Jump to content

Κινέζικά stores: Προβλήματα αγοράς


 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από το Pandawill.com;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από το Pandawill.com;

    • Ναι
      0
    • Όχι
      0


Recommended Posts

Βρε παιδιά τι να βιαστήκαμε; εάν όλα πήγαιναν καλά με το μαγαζί το dispute θα γίνονταν αυτόματα claim; και το paypal θα έκανε άμεσα δέσμευση του ποσού; (γιατί αυτό καταλαβαίνω ότι έχει γίνει όταν βγάζει:

 

5/13/2014 Pending PayPal status: Reversed @ 02:43:39 May 13, 2014 PDT

Parent Trans ID:8χχχχχχχχχχχχχχχχP

Trans ID:4χχχχχχχχχχχχχχχχχB

Amount: -62.50 USD

αφαιρόντας μάλον κάποια προμήθεια)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Great site, great support! I'll definitely buy from you again!

 

Xaxa ρε φιλε αν δεν ήσουν γραμμένος απο το 2009 θα ελεγα ότι είσαι κινέζικος δάχτυλος....μα το Θεο...χαχα εχει πολύ πλάκα....ολοι βρίζουν γραφουν εσυ ευχαριστείς το site...καλο ....Εχω πεθάνει στα γελια εχω πεσει απο την καρέκλα να σε καλα....να το χαρείς παντως το Xiaomi αλλα εγώ δεν θα αγόραραζα ξανα....βεβαια για σένα είναι η αλήθεια παρήγγειλες ηρθε ολα καλα οκ ....τωρα τι εγινε με το paypal γιατί τους πέταξε....Αλλά γιατί δεν βγαίνουν να μιλήσουν αυτό με ανησυχεί εμένα....

Link to comment
Share on other sites

Xaxa ρε φιλε αν δεν ήσουν γραμμένος απο το 2009 θα ελεγα ότι είσαι κινέζικος δάχτυλος....μα το Θεο...χαχα εχει πολύ πλάκα....ολοι βρίζουν γραφουν εσυ ευχαριστείς το site...καλο ....Εχω πεθάνει στα γελια εχω πεσει απο την καρέκλα να σε καλα....να το χαρείς παντως το Xiaomi αλλα εγώ δεν θα αγόραραζα ξανα....βεβαια για σένα είναι η αλήθεια παρήγγειλες ηρθε ολα καλα οκ ....τωρα τι εγινε με το paypal γιατί τους πέταξε....Αλλά γιατί δεν βγαίνουν να μιλήσουν αυτό με ανησυχεί εμένα....

 

χαχαχαχα εγώ νόμιζα οτι τρολάρει αλλά αυτός το λέει στα σοβαρα.:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Xaxa ρε φιλε αν δεν ήσουν γραμμένος απο το 2009 θα ελεγα ότι είσαι κινέζικος δάχτυλος....μα το Θεο...χαχα εχει πολύ πλάκα....ολοι βρίζουν γραφουν εσυ ευχαριστείς το site...καλο ....Εχω πεθάνει στα γελια εχω πεσει απο την καρέκλα να σε καλα....να το χαρείς παντως το Xiaomi αλλα εγώ δεν θα αγόραραζα ξανα....βεβαια για σένα είναι η αλήθεια παρήγγειλες ηρθε ολα καλα οκ ....τωρα τι εγινε με το paypal γιατί τους πέταξε....Αλλά γιατί δεν βγαίνουν να μιλήσουν αυτό με ανησυχεί εμένα....

 

Eιπα θα γραψω εντυπωσεις και τις εγραψα.

Link to comment
Share on other sites

hi,akatamakata, tengda s5 have in stock just today, yes, black one, just add to your cart now.

 

http://www.pandawill.com/tengda-s5-smartphone-51-inch-fhd-mtk6592-2gb-16gb-android-42-gesture-sensing-black-p88798.html

 

before 2 days battery was 2800 now is 3800? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου ηρθε κ το mail απαντηση απο paypal οτι θα ψαξουν την υποθεση ζητωντας το track number κ αν δεν το δωσει σε 10 μερες θα εχω full refund
Link to comment
Share on other sites

