Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, πρόσφατα έκανα μια τεράστια αλλαγή και πήγα από ios (iphone 6s plus) και watch σε android (nexus 6p) και LG Watch Urbane 2nd Edition. Το κινητό τα σπάει κανονικά είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά με το ρολόι (και εδώ θέλω την βοήθεια σας) ενώ είναι πολύ ωραίο εμφανισιακά δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει με καμιά εφαρμογή όταν πάω να απαντήσω είτε σε sms είτε viber είτε watsapp δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά. Ενώ το google από το ρολόι ψάχνει στα ελληνικά κανονικά. Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να απαντάμε στα ελληνικά;

 

καλημέρα. Βρηκες ακρη με τα ελληνικα στο urbane 2nd gen? Ποιες είναι οι εντυπώσεις σου μετα από αυτό το διάστημα χρησης?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εγώ φίλε μου έχω garmin 3hr ,ρώτησε με ότι θέλεις

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα @ikariwtis

 

Νομίζω ότι θα βοηθήσει πολύ κόσμο η άποψή σου: Σκέφτομαι να μου κάνω ένα δώρο, μιας και μου έκλεψαν το ρολόϊ μου.

 

Σκέφτομαι λοιπόν να πάω σε κάτι που να είναι "τύπου" smartwatch. Και κάπου εδώ ξεκινάνε οι ερωτήσεις:

 

Πέρα λοιπόν ότι έχει το GPS και είναι ιδανικό για όποιον κάνει αθλητισμό (εγώ κάνω βασικά ποδήλατο και λίγο τρέξιμο, ερασιτεχνικά εννοείται....)...

 

1) Συνδέεται με το κινητό? Με ενδιαφέρει πιο πολύ να ενημερώνομαι για notifications. Βασικά για κλήσεις, mail και sms.

Όχι να απαντώ σε κλήσεις ή να διαβάζω mail και sms, αλλά να βλέπω ειδοποίηση αν το τηλέφωνο είναι στο σακίδιο ή στην

τσάντα μου. Βέβαια έχω κινητό blackberry αλλά αυτό είναι άλλο θέμα-πρόβλημα

 

2) Είναι βαρύ στο χέρι? Με ενδιαφέρει και το titanium αλλά αυτό έχει HR ?

 

Θα το εκτιμούσαμε ιδιαίτερα αν μπορούσες να μας κάνεις μια μικρή παρουσίαση. Σίγουρα υπάρχουν video reviews στο youtube, αλλά είναι διαφορετικά να γράψει κάτι κάποιος πραγματικός, αληθινός και καθημερινός χρήστης.

 

Σε ευχαριστούμε εκ των προτέρων !

Θα με ενδιέφερε και εμένα :O

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους, πρόσφατα έκανα μια τεράστια αλλαγή και πήγα από ios (iphone 6s plus) και watch σε android (nexus 6p) και LG Watch Urbane 2nd Edition. Το κινητό τα σπάει κανονικά είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά με το ρολόι (και εδώ θέλω την βοήθεια σας) ενώ είναι πολύ ωραίο εμφανισιακά δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει με καμιά εφαρμογή όταν πάω να απαντήσω είτε σε sms είτε viber είτε watsapp δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά. Ενώ το google από το ρολόι ψάχνει στα ελληνικά κανονικά. Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να απαντάμε στα ελληνικά;

 

απο που το αγορασες το συγκεκριμενο?

 

ψηνομουν και γω για το urbane 2, αλλα ξενερωσα για το οτι δεν αλλαζει λουρακι (εχει τη κεραια του κινητου μεσα)..

 

αν εβγαζε εκδοση χωρις λειτουργια κινητου (εξοικονομωντας ετσι χρονο στη μπαταρια) και με εναλλαξιμα λουρακια θα ηταν super..

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s -S24 Ultra - Xperia 1 VI

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το s3 θα καλύψει πολλούς. Τιμή να δούμε που θα είναι και το μόνο μείον του.

Πάλι σε έξοδα με βλέπω...

