασαρω αυτην και να ειναι κομπλε

 

Μέχρι στιγμής η τελευταία ελληνική MIUI 4.9.26 :)

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι

μπορω να συγχρονισω λογαριασμο mail

τυπου

info@ my company.gr?

 

Ναι κανονικά

Link to comment
Share on other sites

θα με κατευθυνει η εφαρμογη?

 

Δημιουργεις ενα λογαριασμό με τις ρυθμίσεις του mail server σου

Link to comment
Share on other sites

Νέα σταθερή έκδοση 45.0 για την αγγλοκινεζικη. Αν συνεχίσουν την υποστήριξη τους για το κινητακι με τον ίδιο ρυθμό για κανα δυο χρόνια, θα είναι πρώτοι
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτησω; ποια ειναι η πιο stable ελληνικη ρομ για το hongmi 1s ως τωρα, να δουλευουν ολα, και το mail και να μην εχει fc ? γιατι το κινητο θα παει σε μεγαλο ανθρωπο που δεν κατεχει και δεν θα ξαναγινει αναβαθμιση, τουλαχιστον συντομα, να του φλασαρω αυτην και να ειναι κομπλε

 

Η (τελευταία) 4.9.26 θεωρείται από πολλούς πολύ καλή και αξιόπιστη... μπορείς να βάλεις αυτή.

 

 

Changelog;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...