Jump to content

Κινέζικά stores: Προβλήματα αγοράς


 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από το Pandawill.com;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από το Pandawill.com;

    • Ναι
      0
    • Όχι
      0


Recommended Posts

μπορει να μου διευκρινισει καποιος σας παρακαλω το θεμα με τις δυο καρτες?

οταν μιλας στην μια γραμμη σε ειδοποιει αν εχεις δευτερη κληση (αν εχει δηλαδη αναμονη)

και αν σε ειδοποιει αν εχεις κληση στην δευτερη γραμμη (στην δευτερη καρτα ) ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας,

 

Το έχω και εγω το εν λόγο κινητό και δείχνει αρκετά καλό αλλά ακόμα δεν το έχω πολυψάξει. Δυο Προβλήματα εντόπισα αρκετά σοβαρά το ένα το έλυσα (ας είναι καλά το google) ενώ το άλλο ακόμα με ταλαιπωρεί. Το πρόβλημα που έλυσα είχε να κάνει με το java. Δεν με άφηνε να κάνω install τπτ απο java, όποτε αν κάνεις επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων ευτυχώς το πρόβλημα λύνετε.

 

Το πρόβλημα που ακόμα δεν έχω λύσει έχει να κάνει με τα sms και το γεγονός οτι στα ελληνικά με περιορίζει μόνο στους 70 χαρακτήρες :( ενώ στα αγγλικά έχω κανονικά 160 χαρακτήρες. Ψάχνω στις ρυθμίσεις μηνυμάτων να βρω καμιά ρύθμιση σχετικά με unicode αλλά τπτ. Έχετε και εσεις το ίδιο πρόβλημα? Για πείτε καμία ιδέα πως θα μπορούσα να το φτιάξω αν ξέρει κανείς.

 

Ευχαριστώ

φίλε το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ! δεν μπορώ να κάνω install κάποιες εφαρμογές όταν κατεβάζω. μου βγάζει το μνμ "η εφαρμογη java διακόπηκε". δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές. όταν κάνεις επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων ζητάει κάποιον κωδικό! αυτός είναι ένας δικός σου που βάζεις εσύ η το αναφέρει πουθενά για το συγκεκριμένο κινητό? υπάρχει πιθανότητα να πειραχτεί καμία εφαρμογή αμα κάνω επαναφορά???

αυτό το πρόβλημα με τα sms όντως είναι ένα πρόβλημα. με ελληνικούς χαρακτήρες μειωνονται οι χαρακτήρες. δεν νομίζω οτι μπορεί να αλλάξει κάτι! δοκίμασες σε άλλη γλώσσα πχ γαλλικα,ιταλικα? κάθε γλώσσα νομίζω έχει και διαφορετικό αριθμό χαρακτήρων

Link to comment
Share on other sites

φίλε το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ! δεν μπορώ να κάνω install κάποιες εφαρμογές όταν κατεβάζω. μου βγάζει το μνμ "η εφαρμογη java διακόπηκε". δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές. όταν κάνεις επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων ζητάει κάποιον κωδικό! αυτός είναι ένας δικός σου που βάζεις εσύ η το αναφέρει πουθενά για το συγκεκριμένο κινητό? υπάρχει πιθανότητα να πειραχτεί καμία εφαρμογή αμα κάνω επαναφορά???

αυτό το πρόβλημα με τα sms όντως είναι ένα πρόβλημα. με ελληνικούς χαρακτήρες μειωνονται οι χαρακτήρες. δεν νομίζω οτι μπορεί να αλλάξει κάτι! δοκίμασες σε άλλη γλώσσα πχ γαλλικα,ιταλικα? κάθε γλώσσα νομίζω έχει και διαφορετικό αριθμό χαρακτήρων

 

Ο κωδικός της συσκευης είναι το 1122. Κάνε reset και με τα java καθάρισες.

Έχω δοκιμάσει και άλλες γλώσσες (γαλλικά,κινέζικα.......) και δεν υπάρχει πρόβλημα μόνο στα ελληνικά παρουσιάζετε το πρόβλημα :(

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός της συσκευης είναι το 1122. Κάνε reset και με τα java καθάρισες.