Εύχομαι, αν και δεν νομίζω να γίνεται, να μπορεί να συνδεθεί με εξωτερικό strap γιατί από μέτρηση σφυξεων δεν πιστεύω να κάνει καλή δουλειά όπως πχ το garmin.

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα μολις ελαβα απο ebay ενα gt08 2016 version. Γνωριζει κανεις εαν μπορω να του βαλω ελληνικη γλωσσα? Μηπως εχει βγει καποιο update? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ψαχνομαι για 2 smartwatches (1 αντρικο 1 γυναικειο) στρογγυλα, με κυρια γνωρισματα το καλο heartrate monitor και την χαμηλη τιμη (50-60 ευρα και τα 2 μαζι). Το στρογγυλο δεν ειναι αδιαπραγματευτο για να ειμαι ειλικρινης. Δε με ενδιαφερει να απανταω στο τηλ, ή να μου δειχνει sms ή να διαβαζει ελληνικα κλπ. Εχει κανεις καμια προταση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ψαχνομαι για 2 smartwatches (1 αντρικο 1 γυναικειο) στρογγυλα, με κυρια γνωρισματα το καλο heartrate monitor και την χαμηλη τιμη (50-60 ευρα και τα 2 μαζι). Το στρογγυλο δεν ειναι αδιαπραγματευτο για να ειμαι ειλικρινης. Δε με ενδιαφερει να απανταω στο τηλ, ή να μου δειχνει sms ή να διαβαζει ελληνικα κλπ. Εχει κανεις καμια προταση?

 

Προτείνω το Xiaomi Mi Band 2 http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_362705.html?wid=21

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο ειχα στο μυαλο μου αρχικα αλλα διαβαζα για προβληματα στο heart rate monitor.

Το εχεις εσυ φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειχα στο μυαλο μου αρχικα αλλα διαβαζα για προβληματα στο heart rate monitor.

Το εχεις εσυ φιλε μου?

Θα το εχω σε λιγες μερες στα χερια μου και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα εχω κανει preorder στο banggood το καινουργιο no1 D5+.αποψεις για την συγκεκριμένη μαρκα;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα εχω κανει preorder στο banggood το καινουργιο no1 D5+.αποψεις για την συγκεκριμένη μαρκα;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μεγάλο Ρίσκο preorder σε τόσο ακριβό κινέζικο ρολόι.

Δεν σου άρεσε κάτι από τα μοντέλα που ήδη κυκλοφορούν;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ιχι ηταν το ποιο ωραιο.ρισκο σε τι;αν γινει κατι refund κ τελος.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ιχι ηταν το ποιο ωραιο.ρισκο σε τι;αν γινει κατι refund κ τελος.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά ωραίο μπορεί να είναι για σένα. Αντικειμενικά δεν θα το έλεγα.

 

Για το θέμα προβλημάτων, αναφέρομαι στο ότι είναι καινούριο και όχι δοκιμασμένο. Και σιγά μην σου κάνουν refund για ψιλοθεματακια, που όλα τα κινέζικα έχουν.

 

Επίσης, ξέρεις αν μπορείς να βάλεις δικά σου smartfaces? Για μένα, από εκεί κρίνεται η λειτουργικότητα του smartwatch.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομο android 5.1 εχει οποτε μπορεις να κατεβασεις οτι θελεις.Αλλα θα σου απαντησω οταν παραλαβω μετα την αποστολή 20 Σεπτεμβρίου.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα εχει κανείς γνώμη για το SMA ?

Θέλω κάτι απλό χωρίς σιμ οπωσδήποτε, να μετράει παλμούς και βήματα και να διαβάζει σμσ/viber/watchup και αριθμό κλήσης.

 

Εχω το mi band 2 αλλα δεν βολεύει στα μηνύματα και στις κλήσεις γιατί δεν γράφει ποιος καλεί και δεν γράφει τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα εχει κανείς γνώμη για το SMA ?

Θέλω κάτι απλό χωρίς σιμ οπωσδήποτε, να μετράει παλμούς και βήματα και να διαβάζει σμσ/viber/watchup και αριθμό κλήσης.

