Jump to content

LG L70 (D320N)


Sniaf
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βλέπω δεν υπάρχει νήμα για το συγκεκριμένο μοντέλο .

το αγόρασα πριν 2 μέρες . η εντυπώσεις μου από την συσκευή είναι παρά πολύ καλές . η τιμή του είναι λογική πιστεύω για αυτά που προσφέρει

μαζί με την συσκευή είχε δώρο και μια φορητή μπαταρία .

 

http://www.gsmarena.com/lg_l70_d320n-6285.php

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως τα παει? Απο θεμα Lag? Πως επιλεγεις την 2η sim για να κανεις κληση? Κ ποσο το πηρες?
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως τα παει? Απο θεμα Lag? Πως επιλεγεις την 2η sim για να κανεις κληση? Κ ποσο το πηρες?

 

το single sim εχω .το dual είναι το LG L70 D325 . από θέμα lag δεν έχω συνάντηση τίποτα ως τώρα . σε αυτά που κάνω

 

Ρουταρεται το κινητό; από επιδόσεις;; είναι πολύ ενδιαφέρον στα λεφτά του

δεν ξέρω δεν έχω ψάξει για ροοτ .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι τωρα το ειδα οτι ειναι μονοκαρτο... Για το δικαρτο ξερουμε τπτ? Για την μπαταρια περιμενω σχολια...
Link to comment
Share on other sites

Ναι τωρα το ειδα οτι ειναι μονοκαρτο... Για το δικαρτο ξερουμε τπτ? Για την μπαταρια περιμενω σχολια...

 

με wifi ανοιχτο 2 ωρες - λιγο game 30 min - sms + κλεισεις με πηγε 2 μέρες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαρίζω κόκκινη θήκη για το L70 όποιος την θέλει pm me μόνο απο Θεσσαλονίκη.

 

http://i.ebayimg.com/00/s/OTAwWDEwMDA=/z/--IAAOxylpNTRA1Q/$_57.JPG

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα παιδια,

 

εχω ενα lg L70 απο ηπα κλειδωμενο σε συγκεκριμενο παροχο, εστω οτι εχω το imei του κινητου πως μπορω να το ξεκλειδωσω?

Υπαρχει καποιος οδηγος που μπορω να βρω? Θελω να φυγω για διακοπες αυριο οποτε θα το εκτιμουσα αν καποιος απανταγε αμεσα.

 

Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
κάποιος που το έχει μήπως μπορεί να μου πει αν έχει notification light για χαμένα sms,αναπάντητες κ.τ.λ ;
Link to comment
Share on other sites

κάποιος που το έχει μήπως μπορεί να μου πει αν έχει notification light για χαμένα sms,αναπάντητες κ.τ.λ ;

 

χθες το πήρα για την κοπέλα μου.

όχι δεν έχει notification led. Και μέχρι στιγμής νομιζω δεν έχει κ αυτόματη φωτεινότητα:!:

Τρέχει ψιλοκαλά το κιτκατ (λαγκαρει ελάχιστα- αναμενόμενο για τα χαρακτηριστικά του).

Η οθόνη επίσης μέτριας ανάλυσης αλλά και αυτό αναμενόμενο.

Αυτό που λίγο με ξενέρωσε είναι η εσωτερική μνήμη που γράφει 4+1giga αλλά σου αφήνει διαθέσιμο 1,5giga..

Πήρα σήμερα την LG να ρωτήσω γιατί και μου είπαν (δεν μου ακουγόταν κ πολύ σίγουρος βέβαια) ότι τα 2,5giga τα δίνουν στο android (εγώ νόμιζα ότι το λειτουργικό θέλει περίπου μισό gb αλλά αν ξέρει κανείς κάτι περισσότερο μου επιβεβαιώνει).

Τεσπα, 1,5gb και με τα διάφορα προεγκατεστημένα apps κ κάνα δυο που κατεβάσαμε, τώρα έχει 600mb ελεύθερα! οπότε θέλει sd σίγουρα..