να μην ανησυχει κανεις,οσοι εκαναν οποια αγορα με paypal και το καταστημα βγει απατη θα παρουν ολα τα χρηματα τους πισω,και συντομα,απλα καντε claim
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει 2 παραγγελίες μία 1 Μαΐου και μια άλλη 9 Μαΐου και οι δυο έχουν φύγει από Κίνα και είναι στο δρόμο ( θεωρετικα πάντα ). Στο pay pal για την πρώτη παραγγελία λέει shipped και μου έχει στείλει και το pay pal μήνυμα με το tracking code .τι κάνω από εδώ και πέρα κάνω από τώρα dispute και στις δυο παραγγελίες ,κάνω μόνο στην δεύτερη που δεν έστειλε το pay pal tracking code η περιμένω να έρθουν τα δέματα να δω τι έχουν μέσα και μετά. Τα φώτα σας από τους παλιούς και πιο έμπειρους
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει 2 παραγγελίες μία 1 Μαΐου και μια άλλη 9 Μαΐου και οι δυο έχουν φύγει από Κίνα και είναι στο δρόμο ( θεωρετικα πάντα ). Στο pay pal για την πρώτη παραγγελία λέει shipped και μου έχει στείλει και το pay pal μήνυμα με το tracking code .τι κάνω από εδώ και πέρα κάνω από τώρα dispute και στις δυο παραγγελίες ,κάνω μόνο στην δεύτερη που δεν έστειλε το pay pal tracking code η περιμένω να έρθουν τα δέματα να δω τι έχουν μέσα και μετά. Τα φώτα σας από τους παλιούς και πιο έμπειρους

Κανε dispute και στις δυο, κι αν ερθει καποια απο αυτες, το ακυρωνεις.

Αλλα καλου κακου, κανε εσυ.

Α, και αν σου ερθει δεματακι απο αυτους, unboxing video κανονικα, μην εχουν τιποτα χορτάρια μεσα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει confirm email από paypal για το claim

απαντάω κάτι άλλο σε αυτό ?

We really appreciate your assistance with resolving this issue.

Please let us know if you require any further assistance.

ή απλά περιμένουμε?

Link to comment
Share on other sites

Eιπα θα γραψω εντυπωσεις και τις εγραψα.

 

Οχι φίλε μη με παρεξηγείς καλα εκανες και εγραψες απλα εμενα μου φάνηκε λιγο περιεργο ξερεις η εικονα ολοι να μοιρολογανε να τα χωνουν....τι γινεται τι παθαμε...και εσυ από την αλλη να λες την γνώμη σου σωστα βεβαια αλλα εμένα μου φανηκε αστείο χωρίς να θέλω να μειώσω την πράξη σου...Αν σε πείραξε συγνώμη...δεν ειχα προθεση... Εφόσον πηρες το τηλέφωνο και ειναι γνήσιο και μια χαρα...ολα καλα...το θεμα ειναι να μείνει το μαγαζί και στο μέλλον γιατι αν σου βγαλει κατι μετα αρχίζουν τα δύσκολα....Αυτο άλλωστε παθαίνουμε και στο ebay. Μου εχει τύχει να ψωνίσω απο εκεί...και μετα να κλεινει το λογαριασμό του και παπαλα αν παθει κατι το προιον που ειχε και εγγυηση πχ για ενα ή δυο χρονια...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα dispute στο PayPal και μου εστειλαν το παρακατω email :

 

"If we contact you for more information, please respond within the

timeframe. If you do not respond within the timeframe, the case may be

closed and decided in the seller's favor."

 

Τι να κανω ;;;; Βοηθεια παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα dispute στο PayPal και μου εστειλαν το παρακατω email :

 

"If we contact you for more information, please respond within the

timeframe. If you do not respond within the timeframe, the case may be

closed and decided in the seller's favor."

 

Τι να κανω ;;;; Βοηθεια παρακαλω...

 

τιποτα,αν το paypal χρειαστει περισσοτερες πληροφοριες θα σου τις ζητησει,περιμενεις αν σου ερθει μεηλ ...αν και αυτο το στελνει σε οσους κανουν claim.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις να σου κάνουν contact, είναι στο στάδιο που ζητούν εξηγήσεις από τον πωλητή..
Link to comment
Share on other sites

Εκανα dispute στο PayPal και μου εστειλαν το παρακατω email :

 

"If we contact you for more information, please respond within the

timeframe. If you do not respond within the timeframe, the case may be

closed and decided in the seller's favor."

 

Τι να κανω ;;;; Βοηθεια παρακαλω...

 

Μέχρι στιγμής τίποτα,περιμένεις μέχρι να απαντήσει ο πωλητής(αν),αλλιώς σε 10 μέρες θα κλείσει η υποθέση υπερ σου

Link to comment
Share on other sites

@efmakis,

τι τους εγραψες ακριβως?

εμενα δεν ηρθε κατι απο το paypal,ακομα.

μειλ που να εξηγει την κατασταση κ ζητωντας τους ενημερωση σχετικα με το ibuymi

Εγώ έχω κάνει 2 παραγγελίες μία 1 Μαΐου και μια άλλη 9 Μαΐου και οι δυο έχουν φύγει από Κίνα και είναι στο δρόμο ( θεωρετικα πάντα ). Στο pay pal για την πρώτη παραγγελία λέει shipped και μου έχει στείλει και το pay pal μήνυμα με το tracking code .τι κάνω από εδώ και πέρα κάνω από τώρα dispute και στις δυο παραγγελίες ,κάνω μόνο στην δεύτερη που δεν έστειλε το pay pal tracking code η περιμένω να έρθουν τα δέματα να δω τι έχουν μέσα και μετά. Τα φώτα σας από τους παλιούς και πιο έμπειρους

φυσικα κ στις 2 κ οπως σου ειπαν βιντεο οπωσδηποτε

Μου έχει έρθει confirm email από paypal για το claim

απαντάω κάτι άλλο σε αυτό ?