 

Εχω το mi band 2 αλλα δεν βολεύει στα μηνύματα και στις κλήσεις γιατί δεν γράφει ποιος καλεί και δεν γράφει τα μηνύματα.

 

Μιας και εχεις ηδη το Miband2 μπορεις να μου πεις αν δειχνει οντως current heart rate και αν πρεπει να εισαι ακινητος για να το δειξει? Δλδ μπορεις να εισαι στο διαδρομο ας πουμε και να φερεις το χερι πανω να δεις ποιο ειναι το current heartrate σου?

Thnx φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχεις ηδη το Miband2 μπορεις να μου πεις αν δειχνει οντως current heart rate και αν πρεπει να εισαι ακινητος για να το δειξει? Δλδ μπορεις να εισαι στο διαδρομο ας πουμε και να φερεις το χερι πανω να δεις ποιο ειναι το current heartrate σου?

Thnx φιλε μου

 

Δεν το έχω να σου πω τώρα μαζί μου το έχει η γυναίκα μου.

Πάντα μετράω σταματημένος και με σηκωμένο το χέρι στο ύψος του θώρακα όπως σου λέει να το κάνεις.

Μια φορά που το πάτησα την ώρα που έτρεχα έδειξες 196.

Τι να σου πω φίλε μου δεν το έχω το άθλημα, πιο πολύ το ήθελα για ειδοποιήσεις κινητού οχι για γυμναστική.

 

Για τα SMA έχει κανείς άποψη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω να σου πω τώρα μαζί μου το έχει η γυναίκα μου.

Πάντα μετράω σταματημένος και με σηκωμένο το χέρι στο ύψος του θώρακα όπως σου λέει να το κάνεις.

Μια φορά που το πάτησα την ώρα που έτρεχα έδειξες 196.

Τι να σου πω φίλε μου δεν το έχω το άθλημα, πιο πολύ το ήθελα για ειδοποιήσεις κινητού οχι για γυμναστική.

 

Για τα SMA έχει κανείς άποψη;

 

Δλδ ενω ετρεχες το πατησες και λειτουργησε? Ρωταω γιατι ειχα διαβασει καποια reviews που λεγανε οτι θελει απολυτη ακινησια του χεριου για να μπορεσει να δειξει current heartrate που αν τρεχεις δεν παιζει να σταματησεις για να δεις ποσο ειναι. Θες να μπορεις να δεις εν κινησει. Αν ευκαιρησεις παιζει να το δοκιμασεις ενω περπατας?

Ευχαριστω πολυ φιλε μου και σορρυ για τη ζαλαδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα, διάβαζα όλο το topic αλλά δε βρήκα απάντηση σε 2 ερωτήσεις σχετικά με το DZ09 που έχω παραλάβει.

1. Πως δουλεύει το pedometer ? Το ανοίγω, ο χρόνος τρέχει και .... 0 ? ! ! Κάτι λάθος κάνω.

2. Γνωρίζοντας ότι δεν "τρέχει Android" υπάρχει κάποιος οδηγός για "root" για να το κάνουμε κάπως καλύτερο - πιο λειτουργικό?

 

Το ρολόι, ως τιμή (14$) είναι πολύ τίμιο. Σημασία έχει ΑΝ μπορεί να βελτιωθεί.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχει κανένας το Huawei TalkBand B2 για να μας πει εντυπώσεις και αν αξίζει η αγορά του? Σαν bluetouth κάνει δουλειά?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου smartwatch και μπορώ να πω πως σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος. Αυτό που δεν έχω καταφέρει είναι να του περάσω ρυθμίσεις προκειμένου να έχω internet. Αν το έχει κάποιος άλλος, μπορεί να μου πει αν κατάφερε να χρησιμοποιήσει internet σε αυτό και τι ρυθμίσεις έχει βάλει;

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει κανείς άποψη για τα Cogito; Το Classic μου αρέσει αρκετά μπορώ να πω.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...