Έχω δοκιμάσει και άλλες γλώσσες (γαλλικά,κινέζικα.......) και δεν υπάρχει πρόβλημα μόνο στα ελληνικά παρουσιάζετε το πρόβλημα :(

 

όταν κάνεις reset φίλε χάνονται και όλες οι ρυθμίσεις που έχω κάνει? εννοώ με τις επαφές που έχω φτιάξει και τις έχω χωρίσει σε ομάδες! όπως με τους ήχους. μου πήρε αρκετές ώρες για να τα φτιάξω γι'αυτό ρωτάω! επίσης όταν εγκαθιστώ κάποια εφαρμογή java αυτό πρέπει να βγαίνει σε κουτάκι στην οθόνη? :thanks:

άμα βγάζει μόνο στα ελληνικά δεν νομίζω οτι γίνεται κάτι........το έχω ψάξει και εγώ και δεν ωρήκα τπτ

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνεις reset φίλε χάνονται και όλες οι ρυθμίσεις που έχω κάνει? εννοώ με τις επαφές που έχω φτιάξει και τις έχω χωρίσει σε ομάδες! όπως με τους ήχους. μου πήρε αρκετές ώρες για να τα φτιάξω γι'αυτό ρωτάω! επίσης όταν εγκαθιστώ κάποια εφαρμογή java αυτό πρέπει να βγαίνει σε κουτάκι στην οθόνη? :thanks:

άμα βγάζει μόνο στα ελληνικά δεν νομίζω οτι γίνεται κάτι........το έχω ψάξει και εγώ και δεν ωρήκα τπτ

 

Εγώ όταν έκανα το reset δεν είχα πειράξει και πολλά στο τηλέφωνο οπότε δεν ξέρω με σιγουριά να σου πω τι θα κρατήσει και τι θα σβήσει. Δοκιμάζοντας θα μάθεις :p

 

Λογικά θα βγαίνει η εφαρμογή αν θες στην οθόνη. Όταν το ψάξω καλύτερα θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνεις reset φίλε χάνονται και όλες οι ρυθμίσεις που έχω κάνει? εννοώ με τις επαφές που έχω φτιάξει και τις έχω χωρίσει σε ομάδες! όπως με τους ήχους. μου πήρε αρκετές ώρες για να τα φτιάξω γι'αυτό ρωτάω! επίσης όταν εγκαθιστώ κάποια εφαρμογή java αυτό πρέπει να βγαίνει σε κουτάκι στην οθόνη? :thanks:

άμα βγάζει μόνο στα ελληνικά δεν νομίζω οτι γίνεται κάτι........το έχω ψάξει και εγώ και δεν ωρήκα τπτ

οταν εγκαθειστας μια εφαρμογη δεν βγενει στην οθονη συντομευση.

μεσα στο μενου java στην δειχνει μονο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια ,σκεφτομαι να το παρω απο http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/odyssey-wifi-quadband-dualsim-cellphone-w-3-inch-touchscreen/

αλλα θελω να ρωτησω τα εξης

εχει προβλημα οταν μιλας?

κολλαει?

υπαρχει προγραμμα PC?

θα κρατησει κανα χρονο?

η μπαταρια κραταει?

εγω το θελω για τις 2 καρτες, κλησεις,wifi.

λιγοτερο για φωτο,tv.

τι λετε? να το παρω?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γραφε Ελληνικα

εδω ειναι το προγραμμα για τις επαφες

http://rapidshare.com/files/333342252/ChinaPhoneSuite.rar

 

φιλε μπορεις αν ξερεις να μου πεις ποιο ειναι το driver & pc suite για αυτη τη συσκευη

ψαχνω πολυ καιρο τωρα και δε εχω βρει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και θα ψάχνεις για πολύ ακόμα αν δεν διαβάζεις τι σου λένε...

Μα σου λέει τι να κατεβάσεις,κατέβασε το και δοκίμασε το και αν δεν τα καταφέρεις ξαναρωτάς

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα

καλο ειναι.

μου βγαζει ομως αυτο το προβλημα.

οταν παω να εγκαταστησω εφαρμογη μου λεει

over the maximum install limit

ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δεν ειμαι ευχαριστημενη με την ληψη..δεν εχει καθολου σημα εκει που με το νοκια μου εχει 2 γραμμες..δεν ξερω αν πρεπει να κανω κατι στην ρυθμιση δικτυου αλλα το βλεω δυσκολο..

κριμα και το περιμενα πως και πως...

Link to comment
Share on other sites

πω πω ρε συ καντεμια!!

εγω δεν ειχα ποτε προβλημα με το σημα με τα κινεζικα.

 

δεν ξερω τι να πω..ειχα που ειχα προβλημα σε καποια σημεια με το σημα..

με αυτο δεν εχει καθολου...

το πακεταρα και το εβαλα στην ακρη...

ουτε μια κληση δεν εχω κανει καλα καλα..

:O:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανες σωστά όμως όλη τη δουλειά.Μια χαρά το πακέταρες,στείλε τους το και πίσω όμως να σου στείλουν ένα που δεν θα έχει πρόβλημα

 

πω πω ρε συ καντεμια!!