Γενικά πάντως, πολύ ωραίο σαν κατασκευή και στο χέρι ωραία αίσθηση, καλούτσικη κάμερα, όμορφο κινητούλι, οκ για τα λεφτά του (124€).

Αν θες πολύ απλή χρήση (τίποτα απλά games, κάνα facebook και κάνα μειλ) τότε είναι πολύ οκ.

Link to comment
Share on other sites

χθες το πήρα για την κοπέλα μου.

όχι δεν έχει notification led. Και μέχρι στιγμής νομιζω δεν έχει κ αυτόματη φωτεινότητα:!:

Τρέχει ψιλοκαλά το κιτκατ (λαγκαρει ελάχιστα- αναμενόμενο για τα χαρακτηριστικά του).

Η οθόνη επίσης μέτριας ανάλυσης αλλά και αυτό αναμενόμενο.

Αυτό που λίγο με ξενέρωσε είναι η εσωτερική μνήμη που γράφει 4+1giga αλλά σου αφήνει διαθέσιμο 1,5giga..

Πήρα σήμερα την LG να ρωτήσω γιατί και μου είπαν (δεν μου ακουγόταν κ πολύ σίγουρος βέβαια) ότι τα 2,5giga τα δίνουν στο android (εγώ νόμιζα ότι το λειτουργικό θέλει περίπου μισό gb αλλά αν ξέρει κανείς κάτι περισσότερο μου επιβεβαιώνει).

Τεσπα, 1,5gb και με τα διάφορα προεγκατεστημένα apps κ κάνα δυο που κατεβάσαμε, τώρα έχει 600mb ελεύθερα! οπότε θέλει sd σίγουρα..

Γενικά πάντως, πολύ ωραίο σαν κατασκευή και στο χέρι ωραία αίσθηση, καλούτσικη κάμερα, όμορφο κινητούλι, οκ για τα λεφτά του (124€).

Αν θες πολύ απλή χρήση (τίποτα απλά games, κάνα facebook και κάνα μειλ) τότε είναι πολύ οκ.

σε ευχαριστώ για την απάντηση,όμως να σε ρωτήσω και κάτι άλλο γιατι εγω δεν το πήρα ακόμα γι'αυτό το ψαχνω αρκετά, γιατί είμαι ανάμεσα στο L 70 και S3 mini ve και δεν ξέρω τη να κάνω. τις εφαρμογές που είναι μέσα (άχρηστες) σε αφηνει να τις σβηνεις να κερδιζεις χωρο;

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δοκιμασει να βγαλω κάτι, αλλά σίγουρα αν το ρουταρεις βγάζεις ότι θες..

Αλλά δεν είχε και τίποτα χοντρό που να θέλω να φύγει (κατι google maps, gmail, youtube, και κάτι χαζομάρες της lg που όμως δεν πιανουν χώρο..)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικα αξιζει το τηλεφωνο σε θεμα μπαταριας και φωτο ? Καμμια γνωμη απο παιδια που το εχουν καιρο?

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ έχω πάρει το dual. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σε απόλυτη αναμονή κρατάει η μπαταρία 6 με 7 μέρες. Με νορμάλ χρήση κάνα 30άλεπτο ομιλίας τη μέρα θέλει κάθε 3 με 4 μέρες φόρτιση. Και με τις δύο κάρτες SIM πάντα σε λειτουργία. Η κάμερα την ημέρα είναι καλή, το βράδυ έχει πολύ μεγάλο κόκκο που δεν το περίμενα... Για τα λεφτά του όμως είναι πολύ καλό.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει το dual. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σε απόλυτη αναμονή κρατάει η μπαταρία 6 με 7 μέρες. Με νορμάλ χρήση κάνα 30άλεπτο ομιλίας τη μέρα θέλει κάθε 3 με 4 μέρες φόρτιση. Και με τις δύο κάρτες SIM πάντα σε λειτουργία. Η κάμερα την ημέρα είναι καλή, το βράδυ έχει πολύ μεγάλο κόκκο που δεν το περίμενα... Για τα λεφτά του όμως είναι πολύ καλό.