We really appreciate your assistance with resolving this issue.

Please let us know if you require any further assistance.

ή απλά περιμένουμε?

Απλα περιμενεις το 10ημερο

Εκανα dispute στο PayPal και μου εστειλαν το παρακατω email :

 

"If we contact you for more information, please respond within the

timeframe. If you do not respond within the timeframe, the case may be

closed and decided in the seller's favor."

 

Τι να κανω ;;;; Βοηθεια παρακαλω...

 

τιποτα περιμενεις

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ παραγγείλει απο το site στις 6/5 (το thl t11), έχω πάρει trackin number και το πακέτο έχει γίνει dispatched overseas στις 12/05. Αν και έχει συζητηθεί, γιατί να κάνω claim αφού όλα φαίνονται φυσιολογικά; Δε θα έχω πρόβλημα με το paypal; Υπόψιν πρώτη φορά χρησιμ. paypal και είμαι ψιλοψάρι σε αυτά:O.
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ παραγγείλει απο το site στις 6/5 (το thl t11), έχω πάρει trackin number και το πακέτο έχει γίνει dispatched overseas στις 12/05. Αν και έχει συζητηθεί, γιατί να κάνω claim αφού όλα φαίνονται φυσιολογικά; Δε θα έχω πρόβλημα με το paypal; Υπόψιν πρώτη φορά χρησιμ. paypal και είμαι ψιλοψάρι σε αυτά:O.

Κανε εσυ claim, κι αν σου ερθει το ακυρωνεις. Ουτως ή αλλως στην paypal ειναι υποψιασμενοι πλεον γι αυτη την περιπτωση.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε μη με παρεξηγείς καλα εκανες και εγραψες απλα εμενα μου φάνηκε λιγο περιεργο ξερεις η εικονα ολοι να μοιρολογανε να τα χωνουν....τι γινεται τι παθαμε...και εσυ από την αλλη να λες την γνώμη σου σωστα βεβαια αλλα εμένα μου φανηκε αστείο χωρίς να θέλω να μειώσω την πράξη σου...Αν σε πείραξε συγνώμη...δεν ειχα προθεση... Εφόσον πηρες το τηλέφωνο και ειναι γνήσιο και μια χαρα...ολα καλα...το θεμα ειναι να μείνει το μαγαζί και στο μέλλον γιατι αν σου βγαλει κατι μετα αρχίζουν τα δύσκολα....Αυτο άλλωστε παθαίνουμε και στο ebay. Μου εχει τύχει να ψωνίσω απο εκεί...και μετα να κλεινει το λογαριασμό του και παπαλα αν παθει κατι το προιον που ειχε και εγγυηση πχ για ενα ή δυο χρονια...

 

Πραγματικα για τους αλλους που εχουν παραγγειλει δεν ξερω τι να πω.Εμενα σε συνολικα 12-13 μερες το ειχα στα χερια μου και γνησιο.Και μαλιστα ειχα μιλησει μαζι τους πριν παραγγειλω.Και αυτα περιπου κινεζικου δακτυλου ειναι απλα αδιανοητο να λεγεται.Λες και εχω κερδος να λεω οτι πηρα ενα κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ παραγγείλει απο το site στις 6/5 (το thl t11), έχω πάρει trackin number και το πακέτο έχει γίνει dispatched overseas στις 12/05. Αν και έχει συζητηθεί, γιατί να κάνω claim αφού όλα φαίνονται φυσιολογικά; Δε θα έχω πρόβλημα με το paypal; Υπόψιν πρώτη φορά χρησιμ. paypal και είμαι ψιλοψάρι σε αυτά:O.

Άνοιξε case στο paypal όταν βλέπεις και περνάνε οι μέρες και δεν παραλαμβάνεις. 45 μερες δίνει το paypal οπότε φρόντισε να είσαι μέσα στο όριο.

Μην πανικοβάλεστε ειδικά οσοι έχετε πάρει tracking number. Οποσδήποτε τραβήξτε βίντεο το πακέτο την ώρα που το ανοίγετε όπου θα δείχνει τα στοιχεία αποστολέα-παραλήπτη, το tracking number και φυσικά το περιεχόμενο

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες. Αν έρθει θα ενημερώσω. Πάντως για να γίνεται κουβέντα, έψαξα αλλού για να βρώ κάποια παρόμοια καταγγελία για το συγκεκριμένο σαιτ,και δε βρήκα τπτ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικά stores: Προβλήματα αγοράς
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...