εγω δεν ειχα ποτε προβλημα με το σημα με τα κινεζικα.

κι όμως σε μερικά μοντέλα είναι σύνηθες

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανες σωστά όμως όλη τη δουλειά.Μια χαρά το πακέταρες,στείλε τους το και πίσω όμως να σου στείλουν ένα που δεν θα έχει πρόβλημα

 

 

κι όμως σε μερικά μοντέλα είναι σύνηθες

 

τους εστειλα εμαιλ να δω τι θα μου πουν..

να σου πω την αληθεια θεωρησα πως δεν ειναι προβληματικο αλλα απλα πως εχει κακη ληψη το συγκεκριμενο μοντελο..δεν ξερω..

απο την αλλη ειχα μιλησει απο εδω με ατομα που το εχουν και δεν ειχαν προβλημα οπως και ο φιλος manolis77

:cry:

Link to comment
Share on other sites

στειλτο πισω!!

6-8 ευρω κοστος εχεις αν το στειλεις συστημενο.

αν στειλεις μονο το τηλεφωνο θα δωσεις 4-5 ευρω.

αφου σου εκατσε ελατωματικο τι αλλο να κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

στειλτο πισω!!

6-8 ευρω κοστος εχεις αν το στειλεις συστημενο.

αν στειλεις μονο το τηλεφωνο θα δωσεις 4-5 ευρω.

αφου σου εκατσε ελατωματικο τι αλλο να κανεις ?

 

εχετε δικιο..επρεπε να το σκεφτω απο την πρωτη στιγμη..οχι πως περασαν μερες..χθες το πηρα και μεχρι να φορτωσει την μπαταρια,σημερα το δουλεψα λιγο μονο..θα περιμενω να δω τι θα μου απαντησουν και θα τους ζητησω διευθυνση να το στειλω πισω

δεν χανω τιποτα εχετε δικιο..

ευχαριστω και παλι..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
και εγώ έχω το odyssey είμαι ευχαριστημένος δεν μπορώ να πω όλα λειτουργούν ρολόι το μόνο πρόβλημα είναι ότι το wifi μου βγήκε άθλιο κάνω scan απο το κινητό, το router το έχω δίπλα μου δηλαδή και πίανει σήμα 1 από τα 3 κουτάκια και αυτό με τα 1000 ζόρια. Το σύγκρινα και με άλλα κινητά που έχουν wifi και καμιά σχέση. Ας μου απαντήσει κάποιος που έχει το ίδιο κινητό αν είναι άθλιο το wifi του ή έτυχε σε μένα έτσι...
Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω το odyssey είμαι ευχαριστημένος δεν μπορώ να πω όλα λειτουργούν ρολόι το μόνο πρόβλημα είναι ότι το wifi μου βγήκε άθλιο κάνω scan απο το κινητό, το router το έχω δίπλα μου δηλαδή και πίανει σήμα 1 από τα 3 κουτάκια και αυτό με τα 1000 ζόρια. Το σύγκρινα και με άλλα κινητά που έχουν wifi και καμιά σχέση. Ας μου απαντήσει κάποιος που έχει το ίδιο κινητό αν είναι άθλιο το wifi του ή έτυχε σε μένα έτσι...

φιλε σημερα πηρα στα χερια το δικο μου.Θα το δοκιμασω και θα σου πω.

 

Εχει δουλεψει σε ΚΑΝΕΝΑΝ το hands free αυτου του κινητου??Εμενα ουτε κατα διανοια.:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το ότι τα κινητά του chinavasion έχουν ένα σωρό προβλήματα με το σήμα και με ακουστικά και μπαταρίες δεν το έχει καταλάβει κανένας δηλαδή και το θεωρείτε τόσο αξιόπιστο και ψωνίζετε από εκεί;Από αυτό το κατάστημα μόνο από τα gps μπορεί να μείνει κάποιος ικανοποιημένος

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Το ότι τα κινητά του chinavasion έχουν ένα σωρό προβλήματα με το σήμα και με ακουστικά και μπαταρίες δεν το έχει καταλάβει κανένας δηλαδή και το θεωρείτε τόσο αξιόπιστο και ψωνίζετε από εκεί;Από αυτό το κατάστημα μόνο από τα gps μπορεί να μείνει κάποιος ικανοποιημένος

Εγω απο το συγκεκριμενο σαιτ το πηρα το κινητο.Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι φταιει ο πωλητης και οχι η συσκευη?Με αλλα λογια το odyssey αγορασμενο απο αλλον πωλητη,θα ηταν κομπλε με hands free Που θα δουλευε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικά stores: Προβλήματα αγοράς
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...