 

καλημερα,θελω να τσεκαρεις κατι φιλε μου γιατι ειναι σημαντικο για μενα,οταν μιλας στην μια καρτα και ταυτοχρονα σε παρουν στην αλλη γραμμη σου δειχνει οτι σε παιρνουν? η αυτος που σε καλει ακουει οτι ειναι κλειστο το τηλεφωνο?για τσεκαρετο σε παρακαλω και στειλε πληροφοριες,ας πουμε στο σαμσουνγκ εχει ρυθμιση μεσω προωθησης κλησεων που ενω μιλας βλεπεις οτι σε καλουν στην αλλη γραμμη,ευχαριστω περιμενω απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,θελω να τσεκαρεις κατι φιλε μου γιατι ειναι σημαντικο για μενα,οταν μιλας στην μια καρτα και ταυτοχρονα σε παρουν στην αλλη γραμμη σου δειχνει οτι σε παιρνουν? η αυτος που σε καλει ακουει οτι ειναι κλειστο το τηλεφωνο?για τσεκαρετο σε παρακαλω και στειλε πληροφοριες,ας πουμε στο σαμσουνγκ εχει ρυθμιση μεσω προωθησης κλησεων που ενω μιλας βλεπεις οτι σε καλουν στην αλλη γραμμη,ευχαριστω περιμενω απαντηση.

 

Λοιπόν, όταν μιλάς στη μία sim και σε πάρουν στην άλλη, εσύ δεν δέχεσαι καμία ειδοποίηση. Σου έρχεται όμως μήνυμα sms βέβαια από την υπηρεσία χαμένων κλήσεων ότι σε πήρε ο τάδε... Αυτός τώρα που σε καλεί από την άλλη, ακούει μήνυμα πως ο αριθμός που καλέσατε έχει το τηλέφωνο πιθανόν απενεργοποιημένο, καλέστε αργότερα. ΟΜΩΣ το κινητό έχει στο μενού του μία επιλογή SMART DUAL SIM όπου από εκεί επιλέγεις με προώθηση κλήσεων να μπορείς να απαντήσεις μέσω της ίδιας sim που ήδη μιλάς με άλλον. Συνεπώς αρκεί να ενεργοποιήσεις τη δυνατότητα αυτή μέσω του μενού του κινητού και να μη χάνεις καμία κλήση! Καλό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όταν μιλάς στη μία sim και σε πάρουν στην άλλη, εσύ δεν δέχεσαι καμία ειδοποίηση. Σου έρχεται όμως μήνυμα sms βέβαια από την υπηρεσία χαμένων κλήσεων ότι σε πήρε ο τάδε... Αυτός τώρα που σε καλεί από την άλλη, ακούει μήνυμα πως ο αριθμός που καλέσατε έχει το τηλέφωνο πιθανόν απενεργοποιημένο, καλέστε αργότερα. ΟΜΩΣ το κινητό έχει στο μενού του μία επιλογή SMART DUAL SIM όπου από εκεί επιλέγεις με προώθηση κλήσεων να μπορείς να απαντήσεις μέσω της ίδιας sim που ήδη μιλάς με άλλον. Συνεπώς αρκεί να ενεργοποιήσεις τη δυνατότητα αυτή μέσω του μενού του κινητού και να μη χάνεις καμία κλήση! Καλό αυτό.

 

Καλημερα,αυτο εχει και το σαμσουνγκ που εχω,ενεργοποιεις την επιλογη αυτη και μεσω προωθησεων δεν χανεις κληση.Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,αυτο εχει και το σαμσουνγκ που εχω,ενεργοποιεις την επιλογη αυτη και μεσω προωθησεων δεν χανεις κληση.Ευχαριστω!!!

Εγώ δεν το έχω πάντως ενεργοποιήσει γιατί προφανώς θα έχει χρέωση η προώθηση στον άλλο αριθμό, έτσι δεν είναι; Ή μήπως δεν έχει χρέωση;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έχω πάντως ενεργοποιήσει γιατί προφανώς θα έχει χρέωση η προώθηση στον άλλο αριθμό, έτσι δεν είναι; Ή μήπως δεν έχει χρέωση;

 

ναι εχει χρεωση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το παρηγγηλα μολις απο ενα scroutzομαγαζο για την αδερφη μου. Ειδα οτι ειχε και το D320 σκετο χωρις το Ν. Ξερει κανεις την διαφορα? Εγω παντως πηρα το D320N σε μαυρο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήρθε στα χέρια μου ένα τέτοιο κινητό μονόκαρτο με NFC και το επεξεργάζομαι. Δύο ερωτήσεις:

1) αν μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει, βρήκε κάπου αυτόματη φωτεινότητα ή όντως δεν έχει;Πολύ περίεργη έλλειψη και σπαστική.

2) Έβαλα μια SD sandisk 32GB που είναι απαραίτητη όπως είπατε και άλλοι λόγω μικρής built-in μνήμης και επιχείρησα να μεταφέρω εκεί εφαρμογές. Με άφησε κανονικότατα αλλά λίγες ώρες μετά άρχισε να κάνει μόνο του restart και να μου λέει ότι αφαίρεσα την SD χωρίς να την αποσυνδέσω. Το συνέφερα μόνο όταν όντως έβγαλα την SD και απεγκατέστησα όσες εφαρμογές είχα προλάβει να περάσω εκεί. Το έχει κάνει και σε άλλους; Καμιά πρόταση εκτός από root;

 

Και bonus γενική ερώτηση: το NFC που χρησιμεύει;

 

ΥΓ Μου άρεσε πολύ το visitor mode που έχει, δεν το είχα ξαναδεί και είναι πολύ καλή ιδέα

KCB
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αγόρασα πριν ένα μήνα το LG L70 D320N για την αδερφή μου μέσω ενός καταστήματος στο skroutz. Το κινητό έχει έρθει από Ιταλία απ' ότι κατάλαβα, καθώς έχει μέσα οδηγίες στα Ιταλικά και στο μενού του κινητού 12-13 εφαρμογές της ΤΙΜ (εταιρεία κινητής) οι οποίες δεν διαγράφονται. Το θέμα είναι ότι προσπάθησα να το κάνω root και δεν δέχεται καμία από τις κλασσικές μεθόδους.

 

Αν κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα και το έλυσε ή ξέρει πως να λύσω αυτό το πρόβλημα, ας απαντήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αγόρασα πριν ένα μήνα το LG L70 D320N για την αδερφή μου μέσω ενός καταστήματος στο skroutz. Το κινητό έχει έρθει από Ιταλία απ' ότι κατάλαβα, καθώς έχει μέσα οδηγίες στα Ιταλικά και στο μενού του κινητού 12-13 εφαρμογές της ΤΙΜ (εταιρεία κινητής) οι οποίες δεν διαγράφονται. Το θέμα είναι ότι προσπάθησα να το κάνω root και δεν δέχεται καμία από τις κλασσικές μεθόδους.

 

Αν κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα και το έλυσε ή ξέρει πως να λύσω αυτό το πρόβλημα, ας απαντήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Εχει ομως ελληνικα ετσι δεν ειναι; Το μονο θεμα ειναι οι εξτρα εφαρμογες; Το ρωταω γιατι το κοιταζω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αγόρασα πριν ένα μήνα το LG L70 D320N για την αδερφή μου μέσω ενός καταστήματος στο skroutz. Το κινητό έχει έρθει από Ιταλία απ' ότι κατάλαβα, καθώς έχει μέσα οδηγίες στα Ιταλικά και στο μενού του κινητού 12-13 εφαρμογές της ΤΙΜ (εταιρεία κινητής) οι οποίες δεν διαγράφονται. Το θέμα είναι ότι προσπάθησα να το κάνω root και δεν δέχεται καμία από τις κλασσικές μεθόδους.

 

Αν κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα και το έλυσε ή ξέρει πως να λύσω αυτό το πρόβλημα, ας απαντήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

δοκίμασες με towelroot και δεν το υποστηρίζει; δυο λεπτά υπόθεση είναι..

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...